BuzzerBeater Forums

Poland - IV.1 > Sezon 54

Sezon 54

Set priority
Show messages by
This Post:
00
311544.1
Date: 09/08/2021 04:30:20
Rekord Lubartów
III.9
Overall Posts Rated:
11
Second Team:
Rekord Lubartów II
Siema Menagerowie :)

Jak wrażenia po większości spotkań w sezonie?
To mój pierwszy sezon tutaj ale z 10 lat temu grałem w charazay, bardzo podobne gry.

Ja jestem trochę zawiedziony, że nie mogę ustawić jaki zawodnik ma więcej rzucać a jaki nie i właśnie przez to rzucają słabi a Ci lepsi niestety nie.

Wy dużo lat w tej grze?
Pozdrawiam
Szybki

This Post:
00
311544.2 in reply to 311544.1
Date: 09/11/2021 17:13:19
Rekord Lubartów
III.9
Overall Posts Rated:
11
Second Team:
Rekord Lubartów II
chyba nikt tu nie zagląda :(
Jak Wasza kolejka ?

This Post:
11
311544.3 in reply to 311544.1
Date: 09/12/2021 09:53:43
MKLS Odolanovia
II.4
Overall Posts Rated:
77
Allo!
2gi rok kalendarzowo leci. Jeśli chcesz radę to na starcie warto inwestować w rozbudowę hali i infrastruktury, coby móc pokryć kontrakty lepszych zawodników w przyszłości bezpośrednio z biletów (5ty sezon okupuje IV ligę bo jeszcze trochę brakuje do planowanej wielkości hali, chociaż w zeszłym sezonie mogłem na luzie awansować do III ligi, to raczej bym zaliczył spadek).
BB ciągle się zmienia, coraz lepsza gierka się z tego robi, ale brakuje kilku opcji.
Pozdrawiam ;)

From: Walczy_PL

This Post:
00
311544.4 in reply to 311544.3
Date: 10/14/2021 11:50:32
Overall Posts Rated:
00
Witam,

Jestem tutaj nowy, próbuje ogarnąć to wszystko....
Mam do Was pytanie?
Jak zacząć trenować zawodników? Tak jak w HT, czyli kupić młodych grajków z potencjałem i trenować, zmieniać od razu trenera na lepszego?

From: w4ski

This Post:
00
311544.5 in reply to 311544.4
Date: 10/15/2021 04:57:29
MKLS Odolanovia
II.4
Overall Posts Rated:
77
Siema ;)

Trener - nie opłaca się zatrudniać gorszego niż na poziomie zaawansowany, najlepiej mieć pierwszorzędnego (ale są to spore koszty, zwłaszcza zakupu, bo na tym poziomie wyrwanie trenera, który ma pensję poniżej 20 tysięcy to koszt kilkuset tysięcy).

Trener młodzieżowy - jeżeli masz zamiar trenować młodzików (a to najlepsze wyjście, ponieważ najszybciej notują skoki) to warto zainwestować w trenera młodzieżowego. W tym wypadku, warto od razu kupić trenera młodzieżowego z poziomem pierwszorzędny i stosunkowo niską pensją (do 20 tysięcy). Nie jest to taki koszt, jak w przypadku normalnego trenera, powinieneś się zamknąć w granicach 50 tysięcy.

Zawodnicy do treningu - najlepiej kupić trzech młodzików (18 lub maksymalnie 19 lat), najlepiej niemających dziur (dziury to poziomy okropny-tragiczny), chociaż to zależy. W przypadku PG i SG najważniejsza jest góra (czyli 6 górnych umiejętności: rzut z wyskoku, zasięg rzutu, obrona na dystansie, kozłowanie, podania, mniej wejście pod kosz), dół jest mniej ważny, w przypadku podkoszowych (PF i C) najważniejsze są umiejętności dolne (rzut z bliska, obrona pod koszem, zbiórki, mniej blokowanie). SF jest zwykle wszechstronny, więc powinieneś szkolić go we wszystkich możliwych kierunkach.

