BuzzerBeater Forums

Slovenija - I.1 > Sezona 62

Sezona 62

Set priority
Show messages by
This Post:
77
319851.1
Date: 08/22/2023 07:01:16
Ainmosni
II.4
Overall Posts Rated:
207207
Second Team:
Homines ex spatio
Pozdravljeni soborci!
Evo, že lažem. Soborci se borijo skupaj, mi pa se eden proti drugemu. Ampak pozdrav je pa iskren.
Upam, da bo prvak prejšnje sezone in nova legenda med selektorji kaj ocenil ekipe, jaz pa se bom (in upam da tudi vas) zabaval zgolj z nekaj predstavitvami.

Najprej kdo so naši novi/stari nasprotniki?

Polje si zasluži prvo omembo, saj je čistokrvni pravi rookie, ki je bil ustanovljen v isti sezoni, kot je rudar zadnjič (o tem kasneje) izpadel iz SKL. V vsega devetih sezonah se je torej uspel prebiti v prvo ligo! Gre za nov generacijski talent, ali muho enodnevnico?

Postojna Blue Jackets je suvereno dobil finalni dvoboj sicer tretjeuvrščenih po rednem delu v II.1 in se že četrtič v dolgi (od 16. sezone) zgodovini kluba uvrstil v SKL. Ali lahko tokrat doseže kaj drugega kot zadnje mesto v ligi?

Rudar 1978, legenda, ustanovljena v 8. sezoni, je do sedaj zbral že 30 sezon v SKL. Sicer redni član elite je zadnjih devet sezon gradil ekipo v nižji ligi. Pozor, samo štiri še aktivne ekipe so starejše in med njimi je samo pujs iz Ljubljane trofejnejši, saj imajo rudarji po tri žlahthe kante vsake vrste. Kako mu je uspel preporod, bomo videli kmalu.

ForzaM08 prav tako ni neznanec. Deluje že 35 sezon in je bil nazadnje v SKL v 56. sezoni, pred tem pa med sezonami 47 in 53. V tej sezoni so “lucky looser”, ki se je uvrstil naprej zaradi dobrega rezultata v rednem delu, čepraj je potrebno priznati, da je tudi edini finalist II. lige, ki je izsilil tretjo tekmo. Ampak proti rudarju ni šlo. Prepričan sem, da si bosta tudi to sezono imela kaj za povedati.

Besnica se po štirih sezonah ponovno vrača. Ne gre za novinca, tokrat bo v SKL preživel šesto sezono, drugače pa gre za veterana ustanovljenega v 24. sezoni. So bile štiri sezone dovolj?

In kdo nas je zapustil?
Ljubljanski pujsi so že pred sezono napovedali, da še ni napočil njihov čas. Mislim, da vemo, kaj to pomeni. Čez nekaj sezon bo spet zelo težko...

Sova iz bayernsova teama je imel podobno napoved zase. Njegovi igralci preprosto še niso dovolj natrenirali prostih metov...

Helios Suns sicer niso veliko govorili, je pa bilo jasno, da so po seriji štirih zlatih kant v osmih sezonah šli že zelo zgodaj v rebuild.

Croatoans so imeli ekipo za obstanek, vendar ne čisto prave želje. Občutek je, da bodo napolnili baterije v naslednjih sezonah.

Jesenovu - najstarejšemu aktivnemu slovenskemu klubu - je preprosto zmanjkalo malo sreče. V tomboli ekip s sedmimi zmagami je imel najslabšo razliko v koših, šel v boje proti izpadu na tuj teren in izgubil tretjo tekmo za 7 pik. Ne dvomim, da se vrne močnejši.

Še enkrat pozdravljam vse, tako nove, kot stare in v slovo tudi tiste, ki odhajajo.

Last edited by Insomnia at 08/22/2023 07:03:12

Poll:  Kakšna pa je vaša perspektiva na naslednjo sezono?

mi bomo vedno perspektivni
mi šele bomo perspektivni
mi nimamo več perspektive
perspektivnost je precenjena
perspektiva je za ptice
nimam pojma o geometriji

This Post:
00
319851.2 in reply to 319851.1
Date: 08/22/2023 09:39:15
Postojna Blue Jackets
SKL
Overall Posts Rated:
130130
Second Team:
Kremenca Modre Jakne
Prav lep pozdrav SKL-jevski druščini z moje strani. Nekoliko nenadejano napredovanje, a sem med sezono videl, da je ekipa malenkost boljše sestavljena, kot se si mislil, tako da tudi manjko prednosti domačega terena do finala ni imel pretirane vloge.

