BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.41 > 34

34

Set priority
Show messages by
This Post:
00
278018.1
Date: 03/20/2016 12:53:15
Overall Posts Rated:
99
Μια μικρή προσπάθεια μπας και ζωντανέψει ξανά η δουλειά ένεκα και της παλιάς γνωριμίας με τον Άρη Θεσσαλονίκης. Τον οποίο Άρη πάλι θα προσπεράσω στην τελική ευθεία λόγω της ηλικίας των παικτών του. Όπως πριν από 7-8 σεζόν

This Post:
00
278018.2 in reply to 278018.1
Date: 03/27/2016 16:22:48
Overall Posts Rated:
1414
Που είσαι φίλε μου... Ναι ναι είδες πάλι μαζί παρέα. Να ειμαι λίγο ώριμος χαχαχαχα . Ελπίζω να αντέξω. Καλή συνέχεια.

This Post:
00
278018.3 in reply to 278018.2
Date: 04/12/2016 15:35:18
Overall Posts Rated:
99
Κλείδωσες την πρωτιά σε όλον τον όμιλο φίλε μου ακόμα και αν χάσεις από τον δεύτερο δικό σου, ακόμα και με ισοβαθμία θα έχεις την καλύτερη διαφορά πόντων. Αν και τσάμπα "μαλώναμε". Με τις αγορές που έκανε ο μινόαν δύσκολα τον βλέπω να χάνει την άνοδο. Παρόλα αυτά, υπάρχουν σοβαρές πιθανότητες ακόμα και αν κερδίσει όλα του τα παιχνίδια ο μινόαν από εδώ και πέρα στον όμιλο, να βγει πρώτος ο Μπετατζής ή ακόμα και εγώ με διαφορά πόντων. Αλλά τι να το κάνεις, άπιαστος είναι οκτώ εκατομμύρια ξόδεψε

This Post:
00
278018.4 in reply to 278018.3
Date: 05/10/2016 13:43:30
Overall Posts Rated:
99
Η σεζόν τελείωσε νωρίς αν και μοιραία μετά την κατάληψη της πρώτης θέσης (χάνοντας ακόμα και επίτηδες με κατεβασμένα χέρια από τον Μινόαν -που θα έχανα φυσικά έτσι και αλλιώς- στον αγώνα πρωταθλήματος, καθώς είχα μυριστεί πως μόνο χαλαρώνοντας και κερδίζοντας στο επόμενο παιχνίδι τον Μπετατζή θα εκμεταλλευόμασταν το συνολικό γκολ αβερέιτζ) είχαν γεννηθεί ελπίδες. Όμως ο τραυματισμός των δύο εκ των τριών καλύτερων μας παικτών (με συνολικά συμβόλαιο 65.000 δολάρια) σε μια ομάδα που τα συμβόλαια της είναι μόλις 168.000 μέσα σε μια εβδομάδα, έφερε νωρίς τη στραβή.
Υπήρχε ο σκοπός να παίξουμε χαλαρή με τον - με υψηλότερα συμβόλαια, αλλά τελείως άσχετο με το παιχνίδι- Ηρακλή, που σίγουρα δεν θα άντεχε να μην ρισκάρει και να πέσει έξω στην προετοιμασία αγώνα και έπειτα να τα δώσουμε όλα και χωρίς τραυματισμούς στον αγώνα με τον Μινόαν. Αλλά το απρόβλεπτο γεγονός του τραυματισμού του Πέτροβιτς μας στέρησε την νίκη στην παράταση. Τώρα, ο Μινόαν τρίβει τα χέρια του και εμείς ξεσκονίζουμε τον καναπέ μας για ένα σούπα ματς μεταξύ μινόαν και Ηρακλή που δεν μπορεί να λήξει με λιγότερους από 25 πόντους διαφορά.
Του χρόνου πάλι, παρέα με τον φίλο Άρη (που είναι καλός παίκτης αλλά έπεσε σε τραυματισμούς και ακριβό Μινόαν) και το φίλο Ηρακλή να κυνηγάμε την άνοδο

This Post:
11
278018.5 in reply to 278018.4
Date: 05/10/2016 21:51:34
Overall Posts Rated:
11
Μπορει εγω να ημουν ασχετος αλλα εσυ ξεχασες να βαλεις τον παικτη σου που ηταν μια χαρα(fotiadis)κ μαλιστα σε καλη κατασταση..θα τα πουμε του χρονου νομιζω γιατι ο μινοασ εχει καλυτερη ομαδα κ θα ειναι εκπληξη να τον κερδισω..παντως αν ειχα ενα τοσο μεγαλο κλειστο οπως εσυ θα ειχα πολυ καλυτερη ομαδα.

