BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.23 > Σεζόν 33

Σεζόν 33

Set priority
Show messages by
From: pazinok
This Post:
00
274718.1
Date: 11/09/2015 16:22:19
Overall Posts Rated:
3737
παλι θα κανω εγω το ποδαρικα..καλη σεζον σε ολους!

This Post:
00
274718.2 in reply to 274718.1
Date: 11/09/2015 17:31:44
Overall Posts Rated:
8888
Καλή αρχή να πω και εγώ με την σειρά μου.

This Post:
00
274718.3 in reply to 274718.2
Date: 11/10/2015 06:36:00
Overall Posts Rated:
3737
ακομα ακομα δεν ηρεμησαμε ..δευτερη αγωνιστικη με βγαζει με κουκουβαγιες :P

This Post:
00
274718.4 in reply to 274718.3
Date: 11/10/2015 10:47:31
Overall Posts Rated:
8888
Καλά είσαι, 2η 3η και 4η έχω τα ντέρμπι, τουλάχιστον τα έχω νωρίς και μετά έχω μια πολύ μεγάλη περίοδο μέχρι να μου έρθει δύσκολο ματς πέρα από το κύπελλο εννοείται.

This Post:
11
274718.5 in reply to 274718.4
Date: 11/11/2015 18:26:02
Overall Posts Rated:
3737
Κλεινει το Ροστερ μας σημερα..και γινεται η επισημη ανακοινωση!!

Εχουμε και λεμε!!
1) Ntinos Gidopoulos .. ο captain της παρεας (σεζον 31) με 21 επισημα παιχνιδια!
2) Anaximandros Drakoulatos .. ο αγαπημενος της κερκιδας (σεζον 31) με 23 επισημα παιχνιδια!
3) Thomas Fragkiadakos .. γεννημα θρεμα Καβουρι (σεζον 31) με 12 επισημες συμμετοχες!
4) Thanos Tsirigkakis .. εχει συμβολαιο μεχρι να αποκλειστουμε απο το κυπελλο (σεζον 31) με 11 επισημα παιχνιδια!
5) Panos Nothos .. περσινο pick up απο την ακαδημεια μας (σεζον 32) 16 επισημα παιχνιδια με την ομαδα!
6) Kostakis Roumpanis .. ο περσινος mvp (σεζον 32) 18 φορες φορεσε τα χρωματα της ομαδας μας!
7) Iakovos Kraidis .. τον πηραμε απο τον αλοτινο (σεζον 32) 16 παιχνιδια πρωταυληματος!
8) Haris Karoulas .. τον φεραμε Ελλαδα για να τον παντρεψουμε (σεζον 32) 2 παιχνιδια στο πρωταθλημα!
9) Nasos Kakoulakis .. προλαβε να παιξει πλει οφ (σεζον 32)
10) Mihai Gurita .. τον πηραμε πριν τα πλει οφ αλλα δεν ηταν σε θεση να αγωνιστει (σεζον 32)
11) Oldřich Koubek .. (σεζον 33)
12) Dimosthenis Adalialis .. (σεζον 33)
13) Yiannis Spatanopoulos .. (σεζον 33)

τους ανεφερε με σειρα αρχαιοτητας!
αυτο ειναι το φετινο ροστερ μου..με μπατζετ 53 χιλιαρικα!
διακοψαμε την συνεργασια μας με 3 παικτες που καποτε αποτελουσαν κορμο..
Παγκοπουλος,Τσαφατιδης και Ριτσος..
δυστυχως δενομαι πολυ εντονα με τους παικτες μου και μου ηταν δυσκολο να τους αποχαιρετησω!
αυριο ξεκιναει η καινουργια σεζον..μακαρι να μας φερει τυχη και επιτυχιες..
επισημα για μενα ξεκιναει την αλλη παρασκευη :)
φαβορι με τα σημερινα δεδομενα ειναι Κουκουβαγιες και Κορφοβουνι..
περιμενουμε εκπληξεις απο Καβουρι,Κεραυνο και το παλικαρι που επεσε φετος που δεν εχει ανοιχτα χαρτια ακομα!
οι κουκουβαγιες (λογικα) θα αγορασουν το πρωταθλημα..μιας και απο οτι φαινεται βγαζει πολλα φραγκα απο τον κινεζο που φευγει..
Στελαρα με απογοητευσες με την αγορα σου..γτ τοσα φραγκα για εναν 34 χρονο?..δεν καταλαβαινεις οτι θα χασεις λεφτα?..και γιατι να τον παρεις? θα σου δωσει καμια νικη παραπανω που θα ηθελες?..