Ekipa je lepo uravnotežena in ne vem, kje bi se je lotil izboljševati, prav tako pa so lokalpatriotski navijači navdušeni nad domačim jedrom in le enim tujcem, bivšim novozelandskim reprezentantom, ki predstavlja dodano vrednost ekipi. Perspektive nimamo, a nismo veterani - sem pravkar izdal svoj glas v anketi.

Treniral bom Lovrečiča za U-21 kolikor se bo dalo, mi je pa promotion odnesel en trening plac, ker mi (kot me je opomnil že Insomnia) ne diši vnovično zadnje mesto. Pregelj je popil vsem v štabu že vse živce z odnosom do treninga, a bomo z domačim talentom še naprej potrpežljivi in mu namenjali prostor za napredek.

Cilj? Obstanek. Prva okrepitev je že tu, Dober (no pun intended) role-player švicarske izbrane vrste, verjetno pa bo potrebna še ena malenkost bolj zveneča okrepitev pod košem. Morda Mandel? Bo treba preračunanti najprej finančne zmogljivosti.

Se beremo :)

This Post:
44
319851.3 in reply to 319851.2
Date: 08/22/2023 14:55:34
Polje
II.1
Overall Posts Rated:
44
Pozdrav vsem.

Hvala Insomniji za zelo pronicljivo in obenem duhovito analizo tekmecev:) Drugače mislim, da nisem ne generacijski talent, ne muha enodnevnica ampak nekje vmes... mogoče muha dvodnevnica:) Ekipo sem gradil v glavnem skozi trening kar se je poznalo tudi v drugi ligi, sem pa dejansko zelo zelo velik Rookie, ker me je "salary floor" totalno presenetil in bom moral skozi to sezono popolnoma predrugačiti načrte. Tako treninga kot igre. Mislim, da je cilj obstanek, če sem iskren pa bom vesel vsake zmage, kakršnekoli že (moj cilj je bil priti v SKL ligo šele naslednje leto po treningu vseh mojih nosilcev ampak, če se ti ponudi priložnost moraš zagrabit...). Igro sem začel igrati med Covid razmerami in dejansko je bil moj edini cilj priti v najvišjo ligo kar sem sedaj tudi dosegel. Vse ostalo bi bila samo višnja na torti:)

Želim si dobrih, zanimivih tekem in pa čimbolj aktivnega foruma. To sem malo pogrešal v prejšnjih ligah:)

Se igramo:)

Last edited by stone666 at 08/22/2023 15:00:15

This Post:
00
319851.4 in reply to 319851.3
Date: 08/22/2023 15:34:39
Savlje BC
SKL
Overall Posts Rated:
580580
Second Team:
Berlin BC
Čimprej na discord, tam je nekaj več aktivnosti Drugače pa vsaka čast, hitro ti je uspel SKL Srečno!

This Post:
11
319851.5 in reply to 319851.4
Date: 08/22/2023 16:59:28
Dream Catchers
SKL
Overall Posts Rated:
7777
Second Team:
Mind Blowers
Ob obeh ekipah, ki sta prišli na našo stran postanem kar malce nostalgičen. Nowitzki je kljub temu, da sva v zadnjih sezonah odigrala le lansko tekmo v pokalu, še vedno poleg Icce-a moj največji "rival" z največ odigranimi medsebojnimi tekmami. In kot kaže je tudi game engine to postavil v nadaljevanje
Sezono začnem proti obema novincema in potem takoj v boj proti najboljšima iz lanske sezone na naši strani.
"Žal" bo zgleda spet tako, da se ne bo dalo sprostiti niti na eni tekmi in bo kot kaže težja sezona kot lani.




This Post:
44
319851.6 in reply to 319851.5
Date: 08/23/2023 09:30:41
KK Kračevo
II.3
Overall Posts Rated:
4848
Second Team:
Kračevo Ops
Pozdravljeni prvoligaši!

Upam, da mi ne zamerite te objave, a bi vam ponovno ponudil nekaj statistike in pogleda v preteklost, podobno kot sem to že storil pred dvema sezonama Med Klubom 100 imamo novega člana - Kerlce, ki so sicer že v sezoni 60 presegli magično številko 100 ligaških zmag. Česetitke!

