BuzzerBeater Forums

BB România > NT S55

NT S55

Set priority
Show messages by
From: torynada

To: Otis
This Post:
00
312192.9 in reply to 312192.7
Date: 11/05/2021 19:32:52
Ucigasii
II.1
Overall Posts Rated:
77
Salut...stiu ca nu e locul intrebarii acesteia aici...dar totusi am sa o pun/....

Salariu săptămânal: $ 21 866
Rol: jucător de bază


DMI: 332300
Vârsta: 23
Înălțime: 6'0" / 183 cm
Potenţial: Va face parte din Galeria Celebrităţilor
Forma: competent
Aruncare din săritură: splendid Distanța de aruncare: respectabil
Apărare exterioară: prolific Controlul mingii: splendid
Pătrundere: prodigios Pase: inapt
Aruncare din căciulă: formidabil Apărare în căciulă: remarcabil
Recuperare: respectabil Capace: mediocru
Rezistență: inapt Aruncări libere: mediu

Experiență: respectabil TPA: 103 (68 + 35)

cum credeti creste rapid pasele? si ce plan de antrenament ar trebui pentru el????
la moment sezonul asta primeste aparare in caciula...intro saptamina face prolific...
ms mult

From: Otis

This Post:
00
312192.10 in reply to 312192.8
Date: 11/05/2021 23:21:18
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Imi pare rau dar aici nu e locul potrivit pentru a posta.
Jucatorul acesta e mai slab decat unul de 20 de ani la nationala mica.

Ca sa ti raspund la intrebare, da va creste rapid la pase datorita elastic effect. La cat de subdezvoltat este recomandarea e sa nu te complici cu secundarele sin sa il faci un titular decent de club. Succes

From: Otis

To: Otis
This Post:
33
312192.11 in reply to 312192.10
Date: 11/08/2021 11:09:12
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
meci nr 4 vs lituania

dintre toate meciurile nt de sezonul acesta, meciul de azi era singurul in deplasare, restul fiind pe teren neutru.

am dat normal, am nimerit un ghici si tot n-a fost suficient in conditiile in care entuizasmul era bun. formele erau bune. dar pur si simplu diferenta a fost prea mare.

am dat normal pentru a profita de o oarecare subestimare. am ales corect dar fara o sensa reala. repet, chiar si cu forme bune. doar pe DMI noi am avut 4.8 unul de 4.5 unul de 4.4 un 4 si altul de 3.6mil, pe cand echipa adversa a avut pe titulari 7.7 5.7 unul de 5 un 4.6 si suficienti de 4.2. pur si simplu alta clasa. iar DMI este indicator de skill real nu salarii sau alte smenarii.

una peste alta aceasta natioanla pe care o tot o laud ca reprezinta viitorul romaniei in primul rand reprezinta viitorul indepartat. iar viitorul apropiat si prezentul sunt niste versiuni extraordinar de bune fata de scenariul cand nu aveam deloc nt si doar jucatori crescuti de izbeliste.

incet dar sigur crestem. dpv al moralului recunosc ca e greu. de as putea sari peste sezonul acesta si urmatorul ar fi super dar tb sa inghit si valul de nepopularitate pentru a ajunge la miez. pot sa ma bucur ca euro anterior a aratat ca daca avem putin noroc putem reusi lucruri bune. doar ca norocul nu e o constanta. daca avem toti juc in forma, putem bate echipe de nivel egal cu alte tactici decat look inside, iar in curand vor aparea adevaratele upgrades, pivvoti cu OD14 sau passing 15, spre deosebire de carpele cu od 7 la limita si passing doar pe un singur om de interior.

va multumesc tuturor pentru rabdarea aratata. iar antrenorilor NT le multumesc pentru sacrificiile pe care continua sa le faca.

