BuzzerBeater Forums

BB Slovenija > Globa za prodajo

Globa za prodajo

Set priority
Show messages by
This Post:
00
319562.1
Date: 06/28/2023 03:03:53
Prekmurje Storks
II.2
Overall Posts Rated:
161161
Second Team:
Prekmurje Farmers

Pozdravljeni,

od kdaj nam upravitelji igre narekujejo za koliko se prodajajo igralci?

Kupil igralca za 900k.

Treniras, treniras... Prejsnjo celo sezono sem ga igral na OI/PG, koliko tekem sem mogoce zaradi tega izgubil...

Vceraj prodal igralca za 3 milijone.

In dobim sporocilo:

06. 2023 Upravitelj je dodelil globo (red) / vracilo sredstev (green) - Transfer Price Adjustment"

Torej je moj trud vreden NIC! Zakaj? Od kdaj? Kdo je odlocil, da je igralec vreden 2 milijona? Torej nisem zasluzil nic!

Mrs...

This Post:
00
319562.2 in reply to 319562.1
Date: 06/28/2023 03:29:07
KK Kračevo
II.3
Overall Posts Rated:
4848
Second Team:
Kračevo Ops
Mislim, da je to prisotno že precej časa. Lahko se probaš pritožiti, GM-Perpete pravi:

GMs have some experience of Buzzerbeater and can gauge when a player is likely sold for an unreasonable price. The possible TPA (Transfer Price Adjustment) that will follow will also be done after discussions between several GMs and not a solo decision. Finally, any decision can be appealed through appeals@buzzerbeater.com and will again be reviewed.


Link do komentarja na forumu: (https://buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thread=...)

This Post:
00
319562.3 in reply to 319562.2
Date: 06/28/2023 04:49:44
Prekmurje Storks
II.2
Overall Posts Rated:
161161
Second Team:
Prekmurje Farmers
Aha. In zdaj je on odlocil, da je moj trud brez pomena... In mi odscipnil krepki milijon....

From: julo

This Post:
00
319562.4 in reply to 319562.3
Date: 06/28/2023 05:01:18
$uperiors
II.3
Overall Posts Rated:
5757
Second Team:
$uperiors II
Pritoz se, razloz kok je slo treninga v njega, zgubit nimas nc...

From: Petracarek

To: julo
This Post:
00
319562.5 in reply to 319562.4
Date: 06/28/2023 05:04:17
Prekmurje Storks
II.2
Overall Posts Rated:
161161
Second Team:
Prekmurje Farmers
Sem se pritozil, GM je prebral sporocilo in to je to...

P.s.: bom pisal na mail, sem zdaj malo bolj podrobno pregledal...

P.s.2: odvzeti denar so vrnili kupcu ali je kar "izginil"? Ker ce so ga vrnili, bom zacel kupovati igralce za velike denarje, ostanek mi pa potem itak vrnejo "kar je prevec"...

Last edited by Petracarek at 06/28/2023 07:28:08

From: sova

This Post:
00
319562.6 in reply to 319562.5
Date: 06/28/2023 19:39:22
Overall Posts Rated:
5151
Vse skupaj so res malo zakomplicirali. Ker n avijaci bojkkrotirajo tekme , ce gres prevec v minus sem prejsni teden igralca unicil saj ne znam zracunat a bi imel sploh profit . imel je placo cez 100 000 potem mi bi minus prekoracen lahko dvignil ce ga ne bi unicil cez 500 000 tako sam 357 000 potem se ker bi bil prekoracen se obresti padec obiska itd z drugimi besedami nakup 300 000 za njega ce bi ga uspel npr prodat za 200 000 bi bil sicer rahel plus a padec obiska itd bilo je zakomplicirano do amena in odlocil sem se ker se bliza teden brez domace dvorane mirno spati pa sem ga unicil.... podobna situacija kot tvoja prodaja no mislim , da hocejo cimbolj priblizati pogoje resnici. To pomeni zascita igralca nauciti na malo surov nacin , da pravila postavljajo oni ter , da je svet krut pusti ali vzemi vzgoja , ki nam bo pomagala lepse ravnati s financami. Se pa strinjam , da bi bil ce bi to dozivel kar si ti posteno jezen lp
you tube > RAYE, 070 Shake - Escapism. (Official Music Video)

This Post:
00
319562.7 in reply to 319562.5
Date: 06/29/2023 04:34:06
Savlje BC
SKL
Overall Posts Rated:
580580
Second Team:
Berlin BC
Hja, če sem iskren, sem ZELO debelo gledal v ekran, ko sem videl izpisano "Prekmurje Storks has just sold Ermin Brezovšek for $ 3 000 000." - pač, te razumem da si slabe volje, ker si res naredil lep posel, dejstvo pa je, da Ermin s svojim Superstar potencialom... hja, ni vreden takšnega denarja in je posel izgledal zelo "sumljivo". Sicer ne dvomim v to, da je bila prodaja čisto iskrena, ampak ravno zato, ker je veliko goljufije v igri, so takšni postopki v igri, drugače bi recimo se folk odločil nehat igrat in bi na random razmetal denar v random igralce in iz nič ustvaril ne-fer pogoje v različnih ligah. Konec koncev pa niti nebi bilo izključeno, da bi kdo komu "za hrbtom" plačal prave € ali $, v zameno za predrag nakup igralca v igri (takšne zadeve se v online igrah dogajajo vedno in povsod).

