BuzzerBeater Forums

Hellas - II.1 > σεζον 14

σεζον 14

Set priority
Show messages by
This Post:
00
158999.20 in reply to 158999.19
Date: 01/08/2011 02:28:00
biribakides
III.5
Overall Posts Rated:
2929
Καλημέρα, ειλικρινά δε νομίζω πως ήταν ανάγκη να απέχεις από το φόρουμ ( ειδικά από αυτό το φόρουμ, το οποίο έμοιαζε νεκρό για πολύ μεγάλα διαστήματα ) εξαιτίας του μηνύματος που αναφέρεις.
Επίσης κατά τη γνώμη μου δεν έπρεπε να τον αγνοήσεις. Καλύτερα θα ήταν να του απαντούσες και να του εξηγούσες το λόγο για τον οποίο δε δέχεσαι την πρότασή του, γιατί κακά τα ψέμματα αυτές οι προτάσεις αμοιβαίου χαλαρά είναι μέσα στο παιχνίδι και χρησιμοποιούνται από πάρα πολλούς χρήστες, με την ανοχή των υπευθύνων αφού έχει ειπωθεί ότι δεν είναι λόγος τιμωρίας των χρηστών που το κάνουν αν και στην ουσία πρόκειται για στήσιμο αγώνα.
Τέλος πάντων το θέμα αυτό έχει συζητηθεί άπειρες φορές και άκρη δεν έουμε βγάλει, οπότε ας μην το ξαναπιάνουμε στην κουβέντα μας.
Σχετικά με τα αγωνιστικά τώρα, τα πράγματα ίσως να ήταν διαφορετικά αν δεν είχες τον τραυματία στον ημιτελικό. Πολύ καλό παιχνίδι από μια πολύ καλή ομάδα. Το στοίχημα που έχεις μπροστά σου όμως είναι πολύ δύσκολο και φυσικά μιλάω γι' αυτό που είπες κι εσύ, την ανανέωση της ομάδας σου. Τα οικονομικά του παιχνιδιού είναι τόσο χάλια που πολύ δύσκολα μπορείς να αγοράσεις πλέον κορυφαίους παίχτες με τα πενιχρά έσοδα.
Δεν σου κρύβο ότι έφτασα στα όρια της χρεοκωπίας φέτος γι' αυτό και στη μέση της χρονιάς πούλησα αρκετούς πολύ καλούς παίχτες και η ομάδα αποδυναμώθηκε πάρα πολύ. Δε γινόταν αλλιώς όμως. Τα έσοδα στην Α1 είναι πολύ περισσότερα, οι παίχτες μου είχαν τρελούς μισθούς και πέφτοντας ξανά στην ΙΙ άρχισα να μπαίνω μέσα 100.000 - 150.000 τη βδομάδα.
Όσο για την πρώτη θέση του ομίλου νομίζω ότι κρίθηκε πραγματικά σε λεπτομέρειες, στην εκτός έδρας νίκη μου επί του ARGASTIRI στην αρχή της σεζόν.
Εντυπωσιακός Μαύρος Λύκος που πραγματικά έκανε τη μεγάλη ανατροπή στις τελευταίες αγωνιστικές και έμεινε στην κατηγορία, θα συμφωνήσω μαζί σου ότι η μεταγραφή του Κοκκαλίδη ήταν μεγάλο πλήγμα, αλλά από την άλλη έφυγε σε πολύ καλή ηλικία για να φέρει χρήματα στα ταμεία της ομάδας, γιατί σε 2-3 σεζόν θα έπιανε πολύ λιγότερα χρήματα, εκτός βέβαια αν ο φίλος Γιώργος τον κρατούσε στην ομάδα του και δεν τον πολούσε ποτέ.

This Post:
00
158999.21 in reply to 158999.20
Date: 01/09/2011 16:34:31
Overall Posts Rated:
3131
Πολλά μπράβο για την πανάξια νίκη σου σήμερα! Να μας γράφεις από εκεί ψηλά, μην μας ξεχάσεις... :Ρ

Συγχαρητήρια και στον Τιπτονερς που μέσα σε 2 σεζόν κατάφερε όχι μόνο να εδραιωθεί στην κατηγορία και να φτάσει και τις 2 χρονιές πολύ κοντά στην άνοδο

Μπράβο και στους δύο!

This Post:
00
158999.22 in reply to 158999.21
Date: 01/09/2011 16:52:47
Overall Posts Rated:
6565
καλη επιτυχια στους μπιριμπακιδες στην α1 για μενα με διαφορα πολυ καλυτερη ομαδα απο το αργαστηρι αν κ δεν σ κρυβω οτι στον ημιτελικο ημουν με τον φιλο λαρα...να δουμε τωρα πως θα διαμορφωθει ο ομιλος την καινουρια σεζον αν κ με τις ομαδες π υπαρχουν απο δεξια εμεις σαν μπρολα δεν μπορουμε να ελπιζουμε κ σε πολλα...

From: Sosta
This Post:
00
158999.23 in reply to 158999.21
Date: 01/09/2011 17:18:10
Tiptoners
IV.15
Overall Posts Rated:
1212
Συγχαρητήρια και απο εμενα στους Biribakides. Αναμφισβήτητα το αξιζε και το μονο που μπορουσα να κανω εγω ειναι να κυνηγαω την εκπληξη. Πολυ ενδιαφεροντα παιχνιδια οπως και ολη η σαιζον ηταν πολυ ενδιαφερουσα. Για αυτο αξιζουν συγχαρητηρια και σε ολες οι ομαδες του ομιλου μας που συνεβαλαν σε αυτο.

Ευχομαι μια πολυ καλη νεα σιαζον επισης σε ολους μας.

Α και καλα ντραφτς :-)

This Post:
00
158999.24 in reply to 158999.23
Date: 01/10/2011 14:30:25
biribakides
III.5
Overall Posts Rated:
2929
Να είστε όλοι καλά. Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Συναρπαστικά παιχνίδια στα play off. Συναρπαστικός ο τρίτος τελικός και πολλα συγχαρητήρια στους Tiptoners που μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο μας είχαν με την πλάτη στον τοίχο μέσα στην έδρα μας.
Τέλος καλό πάντως για την ομάδα μου αν και για του χρόνου δεν υπάρχει και πολύ αισιοδοξία μιας και στην Α1 το επίπεδο είναι πολύ υψηλό και οι ομάδες απίστευτα δυνατές.
Να είστε όλοι καλά, καλή συνέχεια σε όλους.

This Post:
00
158999.25 in reply to 158999.24
Date: 01/10/2011 15:17:47
Overall Posts Rated:
2222
Συγχαρητήρια στους Biribakides
Ειναι πράγματι δύσκολο να παίζεις σε τόσο δύσκολο όμιλο αλλά στην τελική η δυσκολία δημιουργεί όλο το ενδιαφέρον.
Για μένα ήταν η πιο ενδιαφέρουσα χρονιά ως τώρα
Συμφωνώ να γράφουμε περισσότερο, ακόμα και αν γράψουμε και καμμιά μακία
Καλή Χρονιά