BuzzerBeater Forums

Hellas - III.16 > Season 53

Season 53

Set priority
Show messages by
From: Chris79
This Post:
00
308338.1
Date: 03/20/2021 20:26:42
Olympiakos Volou BC
IV.9
Overall Posts Rated:
316316
Να 'μαστε πάλι στην αφετηρία μίας καινούριας σεζόν...
Season 53, λοιπόν!!!
Και ο Θεός βοηθός :)

This Post:
00
308338.2 in reply to 308338.1
Date: 03/21/2021 04:45:04
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Που'ναι οι μεταγραφαρες;;;;

This Post:
00
308338.3 in reply to 308338.2
Date: 03/21/2021 13:26:04
Sakotomokoto Spurs
IV.15
Overall Posts Rated:
1414
Θα γκρινιαξω παλι φετος..δε λεει να μ αφησει σε ησυχια η μηχανη..ο krivosik εσπασε καθε ρεκορ με 18 φαουλ σε 3 τελικους..στο +7 ημουν σημερα οσο επαιζε..ολοι οι παικτες μου 4 φαουλ και πανω και karaganev,krivosik εξω ολη την τεταρτη..και του χρονου εδω να δουμε αν θα γκρινιαζουμε παλι..

This Post:
00
308338.4 in reply to 308338.3
Date: 03/21/2021 13:40:54
Sakotomokoto Spurs
IV.15
Overall Posts Rated:
1414
Συγχαρητηρια εννοειται στον sorcerer που εχει ομαδα για 2η κατηγορια..με διελυσε στα ριμπαουντ κατι που το περιμενα, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο..ο Krivosik fysika θα αποτελεσει παρελθον μετα απο μια τριετια, μη δικαιωνοντας την επιλογη μου που τον διαλεξα για ανοδο!

From: pn214
This Post:
11
308338.5 in reply to 308338.4
Date: 03/21/2021 15:06:13
olyefsiniakos
A1
Overall Posts Rated:
2525
Κατ’ αρχάς συγχαρητήρια στους Renaissance για την άνοδο στην δεύτερη κατηγορία, για την εξαιρετική πορεία ολόκληρη την σαιζόν και για την ψυχραιμία στην πιο κρίσιμη καμπή στα πλέι-οφ. Καλή συνέχεια στις ομάδες που μας αποχαιρετούν για την τέταρτη κατηγορία τους Old Skool Rappers, τις Αρκούδες άλλα και ένα από τα ενεργά στο φόρουμ μέλη του ομίλου μας τον κόουτσ RichOne των Ρούκις που επέλεξε σοφά να ολοκληρώσει πρώτα το γήπεδο του και μετά να επιστρέψει ισχυρότερος στην τρίτη κατηγορία. Ειδική μνεία πρέπει να γίνει στους Σπέρς του κόουτσ kkretzik που για δεύτερη σερί σαιζόν έδειξε συνεπείς στο ραντεβού του τελίκου άλλα έδρα και λεπτομέρειες στέρησαν πάλι την άνοδο.
Λοιπόν καλή 53η σαιζόν σε όλους!

From: Teo_Anast

This Post:
00
308338.6 in reply to 308338.5
Date: 03/21/2021 16:02:19
gortynia
IV.2
Overall Posts Rated:
2626
Συγχαρητήρια στους Renaissance για την άνοδο και σε όλες τις ομάδες που συμμετείχαν στην 52η σεζόν.
Μία περίεργη σαιζόν στην οποία εγώ σαν 5ος των μπλε με 11/11 νίκες-ήττες έπαιξα μπαράζ για να μείνω και η Champions BC μπαράζ ανόδου με το ίδιο ποσοστό.
Καλά να περάσουμε στην επόμενη σαιζόν.

This Post:
11
308338.7 in reply to 308338.6
Date: 03/21/2021 18:38:30
Renaissance
II.3
Overall Posts Rated:
5959
Σας ευχαριστώ πολύ όλους!

