BuzzerBeater Forums

Hellas - III.5 > Βραβεια Σεζον 18

Βραβεια Σεζον 18

Set priority
Show messages by
This Post:
11
207040.1
Date: 01/22/2012 12:49:43
F.C Aris P.
III.10
Overall Posts Rated:
1717
Second Team:
F.C Andy Kam
Γεια σας και σε ολους σας!!Χτες ολοκληρωθηκε η αυλαια του πρωταθληματος της σεζον 18.Θα ανακοινωσω τωρα μια λιστα ψηφοφοριας.Ολοι οι προπονητες οποτε θελουν και μπορουν να ψηφισουν ανα πασα στιγμη.ΟΚ?
Η λιστα ειναι :

1)Καλύτερη ομάδα
2)MVP
3)Καλύτερος προπονητής
4)Μεγαλύτερο ταλέντο
5)Ευχάριστη έκπληξη
6)Δυσάρεστη έκπληξη
7)Καλύτερη μεταγραφή
8)Χειρότερη μεταγραφή
9)Παίκτης αποκάλυψη (Δεν τον περιμενατε να ειναι τοσο καλος)
10)Αγαπημένος παίκτης της ομάδας σας
11) Καλύτερη 5άδα

Υ.Γ --> Να αιτιολογησετε τη ψηφο σας αν θελετε και μπορειτε και στο τελος μη ξεχασετε να ψηφισετε ποιος θα ανεβει κα ποιος θα μεινει στη κατηγορια...

Y.Γ 1 --> Δε ψηφιζουμε τους δικους μας παικτες ουτε τον εαυτο μας.ΟΚ?
Καλη επιτυχια σε ολους!!:)

This Post:
11
207040.2 in reply to 207040.1
Date: 01/22/2012 13:15:06
Overall Posts Rated:
302302
1)εγω οσο και να φανει περιεργο βαζοντας πολλες παραμετρους κατω θα ψηφισω τον F.C Aris P. ισως επειδη εκανε το 22-0 ισως επειδη καταφερε να φτασει μακρια και στο κυπελλο...μαλλον επειδη πολυ απλα εχει πιασει το νοημα του παιχνιδιου αυτος και η ομαδα του

2) Joezen Chavez εχει το νουμερο 1 σε αποδοση φετος και αυτο λεει πολλα

3) balan (22-0)

4) Spiros Sichamenopoulos (και που εισαι ακομα)

5)Barceliosia B.C. (εφτασε μεχρι το μισο να βρισκεται στην πρωτη θεση μια ομαδα με μικρο μπατζετ...μετα το εχυσε το γαλα αλλα πραγματικα πολυ καλη σεζον)

6) AOKavalas (με το ζορι 5 νικες και πραγματικα κανεις δεν περιμενε τοσο ασχημα φετος)

7)Joezen Chavez (θα τα σαρωσει φετος λεμε τα βραβεια)

8) Chen Jer Yaw (απο καβαλα ηρθε και εφυγε μεσα σε εναν μηνα με 100 χιλιαρικα λιγοτερο και τελικα δνε καλυψε και τοσο καλα την θεση 3 που του ζητηθηκε)

9)Boris Acotto (γνωριζοντας τις αμυνες του με εξεπληξε γιατι πολλες φορες πηρε την ομαδα του απο το χερι και καταφερε πολλα φετος)

10)Walter Mümmelmann ( 3,5 χρονιες στην ομαδα και μαλλον εδω θα παρει συνταξη ο τρελος γερμανος pf που ηρθε για να μεινει.αν και αλλαγη ειναι ψυχαρα χωρις τραυματισμος και παντα με υψηλες εμφανισεις)

11)pg Juan Esteban Navarro (απλα σταθερη πορεια ειτε παιζει με την τραχανοπλαγια ειτε παιζει με τον thrylo)
sg Josifas Ladas (δεν εχει δωσει πληρη δειγματα γραφης αλλα πιστευω οτι ειναι πολυ καλυ μεταγραφη)
sf Spiros Sichamenopoulos (ο παιχταρας της εθνικης πως να μην ειναι στο 3 βασικος??)
pf Joezen Chavez ( 63% εντος παιδιας 3,4 ασιστ 15,4 ριμπαουντ τι αλλο να κανει?)
c Yiorgos Misidis (περσυ τον ειχαμε στην εθνικη νεων και ξερω οτι ειναι ενας πολυ καλος παικτης)

This Post:
00
207040.3 in reply to 207040.1
Date: 02/01/2012 04:27:19
Overall Posts Rated:
3030
1) F.C Aris P. Έκανε το 22-0 και εξασφάλισε την άνοδο χωρίς να χρειάζεται να κερδίσει τις πολύ δυνατές μπυρίτσες. Ομάδα με βάθος πάγκου που με ανάλογη διαχείρηση μπορεί να φτάσει ψηλά και στην Α2.

2)Joezen Chavez. Απλά ασταμάτητος. Κατ' εμέ η πιο πετυχημένη μεταγραφή της σεζόν.

3)balan Έχει πιάσει το νόημα του παιχνιδιού και με σωστό στήσιμο και σωστές μεταγραφές πήρε την άνοδο.

4)Yiorgos Misidis. Παίκτης ολικό δημιούργημα του Famous. Τώρα που πουλιέται κιόλας βλέπω πως μπορεί ν αφτάσει πολύ φηλά.

5)oi ampaloi. Ομάδα που δεν είχε ξανακάνει πορεία στην ΙΙΙ κατηγορία κατάφερε να τερματίσει 4η κάνοντας σημαντικές νίκες.

6)FBC. Με πολύ ακριβό ρόστερ δεν κατάφερε να αποδώσει τα αναμενόμενα με αποτέλεσμα να υποβιβαστεί.