This Post:
00
278018.6 in reply to 278018.5
Date: 05/11/2016 04:18:24
Overall Posts Rated:
99
Ασχολίαστα τα παραπάνω, καθώς μου τον έβγαζε κόκκινο, ασχέτως μάλλον του τι έβλεπες ή νόμιζες ότι έβλεπες. Όσο για το κλειστό, φίλε μου, για αυτό βολοδέρναμε τόσα χρόνια στις χαμηλές κατηγορίες με εβδομαδιαίους μισθούς 50.000 για να το φτιάξουμε, δε μας το χάρισε κανείς. Πάντως επειδή είμαι λάτρης των εμπεριστατωμένων προβλέψεων (και δεν έπεσα και πολύ έξω από τα μέσα κιόλας του πρωταθλήματος για τις πρώτες θέσεις των δύο ομίλων), θα τολμήσω την πρόβλεψη ότι λόγω ηλικίας παικτών, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι η φάπα του χρόνου θα πηγαίνει σύννεφο, αν είσαι ακόμα στο παιχνίδι, γιατί συνήθως παίκτες με τη δική σου τακτική στο παιχνίδι αρκετά γρήγορα τα παρατάνε. Προτείνω και την αλλαγή του ονόματος από Ηρακλής σε Γηραιός για να ταιριάζει καλύτερα (βέβαια θα έπρεπε να είμαι ο τελευταίος που μιλάει για όνομα ομάδας όταν είμαι ο μόνος σε ολόκληρο το μπάζερ που αντί για B.C., όταν την έφτιαξε έγραψε f.c. και τώρα δεν ξοδεύει 100.000 ο τσιγκούνης να αλλάξει το όνομα)

This Post:
00
278018.7 in reply to 278018.6
Date: 05/14/2016 13:47:28
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Καλησπερα. Συγχαρητηρια στον Ηρακλη για το σπουδαιο ματς που εκανε. Δυστυχως η προσπαθεια αλλαγης της ομαδας με τις τελευταιες μεταγραφες, ωστε να αντεξει σε αυτο που ερχοταν, δεν ηταν αρκετη. Πολλες φορες η εμπειρια ειναι καλυτερος οδηγος απο πολλες αλλες παραμετρους, οσο αφορα εμας τους παικτες. Δεν ειναι παντα ο παραγοντας που κρινει το ματς στους παικτες της ομαδας. Εχω δει απειρα ματς στο παιχνιδι και εχω γενικα παρατηρησει πως οταν μια ομαδα ειναι καλυτερη, στην τελευταια περιοδο γινεται αυτο που χρειαζεται ωστε να κερδισει το ματς.