Dvomim da ti bo pritožba kaj dosti koristila.. če zares objektivno pogledaš igralca, odmisliš svoja čustva, ker je pač ravno bil tvoj igralec in tvoj denar, verjetno tudi sam lahko vidiš, da je bila prodaja enostavno previsoka in izredno sumljiva..

This Post:
00
319562.8 in reply to 319562.7
Date: 06/29/2023 06:49:19
Kerlci
SKL
Overall Posts Rated:
14961496
Second Team:
Kerlci II
Sicer se točno ne spomnim skillov Brezovška, a tudi jaz se moram strinjati, da sem pomislil "uf, dobro mu je ratalo"

Uspeh prodaje je velikokrat posledica sreče ali nesreče. Očitno ne smeš imeti "preveč" sreče, kot je bil to primer tokrat, res nisem še slišal za podobne globe. Ampak dejstvo je, da so tu z namenom. Velikokrat se mi zdi, da določeni managerji ciljajo na naivne novince in jim po precej preveč zasoljeni ceni prodajo denimo 26 let starega igralca z zelo visokim potenialom in slabimi skilli ali kaj podobnega. Prav tako kdaj vidiš, da določen igralec visi na trgu več sezon, ves čas za neke silne milijone, in potem končno dočaka nekega manj izkušenega managerja, ki je našparal dovolj, in ga kupi čisto po nepotrebnem.

Težko je tu potegniti mejo med tem kaj je tu prav in kaj je narobe, prav tako 3 mio še ni "off the charts" prodajna cena (vsaj v absolutnem smislu), zato bi verjetno tudi jaz malo debelo gledal, če bi me za uspešno prodajo oglobili. Prav tako prodaja ni delovala sumljivo, saj je šlo za kupca iz druge države, ki igro igra že dlje časa. A očitno je bil sprožen nek alarm in treba je domnevati, da so tovrstni algoritmi nastavljeni smiselno. Če dobiš kakšen odgovor, pa le sporoči

Glej na to iz pozitivne strani - mislim, da je tudi 2 milijona zelo, zelo lepa cena za takega igralca

P.S. Bi bila pa zelo enostavna rešitev v temu, da bi pač bila za določenega igralca določena maksimalna cena, ki jo lahko nastaviš. Podobno kot z maksimalno plačo glede na rang tvojega kluba. In pa, zanima me, ali je kupec dobil nazaj milijon, ali to pa ne

Last edited by Deschamps at 06/29/2023 06:52:07

This Post:
11
319562.9 in reply to 319562.8
Date: 06/29/2023 09:17:11
Prekmurje Storks
II.2
Overall Posts Rated:
161161
Second Team:
Prekmurje Farmers
Posel je uspel. Zdaj glede "naivnosti" mladih ekip... Tudi mi smo bili naivni na zacetku.

Zdaj gledano s perspektive random ekipe oz. vsakega izmed nas... Brezovska sem kupil z 20 leti. Bil je ze nekaj natreniran, za U21 ga je bilo potrebno dotrenirati.

Ker je imel zelo specificno razvite skile (pred mojim nakupom), je bil zelo drugacen trening plan za centra. Tusi sam sem prvic tako treniral.

Ampak ce pogledamo z druge strani, ko sem ga kupil, je imel cca. 88 TSP, ko sem ga prodal jih je imel 124. Torej je bil trud vlozen. Se pravi, ce sestejemo 900k$ (nakup) + trener+placa+izgubljene tekme nanese kar nekaj denarja. Torej sem s treningom igralca izgubil...

Naj raje lovijo "preprodajalce". Ti razbijajo igro. In ne jaz, ki sem resnicno natreniral igralca. Kaj pa ce bi nastavil ceno 1$ in bi se odvil boj do 3 milijonov? Bi mi jih takrat tudi odvzeli?


This Post:
00
319562.10 in reply to 319562.9
Date: 06/29/2023 16:11:15
Savlje BC
SKL
Overall Posts Rated:
580580
Second Team:
Berlin BC
Če je imel 124 TSP pri 23 letih, potem te vsekakor razumem, da si besen - sploh to, da so odvzeli 1 miljon. 124 TSP igralec je pač igralec ki lahko igra rotacijo v vrhu II. lige oziroma klop SKL-ja (odvisno od razporeditve), ter pri 23 letih to pomeni da ima 10 sezon pred začetkom izgubljanja skillov. 3 miljone verjetno vseeno ni vreden, ampak tudi sam sem plačal 3.5 miljona za all-star potencial igralca pred 5 leti (wow, noro da je že toliko časa minilo) ki je imel 118 TSP, ampak specifičen build ter starost nekje 24-25.

Skratka.. ne vem vseh skillov, ampak za tako dobro treniranega igralca pri teh letih, je cena preko 2 miljonov čisto nekaj normalnega