BuzzerBeater Forums

BB Slovensko > [U21] Diskusia II

[U21] Diskusia II (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
104569.1
Date: 08/10/2009 15:00:43
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
949949
Second Team:
Nitra Urpiners
tu môžeš napísať dôvody prehry Asasasa, máš celé vlákno k tomu:)

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
From: symbi
This Post:
00
104569.2 in reply to 104569.1
Date: 08/10/2009 15:03:08
Overall Posts Rated:
100100
Aj ja rád čítam :-)))

From: Asasasa
This Post:
00
104569.3 in reply to 104569.2
Date: 08/10/2009 15:32:58
Overall Posts Rated:
22
Najprv k dovodom v ramci zapasu:

1. Prekvapilo ma, ako vysoko superovi SG strielali cez Vystrcila (14-21 celkovo; 4-12 trojky), ktory ma najlepsiu OD v kadri a branil ich on, kedze bolo Man to Man. Mozno dostavali dobre prihravky, to neviem, nepozeral som.

2. Vela faulov. Ja viem, ze Team Ratings neodrazaju realitu presne, ale obe obrany sme mali lepsie a aj tak sme mali o 15 faulov viac (nefaulovali sme na zaver), co dost ovplyvnilo priebeh, hlavne ked po prvych 20 minutach bol pomer faulov 9-1.

3. Rozmyslal som, ci hrat Run and Gun, pretoze ich PF a C mali OD 1-2 (som skautoval kazdy ich zapas, pozrel kto kde hrava atd) ale nemame na to hracov. Nemame hraca typu Drunek alebo Drblik. Hrac, ktory by to este ako tak zvladol bol Konar, ale ten bol zraneny.

Teraz prejdem k dlhodobejsim dovodom

1. Nedostatok treningu. Nasi podkosovi hraci skoro vobec netrenovali. Konar skocil raz, Zavracky 2-3, Sulka raz, Fedorcak raz, Ondrusik 2. Jedine Krisovsky trenoval ale ten kvoli potencialu (a Kokosovi) zacal trenovat inak. Tento jav je sposobeny u Sulku tym, ze dosiahol potencial uz minulu sezonu a tiez aj Fedorcak a Ondrusik. Zavracky mal ale este daleko do potencialu ale Konar uz mal malo.
Takze nizky potencial PF/C hracov bol dovod ich spomalenia, ale to sa neda zmenit. V dnesnej dobe uz nestacia 50 tisicovi centri ako niekedy. Mozno stacia, ak maju aj JS atd ale nie jednosmerni centri.

Trening vonkajsich hracov nebol taky zly, ale to je tym, ze tam sa pomalsie dosiahne hranica potencialu ako u PF/C. Najhorsie je, ze jedineho, koho to ovplyvnilo je Neslusan, co je velka skoda.

2. Zranenia. Pocas sezony sa zranili Jencko, Konar a Kanalas. Najhorsie dopadol Konar, pretoze ten isiel von na 3 tyzdne, co je de facto 5, pretoze aj forma padne.
Jencko a Kanalas sa po zraneni uz nedostali do formy, co je u Jencka citelne, kedze to bolo jediny hrac, co vedel ako tak hrat SF.

3. Forma. Neviem preco, ale mame problemy mat vysoku formu, ale to sa deje aj u mna v klube. Jednoducho, na playoff zapas mat len 3 proficient form hracov je malo. Mozno nie, ale ked nasleduju len 3 strong form PF/C, tak potom to je malo.

4. Zle trenovani hraci/Zly zaklad. Toto sa tyka viac PF/C ako guardov, pretoze tam neboli problemy s inside skillmi prilis.
PF/C co sme mali teraz, mali najhorsie outside skilly poslednej doby. V sezonach 6 a 7 sme mali Drblika, sezona 8 Druneka a teraz nikoho. Ja chapem, ze to je hlavne otazka ako vyjdu z draftu, ale trenovat HN a DR nie je tak tazke, ani JS.
Chapem, ze passing, OD a JR sa neda ale treba mat nejaky JS pri PF/C. To bol aj dnesny dovod zlyhania. Jednoducho, ak zo styroch PF/C dnesnych je najvyssi JR 2, tak to sa s tym naozaj nic neda robit. A dat hrat Retisaka na PF by asi bola riadna kravina.

