BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.26 > ΣΕΖΟΝ 34 PLAY OFFS

ΣΕΖΟΝ 34 PLAY OFFS

Set priority
Show messages by
From: grigora
This Post:
00
278629.1
Date: 05/03/2016 13:20:29
Overall Posts Rated:
2727
Παιδια πλησιαζουν τα play off για αλλη μια χρονια. θελω τη γνωμη σας. ειναι τα πιο ρευστα play off των τελευταιων χρονων η ειναι η ιδεα μου? χωρις ενα μεγαλο φαβορι οπως περσι θεωρω οτι οποιαδηποτε ομαδα που ειναι στην 4αδα καθε ομιλου μπορει να παρει αποτελεσμα.
τι λετε εσεις? θα εχει πολυ ενδιαφερον φετος πιστευω.
καλη επιτυχια σε ολους και ας κερδισει ο καλυτερος!

This Post:
00
278629.2 in reply to 278629.1
Date: 05/04/2016 04:45:13
Overall Posts Rated:
2323
Συμφωνώ απόλυτα φίλε!
Όλες οι ομάδες που έχουν κλειδώσει την θέση τους στα πλαι οφφ έχουν πολύ ισορροπημένα ρόστερ με πολλούς καλούς παικτες σε αντίθεση με άλλες 4ες κατηγορίες πού είναι 1-2 επίπεδα κατω από την δική μας.Θεωρώ πάντως οτι η 4αδα του ομίλου μας ειναι δυνατότερη απο την απέναντι 4αδα και πιστεύω η άνοδος θα έρθει από τον δικό μας όμιλο.

Υ.Γ: Φαβορί ο Μουτι για άνοδο (χεχεχεχε δεν έχει να κάνει με καποιο επικοινωνιακό τρικ)

Έχεις φτιάξει ένα τρομερό συνολο με βάθος ,με έλληνες παικτες με προοτπικες αλλα και με γερολυκους κιλλερς!

Υ.Γ: Παιδιά πρέπει να διαδωσουμε το παιχνιδι σε γνωστούς μας για να μην ερημώσει ,ηδη η 5η έχει κλεισει ουσιαστικα αφου υπαρχουν μονο μποτ και στην 4η τα μποτ ολοενα και αυξάνονται .Ειναι καταπληκτικό παιχνιδι και είναι κρίμα στο ελληνικό πρωτάθλημα να είναι πληρως ανταγωνιστικές απο την 3η και πανω κατηγορίες.

Καλή επιτυχία σε όλους και από εμένα,ας κερδίσει ο καλύτερος !

From: grigora
This Post:
00
278629.3 in reply to 278629.2
Date: 05/05/2016 00:08:03
Overall Posts Rated:
2727
ευχαριστω για τα σχολια σου Coach-Efthimioy αλλα ειναι ξεκαθαρα επικοινωνιακο τρικ χαχα. να θυμισω οτι η ομαδα σου εχει παει τρενο ολη τη σεζον, παιζοντας μαλιστα χαλαρα και οχι σε ολα τα παιχνιδια με τους βασικους σου, εχοντας εξασφαλισει το πλεονεκτημα εδρας σε ολα τα ματς. εχεις τεραστιο βαθος στον παγκο σου, εχεις κανει εξερετικη διαχειρηση στην αγωνιστικη κατασταση των παιχτων σου και ειμαι σιγουρος πως ο ενθουσιασμος σου ειναι στα υψη.
επισης νομιζω οτι και ο ergotelis εχει πολυ καλη ομαδα και θα εχει πλεονεκτιμα στον τελικο γτ ισως φτασει πιο ξεκουραστος. εχει πολυ καλο ροστερ για πολλες σεζον, πραγμα εξαιρετικα δισκολο στον ομιλο μας!!

Υ.Γ.1 ειναι αληθεια, η 4η κατηγορια πλεον ειναι σχεδον η μιση μποτ. ο δικος μας ομιλος ειναι η εξερεση νομιζω. ισως και να ειναι ο δισκολοτερος της 4ης. θεωρω οτι τουλαχιστον 4 ομαδες μας θα στεκοντουσαν ανετα στην 3η. και αλλες 3-4 θα παλευαν για παραμονη.... αν ψαξετε ιστορικα των νικητων μας, εμεναν στην 3 κατηγορια χωρις ιδιαιτερα προβληματα.
μακαρι να γινοταν να ανεβασουμε 4-5 ομαδες... ειναι πραγματικα κριμα για τα λεφτα που ξοδευουμε ολοι μας. εχουμε μπανττζετ 3ης κατηγοριας με εσοδα 4ης...
κανουμε ολοι προσπαθειες, και αν τυχει ν μν ανεβει καποιος, παει πισω 2-3 σεζον για οικονομικους λογους, οταν ακουμε σε αλλους ομιλους να ανεβαινουν στην 3η για πλακα με 2 μεταγραφες...

