BuzzerBeater Forums

Hellas - III.16 > Season 53

Season 53

Set priority
Show messages by
This Post:
11
308338.7 in reply to 308338.6
Date: 03/21/2021 18:38:30
Renaissance
II.3
Overall Posts Rated:
5959
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

Για την ομάδα μου, ο στόχος της σεζόν ήταν η επιστροφή στην 2η κατηγορία και επιτεύχθηκε έστω και δύσκολα. Ειδικά στην μπλε πλευρά, ο συναγωνισμός ήταν μεγάλος στην κανονική περίοδο και λογικά θα είναι έτσι και την επόμενη σεζόν. Πάνω απ'όλα όμως, η χρονιά ήταν δύσκολη από οικονομικής πλευράς, γιατί όταν υποβιβάζεσαι είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις το ίδιο ρόστερ και την επόμενη σεζόν, αφού τα έσοδα από τα εισιτήρια και το τηλεοπτικό συμβόλαιο μειώνονται πολύ.

Ουσιαστικά, η άνοδος είχε επιτευχθεί από το τέλος της κανονικής περιόδου, αφού είχα το καλύτερο ρεκόρ σε όλην την κατηγορία αν δεν κάνω λάθος. Αλλά αποφάσισα να παίξω κανονικά για το πρωτάθλημα, αφού έχεις μεγαλύτερο "μπόνους" στη θέαση των αγώνων την επόμενη σεζόν όταν ανεβαίνεις σαν πρωταθλητής. Και τα οικονομικά μου δεν είναι και πολύ "ανθηρά", οπότε το χρειάζεται η ομάδα αυτό.

Όσον αφορά τους τελικούς, έκανα ένα μεγάλο λάθος στο 1ο παιχνίδι με την μαντεψιά, το οποίο ευτυχώς δεν μου κόστισε, αφού ακριβώς το ίδιο λάθος έκανε και ο αντίπαλος. Αλλά αποφάσισα να το ρισκάρω, γιατί ο αντίπαλος είχε πολύ καλύτερες καταστάσεις και σίγουρα μεγαλύτερο ενθουσιασμό, αφού όλη τη σεζόν σχεδόν έπαιζε χαλαρά, ενώ εγώ σε κάποια παιχνίδια όπως π.χ.με τον Ηρακλή Αριδαίας, είχα παίξει κανονικά.Αφού τη γλίτωσα στο πρώτο ματς και κατέβηκα με χαλαρή στο 2ο παιχνίδι, θεωρώ ότι σήμερα ήταν δύσκολο για τον αντίπαλο αν δεν μάντευε. Αν και πιστεύω ότι είχε μεγαλύτερες πιθανότητες αν έπαιζε εσωτερικό σύστημα. Για τα φάουλ, νομίζω ότι κάποιοι παίκτες είναι πιο επιρρεπείς ίσως και λόγω χαμηλής αντοχής, που παίζει κάποιο ρόλο σε αυτό. 'Οπως σίγουρα θα ήταν λιγότερα τα φάουλ που θα κέρδιζα αν δεν έπαιζα εσωτερικά.Το σημερινό κρίθηκε κυρίως όμως στα ριμπάουντ. Ο Krivosik είναι πολύ καλός παίκτης τώρα που είδα και τα skills του, αλλά αν μαρκάρει ψηλό στην άμυνα σε εσωτερικό σύστημα υπάρχει πρόβλημα, γιατί έχει πολύ χαμηλό ριμπάουντ.

Γενικά, θεωρώ ότι οι Spurs είναι πολύ καλή ομάδα και με ένα διαφορετικό ψηλό θα είναι από τα φαβορί και του χρόνου. Και ο φίλος kkretziki φαίνεται ότι είναι καλός μάνατζερ και τα "δουλεύει" τα παιχνίδια και από τακτικής πλευράς. Βασικό να μην απογοητευτεί και αν συνεχίσει έτσι θα έρθει και η άνοδος.