Περιμενα φυσικα οτι θα κατεβει με 1-3-1 και μεχρι σημερα ειχα σεταρει την ομαδα να παιξει κοιτα μεσα. Καμια ωρα πριν το ματς, αποφασισα να το αλλαξω αυτο για 2 λογους. Πρωτος λογος και κυριοτερος ηταν πως δεν εχω αυτοσκοπο την ανοδο, γιατι τα οικονομικα δεν βγαινουν στην 3η κατηγορια και το εχω φαει στη μαπα αυτο το σεναριο. Στην 4η κατηγορια εχω φτιαξει γηπεδο, στην 4η κατηγορια βγαζω λεφτα. Στην 3η χανω αυτα που βγαζω στην 4η και καταστρεφω τα οικονομικα μου. Οποτε αλλη μια σεζον στην 4η δεν θα με χαλουσε καθολου. Εχω περιφερεια που πληρωσα καλα και προπονω συστηματικα και θα μοσχοπουλησω σε 2-3 σεζον. Ο δευτερος λογος ειναι πως εχοντας δει παρα πολλα ματς με 1-3-1 απεναντι σε εξωτερικο συστημα, θεωρησα πως εστω και δυσκολα το ματς θα το παρω. Γιατι η 1-3-1 δημιουργει προβλημα στα αμυντικα ριμπαουντς, εκτος και αν εχεις κανενα τερας που παιζει μονο του πισω με μεγαλο επιπεδο στα ριμπαουντς και στην εσωτερικη και μια 3αδα γυρω του που εχει υποφερτο επιπεδο στα ριμπαουντς ωστε να ανταπεξελθεις στις απαιτησεις. Υπηρξε μεγαλη διαφορα στα ριμπαουντς και αμυντικα και επιθετικα, πραγμα που με βοηθησε να παρω το ματς ακομα και αν περιοριστηκαν οι ασσιστς μου περισσοτερο απο καθε αλλο παιχνιδι που εχω δει με ομαδα που αντιμετωπιζει 1-3-1. Εμφανιστηκαν βεβαια και καποια ευτραπελα, οπως οι 1 στις 6 βολες που ειχα εκει στο διαστημα που αρχιζε τα φαουλ ο Ηρακλης, απο 2 παικτες που εχουν 10 επιπεδο στις βολες και οι 2. Απροσμενο δε, μπορει ομως μια τετοια συμπεριφορα της μηχανης να κοστισει σε μια ομαδα. Αλλο σημαντικο ευτραπελο ηταν το εξης. 6 φαουλ σε λιγοτερο απο 4 λεπτα απο μενα στην 4η περιοδο με τον αντιπαλο να εκτελει βολες απο εκεινο το σημειο. Χρειαστηκε να περασουν 8 λεπτα για να κανει ο Ηρακλης το πρωτο φαουλ. Τελος, ο Παχοπουλος που εχω, ενας παικτης για να συμπληρωνω ομαδα. Κατεβασε 3 ταπες, μια απο αυτες σε 3ποντο! Πραγματικα απροσμενο. Γενικα παρατηρησα μια ανισσοροπια στη συμπεριφορα της μηχανης σε αυτο το ματς.

Καποια σχολια για οσα διαβασα. Σαφως και εχει δικιο ο Ηρακλης σε αυτο που λεει. Με 20000 θεσεις στο κλειστο, επρεπε να εχουν τα Σαλιγκαρια καλυτερη ομαδα. Παιζεις προημιτελικα και εχεις περιφερειακη αμυνα 4 με 2-3 ζωνη. Οταν παιζεις μαν2μαν, εχεις 5. Δεν μπορεις να πας πουθενα με τετοια περιφερειακη!
Ταυτοχρονα εχουν ομως δικιο και τα Σαλιγκαρια. Δεν εχει φτιαξει γηπεδο ο Ηρακλης και ειναι υποχρεωμενος να τραβα αυτο το δρομο που βλεπουμε. Αγοραζει σχετικα φθηνους αναλωσιμους παικτες. 6 απο τους 10 παικτες 34-39 ετων. Για μενα αυτο ειναι σημαδι πως τον ενδιαφερει ο ετοιμος και σχετικα φθηνος παικτης, για να κανει τη δουλεια που εχει να κανει και μετα να αποχαιρετησει. Λιγοι εκαναν καλες ομαδες ετσι. Και οσες δεν εφτιαξαν γηπεδο, εξαφανιστηκαν.
Κακως βιαστηκε παντως ο μανατζερ των Σαλιγκαριων να πει οτι τριβω τα χερια μου και οτι θα κερδισω με 25 ποντους. Με τετοια αμυνα που εχουν τα Σαλιγκαρια, ηταν ο καλυτερος αντιπαλος που θα μπορουσα να εχω! :)
Αληθεια, πως εβγαλες αυτα τα συμπερασματα; Δεν εχουν λογικη εξηγηση, εκτος και αν δεν παρακολουθησες τις αλλαγες του Ηρακλη. Επεσες εξω και στο οτι το ματς θα ηταν σουπα. Ματσαρα ηταν!

Αυτα απο εμενα. Ομολογω πως το παιχνιδι δεν το παιζω οπως παλια. Υπηρξαν καποιες απογοητευσεις απο διαφορες καταστασεις εδω περα και απο τοτε απλα δεν αποφασιζω να αφησω το λογαριασμο να διαγραφει. Ειδατε, ξεκινησα χωρις ομαδα και μετα εκατσα 2-3 μερες και πηρα παικτες. Διαφορετικα τωρα θα ημουν στην καλυτερη περιπτωση στα playout.
Τα λεμε!