Για την ομάδα μου, ο στόχος της σεζόν ήταν η επιστροφή στην 2η κατηγορία και επιτεύχθηκε έστω και δύσκολα. Ειδικά στην μπλε πλευρά, ο συναγωνισμός ήταν μεγάλος στην κανονική περίοδο και λογικά θα είναι έτσι και την επόμενη σεζόν. Πάνω απ'όλα όμως, η χρονιά ήταν δύσκολη από οικονομικής πλευράς, γιατί όταν υποβιβάζεσαι είναι πολύ δύσκολο να κρατήσεις το ίδιο ρόστερ και την επόμενη σεζόν, αφού τα έσοδα από τα εισιτήρια και το τηλεοπτικό συμβόλαιο μειώνονται πολύ.

Ουσιαστικά, η άνοδος είχε επιτευχθεί από το τέλος της κανονικής περιόδου, αφού είχα το καλύτερο ρεκόρ σε όλην την κατηγορία αν δεν κάνω λάθος. Αλλά αποφάσισα να παίξω κανονικά για το πρωτάθλημα, αφού έχεις μεγαλύτερο "μπόνους" στη θέαση των αγώνων την επόμενη σεζόν όταν ανεβαίνεις σαν πρωταθλητής. Και τα οικονομικά μου δεν είναι και πολύ "ανθηρά", οπότε το χρειάζεται η ομάδα αυτό.

Όσον αφορά τους τελικούς, έκανα ένα μεγάλο λάθος στο 1ο παιχνίδι με την μαντεψιά, το οποίο ευτυχώς δεν μου κόστισε, αφού ακριβώς το ίδιο λάθος έκανε και ο αντίπαλος. Αλλά αποφάσισα να το ρισκάρω, γιατί ο αντίπαλος είχε πολύ καλύτερες καταστάσεις και σίγουρα μεγαλύτερο ενθουσιασμό, αφού όλη τη σεζόν σχεδόν έπαιζε χαλαρά, ενώ εγώ σε κάποια παιχνίδια όπως π.χ.με τον Ηρακλή Αριδαίας, είχα παίξει κανονικά.Αφού τη γλίτωσα στο πρώτο ματς και κατέβηκα με χαλαρή στο 2ο παιχνίδι, θεωρώ ότι σήμερα ήταν δύσκολο για τον αντίπαλο αν δεν μάντευε. Αν και πιστεύω ότι είχε μεγαλύτερες πιθανότητες αν έπαιζε εσωτερικό σύστημα. Για τα φάουλ, νομίζω ότι κάποιοι παίκτες είναι πιο επιρρεπείς ίσως και λόγω χαμηλής αντοχής, που παίζει κάποιο ρόλο σε αυτό. 'Οπως σίγουρα θα ήταν λιγότερα τα φάουλ που θα κέρδιζα αν δεν έπαιζα εσωτερικά.Το σημερινό κρίθηκε κυρίως όμως στα ριμπάουντ. Ο Krivosik είναι πολύ καλός παίκτης τώρα που είδα και τα skills του, αλλά αν μαρκάρει ψηλό στην άμυνα σε εσωτερικό σύστημα υπάρχει πρόβλημα, γιατί έχει πολύ χαμηλό ριμπάουντ.

Γενικά, θεωρώ ότι οι Spurs είναι πολύ καλή ομάδα και με ένα διαφορετικό ψηλό θα είναι από τα φαβορί και του χρόνου. Και ο φίλος kkretziki φαίνεται ότι είναι καλός μάνατζερ και τα "δουλεύει" τα παιχνίδια και από τακτικής πλευράς. Βασικό να μην απογοητευτεί και αν συνεχίσει έτσι θα έρθει και η άνοδος.

Η δική μου ομάδα θεωρώ ότι χρειάζεται σίγουρα 1-2 πολύ καλές προσθήκες για να μπορέσει να παραμείνει στην πιο πάνω κατηγορία την επόμενη σεζόν.Και οπωσδήποτε, μία σταδιακή ανανέωση, γιατί όλοι σχεδόν οι βασικοί μου θα είναι 33 την επόμενη σεζόν.Πολύ δύσκολα όλα αυτά μαζί, αλλά θα γίνει κάθε δυνατή προσπάθεια.

