BuzzerBeater Forums

Hellas - II.1 > Περίοδος 11

Περίοδος 11

Set priority
Show messages by
This Post:
00
122732.3 in reply to 122732.2
Date: 12/21/2009 05:19:09
Overall Posts Rated:
250250
καλή αγωνιστική χρονιά σε όλους, Γυπας σε βλέπω δυνατό για πρώτη χρονικά στην ΙΙ
Ο PAOK PATRAS φαντάζει παλι το αδιαφιλονίκητο φαβορί αν και απορώ πως έχασε την άνοδο στα play off περισυ με πλεονέκτημα έδρας..
ΥΓ: παιδες έχω αγανακτήσει από τα draft pick των τελευταίων ετών (παίζω απο 3η σεζόν). Μονο στην 3η σεζόν πήρα κατι αξιόλογο, καθε φέτος και χειρότερα (κανω scouting 40.000 αλλά τα pick αλλάζουν κάθε χρονο. Εχω να πάρω από την πρώτη δεκάδα κάτι αιώνες..
Anyway καλή μας επιτυχία

This Post:
00
122732.4 in reply to 122732.3
Date: 12/21/2009 11:49:29
Overall Posts Rated:
77
Αγαπητέ φίλε,

Πριν 2 σεζόν ήμουν στην 4η. Ανέβηκα 2 συνεχόμενες σεζόν & πέρσι σπάζοντας την έδρα της αήττητης και καλύτερης φυσικά ομάδας του αντιπάλου μου (μέχρι τελικό είχε 24-0). Είδα ότι τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα, αλλά είμαι μαχητής σε όλα μου. Το θέμα είναι να αποφύγω σίγουρα την 8η θέση. Για μετά βλέπουμε. Ορισμένες ομάδες είναι έξω από τις δυνατότητές μου και δεν τρέφω ψευδαισθήσεις ότι θα τις χτυπήσω. Πάντως χθες ο αντίπαλος με υποτίμησε (έβαλε χαλαρή διάθεση) και αν δεν είχε πολύ περισσότερες βολές, το αποτέλεσμα θα ήταν διαφορετικό. Τέλος πάντων δεν πειράζει. Παιχνίδι είναι. Κάποιος νικάει, κάποιος χάνει. Υγεία να έχουμε όλοι μας και να απολαμβάνουμε το παιχνίδι. Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε μου. Καλά να περνάς & πάντα ευτυχισμένος & με επιτυχίες (προσωπικές & επαγγελματικές) στη ζωή σου.

Υ.Γ. Όσον αφορά τα ντράφτ 1 φορά πήρα καλό και αυτός ήταν στο τέλος της 1ης μου σεζόν που δεν ήξερα καλά το παιχνίδι. Τον έδωσα και τώρα κλαίω που θα μπορούσα να τον έχω.

ΦΙΛΙΚΑ - ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Last edited by Δημήτρης at 12/21/2009 11:51:43

This Post:
00
122732.5 in reply to 122732.3
Date: 01/01/2010 05:33:30
Overall Posts Rated:
00
καλη χρονια σε ολους με υγεια!φιλε μου εδω αποκλειστικα απο τον ολυμπιακο καλλιθεας περυσι με 2-0 και με πλεονεκτημα εδρας που δεν ειχε καμια σχεση η ομαδα του με αυτη του βουτυρο!!!5 φορες 2ος ειναι ενα θεμα...3 στη Α2 και 2 στην Α1 και η μια ηταν με πλεονεκτημα εδρας απεναντι στον ασινγκρατητο(εχασα 1-2)...ειναι loser η ομαδα απ'οτι βλεπω αν και αλλαξα παικτες.τι να πω....καλη χρονια!