Η δική μου ομάδα θεωρώ ότι χρειάζεται σίγουρα 1-2 πολύ καλές προσθήκες για να μπορέσει να παραμείνει στην πιο πάνω κατηγορία την επόμενη σεζόν.Και οπωσδήποτε, μία σταδιακή ανανέωση, γιατί όλοι σχεδόν οι βασικοί μου θα είναι 33 την επόμενη σεζόν.Πολύ δύσκολα όλα αυτά μαζί, αλλά θα γίνει κάθε δυνατή προσπάθεια.

Καλή συνέχεια σε όλους και υγεία να έχετε πάνω απ'όλα!


From: RichOne
This Post:
11
308338.8 in reply to 308338.7
Date: 03/22/2021 05:58:26
GoodLuckRookies
III.14
Overall Posts Rated:
6363
Γενικά νομίζω η ομάδα πρέπει να αφιερώσει 2 σεζόν τουλάχιστον σε αρένα και προπόνηση.Καλή συνέχεια σε όλους και πάνω από όλα υπομονή.Η αλήθεια είναι ότι έχει λεφτά το τανκάρισμα αλλά πόσο να αντέξει το ενδιαφέρον όταν δε προσπαθείς να κερδίσεις τα ματς.Θα δούμε.Ελπίζω να τα ξαναπούμε.

This Post:
11
308338.9 in reply to 308338.7
Date: 03/22/2021 09:00:16
Sakotomokoto Spurs
IV.15
Overall Posts Rated:
1414
Φιλε sorcerer εχω καταλαβει κι εχω διαβασει στα φορουμ οτι υπαρχει κρυμμενο skill agressiveness σε καθε παικτη..οσο πιο agressive ο παικτης τοσο πιο πολλα φαουλ θα κανει αλλα και θα κερδισει..η αντοχη και τα defensive skills θεωρω οτι δε παιζουν ρολο.Δε πα να χεις και 20αρα in.d, μπορει να σαι φυρα στην αμυνα..αλλα 18 φαουλ σε 3 τελικους δε το περιμενα να κανει ενας παικτης..μου μενει αυτο το +7 στο +/- του krivosik,αλλα μ αυτο και κατι αλλο θα μεινω στο χερι!!!

Τωρα για τα ριμπαουντ ειναι ενας τομεας που αποφασισα να κανω την επανασταση μου..στηριχθηκα 3 σεζον στο ομαδικο ριμπαουντ μιας και οι κοντοι μου εχουν ολοι πανω απο 8 και ηθελα να χω οσο πιο χαμηλομισθο pf,παιζοντας μια μορφη small ball..ο φιλος chris του ολυμπιακου βολου σιγουρα με νιωθει..αλλα δυστυχως η πουτ@ν@ η μηχανη του bb σε θελει γραναζι στο συστημα της και απαιτει ριμπαουντ και στις 2 θεσεις των ψηλων!

Απο δω και περα τελος η επανασταση,θα συναιτιστω με τη μηχανη και σας συμβουλευω ολους να το κανετε κι εσεις..Sorcerer καλη τυχη στην ΙΙ ΚΑΙ Στους υπολοιπους καλη σεζον 53,καλα ντραφτακια και ΥΠΟΜΟΝΗ!!

This Post:
00
308338.10 in reply to 308338.9
Date: 03/22/2021 14:31:18
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Ο παλιός γνώριμος Χαλάνδρι επέστρεψε! Εχουμε πάντως αρκετές νεες ομάδες, ελπίζω ανταγωνιστικές.

This Post:
11
308338.11 in reply to 308338.10
Date: 03/22/2021 18:56:02
Souseikos
II.2
Overall Posts Rated:
151151
Δηλώνω και εγώ παρόν στην III.16 με την ομάδα Souseikos και σας περιμένουμε στο γηπεδο μας David Ancrum.

Και άντε να αρχίσει η δράση γιατί για τον Souseiko (όπως φαντάζομαι και για και άλλους σαν εμενα) που δεν είχαμε καθόλου post-season παιχνίδια έχουμε σκυλοβαρεθεί χωρίς παιχνίδια.