Καλή συνέχεια σε όλους και υγεία να έχετε πάνω απ'όλα!


From: RichOne
This Post:
11
308338.8 in reply to 308338.7
Date: 03/22/2021 05:58:26
GoodLuckRookies
III.14
Overall Posts Rated:
6363
Γενικά νομίζω η ομάδα πρέπει να αφιερώσει 2 σεζόν τουλάχιστον σε αρένα και προπόνηση.Καλή συνέχεια σε όλους και πάνω από όλα υπομονή.Η αλήθεια είναι ότι έχει λεφτά το τανκάρισμα αλλά πόσο να αντέξει το ενδιαφέρον όταν δε προσπαθείς να κερδίσεις τα ματς.Θα δούμε.Ελπίζω να τα ξαναπούμε.

This Post:
11
308338.9 in reply to 308338.7
Date: 03/22/2021 09:00:16
Sakotomokoto Spurs
IV.15
Overall Posts Rated:
1414
Φιλε sorcerer εχω καταλαβει κι εχω διαβασει στα φορουμ οτι υπαρχει κρυμμενο skill agressiveness σε καθε παικτη..οσο πιο agressive ο παικτης τοσο πιο πολλα φαουλ θα κανει αλλα και θα κερδισει..η αντοχη και τα defensive skills θεωρω οτι δε παιζουν ρολο.Δε πα να χεις και 20αρα in.d, μπορει να σαι φυρα στην αμυνα..αλλα 18 φαουλ σε 3 τελικους δε το περιμενα να κανει ενας παικτης..μου μενει αυτο το +7 στο +/- του krivosik,αλλα μ αυτο και κατι αλλο θα μεινω στο χερι!!!

Τωρα για τα ριμπαουντ ειναι ενας τομεας που αποφασισα να κανω την επανασταση μου..στηριχθηκα 3 σεζον στο ομαδικο ριμπαουντ μιας και οι κοντοι μου εχουν ολοι πανω απο 8 και ηθελα να χω οσο πιο χαμηλομισθο pf,παιζοντας μια μορφη small ball..ο φιλος chris του ολυμπιακου βολου σιγουρα με νιωθει..αλλα δυστυχως η πουτ@ν@ η μηχανη του bb σε θελει γραναζι στο συστημα της και απαιτει ριμπαουντ και στις 2 θεσεις των ψηλων!

Απο δω και περα τελος η επανασταση,θα συναιτιστω με τη μηχανη και σας συμβουλευω ολους να το κανετε κι εσεις..Sorcerer καλη τυχη στην ΙΙ ΚΑΙ Στους υπολοιπους καλη σεζον 53,καλα ντραφτακια και ΥΠΟΜΟΝΗ!!

This Post:
00
308338.10 in reply to 308338.9
Date: 03/22/2021 14:31:18
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Ο παλιός γνώριμος Χαλάνδρι επέστρεψε! Εχουμε πάντως αρκετές νεες ομάδες, ελπίζω ανταγωνιστικές.

This Post:
11
308338.11 in reply to 308338.10
Date: 03/22/2021 18:56:02
Souseikos
II.2
Overall Posts Rated:
151151
Δηλώνω και εγώ παρόν στην III.16 με την ομάδα Souseikos και σας περιμένουμε στο γηπεδο μας David Ancrum.

Και άντε να αρχίσει η δράση γιατί για τον Souseiko (όπως φαντάζομαι και για και άλλους σαν εμενα) που δεν είχαμε καθόλου post-season παιχνίδια έχουμε σκυλοβαρεθεί χωρίς παιχνίδια.

Oι μανατζερς τις III.16 είναι λίγο άτυχοι γιατί θα πληρώσουν τα σπασμένα μιας κάκιστης αγωνιστικης χρονιάς που είχα περυσι ;)

Last edited by kouskouserovits at 03/22/2021 21:03:25