BuzzerBeater Forums

BB Hrvatska > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
33
321927.2 in reply to 321927.1
Date: 11/28/2023 18:39:45
KK Vicuña Zagreb
II.4
Overall Posts Rated:
4040
Second Team:
KK Hillerød Zagreb
Draga hrvatska zajednico,

moje ime je Leaflock i trenutno sam menadžer KK Vicuña Zagreb i KK Hillerød Zagreb (Utopia ekipa). Igram BuzzerBeater tek 9 mjeseci i moj jedini trofej je prvo mjesto u ligi III.16 u sezoni 60.

Naime, veliki sam fan košarke i otkrivši ovu igru odlučio sam se okušati i vidjeti kako će me ići. Čitao sam razne tutoriale po forumu i gledao videe našeg E.B.W. na YouTube-u te zapisivao na papir sve ono što je vrijedno znati za započeti voditi ekipu u ovoj igrici. Jedan video me se dojmio gdje je E.B.W. intervjuirao mađarskog U21 izbornika u kojem se razgovaralo o tome kako su Mađari s malom skupinom ljudi odlučili zasukati rukave i preko Discord grupe ustanoviti nekakav sistem treninga te povezati menadžere na jedan server u kojem će moći komunicirati i graditi osnove za dalje. Potaknut tim videom, odlučio sam sâm napraviti Discord server za našu državu i pokušati naći zainteresirane za ovakav nekakav projekt. Server danas broji 33 člana te smo uspjeli izgraditi solidnu bazu za U21 momčad i neke ranije plodove već ubiremo kao što možete vidjeti po zadnjim utakmicama naše reprezentacije zahvaljujući našem izborniku i ekipi menadžera koji stoje iza njega.

Želja mi je da to isto učinimo i s našom seniorskom reprezentacijom. Naša seniorska je u težem položaju nego naša U21 ekipa jer je trening dugotrajniji i ne nalazimo menadžere voljne trenirati igrače na tako dug period. Igrači koji započnu kakav trening sistem nakon nekog vremena budu prodani te njihov trening tu i stane jer se obično nađu u ekipama iz inozemstva.

Plan mi je naći menadžere u našoj Hrvatskoj koji bi bili voljni surađivati i konstruirati jedan trening sistem za našu seniorsku reprezentaciju. Ne obećajem nikakve velike rezultate jer smatram da nemamo kadar igrača za ciljanje na bilo kakvu medalju, ali mogu obećati uložiti trud u izgradnju osnova za vrijeme ovog teškog rekonstruiranja reprezentacije tako da onaj tko dođe nakon mene nađe sve spremno za neke više ciljeve. Mjesečno bih vam pisao izvještaje ovdje na forumu gdje bih vas ažurirao o napretku reprezentacije te o daljnjim planovima i razvijanjima.

Zadnja stvar koju želim naglasiti je ta da ne želim zatvoriti ovaj proces samo unutar onih menadžera koji su na Discord serveru. Svi ste dobrodošli bez obzira želite li nam se priključiti na Discordu ili ne. Također, naglašavam da sam još mlad menadžer (igram tek 9 mjeseci) i moje znanje o Buzzeru zahtijeva još nadogradnje i učenja, stoga sam otvoren za bilo kakvu suradnju i pomoć. Menadžeri na Discordu bi mi pomogli oko taktika i slaganja momčadi te izbora igrača, a oni koji nemaju Discord uvijek me mogu kontaktirati preko BB pošte i dati mi prijedloge.

Dajem se na raspolaganje za preuzimanje ove zahtjevne uloge, a ako mi i ne iskažete povjerenje, novom izborniku obećajem svu pomoć i želim mu veliku sreću u vođenju naše reprezentacije. Zahvaljujem također Ibri koji je vodio reprezentaciju i želim mu puno uspjeha i dalje.

Leaflock

Last edited by Leaflock at 11/28/2023 19:41:59

This Post:
22
321927.3 in reply to 321927.1
Date: 11/29/2023 06:39:21
Ružni
II.3
Overall Posts Rated:
2121
Pozdrav svima u našoj zajednici!

Nažalost, stanje je lošije od osrednjosti čega su svjesni svi pa se zato nitko niti ne želi baviti izborničkim poslom.

Rezultat se ne može ostvariti u dogledno vrijeme, ali se proces izgradnje mora započeti.
Na ovogodišnjem draftu u 1. ligi i 2. ligama imamo 7 novaka ČKS i od toga samo jednog 18-godišnjaka. Uz njih tu su eventualno još 2 potentnija MVP-a. Prvi korak je da što veći broj ljudi uloži barem minimalna sredstva za draftiranje kako bi se proširila baza potencijalnih A reprezentativaca.

U21 je napravila značajan iskorak i na tome čestitke. Ipak, realno gledajući, od svih njih tek dvojica ( Novoselić i Buneta ) su potencijal za A vrstu. Mi iz svake generacije moramo imati barem 4-5 kandidata da bi u konačnici imali dovoljnu širinu izbora.

Svi zainteresirani za napredak A vrste znaju da boljim draftiranjem, kvalitetnijim novacima, njihovim treniranjem i razvojem dobivaju i sami kvalitetnije igrače te postaju konkurentniji. No, svatko ima svoj pristup BB-u i svoje planove.
Ja se obraćam onima kojima se planovi preklapaju s potrebama A vrste te onima koji su spremni svoje planove modificirati.

Nastojao bih pronaći održivi plan dodatnog nagrađivanja onih s najvećim doprinosom za A vrstu, a mišljenja sam da je potrebno oko 15-20 uključenih ( mislim na treniranje stvarnih potencijala za A vrstu ).

Inače, zahtjevi za igrače moraju se značajno povećati i modificirati, ali to može slijediti tek nakon povećanja baze i konkuretnosti koja će onda i sama to proizvesti. Današnja stvarna košarka ukazuje na smjerove razvoja.

Suradnja sa svima je dobrodošla i neophodna, a moguća je na sve načine koji nekome odgovaraju. Isključivost je neprihvatljiva, ograničenost i egoizam isključeni.

Ne želimo li svi imati ponosnu Hrvatsku!?

Last edited by Prljavi at 11/29/2023 06:49:47

From: Jukic

This Post:
11
321927.4 in reply to 321927.2
Date: 11/30/2023 09:10:46
Zivine
II.1
Overall Posts Rated:
455455
Poštovani,

mislim da o meni vec svi sve znate.

20 sezona sam bio na celu mlade repke. Nekako rekao bi je prirodan proces da sada probam i sa starijom.
Vecina momaka koja je bila u mladoj repci sada kuca na vrata starije pa bi neekako i iz nostalgije volio preuzeti stariju repku.
Zadnjih sezonu sam se nekako primirio i sve gledao iz sjene ali jednostavno osjetim da u meni ima jos malo energije i motivacije za dati i uloziti u ovu repku.

Znate da sam tu od 2 sezone i to me cini jednim od najdugovjecnihih managera u samoj zajednici.
Suradivao sam sa mnogim managerima kako u mladoj tako i u starijoj repci, po prvim forumima jos oko 12 sezone, pa tako i sada na discordu.

Ukoliko imate povjerenja u mene i moje veteranske/umirovljenicke sposobnosti rasuđivanja i stratetiziranja, ja sam Vam tu na raspolaganju.
Želje još imam


LP