BuzzerBeater Forums

Hellas - III.4 > Σεζόν 30

Σεζόν 30

Set priority
Show messages by
This Post:
00
267057.1
Date: 01/24/2015 04:58:49
Overall Posts Rated:
7070
Καλημέρα με λένε Νίκο για όσους δεν με γνωρίζετε και εύχομαι καλή σεζόν σε όλους σας!

Θα ήθελα να καλωσορίσω όλους τους νεοφώτιστους που φέτος στον όμιλο μας ήταν πολύ(6!), καθώς δεν έπεσε ομάδα από την Α2 στον όμιλό μας αλλά ήρθαν μόνο ομάδες της IV και ανέβηκαν στην Α2 δύο πρώην ομάδες του ομίλου, οι TRELIARIDES, ως πρωταθλητές, και ο gate13, ως φιναλίστ.

Το γεγονός ότι έφυγαν οι δύο δυνατότερες ομάδες του ομίλου την περασμένη σεζόν και ανέβηκαν μόνο ομάδες από την IV θεωρώ ότι ναι μεν ρίχνει αισθητά το επίπεδο δυσκολίας του ομίλου μας σε σχέση με άλλους της ΙΙΙ, όμως ταυτόχρονα όλες οι ομάδες είμαστε κοντά σε δυναμικότητα οπότε θα γίνει ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα με ισοβαθμίες από την 3η μέχρι την 6η θέση και άλλες τρελές καταστάσεις.

Το ρόλο του φαβορί για την άνοδο φέτος θα τον δώσω από νωρίς στον Arsenal kalamakiou, ο οποίος έχει φτιάξει κυριολεκτικά υπερομάδα, με εξαιρετική περιφέρεια αλλά και ικανότατη frontline.
Εγώ φέτος όπως άλλωστε και του χρόνου αφιερώνομαι στην προπόνηση χωρίς όμως να παραμελώ και την αγωνιστική μου εικόνα σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Είμαι αρκετά αποδυναμωμένος σε σχέση με πέρυσι και θα δυσκολευτώ αρκετά να επαναλάβω την περσινή ονειρική σεζόν τόσο αγωνιστικά όσο και οικονομικά!
Εύχομαι λοιπόν σε όλους καλή σεζόν χωρίς τραυματισμούς και με όσο το δυνατόν ανταγωνιστικότερο πρωτάθλημα!

Υ.Γ. Επειδή πέρυσι το φόρουμ ήταν νεκρό για το μεγαλύτερο μέρος της σεζόν, ας κάνουμε σήμερα μια νέα αρχή να γνωριστούμε όλοι μεταξύ μας και να το κρατήσουμε ζωντανό όπως γίνεται στους περισσότερους ομίλους της ΙΙΙ!

Last edited by Nikos Manetos at 01/24/2015 05:01:18

The enemy of good is...the better!
This Post:
00
267057.2 in reply to 267057.1
Date: 01/26/2015 21:21:37
Arsenal kalamakiou
IV.3
Overall Posts Rated:
88
Συνονοματε Νικο,δεν ξερω αν θα πρεπει να εχω το ρολο του φαβορι,ειναι πολύ νωρις ακομα,παντως πιστευω ότι θα είναι ενας αμφιρροπος ομιλος,οπου όλα θα μπορουν να συμβουν.Υπαρχουν πολλες καλες ομαδες.Η πορεια θα δειξει για την ομαδα μου,ακομα ειμαστε στην αρχη του πρωταθλήματος και πειραματιζόμαστε.Συγχαρητηρια για τη νικη σου στο μεταξυ μας παιχνιδι,το διαβασες πολύ καλα..Επισης θα ηθελα και εγω με τη σειρα μου να καλοσωρισω τα καινουργια παιδια στον ομιλο,ευχομαι καλες μαχες και περισσοτερη συμμετοχη στο φορουμ