Oι μανατζερς τις III.16 είναι λίγο άτυχοι γιατί θα πληρώσουν τα σπασμένα μιας κάκιστης αγωνιστικης χρονιάς που είχα περυσι ;)

Last edited by kouskouserovits at 03/22/2021 21:03:25

This Post:
11
308338.12 in reply to 308338.11
Date: 03/27/2021 14:52:06
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Ημέρα 1 (Σάββατο 27 Μαρτίου 2021) : Επιδόσεις από (https://www.buzzer-manager.com)

Αποτελέσματα
Iraklis Aridaias 42 - olyefsiniakos 68
gortynia 64 - The_Untouchables 82
Tromokrates B.C 110 - Olympiakos Volou BC 119
Souseikos 118 - Σούπερ Κατς 106
XALANDRI BC 99 - New York Liberty 86
Sakotomokoto Spurs 124 - Minesota Timperpools 109
VAOK 100 - mastro basket 101
.:Champions BC:. 106 - ergotelis 95

Οι καλύτερες ομαδικές επιδόσεις της βραδιάς
Πόντοι : 124 : Sakotomokoto Spurs
Ριμπάουντ : 61 : gortynia
Ασσίστ : 30 : Sakotomokoto Spurs
Κλεψίματα : 9 : olyefsiniakos, The_Untouchables
Τάπες : 7 : VAOK, .:Champions BC:.

Οι καλύτερες ατομικές επιδόσεις της βραδιάς
Πόντοι : 39 : J. Canudas (Minesota Timperpools)
Ριμπάουντ : 22 : M. Edera (gortynia)
Ασσίστ : 8 : V. Partaukas (mastro basket), M. Porgand (Tromokrates B.C)
Κλεψίματα : 4 : S. Piomenos (Sakotomokoto Spurs)
Τάπες : 4 : K. Statevicius (VAOK)

Το Τop 5 της βραδιάς
Πόιντ Γκαρντ : V. Partaukas (mastro basket) (27 Πόντοι, 5 Ριμπάουντ, 8 Ασσίστ, 0 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 30
Σούτινγκ Γκάρντ : J. Dávalos (Souseikos) (27 Πόντοι, 10 Ριμπάουντ, 4 Ασσίστ, 0 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 30
Σμολ Φόργουορντ : V. Karaganev (Sakotomokoto Spurs) (28 Πόντοι, 7 Ριμπάουντ, 5 Ασσίστ, 1 Κλεψίματα, 1 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 38
Πάουερ Φόργουορντ : P. Lehtola (Tromokrates B.C) (31 Πόντοι, 21 Ριμπάουντ, 5 Ασσίστ, 1 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 44
Σέντερ : V. Ancukevicius (ergotelis) (28 Πόντοι, 16 Ριμπάουντ, 3 Ασσίστ, 1 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 35

Ο MVP της βραδιάς
P. Lehtola (Tromokrates B.C) (31 Πόντοι, 21 Ριμπάουντ, 5 Ασσίστ, 1 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 44

Η χειρότερη επίδοση της βραδιάς
M. Narbona Sales (gortynia) (3 Πόντοι, 4 Ριμπάουντ, 3 Ασσίστ, 0 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : -6

Στατιστικά όλων των ειδών
Ο παίκτης με τα περισσότερα λάθη : R. Shamir (Iraklis Aridaias) : 7 Λάθη

Ο παίκτης - στόχος των διαιτητών : R. Arbnori (ergotelis), M. Ferro (Tromokrates B.C), D. Zyablov (Olympiakos Volou BC), P. Durán (Souseikos), M. Naud (Σούπερ Κατς) : 6 Φάουλ