5. Chybal SF. Tuto poziciu v Sezone 6 a 7 zastaval Sopko, v Sezone 8 Tomala a teraz ju mal Jencko. Jencko ale nie je SF, ktory by dosahoval kvality na uroven U21. Nie je zly, ale superi maju lepsich. Tu dufam, ze Dubravcak pojde v slapajach Frenka, pretoze on je ako tak schopny zahrat SF. Alebo Kenderes. Uvidime, kto to bude.

Ponaucenia do buducnosti:
Ak chcete mat hraca U21, budte si isty, ze ma dobre skilly, ktore sa tazko trenuju (teda pre guardov inside atd). Su dolezite a dovoluju lepsiu flexibilitu timu. To bola krasa timu v Sezone 7. Frenko/Havac/Sopko/Drblik/Suba mohli hrat vsetky taktiky rovnako dobre.

Trenujte aj opacne skilly, ktore sa daju trenovat. U guardov sa tazsie trenuju, takze tam odporucam mat uz hned na zaciatku aspon sucet 18-20.

From: Asasasa
This Post:
00
104569.4 in reply to 104569.3
Date: 08/10/2009 15:35:18
Overall Posts Rated:
22
Co dodat? Cakaju nas SC a nevyhodim hracov, pretoze body sa hodia a mladych netreba skusat. Uz som tu dost dlho na to, aby som vedel, ako zahraju.

Bude velka obmena timu, pretoze len Neslusan a Vlasic maju 20 rokov.
Na PG pozicii bude Neslusan a Turcan, ktory sa skoro dostal do kadru uz teraz.
Na SG to bude tazsie. Tam nevytrca ziaden hrac ako Stvrtok alebo Vystrcil.
Pod kosom to bude vselijake.

Ale tak, uvidime akym smerom sa uberie U21 po volbach, ktore budu. Hlavne zalezi, kto bude zvoleny.

This Post:
00
104569.5 in reply to 104569.4
Date: 08/10/2009 15:51:37
Overall Posts Rated:
22
Toto patri aj symbimu:

Dodajte aj svoje nazory, pretoze sme uz dlho nemali teoreticku debatu ohladom U21.

This Post:
00
104569.6 in reply to 104569.5
Date: 08/10/2009 16:53:08
Nitra Corgons
Extraliga
Overall Posts Rated:
949949
Second Team:
Nitra Urpiners
Je zjavne ze veci sa musia podchytit od uvodu, aj preto som robil supportera, aby sme mali prehlad a trosku sme motivovali trenerov..ale uz je aj to opotrebovane asi..aj debata vseobecne upada, ja mam teraz menej casu uz a je to aj na nt diskusii vidiet..chce to naozaj od uvodu od draftu venovat sa hlavne tym, ktori maju potencial aspon superstar, lebo to je jedina cesta..tazka je ale komunikacia s majitelmi, niekedy mam chut niektorym aj vynadat, ked vidim ako teraz predavaju hracov, ktori boli potencialni nt hraci po drafte a netrenovali, alebo len malo a presne na tom som upozornoval. Pritom kazdy majitel 18r rocneho hraca dostal minimalne 1 bb postu odo mna..chce to niekoho zanieteneho pre tuto hru kto by to po nas prebral, lebo mnohi vecni kandidati si prave toto neuvedomuju, ze nt trener je vela povinnosti a zodpovednosti..dufam ze sa niekto najde, kto to vezme do svojich ruk..urcite budem napomocny

1 BBB, 20 Leagues, 10 Tournaments, 3 Europe Titles (SVK), 2 World Bronzes (SVK), 2 Europe Bronzes (SVK,FRA), 42 Seasons NT coaching
This Post:
00
104569.7 in reply to 104569.4
Date: 08/10/2009 16:59:23
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Já bych 21 leté vyházel hned a začal budovat tým na další sezonu. Dobrým výběrem dostatečně slabých soupeřů na SC se dají potřebné body uhrát taky.

This Post:
00
104569.8 in reply to 104569.7
Date: 08/11/2009 01:01:30
Overall Posts Rated:
22
To je sice pravda, ale co by som tym ziskal?

Skusenosti by nabrali minimalne.
Na platoch by sa neusetrilo.
Vyskusat si, ako funguju nepotrebujem, ved uz preslo dost hracov U21 cez moje ruky.
Je prilis skoro na to. Do konca je este 5-6 tyzdnov scrimmagov, tak o taky mesiac mozem zobrat mladych. Co by som robil s mladymi tak dlho?