This Post:
00
267057.3 in reply to 267057.2
Date: 01/28/2015 17:16:08
Overall Posts Rated:
7070
Πίστεψε με δεν θα σε χαρακτήριζα φαβορί για την άνοδο αν δεν ήμουν αρκετά σίγουρος γι'αυτό.
Παρακολούθησα τις μεταγραφές σου στην off-season, ενώ σε συνδυασμό με την ήδη αρκετά πλήρη ομάδα σου γίνεσαι ένα από τα αδιαφιλονίκητα φαβορί. Το μόνο πρόβλημα σου τώρα είναι να μπορέσεις να διαχειριστείς σωστά το πλούσιο υλικό που έχεις στην κατοχή σου.
Η ομάδα μου τελευταία στιγμή κυριολεκτικά έκανε μια πολύ πετυχημένη μεταγραφή, η οποία αναμένεται να με βοηθήσει να διεκδικήσω και φέτος μια θέση στα play-off, παρά το γεγονός ότι έχω το χαμηλότερο μισθολόγιο στον όμιλο
Με στεναχωρεί πολύ που δε συμμετέχει κανένας στο φόρουμ εκτός από εμάς τους δύο και τον Alfeo, αλλά δεν μπορώ να αναγκάσω κανέναν να κάνει κάτι που δεν θέλει.
Καλή επιτυχία στον Trstenik Zvezda, τον Oranjie και τον Oug BC, οι οποίοι δεν αντιμετώπιζουν bot στο σημερινό αγώνα κυπέλλου!

The enemy of good is...the better!
This Post:
00
267057.4 in reply to 267057.3
Date: 01/30/2015 12:37:40
Oranjie
III.15
Overall Posts Rated:
1212
Second Team:
Oranjie Academy
καλησπερα παιδια και απο εμενα. με λενε Αγγελο. αποφασισα να πουλησω το ματσακι του κυπελου μιας και η ομαδα που ειχα την τυχη να κληρωθω ηταν εμφανως καλυτερη και οι πιθανοτητες να περασω λιγες. ετσι χωρις η αποφαση ηταν να μην χαλασω ενθουσιαμο, αγωνιστικα λεπτα και ισως 2 ηττες, μια στο πρωταθλημα και μια στο κυπελο. θα ειναι περιεργη χρονια για μενα, μιας και προσπαθω να προπονω 3 παιχτες. παμε λοιπον για το καλυτερο πλασαρισμα και οποθ βγει. καλη συνεχεια σε ολους.

This Post:
00
267057.5 in reply to 267057.4
Date: 01/30/2015 14:46:05
Overall Posts Rated:
7070
Καλησπέρα φίλε Άγγελε και καλώς ήρθες στην 3η Κατηγορία.
Η πρώτη χρονιά στην ΙΙΙ είναι πάντα δύσκολη και εφόσον προπονείς η κατάσταση δυσκολεύει ακόμα περισσότερο. Βέβαια με τον πρόωρο αποκλεισμό σου στο κύπελλο σου δίνεται η δυνατότητα να ελέγχεις ευκολότερα τα λεπτά των παικτών σου και να έχεις σαφές πλεονέκτημα στο πρωτάθλημα, σε αντίθεση με τους υπόλοιπους που έχουν ακόμα υποχρεώσεις στο κύπελλο.
Μέχρι στιγμής πάντως στο πρωτάθλημα έχεις κάνει εξαιρετικό ξεκίνημα και πιστεύω πως θα είσαι μέσα στην πρώτη τετράδα του κόκκινου ομίλου αρκεί να μπορέσεις να διαχειριστείς σωστά τον αποκλεισμό σου στο κύπελλο. Καλή συνέχεια!

The enemy of good is...the better!
This Post:
00
267057.6 in reply to 267057.5
Date: 02/03/2015 16:55:47
Overall Posts Rated:
11
καλη επιτυχια σε ολους κ απο εμενα ενα νεο στον ομιλο....ενα ομιλο αρκετα δυσκολο με πολυ καλες ομαδες παρολο που διαβαζω οτι εφυγαν οι 2 πιο δυνατες....δεν ξεκινησα καλα αλλα keep walking :)

Last edited by STRANGER at 02/03/2015 17:04:01

This Post:
11
267057.7 in reply to 267057.6
Date: 02/03/2015 17:48:59
Overall Posts Rated:
7070
Καλώς όρισες και εσύ! Σου εύχομαι να πετύχεις την πολυπόθητη παραμονή.
Πολύ ενδιαφέρουσα η τελευταία αγωνιστική με αρκετές εκπλήξεις και ανατροπές.

