BuzzerBeater Forums

BB Ceska Rep. > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
308548.2 in reply to 308548.1
Date: 03/24/2021 03:37:16
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11521152
Second Team:
Jirkov
Rozhodl jsem se znovu kandidovat na trenéra NT. Jak jsem naznačil v diskuzi, pokud by se objevil nějaký seriózní kandidát, který by pokračoval v načaté práci, zvážím, že bych z voleb odstoupil a podpořil takového kandidáta. Pokud by měl zájem, současně bych mu byl plně k dispozici jako asistent, skaut, rádce, dle dohody.

Jak víte, již jsem byl trenér v minulém období. Jak bych ho zhodnotil?
- povedlo se stabilizovat NT po předchozím turbulentním období, kdy zvolený dead2 během období skončil a nahradil do Bl14, který byl ve volbách se 2 hlasy druhý
- povedlo se uhrát 5. místo na ME, zajistit si postup do baráže o ME, tam ve skupině s Peru a hlavně silnou Austrálií si zajistit účast na MS, kde jsme skončili 8.
- to všechno s kádrem, se kterým jsem takové výsledky nečekal, tým hrál na hraně, možná spíše až za hranou svých možností
- povedlo se pokračovat v nastartovaném tréninku nové generace mladých hráčů

Co čekat od tohoto období?
- kádr zůstává prakticky nezměněný, během období jsme se rozloučili jen s veteránem Juchelkou (reálně začal odpadat v polovině první sezóny na ME, do té doby byl klíčovým hráčem)
- mezitím se stále někteří hráči zlepšovali a další dorůstají namátkou - Dlabač, Utěšil, částečně Křikava, Mynařík, kteří tlačí/tlačili poslední klíčové skoky, Deutsch, Škrobánek, Havlan, Bedřich a plejáda dalších, nerad bych na někoho zapomněl, takže kvalita týmu jde vlastně nahoru, na tomto ME první pády hrozí jen 34 letým Šmahelovi s Popelkou a počítám s tím, že někdy v průběhu sezóny se budeme muset rozloučit s 35 letým Ondřichem
- v další sezóně na MS/TU počítám s tím, že tihle 3 hráči už nebudou k dispozici nebo jen krátce po startu sezóny, ale 34 let bude silnému ročníku, ve kterém je Fojt, Franěk, Dohnálek, Křikava, Šilhavý a Kraft, tuhle sezónu snad ještě většina z nich bude k dispozici bez větších ztrát, ale pak bude větší obměna na dalším ME
- na ME se musíme pokusit o postup ze skupiny, kde jsme s Německem favoriti na 2 postupové místa, ale musíme si dát pozor na Řecko, Rusko, případně Lotyšsko a Makedonii, tento postup je cíl, ale uvidíme, zda a za jakou cenu se ho povede splnit a pak bychom si případně dali cíle pro druhou fázi
- určitě by bylo pěkné opět skončit v top6 na ME a zajistit si baráž o MS (přímý postup mají jen finalisté ME), ale je otázka, jestli je to reálné, na MS jsme viděli, že Francie, Holandsko, Itálie byly lepší než my a další silné týmy jako Španělsko, Německo se na MS vůbec nedostaly. Ale budeme bojovat a uvidíme, na co to bude stačit

Další cíle pro období?
- pokračovat v nastoleném tréninku mladé generace (aktuálně 18-21 let), tito hráči by měli přebírat otěže v NT někdy od sezóny 58/59 a kolem sezóny 60-62 už by měl NT nabírat na síle
- rozšířit co nejvíce okruh manažerů schopných intenzivně trénovat pro NT se špičkovým zázemím (trenér 7, trenér mladých 6-7 u 18/19 letých, posilovna 3, tréninková hala min. 1)
- dlouhodobým cílem, aby ta budoucí generace vrátila slávu našeho NT a dokázala reálně bojovat o medaile, postupovat pravidelněji na MS i nějaké medaile dovézt. Nebudu slibovat zlato jako v mých dávných působeních u repre, zatím nejsem schopen vyhodnotit, jestli to bude reálné, pokud to tak budu cítit před nějakým konkrétním obdobím, tak to řeknu, že zlato je cíl, pro zajímavost mé kandidátské řeči z minulosti:
- (208928.2) - moje řeč před devíti lety přes sezónou 19, oznámil jsem cíl vyhrát MS, vyhráli jsme MS
- (191360.4) - moje řeč ještě o období dříve přes sezónou 17, řekl jsem cíl vyhrát ME, vyhráli jsme ME

Last edited by rwystyrk at 03/24/2021 03:37:43