No pa poglejmo še večno lestvico in pozicije aktualnih SKL-jevcev (odebeljeni):

1. Ljubljana Pigs - 625
2. docholidaj - 390
3. kk rudar 1978 - 388
4. KK Matematiki - 388
5. KK Silver club - 381
6. KK Nova vas - 311
7. The Return - 307
8. Celje Basketball Club - 296
9. KK Jesenovo - 272
10. Ainmosni - 267
11. Slovenia Suns - 259
12. Dream Catchers - 239
13. FC Leno 2014 - 225
14. KK Goverlord - 214
15. J&J team - 193
16. KK LUMPI - 186
17. Helios Suns - 180
18. NK AFRICA - 178
19. Samoa Tackle - 169
20. GlobalniTrotlni - 160
21. Mladost - 157
22. Savlje BC - 146
23. vrtec - 144
24. KK Šmihel - 142
25. Olimpija Trbovlje - 140
26. Zbogom Pamet - 137
27. Kerlci - 130
28. ocean37 - 129
29. Šmartno Afera Šmarna gora '02 - 125
30. KK Olimpija - 119
...
41. High fly team - 73
...
45. ForzaM08 - 64
...
57. KK Besnica - 46
...
62. $uperiors - 42
...
68. M&M Team - 35
...
81. KK Teorija - 27
...
85. Prekmurje Storks - 22
...
98. Straški navihanci - 15
...
110. Postojna Blue Jackets - 8
...
140. Polje - 0

Pigsi so si kljub slabši sezoni uspeli še bolj utrditi položaj na vrhu lestvice. Saveljčani so v dveh sezonah pridobili 8 mest na večni lestvici. Po eno ali dve mesti so napredovali tudi Ainmosi, Lovilci sanj in J&J team. kk rudar 1978 pa bo v letošnji sezoni lovil drugo mesto med legendami po številu zmag. Če bodo pri High fly teamu še naprej letali visoko, se jim v roku nekaj sezon obeta preboj med Klub 100.

Vsem vam želim čim več zmag in čim manj poškodb!

From: julo
This Post:
22
319851.8 in reply to 319851.1
Date: 08/25/2023 16:51:47
$uperiors
II.3
Overall Posts Rated:
5757
Second Team:
$uperiors II
Brez uvodnega nagovora Insomnie skoraj ni nove sezone.

Lanska sezona je bila res zanimiva in kaze da bo dogajanje v njej pustilo dolocene (daljno)sezne posledice. SKL so osvojile Savlje, ki imajo, milo receno, vse prej kot obicajno sestavljeno mostvo - a ocitno deluje. Bo slo vec managerjev po tej poti?
Po drugi strani so dva boleca udarca dobili Kerlci - izpad v pokalu in poraz v finalu lige. Povrhu vsega so mu se poskodbe najverjetneje odnesle tretjo tekmo finala, in vse skupaj ga je ocitno razjezilo. Napovedal je ze sestavo bolj ambiciozne ekipe, prva okrepitev to potrjuje.
Potem so tu na prvo uc se Visokoleteci in Sanjaci, pa M&M in Storklje, pa verjetno tudi Straski, ki imajo ambicije. Imamo jih tudi mi - igralski kader je vreden debel milijon, in letos nameravamo v tej sestavi zakljuciti sezono. Spoznanje, da financno preprosto nismo dovolj mocni da se okrepimo z vrhunskimi in drazjimi, a placno bolj vzdrznmi igralci, ter da smo v preteklosti delali napake pri vzgajanju igralcev taksnega kalibra, pa botruje temu da bomo v roku treh do stirih sezon tudi sami krenili v smer rebuilda. Tedaj teh napak ne bomo ponovili ;)
Srecno tudi vsem ostalim, upam da tudi kaksna ekipa preseneti z drugega ali tretjega plana, in da vetra na papirju mocnejsim ekipam!

From: JJ team

To: julo
This Post:
00
319851.9 in reply to 319851.8
Date: 08/26/2023 09:51:10
J&J team
II.4
Overall Posts Rated:
9797
Pri meni se pocasi nadaljuje pot proti drugi ligi. Letos morda se naberem kaksno zmago, bo pa pocasi potrebno najti nove izzive, kajti trenutna generacija se bliza upokojitvi. Najverjetneje bom poskusil na naboru dobiti kaksnega dobrega treniranca, upam, da s potencialom za clansko reprezentanco, v nasprotnem primeru pa se bom verjetno vrgel v trening u21 igralcev, kar mi je vedno bilo v poseben uzitek :) trenutna treniranca dokaj dobro sluzita svojemu namenu, zal pa je njun maksimalni nivo flikanje minut v prvi ligi.

Vsem zelim dobro sezono, vseeno pa bodite pozorni, da ne naletite na kaksno mino ;)

This Post:
44
319851.10 in reply to 319851.9
Date: 08/28/2023 04:53:00
Kerlci
SKL
Overall Posts Rated:
14951495
Second Team:
Kerlci II
Zdaj so sestave večine ekip že približno znane in ponovno lahko delim tudi odrezek iz našega lokalnega časopisja.