This Post:
00
104569.9 in reply to 104569.6
Date: 08/11/2009 01:06:25
Overall Posts Rated:
22
Aj mna uz unavuje to konstantne ignorovanie pokynov ako trenovat, pretoze sa stava, ze hrac draftuje hviezdu a netrenuje ju. Holan je podobny pripad. Prestal trenovat, ked dosiahol 20 rokov a mohol byt ovela lepsim hracom.

Este ze Dubravcaka dostal janomuro, pretoze on raz bude tahunom U21 aj NT.

This Post:
00
104569.10 in reply to 104569.8
Date: 08/11/2009 04:35:02
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Z mého pohledu furt lepší zlomek zkušeností navíc než žádné zkušenosti navíc, vyrovnané zápasy v dalším cyklu může rozhodnout každá maličkost. Proč ten zlomek dávat hráčům, kteří nemají žádnou šanci na prosazení v NT. Kolik hráčů má šanci na NT? Hned v další sezoně (nebo ještě v této) asi nikdo, v delším horizontu možná Frencel, Hrabkovský, případně Kanalas? Nebo i jejich naděje nejsou velké? Takže bych v týmu maximálně nechal hráče, co mají šanci si někdy zahrát v NT, ostatní jsou v U21 nadále absolutně zbyteční.

Honba za body do rankingu. Tady by si měl asi říct, jaký je Tvůj cíl, kde by si na konci sezony rád viděl Slovensko. Aktuálně jste 9. v Evropě. Je pravděpodobné, že vás předežene Izrael, zatímco Litva asi zůstane za vámi, šanci dostat se před vás má asi i Lotyšsko. Že bychom vás předehnali my, mi nepřijde pravděpodobné (i když teď už si nepamatuju a nemám to tu po ruce, kolik se dá získat bodů za zápasy turnaje útěchy). Cílem je tedy udržet 2. koš? Případně ho udržet a navíc neskončit 12., abyste se vyhnuli v kvalifikaci tomu, kdo bude hrát doma? (Samozřejmě ve hře jsou týmy jako Maďarsko a Řecko, které jsou za vámi a teoreticky mohou vyhrát turnaj útěchy, pak by vám 11. příčka v žebříčku dávala pozici 12 do kvalifikace.)
Ale jak jsem psal, vhodným výběrem soupeřů lez body do rankingu vhodným výběrem soupeřů uhrát s „jakýmkoli“ kádrem.

A pak mě napadá jedna důležitá věc. Motivace majitelů hráčů. Pořád brečíš, jak majitelé nedodržují pokyny pro trénink. Tak prostě buď tvrdý na majitelé, se kterýma je špatná domluva. Naber problematická hráče, kteří mají na to, aby byli v příští U21, teď na ty přáteláky a dej majitelům úkol, co mají do konce sezony trénovat s tím, že pokud to nebude dodrženo, tak se prostě pro příští sezonu v týmu neudrží. Samozřejmě, že je potřeba být přiměřeně tvrdý a nepožadovat třeba v playoff po někomu, aby centra trénoval na PG, ale na SF/PF, když bude hrát PF, klidně může. Ale týmy, které vypadnou, klidně můžou i nějaký týden trénovat C na PG apod. Tohle má 2 háčky – jednak, jestli chceš vést U21 i v dalším cyklu a za druhé, z kolika hráčů může být reálně do příští U21 vybíráno (já jsem např. před touto sezonou měl v Čechách asi 30-40 hráčů, ze kterých se dalo reálně vybírat a i někteří relativně dobří nakonec zůstali stranou).

This Post:
00
104569.11 in reply to 104569.10
Date: 08/11/2009 04:44:43
Overall Posts Rated:
22
K paragrafu 1:
Tak, mas asi pravdu v tom, ze tie skusenosti sa mozu hodit, ale neviem, ci skusenosti z piatich zapasov v U21 spravia taky rozdiel.
V dlhom horizonte ma sancu jedine tak Frencel, pretoze viem, ze je trenovany a potencial ma dobry. Hrabkovsky podla mna nema sancu, i ked to skor zalezi od NT trenera.
Kanalas neviem ako dopadne. Je to dobry hrac, ale nie na NT uroven.

2.
Ja sa bojim straty bodov z pred dvoch sezon, ked sme isli daleko v Consolation tournamente. Tie mozu dost chybat.

3.
U nas ta hlbka nie je taka (aspon ja nemam taky pocit). Preto, ked poviem manazerovi, ze nech trenuje tak a tak a netrenuje, tak co mam urobit? Je to stale kvalitny hrac a nahradu nemame.