Μπλε όμιλος

FLO 68 - ARS 83
Στο ντέρμπι για την πρώτη θέση στον μπλε όμιλο ο Νίκος(Arsenal kalamakiou) υπερασπίστηκε την έδρα του παρά την διαφορά διάθεσης που υπήρχε υπέρ του floga και πήρε την πολυπόθητη νίκη, η οποία τον διατηρεί στη δεύτερη θέση με τριπλή ισοβαθμία με εμένα και τον floga.
BBC 88 - GBC 85
Μεγάλο ντέρμπι ήταν και το δικό μου παιχνίδι όπου πέτυχα μια οριακή νίκη, λίγο τυχερή για να είμαι ειλικρινής, με μόλις 3 πόντους κυρίως εκμεταλλευόμενος τη διαφορά διάθεσης και τα πολλά φάουλ του αντιπάλου, οι παίκτες του έπαιζαν ξύλο( καλά που δεν είχα τραυματία/ες).
SEL 99 - TSZ 87
Τεράστια εκτός έδρας νίκη για τον selinia b.c, ο οποίος διάβασε τέλεια το παιχνίδι του Zvezda, ο οποίος ακόμα ψάχνει την (προπονητική)ταυτότητά του.
VRA 101 - PAO 106
Ο PAOK υπερασπίστηκε την έδρα του και νίκησε τον ουραγό του ομίλου με δυσκολία κυρίως λόγω της διαφοράς διάθεσης. Οι Vrakosullektes ακόμα ψάχνουν την πρώτη τους νίκη στην 3η κατηγορία χάνοντας δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι με οριακή διαφορά.

Κόκκινος όμιλος

ORA 78 - GAS 93
Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον πρωτοπόρο του κόκκινου ομίλου Άγγελο (Oranjie) από τον αρκετά βελτιωμένο φέτος Gas Spartakos, o οποίος έκανε πολύ καλό σκάουτινγκ και χτύπησε τον αντίπαλο του στην αδυναμία του, δηλαδή τη μονοδιάστατη επίθεση του.
ALF 75-VAZ 54
Ευρεία νίκη πέτυχε ο Alfeos εναντίων των βάζελων ;) , μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι και καθαρίζοντας το από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.
AKA 98-GER 110
Τη μάχη μεταξύ των δύο πιο αδύναμων ομάδων του κόκκινου ομίλου τη νίκησε ο γηπεδούχος Gerakas bc, ο οποίος αποδείχθηκε αρκετά πιο έτοιμος ,καθώς παρά τη διαφορά διάθεσης υπέρ των φιλοξενούμενων, πήρε μια εύκολη νίκη καθώς οι φιλοξενούμενοι δεν μείωσαν τη διαφορά κάτω από τους 5 σε κανένα σημείο του δευτέρου ημιχρόνου.
SAF 107-OUG 123
Στο πιο παραγωγικό παιχνίδι της αγωνιστικής οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη στην παράταση με τις δύο ομάδες να δίνουν μια πραγματική παράσταση με τα τόσο υψηλά ποσοστά ευστοχίας τους. Οι φιλοξενούμενοι απλά δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν το γρήγορο ρυθμό των γηπεδούχων, οι οποίοι έκαναν ένα από τα πιο επικά come back αφού στο ημίχρονο έχαναν για 13 πόντους και τελικά πήραν τη νίκη με 16(!) πόντους.