From: bubis

This Post:
11
274718.6 in reply to 274718.5
Date: 11/12/2015 05:01:24
Zizoufatatsou
III.16
Overall Posts Rated:
1111
Αρχικος σκοπος της μεταγραφης,ηταν να ενισχυσω λιγο το ροστερ κοντα στο καλαθι...η αληθεια ειναι οτι ξεκινησα τη μεταγραφη στις 170.000 και μου κολλησε ενας μογγολος και "πεισμωσα" αδικαιολογητα και ξεφυγε το πραγμα οικονομικα...το παιχνιδι το βλεπω πολυ χαλαρα και εχω την αισθηση οτι δινω αλλη εντυπωση... οποτε δε βαριεσαι...εχεις δικιο για το οικονομικο κομματι, αλλα ευελπιστω οτι θα με δικαιωσει μεσα στο παρκε...
Σε ο,τι αφορα τις προβλεψεις σου, θα συμφωνησω για τα κλασσικα φαβορι(Κορφοβουνι και Κουκουβαγιες) που επαιζαν και μεχρι τωρα, οι κουκουβαγιες πλεον ειναι πολυ απροβλεπτες και γνωμη μου ειναι οτι θα περιμενουν προς το τελος της σεζον για να κανουν μεταγραφικες κινησεις ματ και να σηκωσουν τηυν κουπα, μια που σε ολη τη σεζον, το πραγμα θα ειναι πολυ χαλαρο για αυτος και δεν ειχαν λογο να πληρωνουν τοσα φραγκα για να κρατανε αδικα παικτες...Κεραυνος, Αλοτινο και Καβουρι μενουν παντα στο προσκηνιο, αλλα με λιγο μικροτερες πιθανοτητες...οσον αφορα τον "απο πανω" που μας ηρθε, συνιστα παντα απειλη μια τετοια ομαδα, αλλα αν μεινουν τα πραγματα ως εχουν, δε νομιζω να παιξει πρωταγωνιστικο ρολο.... οσον αφορα εμενα, δε θελω να περιαυτολογω και δεν το κανω ουτε στην προσωπικη μου ζωη, οποτε θα αφησω να το δειξει η ιστορια...
Καλη νεα σεζον σε ολους λοιπον και ευχομαι να κερδισει ο αξιοκρατικα και αντικειμενικα καλυτερος...

From: pazinok

This Post:
00
274718.7 in reply to 274718.6
Date: 11/12/2015 05:45:06
Overall Posts Rated:
3737
ok..εν μερη εχεις δικιο ..δες το και απο την δικη μου οπτικη γωνια..βλεπεις δεν βλεπεις σοβαρα το παιχνιδι!

Λοπον εχουμε και λεμε ..εχεις στο ροστερ σου τους Gao Chunhao , Paolo Carotti , Stéphane Colin κ Isidro de Andrade
οι δυο αναπληρωματικοι σου θα μπορουσαν να παιζουν βασικοι στην ομαδα μου..και στου κεραυνου..
Με λιγα λογια δεν ειχες κανενα κενο στην ρακετα..η ρακετα σου ειναι αρκετα δυνατη ωστε απο μονη της να σου δωσει την δευτερη θεση φετος..τωρα που πηρες τον Αμερικανο ..μπορει απο μονος του να σου δωσει την πρωτη θεση? μαλλον οχι!
Αν εχεις καπου αδυναμια ..σιγουρα δεν ειναι η ρακετα..καλυτερα με αυτα τα λεφτα να επαιρνες ενα αξιοπρεπες σμαλλ!
ετσι τα βλεπω εγω τλχστν..ειμαι και λιγο παθητικος τυπος εγω..με λιγα λογια αν ημουν στην θεση σου και εβλεπα οτι μπαινω πλει οφ με αυτην την ομαδα θα κοιταζα να διωξω κιολας :P οχι να πληρωνα ετσι 420.000 (τοσο θα σου βγει ολη την χρονια ο αμερικανος με τα μισθα του..αν βαλεις και κοστος αγορας φτανεις στο 1μ)
αν δεν πας για την 1η θεση..η 2η με την 4η εχουν μικρη διαφορα εδω περα..και για σενα αυτες οι θεσεις ειναι δεδομενες..δεν χρειαζοταν κανενας 34χρονος με 500κ αγορα για να σου την δωσει!

υγ1 δεν ξερω αν καταλαβεις τπτ..:P δεν ειμαι και πολυ καλος στο γραψιμο!