From: Otis

To: Otis
This Post:
00
312192.12 in reply to 312192.11
Date: 11/15/2021 12:15:44
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
meci nr 5 vs Cehia. victorie!

o reusita imbucuratoare in seara aceasta. meci foarte strans contra cehiei.diferenta finala a fost de 8p. un ghici nimerit sau ratat insemna infrangere. iar cehii au jucat "anti-ghici" in sensul ca tactic se asteptau sa riscam. pana la urma singurul risc a fost ca am jucat LI cu tot riscul de a fi nimeriti.

ambele echipe au jucat normal. oricine dadea CT castiga azi. dar ambii ne-am abtinut pentru ultimele 2 meciuri, aceleasi pt fiecare, respectiv suedia si lichtenstein. intram cu entuziasm relativ mic. in final sper sa terminam cu 2 victorii. dar si asa, asta va ramane o campanie eterogena. daca anul trecut eliminarea frantei venea pe un sir de circumstante favorabile, nicidecum noroc pur, anul acesta abia am reusit sa atingem entuziasm 8.

sezonul la randul sau a fost unul presarat de ghinion in zona slaba a lotului. dehlean care e pe transfer list de 2 luni aproape, a fost mai mereu accidentat, odinioara titular incontestabil. acum concurenta l-a depasit, dar iti tb si rezerve. alti jucatori au crescut in locul lor. asteptam sa incheim campania cat mai repede si sa ne bucuram de beneficiul de a monitoriza indeaproape progresul tinerilor.

victorie muncita in seara aceasta. sa ne bucuram de ea. numai bine

hai Romania

From: Starstr3k

To: Otis
This Post:
00
312192.13 in reply to 312192.12
Date: 11/15/2021 15:00:49
B.C Steaua Bucuresti
II.1
Overall Posts Rated:
9797
Second Team:
B.C Steaua Bucuresti II
Pentru cine nu a observat, se poate vedea ca nationala se bazeaza pe un schelet complet nou, fata de sezonul trecut cand am intalnit Cehia, in lot 3 titulari de 27 si 28 de ani le au luat fata celor mai in varsta.

Iar faptul ca am reusit sa castigam din nou, releva valoarea ridicata a acestora.

Lucrurile vor arata din ce in ce mai bine pentru Romania, munca ta abia acum incepe sa se vada.

Mult succes in continuare.

HAI ROMANIA!


From: Otis

This Post:
00
312192.14 in reply to 312192.13
Date: 11/15/2021 16:16:00
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Multumesc pentru apreciere, dar in special pentru efortul depus

As vrea sa precizez totusi ca e firesc sa ai juc de 28 la nt. Doar ca noi am avut o gaura aproape totala cei care azi au intre 28 si 34 de ani. Hofi fara secundare sau mvp limitati. De aia zic ca cei care azi au 27 si sub sunt niste piese pentru orice natjonala si ma bucur ca se vad rezultatele.

Nu s ar putea fara useri ca tine si toti cei care sacrifica performante si bani grei pt a jucatori deosebit. Nu vreau sa semnalez un user anume dar de la anul o sa scot in evidenta acei jucstori pt care s aubsacrificst 10 sezoane intregi de antrenament, sau macar 9(fara stamina)

Multumesc.

From: Otis

To: Otis
This Post:
22
312192.15 in reply to 312192.14
Date: 11/22/2021 11:16:40
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
penultim meci vs suedia

azi ambele echipe au dat CT. in conditiile date o victorie parea de asteptat. fiindca in ultima etapa cu luxemburg ne descurcam cum putem.
foarte bucuros de cum a jucat echipa pe exterior. am slabit un pic SF pe RB ca sa maximizam aruncarea pe teren. s-a simtit. 9 cosuri de 3p la pauza. si in general un meci inchegat ofensiv. nu prea am avut din astea anul asta. sfarsitul de campanie ne prinde in forma buna. in final e greu de vazut cum am fi reusit o calificare din moment ce lituania termina neinfranta iar locul 2. singura zona unde e potential real de imbunatatire e partea de forme in primele saptamani.

pt prima data in atatea sezoane ma bucur ca urmeaza sezon de consolare. chiar si cu ceva ghinion la programul meciurilor, lotul incepe sa se ridice vizibil, iar peste 14 saptamani o sa avme un lot aproape de poveste. nu pot sa dau de gol skills fiindca citesc si adversarii. dar ne apropiem de pivoti cu od minim 14 si passing minim 14. nu doar 1...guards multipli cu is peste 18. JR....n-am avut 2 juc cu jr peste 15 si acum avem si variante. si completi. pur si simplu ne ridicam la nivelul care se cere.

multumesc din nou tuturor. sa tinem pumnii la tineret ca e meci greu in derulare.
hai Romania! :-)