7)Joezen Chavez. Το ανέφερα και παραπάνω.

8)Που να θυμάμαι και βαριέμαι να ψάξω :P

9)Donat Ćercek. Ήρθε περίπου στη μέση της σεζόν και βοήθησε σκοράροντας τα μέγιστα για να μην υποβιβαστεί ο Αλέξανδρος

10)Boris Acotto. Χύνει αίμα στο γήπεδο και από τότε που ήρθε είναι 1ος σκόρερ της ομάδας κάθε σεζόν.

11)pg Juan Esteban Navarro (απλα σταθερη πορεια ειτε παιζει με την τραχανοπλαγια ειτε παιζει με τον thrylo)
sg Emko Kujak(1ος σκόρερ το πρωταθλήματος και σταθερή αξία)
sf Spiros Sichamenopoulos (ο παιχταρας της εθνικης πως να μην ειναι στο 3 βασικος??)
pf Joezen Chavez ( 63% εντος παιδιας 3,4 ασιστ 15,4 ριμπαουντ τι αλλο να κανει?)
c Yiorgos Misidis (περσυ τον ειχαμε στην εθνικη νεων και ξερω οτι ειναι ενας πολυ καλος παικτης)

ΥΓ. Η καλήτερη 5αδα είναι copy paste από το Σπύρο, εκτός του Ladas που έφυγε, καθώς αυτούς θεωρώ και εγώ τους καλύτερους 5.

This Post:
11
207040.4 in reply to 207040.1
Date: 02/01/2012 17:26:40
Overall Posts Rated:
9595
Aς πω και εγω τις επιλογες μου... :Ρ αν θελετε τις υπολογιζετε αν οχι δεν εχω κανενα προβλημα....

1)Αρης...Πληρες ροστερ με παρα πολυ καλους παιχτες.Κατα την γνωμη μου στεκεται και στην 2η κατηγορια με την ιδια ομαδα,αντε με 1 ακομα προσθηκη.

2) Joezen Chavez απα πραγματα.Ζηλευω τον balan που τον εχει

3)Ειμαι αναμεσα σε balan και τον Σπυρο,καθως και οι 2 εχουν φτιαξει καλες ομαδες και δεν αρκεστηκαν εκει.Ο πρωτος ταυτοχρονα με την πορεια που εκανε,προπονουσε και τους παιχτες του πολυ καλα και ο δευτερος εκτος απο την ομαδα του εχει φορτωθει και την εθνικη νεων.Αλλα μιας και ειναι ψηφος θα ψηφισω με βαση το αποτελεσμα.Αρα balan.

4)Ο Σιχαμενοπουλος για εμνα θεωρειται πια μεγαλος..ο Σολωνας εχει φυγει αρα ηρθε η ωρα του Μισιδη να παρει την ψηφο μου.

5)Προκρουστες... αθορυβα,χωρις τυμπανοκρουσιες,χωρις μεταγραφες,σταθερος σε ολη την σεζον και τεος αγγιξε τα πλευ οφ...

6) καβαλα μια ομαδα με πολυ καλες σεζον τελευταια φετος πατωσε εντελως.Πολυ κακη σεζον.

7)Joezen Chavez

8)μου ζητατε πολλα εδω... :Ρ

9)Boris Acotto οντως τωρα που ειδα και εγω τα σκιλς του με εξεπληξε πολυ ο ρολος του στην ομαδα....

10)Σολωνας το παιδι μου θυσιασε μια σεζον απο την προπονηση του προκειμενου να σωθει ανετα η ομαδα... Αγαπαει τον συλλογο μας... :Ρ

11)Ναβαρο,Κουτζακ,Σιχαμενοπουλος,Τσαβες και Μισιδης..

Αυτααααααα :)

From: kasper7
This Post:
00
207040.5 in reply to 207040.1
Date: 02/03/2012 08:34:26
Overall Posts Rated:
235235
1)Καλύτερη ομάδα
Aris

2)MVP
Chavez

3)Καλύτερος προπονητής
balan1987

4)Μεγαλύτερο ταλέντο
Tsatsaronis

5)Ευχάριστη έκπληξη
chicken force

6)Δυσάρεστη έκπληξη
ao kavalas

7)Καλύτερη μεταγραφή
Chavez

8)Χειρότερη μεταγραφή
-------------

9)Παίκτης αποκάλυψη (Δεν τον περιμενατε να ειναι τοσο καλος)
Frigoli

10)Αγαπημένος παίκτης της ομάδας σας
Sichamenopoulos

11) Καλύτερη 5άδα
Bowser
Herreiner
Sichamenopoulos
Chavez
Misidis

This Post:
00
207040.6 in reply to 207040.5
Date: 02/03/2012 14:44:16
Overall Posts Rated:
3030
Βλέπω ότι όσον αφορά τις θέσει SF, PF και C υπάρχει ομοφωνεία. Περιμένουμε ακόμα τις επιλογές του balan που φαίνεται να άνοιξε το νήμα και να το παράτησε :Ρ

This Post:
11
207040.7 in reply to 207040.6
Date: 02/03/2012 14:59:25
Overall Posts Rated:
302302
και να μην τις περιμενεις μεχρι την δευτερα....

ανθρωπος μου που μενει στη χαβαι μου ειπε οτι εθεαθη με κοκτειλ στο χερι και δυο γκομενακια...


ετσι ειναι αν εχεις ανεβει φιλε ζωαρα κανειι

This Post:
00
207040.8 in reply to 207040.7
Date: 02/03/2012 15:06:00
Overall Posts Rated:
3030
Και εσύ που έχεις ανέβει ουσιαστικά σε τέτοια κατάσταση πρέπει να είσαι, πίνοντας μπύρες βέβαια :Ρ