BuzzerBeater Forums

Hellas - III.4 > Σεζον 31 :O

Σεζον 31 :O

Set priority
Show messages by
From: Aggelos
This Post:
00
270221.1
Date: 05/06/2015 13:32:17
Oranjie
III.15
Overall Posts Rated:
1212
Second Team:
Oranjie Academy
καλησπερα ξανα, μπερδευτηκα και εγραψα στο νημα της προηγουμενης χρονιας, πηρα πρωτοβουλια να κανω το καινουργιο.

χωρις ζωντανια το φορουμ φετος. φετος αποφασισα να γινω λιγο πιο αγωνιστικος και να μην αρκεστω μονο στην προπονηση και στο μαζεμα χρηματων απο εισητηρια. η περσινη χρονια ηταν αρκετα προσοδοφρα, εκανα 3+1 κινησεις στα τελειωματα που με κρατησαν στην κατηγορια, και φετος κανουμε μεγαλα ονειρα τελευταια προσθηκη στην ομαδα το sf που για την αποκτηση του εφυγε ενα σεβαστο ποσο, μενει ενας ακομα ψηλος και πιστευω το ροστερ θα ειναι αρκετα πληρης. ας καλοσωρισω και τους καινουργιους στον κατηγορια και στον ομιλο μας. καλο πρωταθλημα

From: Rokis4

This Post:
00
270221.2 in reply to 270221.1
Date: 05/12/2015 08:25:16
Gas Spartakos
II.4
Overall Posts Rated:
22
kali sezon se olous xwris traumatismous...

From: ganja7
This Post:
00
270221.3 in reply to 270221.2
Date: 05/26/2015 13:18:08
Overall Posts Rated:
1010
Μπράβο μας μπλε!!!!

Επιεικώς μας ξεφτιλίσανε οι απένατι στο 1ο παιχνίδι. Αναπολώ τα περσίνα που υπήρχε το απόλυτο του ομίλου....

Ευτυχώς κράτησε χαρακτήρα ο παοκ και ο αρσεναλ...

From: mallias

This Post:
00
270221.4 in reply to 270221.3
Date: 05/26/2015 20:33:51
Arsenal kalamakiou
IV.3
Overall Posts Rated:
88
Δυσκολο φετος το πρωταθλημα με πολλες καλες ομαδες και καλυτερη την Ξανθη μακραν...Ομαδα με μεγαλη ιστορια,μακαρι να φτασουμε και εμεις εκει..

This Post:
00
270221.5 in reply to 270221.4
Date: 05/27/2015 12:37:19
Overall Posts Rated:
7070
Έχοντας αποχή από το φόρουμ του ομίλου μας για πάνω από 1,5 μήνα λόγω των Πανελληνίων εξετάσεων, οι οποίες ολοκληρώνονται την Παρασκευή, αποφάσισα σήμερα να σας καλησπερίσω να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλους στη σεζόν 31 και να καλωσορίσω τους νέους του ομίλου.
Όπως τα είπε και ο φίλος Grava οι κόκκινοι φέτος έχουν δυναμώσει και αν δεν υπάρξει ανταπόκριση από κάποια ομάδα των μπλε νομίζω ότι ο ημιτελικός στους κόκκινους(τελικός περιφέρειας) θα έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον από τον τελικό του πρωταθλήματος!
Η χθεσινή μου ήττα ήταν από τις χειρότερες που έχω κάνει στις 3 σεζόν που βρίσκομαι στην τρίτη κατηγορία καθώς οφείλω να ομολογήσω πως οι αντίπαλοί μας μας έπιασαν απροετοίμαστους, και μας κατατρόπωσαν τακτικά(κάτι που συνήθως κάνουμε εμείς:D). Δεν θα κρυφτώ πίσω από τη δικαιολογία ότι είχα τραυματία τον ακριβότερο μου παίκτη, ούτε ότι το ρόστερ του αντιπάλου έχει υπερδιπλάσια αξία σε μισθούς από το δικό μου, καθώς η ζώνη 3-2 που επέλεξα μόνο ζημία δεν προκαλεί στα εσωτερικά συστήματα όπως το Κοίτα Μέσα.
Μέτριας δυσκολίας το αυριανό παιχνίδι κυπέλλου, όμως η νίκη είναι μονόδρομος όπως και στο παιχνίδι του Σαββάτου. Αυτά για την ώρα