Z doświadczenia wiem, że nie opłaca się budować potworów (czyli graczy nastawionych mocno na nominalne skille - obwodowi góra, podkoszowi dół), z dwóch względów - im wyższe nominalne umiejętności, tym większa pensja z sezonu na sezon, a druga sprawa to fakt, że powinni oni być nieco bardziej zbalansowani np. rozgrywający z dziurami w rzucie z bliska i obronie pod koszem będą o wiele mniej skuteczny w taktykach meczowych nastawionych na grę pod koszem i równomierne nastawienie w ataku, no i w przypadku, gdy PG z drużyny przeciwnej będzie bydlakiem pod koszem to będzie robił twojej drużynie straszne kuku, bo nie będzie miał go kto kryć.

Potencjał młodzików to minimum wieloletnia gwiazda (niby można trenować all-star, ale czas treningu się wydłuża i to mocno, więc jest to mało opłacalne). Każdy z nich powinien rozegrać 48 minut (czyli cały, pełny mecz), aby zyskać skok w treningu. Są trzy mecze tygodniowo, więc podbicie umiejętności każdego z nich powinno być co tydzień (przy wyższych poziomach trenowanej umiejętności czas się wydłuża).

Ciąg dalszy w następnym poście.

Last edited by w4ski at 10/15/2021 05:12:53

From: w4ski

This Post:
22
311544.6 in reply to 311544.5
Date: 10/15/2021 05:11:44
MKLS Odolanovia
II.4
Overall Posts Rated:
77
Warto się nastawić, na to, że dwóch z trzech młodzików, których kupisz i wyszkolisz, pójdzie na listę transferową, a hajs z nich pozyskany, posłuży do innych celów. Ja sam mam za sobą trenowanie jednego potworka, który zgarnia aktualnie ponad 100 tysięcy w pensji, grał w U21, ale dzięki niemu mocno zainwestowałem w drużynę.

Na samym starcie nie będziesz kosił wszystkich w lidze - na to potrzeba czasu, który jest potrzebny do innych rzeczy. Jest to mój ósmy sezon, a wciąż jestem w czwartej lidze i nie pali mi się jeszcze do awansu, raz nawet ujebałem finały Play-Off, po to, żeby zostać na tym poziomie, na którym jestem (w trzeciej lidze są już menadżerowie, którzy już wiedzą co się z czym je, mają dobrze rozwiniętych zawodników, niezłe budżety itp). Jakie inne rzeczy są potrzebne do rozwoju drużyny?

Infrastruktura szkoleniowa - warto budować infrastrukturę, która wzmocni rozwój twoich graczy. Na samym początku warto zainwestować w boisko treningowe, bo wyklucza ono konieczność trenowania umiejętności rzucania osobistych, co jest bardzo przydatne w meczach i trenowaniu. Później warto zainwestować w siłownię, która wzmacnia trening przekrojowy trenujących zawodników (czyli tych, którzy rozgrywają mecz na pozycji, którą opisuje trening, np. podania - PG, zasięg rzutu - SG, obrona pod koszem - C).

Hala - rozbudowa hali jest konieczna do tego, aby twój zespół dobrze funkcjonował pod względem finansowym. W momencie, kiedy pensje będą przekraczały 100 tysięcy, możesz mieć problem z utrzymaniem bilansu na plusie, a stąd już bliska droga do bankructwa. Także rozbudowa hali powinna być twoim priorytetem w trakcie rozwijania drużyny (im większa hala, tym większy hajs i możliwości rozwoju).

Na samym początku warto zainwestować w zbudowanie składu, w którym będziesz miał niezłych grajków, tak, aby awansować do play-offów w IV lidze. Pamiętaj jednak o tym, żeby uważać na ich wiek (i pensje) - zawodnicy po 33. roku życia zaczynają mieć spadki w różnych skillach, co przekłada się na ich przydatność. Nie muszą być to koksy, które będą niszczyły połowę ligi, bo nie wystarczy Ci hajsu na ich utrzymanie.