Υ.Γ.2 ειναι οντως πολυ καλο παιχνιδι και αξιζει, πιστευω ομως, πως οσοι ασχολουμαστε το εχουμε πει ηδη στη παρεα μας. δεν αρκει αυτο. μαλλον θα επρεπε το ιδιο το παιχνιδι να επενδυσει λιγο στη διαφημιση, αλιως θα χαθει...

Υ.Γ. 3 ελπιζω ο remy να μην εχει παρατησει το παιχνιδι νομιζοντας οτι κλεβω, το λεω γιατι ειδα οτι οι FLYING GENTLEMAN εχουν πεσει φετος.

From: remy

This Post:
00
278629.4 in reply to 278629.3
Date: 05/05/2016 10:46:01
Overall Posts Rated:
66
Καλησπέρα κι από μένα!χριστος ανεστη σε όλους!!!πέρυσι έγιναν περίεργα πράγματα με την ομάδα σου όπως και με ενόχλησε πιο αυτό το νταραβέρι με την εθνική.προς θεού όμως ο εκνευρισμός η η ενόχληση σε τέτοια θέματα κρατάει μόλις λίγη ωρα!απεναντίας χαίρομαι που ο όμιλος έχει καλους παίχτες και υπάρχει και τακτικό ενδιαφέρον!όσο για φέτος οι λόγοι είναι δυο:αφενός μου έκατσαν δυο τρεις φημισμένοι πολυ καλοί νέοι εκ των οποίων ο ένας Έλληνας και βρήκα χωρίς πολλά λεφτά από τύχη προπονητή παγκ. Κλάσης και τους προπονω.αφετερου και το πιο σημαντικό είναι ότι περίμενα τη δική σου άνοδο φέτος λόγω μεγάλου αποθέματος χρημάτων από την πώληση του rookie στα 5 εκατομμύρια και αποφάσισα να μην ξοδεψω τσάμπα αλλα χρήματα και να περιμένω μια σεζόν!ειμαι σίγουρος πως ο νικητής του ομίλου σου θα είναι και ο πρωταθλητής. Καλη συνέχεια!

This Post:
00
278629.5 in reply to 278629.4
Date: 05/06/2016 06:33:54
Overall Posts Rated:
2323
Χριστός ανέστη!

Πήρες την πιο σωστή απόφαση κατα την γνώμη μου ,η προπόνηση είναι ουσιαστικά τα μισό παιχνίδι!
Έχω μεγάλη περιέργεια με τι απόδοση δουλέυει ένας τέτοιος προπονητής ,ανεβαίνουν σε εβδομαδιαία βάση όλοι οσοι παίρνουν χρόνους προπόνησης ?

This Post:
00
278629.6 in reply to 278629.5
Date: 05/14/2016 13:29:25
Overall Posts Rated:
2323
Μια πολυ σκληρη ηττα για την ομαδα μας ,απο εναν πολυ δυνατο αντιπαλο.Δηστυχως σημερα δεν ρισκαραμε λιγο παραπανω ,σε αντιθεση τον grigora που με "επιασε" και ουσιαστικα η ζωνη του εδωσε και την νικη .Πρέπει να σε συγχαρώ φίλε ,για τις τρομερες μεταγραφες σου (απορω πραγαμτικα τι αμυνα εχουν τα παιδια) ,το τρομερο κουτσαρισμα σου μεσα στην χρονια ,με αμεση συνεπεια τις τρομερες αγων. καταστασεις των παικτων σου .Εμεις απο την πλευρά μας συνεχιζουμε το προγραμμα που ακολουθουμε εδω και 2 σεζον και ευελπιστω την επόμενη χρονία με τα ίδια παιδιά στην βασική συνθεση να πάρουμε την πολυπόθετη ανοδο!

Συγχαρητιρια και παλι grigora ,καλή συνέχεια και καλη παραμονη στην 3η για του χρονου!

This Post:
00
278629.7 in reply to 278629.6
Date: 05/14/2016 16:52:37
Overall Posts Rated:
2727
Βιαζεσαι νομιζω.. δεν εχω αναιβει ακομα.
οι ομαδες μας ηταν πολυ κοντα και ειχες και πλεονεκτημα εδρας, οποτε ρισκαρα με την ζωνη. αν δεν μου εβγαινε ηταν σιγουρη ηττα.
το φαβορι για ανοδο ειναι ο ergotelis εχει πολυ καλη ομαδα και ερχεται στον τελικο ξεκουραστος,με πλεονεκτημα εδρας.
συνχαρητηρια για την ομαδα σου και γενικα σε ολους στον ομιλο. υπαρχουν πραγματικα πολυ καλες ομαδες και ξαναλεω ειναι αδικο που ανεβαινει μονο ενας απο τον ομιλο μας.