The enemy of good is...the better!
Message deleted
This Post:
00
270221.7 in reply to 270221.5
Date: 07/06/2015 12:24:22
Overall Posts Rated:
7070
Δυστηχώς το φόρουμ του ομίλου μας από ημιανενεργό την περασμένη σεζόν, φέτος έχει νεκρωθεί εντελώς και οφείλω να αναλάβω και ο ίδιος μερίδιο ευθύνης. Επειδή φέτος πραγματικά το πρωτάθλημα στον ομιλό μας έχει πάρει φωτιά και δεν μοιάζει σε καμία των περιπτώσεων με το περσινό, όπου είχαν ξεκαθαρίσει οι θέσεις σχεδόν όλων μας αρκετά πρίν το τέλος του, αξίζει να διατηρήσουμε το φόρουμ ενεργό.
Αξιοσημείωτο στοιχείο του φετινού πρωταθλήματος είναι και ότι όλες οι ομάδες έχουν βάλει λίγο πολύ το χέρι στην τσέπη(βαθιά μάλιστα) και έχουν ανεβάσει αρκετά το επίπεδο του ανταγωνισμού, λίγες οι περιπτώσεις μάνατζερ που έχουν ξεπουλήσει.
Έχουμε φτάσει προς το τέλος της κανονικής περιόδου και πλησιάζουν τα play-off με 4 τουλάχιστον ομάδες να διεκδικούν την άνοδο, ενώ μαθηματικά τουλάχιστον δεν έχει αποκλειστεί καμία ομάδα ως 8η, άρα συναρπαστικά θα είναι και τα play-out, όπου φέτος οφείλω να ομολογίσω ότι μπορεί εκεί να βρίσκονται ακόμα και οι περσινοί πρωταθλητές του μπλέ ομίλου κάτι εξαιρετικά ασυνήθιστο.
Από μεριάς μου να δηλώσω ότι υπάρχει φέτος μια πιθανότητα να διεκδικήσω την άνοδο έστω και με μειονέκτημα έδρας και με σαφές μειονέκτημα από πλευράς ρόστερ έναντι των δύο αντιζηλών μου, Xanthi Crocodiles και Olympiakos Volou B.C. Η πιθανότητα αυτή θα πραγματοποιηθεί αν το νέο μέλος της ομάδας μου το οποίο πλήρωσα αδρά, αγωνιστεί με τον τρόπο που αναμένουμε. Επομένως, σημαντικό για εμάς είναι να μπορέσουμε να δώσουμε τα σωστά λεπτά στους παίκτες μας ώστε να μπορούν να αποδίδουν στο μέγιστο των ικανοτήτων τους.
Τέλος, μια παράκληση προς όλους σας. Θα ήθελα όποιος βρίσκει λίγο χρόνο να γράφει δύο πράγματα τώρα που το πρωτάθλημα κορυφώνεται είτε για τους στόχους του, είτε για κάποιο παιχνίδι του στο πρωτάθλημα ώστε να γίνεται συζήτηση και να ζωντανεύει το φόρουμ μας. Ευχαριστώ !