From: Otis

To: Otis
This Post:
11
312192.16 in reply to 312192.15
Date: 11/29/2021 15:03:18
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
ultim meci vs luxemburg

victorie asteptata. detasata. recunosc ca a fost si o doza de fairplay din partea antrenorului care desi avea ultimul meci al sezonului, nu voia sa influenteze clasamentul final.

in orice caz, terminam sezonul pe un mare high. intram foarte optimisti in sezonul urmator. pe fondul unui efort financiar foarte mare avem jucatorii de NT grupati in cateva echipe si gestionarea formelor si terminarea jucatorilor, in special cu stamina, nu va mai fi un lux.

o sa mai apara juc nt pe tl. e inevitabil. pivotii batrani in vor ramane in lot ca sa nu fie concediati. e 0 interes din partea comunitatii pt ei asa batrani si cu salarii mari. de inteles deplic. deja sezonul viitor pe vremea asta o sa fie inlocuiti fulltime de noua garnitura. pivoti cu secundare la nivel de guard de prima liga. SF cat si rezerva de SF. exterior cu optiuni pt ambele tipuri de tactici...chiar va fi frumos. dat fiind ca astfel de echipe dureaza 10 sezoane ca sa se formeze, o sa caut o forma prin care pentru persoanele curioase voi putea disemina o parte din skills, fara a afecta concurenta si fara a ne da de gol fata de adversari. nationale respectabile aleg sa comunice exclusiv in afara forumului. dar asta nu e un scop in sine. antrenorii si potentialii cumparatori stiu despre ce e vorba. suntem pregatiti de era in care juc de nt se transfera pe minim 6 mil iar aia cu adevarat buni nu apar pe TL nici macar la 23 de ani, darmite 26 27 cand 100 de views sunt doar de la scouts de nationale concurente.


per total un sezon reusit in aspectele care conteaza. in mod efectiv ultimul de tranzitie. in general noi ne-am ridicat de la cap de serie nr 4 5 la nr 3 in grupa indiferent de situatie. calendarul ne-a plesnit pe fondul formelor, dar dupa cum am zis, asta e in curs de finalizare. eu zic ca urmatorul sezon de EURO ne prinde fie la turneul final, fie cu sanse peste 50-50 intrand in ultima etapa. daca progresul e sensibil de mare, poate ne prinde fara sa tocam tot entuziasmul si sa putem emite pretentii la 2 daca nu 3 victorii, nu doar 1.

de diseara incepe scoutingul la nt. am terminat sezonul cu entuziasm 2. rankul stabilizat. in conditii optime nu prindem o consolare blestemata. am supravietuit o cadere brusca pe fond de atenuare 'naturala' a lotului. am scos si o aparitie mandatul trecut, urmeaza vremuri bune.

multumesc din nou tuturor care cred in NT si in special celor care sustin NT.


PS: sa ne concentram pe u21 cat timp mai avem echipa. in saptamanile urmatoare nu voi scrie despre amicaluri fiindca sunt inrelevante, dar voi folosi timpul alocat in mod normal sa scriu un manifesto despre ce e necesar pt orice selectioner de u21 ca sa aiba sinergie cu NT. acestea pot exista separat, dar la u21 rotatia e mai desa si riscul de infrangeri si risipa valorica e foarte mare fara minima indrumare sau experienta anterioara. din moment ce starstr3ek(Edward) si a anuntat intentia de a nu mai candida, la cum sunt aliniate lucrurile, cu baza de 22-25 de ani in plina formare si 25-27 in curs de finalizare, mandatul urmator de u21 devine extrem de imporatant fiindca cine il va coordona va avea sansa sa isi cladeasca propriul lot pentru NT peste alte 3 mandate.

orice va castiga va avea sprijinul meu deplin cat si instrumentele si rationamentele pe care le-am dezvoltat personal. iar pentru a dovedi acest lucru, voi posta din timp tot ce trebuie cunscut/inteles/invatat, pentru a intelege din timp rolul si sarcinile ca selectioner. e efectiv un job. e un job placut daca ai cu cine sa lucrezi, iar eu si Edward si Jokeru am fost norocosi in acest sens, dar tb sa apara si noi oameni care sa si asume angajamente de acest gen.

mini-vacanta placuta cu prilejul zilei nationale

Hai Romania!