This Post:
00
122732.6 in reply to 122732.5
Date: 01/04/2010 04:51:59
Overall Posts Rated:
250250
Από την 3η σεζόν που είμαι στην ΙΙ.1 είμαι ο αιώνιος 2ος, το έχω παρει απόφαση πλεον, πάντα κάτι γίνεται κάθε χρονια και είτε με πλεονέκτημα έδρας είτε χωρίς, χάνω την άνοδο (αν και όπως βλέπω τα πράγματα στην Α1 αγριευουν κάθε χρόνο). Πιο loser απο τη δικια μου ομαδα δεν υπαρχει (3 συνεχόμενες χρονιες έχασα στα play off απο τον Kavala Grannies και τωρα αυτή η ομάδα έχει πέσει στην ΙΙΙ κατηγορία - την παρατησε νομίζω).
Τελος πάντων, καλή χρονιά σε όλους και enjoy the game..

This Post:
00
122732.7 in reply to 122732.6
Date: 02/05/2010 09:54:05
ARGASTIRI
III.6
Overall Posts Rated:
11
το εχουμε τρελανει στην φλυαρια βλεπω και δεν εχει φάση ειναι σαν να βλεπει αγωνα χωρις ηχο

Εχω θα ξεκινησω σχολιαζοντας τα αποτελέσματα στο κυπελλο με τρεις ομαδες της κατηγορίας να συνεχίζουν στις 16.
Αρκετα καλα θα ελεγα αν και με την κληρωση που ειχαμε μονο εγώ βλέπω να μπορω να περασω.
Στα του πρωταθληματος νομιζω οτι οι 8 ομαδες που τωρα έχουν τις θεσεις των πλει οφ δεν θα εχουν προβλημα και μονο η τελικη καταταξη θα αλλαξει.Οσο αφορα τις υπόλοιπες ομαδες οι λουγκρες βλεπω να βελτιωνονται στο αμεσο μελλον και προβλέπω να παρουν την πεμπτη θεση στον ομιλο τους



This Post:
00
122732.8 in reply to 122732.7
Date: 02/12/2010 16:04:49
Overall Posts Rated:
77
Καλησπερα κι απο εμένα παιδια.Ειπα να γραψω κατι μια που απο οτι φαινεται στο τελος της σαιζον θα σας αποχαιρετησω.Απο την αρχη φανηκε η κακη μερα και παρα τις 3 μεταγραφες δεν εχει αλλαξει τιποτα.Λογικο βεβαια,αφου οι περισσοτερες αλλες ομαδες ειναι αντικειμενικα καλυτερες.Καλη συνεχεια σε ολους :)

This Post:
00
122732.9 in reply to 122732.8
Date: 03/05/2010 05:28:55
Overall Posts Rated:
250250
Ενα μπράβο στο Argastiri που κατάφερε και έφτασε στον τελικό κυπέλλου όπου πάλεψε στα ίσια τον αιώνιο πρωταθλητή και κυπελλούχο και μια από τις 5 κορυφαίες ομάδες του ΒΒ τον Asingrtito, καλή συνέχεια και εύχομαι ανοδο στην Α1 όπου δικαιωματικά πρεπει να βρίσκεσαι

This Post:
00
122732.10 in reply to 122732.9
Date: 03/06/2010 01:13:03
ARGASTIRI
III.6
Overall Posts Rated:
11
Ευχαριστώ Astericius και αν δεν εχανα τον habal απο την αρχη του αγωνα ισως να το εκανα πιο μεγαλο θριλερ - οχι οτι θα κερδιζα φυσικα!!!!
Λοιπον ενόψει της τελευταιας αδιαφορης αγωνιστικής οι ομαδες θα προσπαθησουν πιστευω να προστατευτουν για τα πλει οφ-αουτ.

Ο Μαυρος Λυκος λοιπον με παικτουρια εθνικης φανταζει ενας πολυ σοβαρός αντιπαλος και η προσπαθεια μας για επανοδο ξεκινα απο τα σκληρα

This Post:
00
122732.11 in reply to 122732.10
Date: 03/07/2010 14:58:56
Overall Posts Rated:
77
Καλησπέρα παίδες,