Jeśli chcesz więcej informacji, warto zajrzeć na forum BB, gdzie swego czasu był świetny poradnik - jak wytrenować gwiazdę. Jak będę miał chwilę, to znajdę ten temat i wrzucę Ci tutaj link.

Update: teraz sobie przypomniałem, ze młodziki do 19. roku życia potrzebują 45 rozegranych minut w meczu (na tydzień), żeby BB uznał, że mają zaliczony trening.

W każdym razie - witamy w BB, mam nadzieję, że będziesz się dobrze bawił przy tej grze.


From: Walczy_PL

This Post:
00
311544.7 in reply to 311544.6
Date: 10/15/2021 05:24:27
Overall Posts Rated:
00
Witaj,

Dzięki za obszerne wiadomości.
Większość z rzeczy które napisałeś zrobiłem.

Odnośnie hali to czytałem, że na początku w miarę jak będzie się zapełniać to należy podnosić ceny biletów.
Dopiero gdy na meczach hala będzie zapełniona to rozbudować halę.

Jeżeli dobrze rozumiem to nie ma sensu trenować jednoskillowca, lepiej skupić się na zbalansowanym rozwoju zawodnika?

Przeglądem drużyny w lidze i po składach widzę, że na początku zapowiada się niezły wpierd....

From: Walczy_PL

This Post:
00
311544.8 in reply to 311544.6
Date: 10/15/2021 05:35:12
Overall Posts Rated:
00
Mam jeszcze pytanie odnośnie treningu, jeżeli wybieram trening: obrona pod koszem i wybieram SG/SF/PF (90%) czy to oznacza, że zawodnicy na tych trzech pozycjach trenują z efektywnością 90%?

This Post:
00
311544.9 in reply to 311544.8
Date: 10/15/2021 16:49:38
Rekord Lubartów
III.9
Overall Posts Rated:
11
Second Team:
Rekord Lubartów II
Hej,

Masz pecha, że trafiłeś do tej ósemki:(
1 Drużyna mojej połówki jest na poziomie waszej 4-6
Nie wiem jak oni to wybierają, zobacz jaki pogrom był w poprzednim sezonie (w tym chyba będzie większy)

Mam pytanie co do treningu, czy dobrze rozumiem.
np. przykład trening zasięg rzutu
sg bez %
pg 90
sf 90
pf 80
c 70
pg/sg bez %
sf/pf 90
Drużyna bez %

znaczy ze sg ma 100 treningu
pg/sg 100 na pół czy 50 treningu
sf/pf po 45
A wtedy drużyna ile ma 100 na liczbę w zespole ?
Gdzie to w ogóle znaleźć.

Jeśli dobrze rozumiem, to czy najlepiej może się opłacać mieć 3 dobrych obwodowych i dać im po jednym meczu na tej trenowanej pozycji wtedy wszyscy zgarną po 100 procent? a reszta przesuwać na pg i sf.
I pytanie czy przez te 48 minut się nie zajadą, czy w 4 kwarcie nie będą psuć gry zespołu?

Inne pytanie
Kiedyś ktoś wrzucał takie fajne staty (crazy stats)
Piątka kolejki
pierwszą piatka sezonu, gracz defensywny etc. wiecie o co chodzi:)
teraz już tego nie ma ? czy nie mogę znaleźć (Mam supa)

ps. fajnie, że jest 3 osoba w naszej lidze z którą można pogadać:)
grałem 8 lat temu na charazay i tam to fajnie, żyło.

Pozdrawiam
MC

This Post:
00
311544.10 in reply to 311544.9
Date: 10/15/2021 17:14:02
Overall Posts Rated:
00
Ty mnie się pytasz czy odpowiadasz?
Bo pogubiłem się?

This Post:
00
311544.11 in reply to 311544.10
Date: 10/16/2021 05:12:32
Rekord Lubartów
III.9
Overall Posts Rated:
11
Second Team:
Rekord Lubartów II
Pytam ale nie Ciebie tylko w4 lub innych doświadczonych.