Na zahodu:

$uperiorsi so že konec lanske sezone sestavili močno ekipo, ki pa je zaenkrat prejela več udarcev, kot jih je dobila. Posebej bode v oči letošnji poraz proti Savljam, ki so še v fazi obnove ekipe, kar je že nakazalo, da so kljub velikemu budžetu $uperiorsi ranljivi. Vseeno pa pričakujem, da bodo tekom sezone rastli, manager julo bo bolje spoznal svojo ekipo, in zagotovo se lahko borijo za vrh konference, morda tudi lige.

ForzaM08 je izkušen maček v boju za obstanek SKL-ja. Filozofija moštva očitno še naprej ostaja močna, moška igra z visokimi igralci in dobrimi skakalci, ki rešujejo nespretnosti nekoliko manj talentiranih šuterjev v moštvu. Zadnja okrepitev, Arne Pitamič, je sicer zelo soliden igralec, ki bo moštvu dodal nekaj taktične in kadrovske širine, morda manager zivicb načrtuje še kakšno okrepitev. Do tedaj pa Forzo vidimo kot borca za obstanek, predvsem bo verjetno treba loviti 5. ali morda še šesto mesto v konferenci, kar daje nekoliko realnejše možnosti v boju proti zelo močnim ekipam vzhoda.

kk rudar 1978 Klub z dolgo tradicijo in mnogimi lovorikami seveda v SKL ne pride brez ambicij in tudi za letos so sestavili solidno ekipo. Uprava kluba že skoraj tradicionalno najbolj zaupa igralcem z daljnega vzhoda, predvsem Hongkonških ter Tajvanskih talentov se je v rudarju nagnetlo že ogromno. Vseeno pa je konkurenca v SKL neizprosna in tudi za rudar bo cilj v prvi sezoni predvsem obstanek v ligi. Prva tekma je že nakazala, da se bodo za to morali precej potruditi ali pa še dodatno okrepiti.

M&M team Eden od osmoljencev prejšnje sezone. Po odlično odigranem rednem delu jim jo je zagodla poškodba, in vsega truda niso mogli nadgraditi v končnici. Za letos ekipa očitno ostaja nespremenjena in vsekakor meri na vrh konference - ko pa si tam, pa tudi vrh lige ne more biti daleč. A letos M&M-i ne bodo več presenečenje, in kot visokopostavljenim jim bo verjetno težje.

Prekmurje Storks Onkraj Mure so Storksi privabili še nekaj novih slovenskih talentov, in predvsem pod košem so verjetno kar najmočnejša ekipa v ligi. Verjetno bo za ligaški primat potrebno okrepiti še zunanjo linijo, vprašanje, kako je s financami. Zagotovo pa Storksi letos pogledujejo vsaj proti končnici, a število mest je tam seveda omejeno.

Polje Edini pravi novinec v ligi, SKL so si priigrali impresivno hitro in vsekakor v Polju vedo kaj delajo. Vprašanje pa, ali se jim splača iti v brezglav lov za obstanek, dvorana je še nekoliko majhna, trenutni kader deluje nekoliko podhranjen, čeprav je jedro ekipe mlado. Verjetno bodo v polju ciljali na nekaj zmag v sezoni, morda tudi na obstanek, a trenutno jih stavničarji uvrščajo na zadnje mesto v ligi.

Savlje BC Aktualni prvak lige se zagotovo uvršča nekam blizu vrha stavničarskih kvot. Prodaja ameriškega treniranca bo najverjetneje nevtralizirana in nadgrajena z novim, še boljšim igralcem, kar bo Saveljčane brez dvoma naredilo zelo nevarne. Za managerjem Rn5ho-jem je odlična sezona, tako klubska, kot reprezentančna, in verjetno bo tudi sproščenost njegova prednost. Vseeno pa z uspehi pridejo tudi pričakovanja in nobena pot ne gre samo navzgor, tako da letošnja sezona Savelj bo pokazala, kako močna je v resnici njihova ekipa.

Straški navihanci: Še vedno ena najperspektivnejših SKL ekip, ki bi letos lahko nadgradila lansko sezono. Treniranci Debeljak, Ljubljankič in Miller so eno leto starejši, nekateri drugi sicer tudi (in na napačni strani krivulje), a zdi se, da nimajo več res pomembne vloge v klubu. Pri Straških navihancih bodo proti koncu sezone že resna grožnja vsakomur, vprašanje pa, kakšno bo njihovo izhodišče. Tudi sicer je pričakovati, da bodo resneje pogledovali proti lovorikam šele čez nekaj sezon, a marsikateri uspeh se zgodi nenadejano. Realno pa je letos pričakovati uvrstitev v končnico.