Last edited by candlebox71 at 05/14/2016 13:49:14

This Post:
00
278018.8 in reply to 278018.7
Date: 05/14/2016 16:47:39
Overall Posts Rated:
99
Στην καλή κατά τα άλλα ανάλυση σου ξεχνάς δύο-τρια ζητήματα που (ειδικά το πρώτο) κάνουν την ανάλυση να χωλαίνει. α)Ένας παίκτης με μια από τις υψηλότερες περιφερειακές άμυνες και ίσως ο κορυφαίος πόιντ γκαρντ (σε συνδυασμό μισθών και ηλικίας) στην κατηγορία δεν συμμετείχε στον προηγούμενο αγώνα και πράγματι έκανε την περιφερειακή άμυνα τραγική (αν και δεν χάσαμε μάλλον από αυτό ή σίγουρα δεν χάσαμε μόνο από αυτό) β) δεν βιαζόμουν φέτος για την άνοδο. Κραχτό παράδειγμα ότι καθόλη τη σεζόν έβαζα λόγω προπόνησης το βασικότατο πόιντ γκάρντ, βασικό σμολ φόργουορντ. Την ήθελα, γιατί αν ερχόταν θα ερχόταν αρχ...άτα, λόγω χαμηλότατου μπάτζετ, αλλά δεν πιέστηκα κιόλας γ) στο μέλλον, δεν υπάρχει λόγος να αποκτήσω πιο ακριβή ομάδα (του χρόνου με τους ίδιους θα κυνηγήσω άνοδο και λεφτά, και έχω διαλέξει να προπονώ μια νέα και ταλαντούχα ομάδα) δ) στο μεταξύ μας αγώνα λόγω έδρας, ενθουσιασμού αλλά και των δύο βασικότατων παικτών που θα επανερχόντουσαν τα πράγματα θα μπορούσαν ( και πάλι εσύ βέβαια θα είχες το πλεονέκτημα) να είναι διαφορετικά.
Βέβαια για να αποδίδουμε τα του καίσαρος τω καίσαρι, ναι περίμενα πολύ πιο εύκολη νίκη από εσένα. Τώρα στα μελλοντικά ζητήματα. Περιμένω και ελπίζω να περάσεις το φίλο μου Άρη, γιατί δε σε θέλω του χρόνου εδώ. Με φοβίζεις περισσότερο από τους άλλους, γιατί πιστεύω ότι υπάρχουν φράγκα πολλά από πίσω.

This Post:
00
278018.9 in reply to 278018.8
Date: 05/15/2016 01:55:52
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Καθε αλλο παρα χωλαινει η αναλυση μου. Μιλας για το Φωτιαδη, ετσι; Δυσκολα ο κορυφαιος ποιντ γκαρντ. Περιφερειακη δεν ειναι ομως μονο αυτος. Δες εδω.
http://www.buzzerbeater.com/match/89704292/boxscore.aspx
Παιζεις 3-2 με το Φωτιαδη και βγαζεις 6 περιφερειακη.
Για να μη βαζω ολα τα ματς, θα σου πω τα νουμερα σου σε ολα τα ματς του δευτερου γυρου που επαιξες με το Φωτιαδη και αφηνω τα νουμερα να μιλησουν για μενα.
6, 6, 5, 5, 5, 5
Συγκρινοντας τα με δικα μου ματς ή ακομα και αλλων που εβγαζαν 8-9 στην περιφερειακη, στις περιπτωσεις που εβγαζες 4 ειχες μια περιφερειακη που ηταν μικροτερη απο τη μιση των υπολοιπων.
Αυτα για το α) σου.
Για το β) δεν ξερω γιατι μου το λες αυτο, δεν εχει σχεση με την αναλυση που εκανα και αρα δεν μπορει να ειναι κριτηριο για το αν χωλαινει η αναλυση μου. Το β) ειναι απλα μια δηλωση σου, τιποτα αλλο.
Για το γ) τωρα. Αν νομιζεις πως εχουν μελλον οι παικτες που εχεις και μπορουν να σε φτασουν στο στοχο σου, καλα κανεις. Ο Πολωνος σου με προοπτικη MVP στα 21 προς 22 χρονια, εχει με 8 αγωνιστικη 34400 DMI. Αυτον τον συγκαταλεγεις στα ταλεντα; Τρομερα δυσκολο. Εχεις και ψηλους που δεν ειναι γεροι, προπονεις και ψηλους και κοντους;
Οσο για το δ), μιλας λες και οι αλλες ομαδες δεν εχουν ενθουσιασμο. Λες λογω εδρας, ενθουσιασμου...Τι σε κανει να πιστευεις πως ο ενθουσιασμος μου δεν ηταν σε υψηλα επιπεδα; Επισης, οι αξιολογησεις της ομαδας μου πεφτουν λογω αναπληρωματικων, στην πραγματικοτητα ειναι υψηλοτερες.
Τελος, χρημα εχω αλλα δεν το χρησιμοποιω. Δεν ειναι πολυ, αλλα εχω. Δεν ξερω αν θα περασω το φιλο σου, δεν θα τα βαψω μαυρα κιολας αν δεν το κανω...Δεν πολυασχολουμαι, οποτε ακομα και αν χρειαζεται αλλαγες η ομαδα, δυσκολα θα τις πραγματοποιησω. Δεν πρεπει να φοβασαι τα χρηματα μου γιατι αν τα ειχα χρησιμοποιησει θα ειχα και το αναλογο βαθος στον παγκο μου.