Συγχαρητήρια στο Argastiri για την καλύτερη ομάδα που είχε όλη την περίοδο και για τον τελικό όπου έπαιξε πολύ καλά απέναντι σε μια καταφανώς καλύτερη ομάδα. Για εμάς η 1η χρονιά ήταν μια σκληρή εμπειρία μιας και τερματίσαμε στην 7η θέση και ξεκινάμε απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα τα πλέι άουτ με μειονέκτημα έδρας. Κανείς δεν θα μας κατηγορήσει αν δεν αποφύγουμε τον υποβιβασμό. Άλλωστε πέρσι ανεβήκαμε απέναντι σε μια καλύτερη ομάδα. Εύχομαι σε όλα τα παιδιά καλή τύχη στα πλέι οφ, στους Βελερεφόντη και Ζαπατίστας να επανέλθουν άμεσα στην 2η κατηγορία, να ανέβει ο καλύτερος και να απολαύσουμε όλοι μας, ανεξαρτήτως νικητή και ηττημένου, το παιχνίδι. Άλλωστε το παιχνίδι γεμίζει ευχάριστα την ώρα μας μέσα στη δύσκολη και επίπονη καθημερινότητα. Να είστε όλοι καλά παίδες και σας ευχαριστώ για την τιμή που μου κάνατε να παίξετε με την ταπεινή μου ομάδα. Σας εύχομαι να είστε όλοι καλά με προσωπικές και αισθηματικές επιτυχίες, υγεία για εσάς και τους κοντινούς σας ανθρώπους.

ΦΙΛΙΚΑ προς όλα τα παιδιά της II.1 - ΔΗΜΗΤΡΗΣ

This Post:
00
122732.12 in reply to 122732.11
Date: 03/09/2010 13:40:51
Overall Posts Rated:
77
Καλησπέρα σας,

Ειλικρινά παίδες δεν ξέρω με ποια λογική λειτουργεί η μηχανή. Νίκαγα εκτός έδρας στα πλέι άουτ 14 πόντους 3:30 λεπτά πρίν το τέλος και τελικά έχασα στην παράταση. Στα τελευταία 3:30 λεπτά οι αντίπαλοι ήταν πιο εύστοχοι απο τον Κόμπι, τον Γκαρνέτ και τον Λεμπρόν. Έφυγαν 3 παίκτες μου με 6 φάουλ και από την 1η περίοδο ο βασικός μου σουτέρ τραυματίας. Και αναρωτιέμαι μετά από όλα αυτά. Αξίζει να παίζω ένα παιχνίδι που ουσιαστικά "στήνεται"; Νομίζω πως όχι. Και το λέω αυτό γιατί και άλλα παιδιά έχουν υπόνοιες ότι συγκεκριμένα παιχνίδια στήνονται. Κρίμα. Τόση εύνοια δεν έχω ξαναδεί. Ειλικρινά δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς σοβαρά, όταν βλέπεις τέτοια απίστευτα πράγματα. Σήμερα με κρέμασε το παιχνίδι απέναντι σε μια ομάδα που ήταν καταφανώς χειρότερη στα 45 λεπτά του παιχνιδιού. Μου έκλεψαν την ελπίδα σήμερα. Ελπίζω να μην σας κούρασα. Πάντως δεν σας κρύβω ότι ξενέρωσα και μάλιστα άσχημα.

ΦΙΛΙΚΑ - ΔΗΜΗΤΡΗΣ

This Post:
00
122732.13 in reply to 122732.12
Date: 03/09/2010 18:25:28
Overall Posts Rated:
77
Φαντάζομαι ότι οταν μιλάς για στήσιμο δεν αναφέρεσαι σε μένα αλλά από το παιχνίδι. Από αυτη την σκοπιά προφανώς έχεις δίκιο αλλα μάλλον έτσι λειτουργει το game engine.Σκέψου οτι σε τελικο play off πριν 2 σαιζον έχασα παιχνίδι που κερδιζα με 1 πόντο,1 δευτερολεπτο πριν το τελος και είχα και 2 βολές.Ο παίκτης μου έχασε και τις 2,ο αντίπαλος πήρε την μπάλα και σε ένα (1 !!!!) δευτερόλεπτο σκοραρε με layup....Και δεν λεγόταν και Bolt στο επώνυμο. Το μόνο που έχω να σου πω είναι υπομονή,αφού (όπως και με μένα τώρα) την επόμενη φορά μπορεί να είσαι εσύ ο σκανδαλωδώς ευνοημένος :)

Advertisement