This Post:
22
319851.11 in reply to 319851.10
Date: 08/28/2023 04:56:36
Kerlci
SKL
Overall Posts Rated:
14951495
Second Team:
Kerlci II
Na vzhodu:

Ainmosni V moštvu se v zadnjih sezonah ne dogaja veliko. Ainmosni so imeli lani dobro sezono in osvojili srebrno lovoriko v pokalu, v ligi pa suvereno obstali, zdi se, da bodo letos podobno zastavili prioritete. A eden od njihovih prvotimcev, Ulchinas, je letos zašel v res že kritično starost, in morda bo tudi v boju za obstanek potrebna kakšna okrepitev. Tudi sicer bi lahko bila kratka klop šibka točka ainmosnih, saj so imeli v prejšnjih sezonah kar nekaj težav s poškodbami. Bo pa ob pogledu na kader ostalih ekip kar nevarno tudi to, da aimnosni končajo kot zadnji v ligi, kjer potem ni popravnih izpitov proti nekoliko šibkejšim zahodnjakom.

Dream Catchers Tudi lovilci sanj na trgu niso bili pretirano aktivni, a morda so s prodajo ene od menjav sprostili nekaj prostora za bolj ambiciozno okrepitev. V zadnjih sezonah so se Dream Catcherji uveljavili kot eno boljših moštev v vzhodni konferenci, a predvsem v boju s HFT so pogosto odnesli kratko. Tudi letos se zdi, da bo njihov cilj prebiti to bariero polfinal, in se dokopati do kakšnega finala, če že ne naslova. A konferenca je izenačena in pogled bo potrebno usmerjati navzgor in tudi navzdol.

High Fly Team: Lanski pokalni prvaki so končno osvojili prvo zlato lovoriko in manjka jim samo še ligaški naslov. V zadnjih sezonah so bili vedno blizu, a obenem tudi daleč. Letos vse kaže na to, da bodo računali na enako ekipo kot lani, kar je, glede na starost nosilcev, precej razumljivo. Morda ekipi za večjo prepoznavnost manjka kakšen slovenski obraz (poleg legende Zorina, seveda), a pri igralcih iz večjih BB nacij se da prištediti marsikateri prepotreben BB dolar.

J&J team: Iz kluba so že sporočili, kar smo slutili. Ekipa ostaja taka kot je bila in s 36 let starimi nosilci bodo J&J težko posegli v boj za nove lovorike. So pa še vedno pretendent za končnico, a nekatere mlajše ekipe imajo verjetno za to več želje. V primaru izpada bi se temu reklo kontroliran obstanek, v drugi ligi pa bi se ponudila priložnost za gradnjo nove vseslovenske ekipe. Ta je bila vsekakor zelo močna, še večje uspehe je ekipi preprečil nesrečen timing in tektonski premiki v hitrosti treninga igralcev - ter s tem zmanjšanje koristnosti MVP igralcev.

KK Besnica: Še eno moštvo z zelo močno centrsko navezo, okrepili so se še z veteranom Kordyšem in ne bo se jih smelo podcenjevati. Nekateri igralci bodo tekom sezone sicer izgubili kakšen skill, a ne toliko, da bi bili do zaključka sezone brezzobi. Za poseči v sam vrh bi sicer moštvo potrebovalo še okrepitev ali pa kar dve, a v boju za končnico bi znali biti nevarni.

KK Teorija: Tako kot straški navihanci, imajo tudi oni zelo perspektivno ekipo, ki se bo v roku nekaj sezon vmešala v boj za lovorike. Tudi letos verjetno ciljajo na končnico, res pa, da jim bo trening nekoliko oteževal delo. Jedro ekipe sestavljajo sami zelo perspektivni igralci (Nared, Pridigar, Šašik, tudi Nunez), dodali so še solidnega Latvijca in stavnice jih uvrščajo na 4. mesto na vzhodu, razlike pa seveda niso velike.

Postojna Blue Jackets: Tudi pri PBJ so se po uvrstitvi v SKL močno okrepili, pripeljali Karla Mandela in švicarskega reprezentanta Doberja, tako da jih nikakor ne gre odpisati. Obeta se ogorčen boj za končnico, kamor ciljajo tudi pri PBJ, a prostora za 6 ali celo 7 ekip v končnici pač ni, nekdo pa bo moral biti v ligi tudi osmi, tako da se ubistvu vsem ekipam na vzhodu obeta ogorčen boj. Odločile bodo tudi izkušnje managerjev.