Ο ακρογωνιαίος λίθος (περισσότερα λεπτά) : V. Ancukevicius (ergotelis), E. Kozubenko (ergotelis), D. Šlendarys (ergotelis), T. Takounidis (ergotelis), V. Partaukas (mastro basket), K. Arakelyan (Olympiakos Volou BC), P. Lasavicius (gortynia), M. Edera (gortynia), M. Narbona Sales (gortynia), S. Piomenos (Sakotomokoto Spurs), J. Dávalos (Souseikos), G. Di Cristofano (Iraklis Aridaias), R. Shamir (Iraklis Aridaias), O. Swinburn (Iraklis Aridaias), A. Gyurov (Σούπερ Κατς), M. Salimäki (Σούπερ Κατς) : 48 Λεπτά

Ο σουτέρ : J. Canudas (Minesota Timperpools) : 10 Τρίποντα

Ο καλύτερος : G. Hull (Minesota Timperpools) : Αξιολόγηση : 15.5

Ο χειρότερος : T. Takounidis (ergotelis), E. Topalidis (ergotelis), M. Flikas (Olympiakos Volou BC) : Αξιολόγηση : 6.0


From: Chris79
This Post:
00
308338.13 in reply to 308338.11
Date: 03/28/2021 19:56:08
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Ανέλπιστα καλή εμφάνιση στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.
Η 53η σεζόν ξεκίνησε ιδανικά, που πέτυχε... τρομοκρατικό χτύπημα εκεί που δεν το περίμενε κανείς!
Στο πρώτο επίσημο ματς δίχως τον επί πολλές σεζόν ηγέτη του Ολυμπιακού, Stefanis Vourousis, που πλέον βγάζει το ψωμί μου στη Β΄Εθνική, ο σύλλογος του Βόλου έδειξε καλά στοιχεία και "καθάρισε" την πρώτη νίκη της χρονιάς με 119-110 επί των Tromokrates B.C.

From: Chris79
This Post:
11
308338.14 in reply to 308338.1
Date: 03/28/2021 20:18:03
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Χάρισα, πάντως, τον πρώτο MVP της χρονιάς.
Μου φαίνεται, όποιος παίζει μαζί μου, συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες γι' αυτό.
Το Σάββατο, ο Paavo Lehtola έκανε πράγματα και θαύματα στο παρκέ, με τον νεαρό Φιλανδό άσο να σταματάει στους 31 πόντους, 21 ριμπάουντ, 5 ασίστ και ένα κλέψιμο...
Κοινώς, με διέλυσε, αλλά ευτυχώς η υπερπροσπάθειά του δεν άρκεσε στον μάνατζερ Giwrgis...
Τώρα, κόντρα στον Souseikos, στόχος παραμένει μία αξιοπρεπής εμφάνιση και τίποτε άλλο ;)
Φίλε kouskouserovits, δείξε οίκτο!!!

This Post:
00
308338.15 in reply to 308338.14
Date: 03/29/2021 03:58:34
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Ανέλαβαν δράση οι Burroughs και Zyablov να καθαρίσουν για πάρτη σου. Πάντως για μια ακόμα φορά σε αγώνα σου, ήταν όσα πάνε και όσα έρθουν. Άμα δε στρώσεις την άμυνα για να έχεις ισορροπία θα πας για άλλη μια σεζόν με στόχο 4η-5η-6η θέση....

This Post:
00
308338.16 in reply to 308338.15
Date: 03/29/2021 06:51:48
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Είναι κι αυτό ένα σύστημα!!!
Κι όμως φίλε μου, σε πληροφορώ ότι πέρυσι που δοκίμασα να προπονήσω άμυνα, έκανα μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ τρύπα στο νερό!!!

This Post:
00
308338.17 in reply to 308338.16
Date: 03/29/2021 13:44:39
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Τι προπονητή έχεις; Προπονησες σταθερά ή πότε πότε; Τι ηλικίες ειχαν αυτοί που προπονούσες; Αυτά παιρνουν χρόνο δε γίνονται μεσα σε μερικές βδομάδες; Εγώ προπονώ εδω και μιάμιση σεζόν τώρα για να δω αποτελέσματα την επόμενη!!

Advertisement