This Post:
00
278629.8 in reply to 278629.7
Date: 05/22/2016 15:22:20
ergotelis
III.12
Overall Posts Rated:
11
Αρχικα θα ηθελα να δωσω συγχαρυτηρια στην ομαδα MOUTI BC για την προσπαθεια του στους τελικους και να του ευχηθω καλη επυτιχια στο μελλον γιατι εχει μια παρα πολυ καλη ομαδα με νεους και πολυ εξελισιμους παιχτες. Η ανοδος κατα τη γνωμη μου κριθικε στα σημεια και στο γεγονος οτι ειχα πλεονεκτημα εδρας αλλα και γιατι εφτασα στον τελικο ξεκουραστος. Τελος θα ηθελα να ευχηθω καλη συνεχεια σε ολες της ομαδες της κατηγοριας μας η οποια πιστευω ειναι πραγματικα μια απο τις πιο ισχυρες .

This Post:
00
278629.9 in reply to 278629.8
Date: 05/22/2016 16:35:49
Overall Posts Rated:
2727
Καλη συνεχεια στην 3η κατηγορια! θα παραμεινενεις χωρις ιδιαιτερα προβληματα.
Θα μου επιτρεψεις ομως να πω οτι σημερα δεν ανεβηκε η καλυτερη ομαδα. Ειχες πλεονεκτημα εδρας απλα γιατι κανεις απο τον ομιλο σου δεν προσπαθησε να σε κερδισει, εφτασες ξεκουραστος. στους τελικους παιζοντας χαλαρα σε ολα τα πλευ οφ, τραυματιστηκε ο καλυτερος μου παιχτης στο δευτερο παιχνιδι και η απουσια του εβγαλε ματια, μιας και μιλαμε για ομιλο που οι παραμικρες λεπτομεριες μετρανε. παιχτης που κοστισε σχεδον 1000000 με μισθο 35000 επι μιση σεζον σχεδον, βγηκε νοκαουτ στον αγωνα που επρεπε να παιξει. δεν πειραζει, κατι τετοιοι παραγοντες ειναι που κανουν το buzzerbeater πιο ρεαλιστικο.
Ειναι μεγαλο κριμα και για τον Μηλου b.c., που εδωσα τα παντα για να τον αποκλεισω και τελικα με εβγαλε εκτος ενας τραυματισμος. Ο Μηλου b.c. θα χε πολυ πιο ευκολα βραδια στους τελικους αφου ειχε ροστερ με μεγαλυτερο βαθος απο το δικο μου.
Μας περιμενει μια ακομα δισκολη χρονια που θα παλεψουν παλι αρκετες ομαδες για την ανοδο. δηλωνω απο τωρα οτι θα παλεψω ξανα για ανοδο ,οπως το ιδιο πιστευω θα κανει και η Μηλος b.c., οπως το ιδιο ελπιζω να κανει και η FLYING GENTLEMAN οπως υποσχεθηκε αν και δεν του κανα τη χαρη να ανεβω.Ελπιζω να ανεβουν αγωνιστικα και τα καινουργια παιδια οσο μαθαινουν σιγα σιγα το παιχνιδι και θα ξαναπω να ζητανε βοηθεια απο τους πιο εμπειρους και στο φορουμ και σε μηνηματα. και ελπιζω να εχουμε λιγοτερα μποτ φετος.
Ηταν καλη χρονια, συνχαρυτηρια σε ολους, καλο ντραφτ να εχουμε και καλη νεα σεζον!

Υ.Γ. (προς ergotelis)
βγαζω πικρα και το ξερω, καλη χρονια στην 3η κατηγορια φτιαξε γηπεδο και ολα θα πανε καλα πιστευω. μπορει να γκρινιαζω αλλα οπως εχω πει, πολλες ομαδες απο τον ομιλο μας ειναι για 3η κατηγορια, μεσα σε αυτες και η δικη σου.
ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ IV26 ΥΠΕΡΗΦΑΝΟ!

This Post:
00
278629.10 in reply to 278629.9
Date: 05/23/2016 06:56:54
Overall Posts Rated:
2323
Πραγματικα αντρεπτικό το αποτέλεσμα της σειράς!
Θεωρω πως ο coach grigora ειχε ποιοτικότερο ροστερ σε αντίθεση με το ροστερ του coach obradovic ωστόσο ο παράγοντας τυχη υπάρχει και στο παιχνίδι ,και ο τραυματισμος του γαλλου (παικταρα ) κοστισε την ανοδο στην ομαδα του grigora .Θεωρω πως παρολη την διαθεση που ειχε μαζεψει ο ergotelis μεχρι τους τελικους αλλα και το πλεονεκτημα εδρας δεν θα ηταν και παλι αρκετα για να του δωσουν την ανοδο .Σε καμια περιπτωση βεβαια δεν θελω να υποβαθμισω την μεχρι τωρα πορεια του εργοτελη που εκμεταλευτηκε με τον καλυτερο δυνατο τροπο ολες τις ευκαιριες που του δοθηκαν και πηρε την μεγαλη προκριση!
Καλη συνέχεια φίλε και καλη παραμονη σου ευχομαι!

Υ.Γ:Αλλη μια ανταγωνσιτικη και τρομερη χρονια μας περιμενει παιδια!Καλη σεζον σε ολους !