Καμία ομάδα χωρίς ήττα σε ολόκληρο τον όμιλο που δείχνει ότι όλες οι ομάδες βρίσκονται πάνω κάτω στο ίδιο επίπεδο. Τριπλή ισοβαθμία για την πρώτη θέση και την τέταρτη του μπλε ομίλου, με το ίδιο ακριβώς να συμβαίνει και στον κόκκινο όμιλο.
Ακούω τα σχόλιά σας για την αγωνιστική και για τη γενικότερη κατάσταση στον όμιλο!

Υ.Γ. Ρίξτε και κανά μπαλάκι

The enemy of good is...the better!
This Post:
11
267057.8 in reply to 267057.7
Date: 02/03/2015 18:39:34
Arsenal kalamakiou
IV.3
Overall Posts Rated:
88
Καλοσωριζω και εγω τον Geraka στο φορουμ και ελπιζω να ερθουν και αλλα παιδια στην κουβεντα μας.Συμφωνω με τον Νικο(Beasts),ότι η αγωνιστικη ηταν συναρπαστικη,με δυνατούς αγωνες και εκπλήξεις.Η σεζον φετος θα είναι πολύ δυνατη,με πολλες μαχες,ανατροπες και πολλα ντέρμπυ..Για άλλη μια φορα,τελεια αναλυση της αγωνιστικης από τον Νικο(Beasts).Εμεις στο ντέρμπυ(όπως ολες οι αναμετρήσεις μας 3 σεζον τωρα) με την πολύ δυνατη Φλογα παιξαμε χαλαρα,πονταροντας στην πεσμενη αγωνιστικη κατασταση των περιφερειακων της και νομιζω ότι κερδίσαμε σχετικα ευκολα.Παρ'ολα αυτά πιστευω ότι η Φλογα είναι ένα από τα φαβορι φετος για τους τελικους,αν και νωρις ακομα για προβλεψεις

This Post:
11
267057.9 in reply to 267057.7
Date: 02/04/2015 16:05:59
Overall Posts Rated:
1010
BBC 88 - GBC 85
Μεγάλο ντέρμπι ήταν και το δικό μου παιχνίδι όπου πέτυχα μια οριακή νίκη, λίγο τυχερή για να είμαι ειλικρινής, με μόλις 3 πόντους κυρίως εκμεταλλευόμενος τη διαφορά διάθεσης και τα πολλά φάουλ του αντιπάλου, οι παίκτες του έπαιζαν ξύλο( καλά που δεν είχα τραυματία/ες).


Μιλάμε για πολύ ξύλο όμως... Πιστεύω πως και τα πολλά φάουλ οφείλονται στη χαλαρή διάθεση.
Το λέω γιατί τους ξέρω τους παίχτες!
Είναι καλά παιδιά!!! :Ρ

This Post:
00
267057.10 in reply to 267057.9
Date: 02/05/2015 03:35:19
Overall Posts Rated:
7070
Να συμπληρώσω πως τα παραπάνω φάουλ οφείλονται και στη ζώνη η οποία είναι στη φύση της να προσθέτει κάποια φάουλ. Συγχαρητήρια για την ομάδα σου πάντως καθώς δεν περίμενα αφού είδα ότι υπήρχε διαφορά διάθεσης να δυσκολευτώ όσο τελικά δυσκολεύτηκα, κάηκαν και τα λεπτά των παικτών μου αυτή την εβδομάδα δυστυχώς.
Τέλος πάντων, καλή επιτυχία σε όλους στο κύπελλο σήμερα το απόγευμα!

The enemy of good is...the better!
From: Rokis4
This Post:
00
267057.11 in reply to 267057.10
Date: 02/05/2015 04:37:43
Gas Spartakos
II.4
Overall Posts Rated:
22
Καλημέρα και από μένα, καλή σεζόν να έχουμε χωρίς πολλούς τραυματισμούς.

Πολύ ανταγωνιστικό φέτος το πρωτάθλημα, θα γίνουν καλά ματσάκια,

για να πάρω και θέση πάντως, η ζώνη από τη φύση της δεν έχει πολλά φάουλ,
είναι στατική αφού μαρκάρεις χώρο και όχι παίκτες