This Post:
00
278018.10 in reply to 278018.9
Date: 05/15/2016 03:38:53
Overall Posts Rated:
99
http://www.buzzerbeater.com/match/89704300/boxscore.aspx
http://www.buzzerbeater.com/match/89704260/boxscore.aspx
Ώπα φίλε, τώρα αρχίζει και παραχωλαίνει. Μάλλον δεν με διαβάζεις αλλά και ούτε διαβάζεις σωστά τα στατιστικά. Σε κάθε παιχνίδι από τα ελάχιστα που ο Φωτιάδης παίζει πόιντ γκαρντ η ομάδα έχει 7 περιφερειακή άμυνα. Μάλλον αυτά τα νούμερα δεν τα πρόσεξες (παρόλα αυτά άρχισες 6,6,5,5,5,5) Έψαξες την περιφερειακή μου άμυνα με το Φωτιάδη μέσα όταν αυτός έπαιζε σμολ φόργουορντ. Γιατί δεν την έψαχνες και όταν έπαιζε σέντερ? Τα νούμερα μίλησαν για σένα αλλά τα είπαν λάθος. Όπως λάθος τα είπαν (εδώ και αν τα είπαν) στην περίπτωση των ταλέντων. Πράγματι δεν είναι ταλαντούχος ο MVP των 21 προς 22 με 8 αγωνιστική και DMI 34400. Αλλά αυτόν βρήκες? Τους άλλους δεν τους είδες?.
Για το β που δήθεν δεν έχει σχέση με την ανάλυση σου δυστυχώς έχει. Είναι σχόλιο στην κρίση σου ότι θα έπρεπε να έχω καλύτερη ομάδα (αυτή τη φορά όχι μόνο δεν διάβασες καλά αυτά που έγραψα, αλλά ούτε τα δικά σου)
Όσο για το δ συνεχίζεις και δε με διαβάζεις. Απλώς γράφεις, δε διαβάζεις. Δε συγκρίνω το δικό μου με το δικό σου ενθουσιασμό, αλλά τον ενθουσιασμό που θα είχα εγώ σε σχέση με τον ήδη πεσμένο ενθουσιασμό (λόγω του ότι έπαιξε δυνατή ήδη με εμένα) του Ηρακλή. Και τέλος κρατάω το σημαντικότερο από όλα. Την πρώτη πρόταση του προηγούμενου κειμένου σου. "Καθε αλλο παρα χωλαινει η αναλυση μου." Σπανίως το βλέπω μπροστά μου να ξεκινάει κάποιος την ανάλυση του, εξαίροντας τον εαυτό του, αλλά πάντα μου φτιάχνει το κέφι. Πάντα τέτοια.