υγ2 υπαρχουν και θαυματα ..πχ να θελει να τον αγορασει αυτος που πηρε τον κινεζο της κουκουβαγιας και να χρυσαφησεις :P

From: akort96
This Post:
11
274718.8 in reply to 274718.7
Date: 11/13/2015 02:50:35
Overall Posts Rated:
33
Καλημέρα παιδια, καλη σεζόν να εχουμε..!!
Ονομάζομαι Αποστόλης, χαίρομαι πολυ που βρίσκομαι σε ενα πρωτάθλημα με τόσο ενεργό φόρουμ κ με ανταλλαγές απόψεων, πολλοι όπως ειναι λογικό νομίζεται οτι ειμαι καινούργιος στο παιχνίδι αλλα δεν ειναι έτσι, ξεκίνησα το 2009 τη σεζόν 8 με τον Ολυμπιακό καμαρων αλλα τελικα μετα απο ελάχιστο ελεύθερο χρόνο σταμάτησα το 2012 έχοντας 3 ανόδους στην ΙΙΙ κατηγορία κ έχοντας φτάσει 130 κατάταξη στην Ελλάδα, μεγαλύτερη στιγμή μου ηταν οταν διετέλεσα σκάουτερ της εθνικής για τη φροντ-λαιν..
Σημερα λεω να κανω ενα νέο ξεκίνημα έχοντας ως στόχο την αναδείξη νέων παικτών οι οποίοι θα στελεχώσουν την ομάδα για πολλα χρονια ώστε να την ανεβάσουν σε βάθος 5 σεζόν στην ΙΙΙ κατηγορία..
Καλη σεζόν παιδια κ θα τα λεμε συχνα απο εδω!!

From: pazinok

This Post:
00
274718.9 in reply to 274718.8
Date: 11/13/2015 06:21:46
Overall Posts Rated:
3737
καλημερα αποστολη..
εισαι κατα 3 σεζον αρχαιοτερος μου..με ποιανου θητεια ησουν στον εθνικο team?
μακαρι να συμμετεχεις και εσυ στο φορουμ..να μαστε 3-4 ομαδες :P παραξενο για 4η κατηγορια βεβαια :)

This Post:
00
274718.10 in reply to 274718.9
Date: 11/13/2015 09:07:55
Overall Posts Rated:
8888
Οσ ποιο πολλοί τόσο το καλύτερο να το διασκεδαζουμε πάνω από όλα. καλη αρχή και από εμένα Αποστόλη.
Όσον αφορά τώρα τα γραφουμενα πριν δυστιχός μπλεξαμε σε εποχή που οι τιμές έχουν πάει στον θεό κυριολεκτικά και το ξέρουμε καλά. Οποιονδήποτε παίχτη και να θες να πάρεις με καλή και μικρή ηλικία πρέπει να γυρίσεις ανάποδα την μαρμιτα με της λιρες και να ξεθαψης το σεντούκι για να τον πάρεις. Με αυτα τα φραγκα μονο γεροντια περνεις. Όταν ξεκίνησα το παιχνίδι ήμουν κολοφαρδος με τον γερμανό που σε ηλικία 25 και μισθα 40 χιλιάρικα τον πήρα μόλις με 500 χιλιάρικα και κάτι αν θυμαμε καλά, αλλά τώρα τα νούμερα είναι απαγορευτικά. Μόλις στην περασμένη σεζόν ξεπερασα το εκατομύριο έσοδα από το γήπεδο και πάλι δεν φτάνουν. Προπόνηση και υπομονη τα πιτσιρικια πιθανών να είναι πλέων ή λύση

p.s. σύμφωνα με κάποια λεγόμενα στο φόρουμ από τον sarithin πιθανών να αλλάξουν κάποια πράγματα πάνω σε αυτό το θέμα από βδομάδα, άρα αναμένουμε.

This Post:
00
274718.11 in reply to 274718.10
Date: 11/13/2015 10:05:14
Overall Posts Rated:
33
Ημουν με τον jeronimo1821 τη σεζον 29 οταν ειχα παλι ομαδα τοτε αλλα το σταματησα γιατι ειχα πολυ λιγο χρονο, οντως τα κοστη για να συντηρησεις πολυ καλο παιχτη στη κατηγορια αυτη ειναι δυσκολο λογω κ της ενδεχομενα κακης προσελευσης του κοσμου στο γηπεδο, το βασικο ειναι το σταφ οσο κουφο κ αν φαινεται καθως με δυνατους γυμναστη κ μανατζερ η ομαδα θα ανεβαινει πολυ γρηγορα κ η οικονομια θα πηγαινει ακομα καλυτερα, αν θελετε τη γνωμη μου επενδυστε σε πιτσιρικια, με δυο τρεις εμπειρους βασικα αυτο ειναι κ το πλανο της ομαδας μου, παβτωσ πιστευω θα μπω στα πλεϊ οφ, εχω δει κ τισ οναδες σας κ μ αρεσουν πιστευω θα κανουμε καλες μαχες σε λιγες σεζον