The enemy of good is...the better!
This Post:
00
270221.8 in reply to 270221.7
Date: 07/25/2015 14:05:15
Xanthi Crocodiles
II.4
Overall Posts Rated:
2323
Πρεπει να δωσω συγχαρητηρια στους Ορανιε,τωρα που βλεπω τους παικτες του ειναι ολοι πολυ καλες επιλογες με δευτερευοντα και σε καλες ηλικιες.Στη θεση του θα τον συμβουλευα να μην πουλησει και να παει του χρονου για ανοδο.Εκτος βεβαια αν εχει οικονομικο προβλημα.Καλους τελικους να εχουμε,απο την μερια μου να πω οτι παιζω πλεον απο συνηθεια,το παιχνιδι εχει τελματωσει σε ορισμενα βασικα στοιχεια,κριμα,μακαρι να διορθωθουν καποια πραγματα.

This Post:
00
270221.9 in reply to 270221.8
Date: 07/26/2015 02:20:59
Overall Posts Rated:
7070
Χάρηκα πολύ που επιτέλους υπήρξε συμμετοχή στο φόρουμ. Αγαπητέ φίλε θα ήθελα να σου δώσω συγχαρητήρια για την ομάδα που έχεις, προσωπικά παρακολουθώ όλη την Α2 και την Α1 και έτυχε να δω και τη δική σου πορεία στην Α2 ακόμα και στην Α1 για μια σεζόν αν θυμάμαι καλά και είναι πραγματικά αξιοζήλευτη.
Οι τελικοί δε νομίζω να έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον καθώς η μισθολογική διαφορά των ομάδων μας αγγίζει το βαθμό του υπερδιπλάσσιου, ενώ συγχρόνως έχεις και το πλεονέκτημα έδρας και λογικά και του ενθουσιασμού. Εγώ απλά ελπίζω να μεγιστοποιήσω τα έσοδα μου στέλνοντας τη σειρά στα 3 παιχνίδια.
Είναι αλήθεια ότι υπάρχουν αρκετά μειονεκτήματα στο παιχνίδι, τα οποία παραμένουν αδιόρθωτα όμως αν σου αρέσει πραγματικά το παιχνίδι πρέπει να τα παραμερίσεις και να δεις τα πραγματικά του πλεονεκτήματα και να τα απολαύσεις αγνοώντας τα όποια αρνητικά στοιχεία εντοπίζεις.
Λίγο πρόωρο βέβαια αλλά νομίζω ότι η πιθανότητα να συμβεί αγγίζει το μέγιστο ικανό, άρα καλή συνέχεια στην Α2 φίλε μου.

The enemy of good is...the better!
This Post:
00
270221.10 in reply to 270221.9
Date: 07/26/2015 04:33:49
Xanthi Crocodiles
II.4
Overall Posts Rated:
2323
Έχω την ομάδα από την σεζόν 10,έχω παίξει τέσσερις σεζόν στην Α1 και έχω συμμετάσχει και σε έναν τελικό κυπελλου. Νομίζω ότι δικαιούμαι έτσι κι αλλιώς να έχω κορεστεί,χαχα!! Το γεγονός ότι δεν παραταω την ομάδα σημαίνει ότι το παιχνίδι με τραβάει.Για ποσό όμως ακόμα;Ιδωμεν..

This Post:
00
270221.11 in reply to 270221.10
Date: 07/28/2015 10:46:11
Overall Posts Rated:
7070
Ότι έχεις πετύχει πολλά με την ομάδα σου είναι αλήθεια και στο αναγνώρισα και εγώ ο ίδιος. Όμως, το ότι το παιχνίδι παρουσιάζει μιρκοπροβλήματα και εσύ προσωπικά έχεις καταφέρει ήδη πάρα πολλά θα πρέπει να σε κάνει να αισθάνεσαι υποχρέωση αλλά και επιθυμία για να επαναφέρεις την ομάδα σου στα ψηλότερα σαλόνια ειδικά τώρα που το παιχνίδι βρίσκεται σε κρίση, τόσο γιατι η κοινότητα έχει αναγκη τις ιστορικές ομάδες όσο και σαν επιβεβαίωση για τον εαυτό σου. Αυτά από εμένα, καλούς τελικούς να έχουμε!

The enemy of good is...the better!