Last edited by stamenfeson at 05/15/2016 05:34:11

This Post:
00
278018.11 in reply to 278018.10
Date: 05/15/2016 12:50:33
Minoan Bulls
II.4
Overall Posts Rated:
6868
Εχω κανει 1 λαθος σε αυτα τα νουμερα και αυτο ειναι το δευτερο 6αρι στο ματς που βγαζεις 7 περιφερειακη. Το αλλο ματς που αναφερεις ειναι ματς πρωτου γυρου. Γραφω πιο πανω "Για να μη βαζω ολα τα ματς, θα σου πω τα νουμερα σου σε ολα τα ματς του δευτερου γυρου". Του 2ου γυρου αν δεν το ειδες. Εβγαλες λοιπον ενα 7αρι (αντε 2 με το ματς του 1ου γυρου) και το καβαλας ως αποδεικτικο της καλης περιφερειακης σου. Εχουμε τοσες ομαδες που βαρανε 8-9 περιφερειακη και κανεις το 7αρι σου σημαια καλης περιφερειακης. Οι αλλο τι να λενε δηλαδη για την περιφερειακη τους; Εδω εβγαλε 11αρι ο "ασχετος" για σενα Ηρακλης, νουμερο αρκετα μακρινο για την ομαδα σου. Ασε που θεωρεις αμελητεα την περιφερειακη του SF ετσι που μας τα λες...
Ο MVP ηταν παραδειγμα. Ουτε ο Πελλινο ειναι ταλεντο στα 22 προς 23 με την προοπτικη του, ουτε οι ψηλοι σου. Εχεις 1 απλα καλο παικτη στην περιφερεια, οι αλλοι μεχρι να σου προσφερουν αυτα που θες, καλα κρασια. Κανονικα θα περιμενες σε 4 σεζον ας πουμε να κανεις πρωταθλητισμο (σε 4 σεζον στην 4η κατηγορια...) με Σινετοπουλο, Σαλλας, Γιλέι, Γκρανα αλλα εσυ μιλας για την επομενη σεζον. Θα δουμε λοιπον την επομενη αλλα και μετα απο 3-4 σεζον που βρισκονται οι παικτες και η ομαδα σου. Θα δουμε επισης και το πιο σημαντικο, τι οικονομικες απολαβες θα εχεις απο αυτους.
Η γνωμη και εμενα και του Ηρακλη ειναι πως επρεπε να ειχες καλυτερη ομαδα. Δεν το δεχεσαι αλλα μη ξεγελιεσαι, ο Ηρακλης κανει το ιδιο ακριβως λαθος απο την αλλη πλευρα, απλα στην δικη του περιπτωση δεν εχει μελλον και αυτο του το επισημανα.
Αυτη τη στιγμη η ομαδα σου δεν ειναι καν ανταγωνιστικη και προσπαθεις να μας πεισεις οτι ειναι. Κανενα προβλημα, οτι νομιζεις. Αυτη ειναι η γνωμη μας και δεν απαγορευται να την εχουμε, ποσο μαλλον να επιτιθεσαι λεκτικα χωρις λογο. Την επεσες στον Ηρακλη πως θα φαει 25 ποντους, ξινισες στην απαντηση του και μετα μιλησες για φαπες, για το ονομα της ομαδας του και για τα δικα μου σχολια που χωλαινουν.
Ενταξει φιλε, εχεις μια επιθετικη προδιαθεση και φανηκε και στο σχολιο σου με τον Ηρακλη το οποιο ηταν αδικαιολογητα σκληρο αν αναλογιστεις πως παιζουμε παιχνιδι. Σου ειπε κατι σχετικα με τον τροπο που παιζεις αφου τον προκαλεσες με τα περι 25 πονντων και εσυ μιλησες σαν τον χαμενο που του φταινε ολα και ολοι εκτος απο το ιδιο του το κεφαλι.
Δεν εχω κατι αλλο να σου πω εκτος απο το πως ξεκινησες αυτο το νημα για να "ζωντανεψει η δουλεια". Με τον υποτιμητικο τροπο που απευθυνεσαι προς τους υπολοιπους, δεν θα ζωντανεψει τιποτα. Μαλλον θα μεινεις να μιλας μονος σου και δεν εχω σκοπο, ουτε και ορεξη φυσικα να σε ακολουθησω. Γι' αυτο λοιπον ζητω συγνωμη για τις μεχρι τωρα αστοχιες μου και αποχωρω απο τη συζητηση.