BuzzerBeater Forums

Slovenija - II.2 > Sezona 45

Sezona 45

Set priority
Show messages by
This Post:
00
297730.1
Date: 01/29/2019 02:01:56
Kerlci
SKL
Overall Posts Rated:
14951495
Second Team:
Kerlci II
Pozdravljeni,

veseli me, da sem padel v ligo, v kateri sem nekoč že nastopal in si tedaj prvič priboril igranje v SKL.

Po nekaj zelo uspešnih sezonah sem se odločil za "hard reset" moštva, kupil tri zelo obetavne trenirance, ki jih nameravam potrpežljivo trenirati. Upam, da se izognejo poškodbam, potem zagotovo postanejo odlični igralci, ki bodo tvorili jedro (upam) zelo konkurenčne ekipe na najvišjem nivoju.

Poleg treninga bom vseeno poskusil tudi obstati, saj mislim, da je 2. liga finančno precej ugodnejša od tretje. Če pa ne bo ratalo, pa tudi ne bo katastrofe.

Veseli me, da je v ligi nekaj starih znancev; Savlje, s katerim smo bili boj v ligi III 13, FC Leno, s katerim sva bila tekmeca prav v tej ligi, kasneje pa tudi v SKL, rival iz SKL Šentjur, vedno zanimivi David, itd.

Nadejam se, da bo na forumu kaj življenja, bo igranje mnogo bolj zanimivo!

Last edited by Deschamps at 01/29/2019 02:02:27

This Post:
00
297730.2 in reply to 297730.1
Date: 01/29/2019 06:48:29
Savlje BC
SKL
Overall Posts Rated:
580580
Second Team:
Berlin BC
Lep pozdrav!

Tudi mene veseli da si padel v našo ligo, tako da lep pozdrav Upam da forum pridobi malo na življenju, ampak to je itak odvisno od vseh nas.

Sicer pa.. zdej boš za druge države treniru Berlake?! C-c-c-c-c.... ni mi všeč

This Post:
00
297730.3 in reply to 297730.2
Date: 01/29/2019 07:58:34
Kerlci
SKL
Overall Posts Rated:
14951495
Second Team:
Kerlci II
Ja, malo imam res slabo vest Ampak lani nekako ni bilo pravega slovenca na trgu, letos sem upal na srečo z draftom, a je Levičar, ki ga sedaj prodajam, malo preslab in v skillih in v potencialu. Tako da ne gre, da bi ga zamenjal s kakšnim od treh trenirancev. Bom pa z drugo ekipo poskusil dobiti kakšnega dobrega Slovenca, čeprav tam je proračun zaenkrat bolj omejen


This Post:
00
297730.4 in reply to 297730.3
Date: 01/29/2019 09:57:16
FC Leno 2014
III.6
Overall Posts Rated:
7878
Second Team:
BC Leno 2019
Lep pozdrav staremu znancu Deschampsu in pa jasno tudi vsem ostalim novincem v ligi :)

Upajmo, da bo v tej sezoni tudi forum malce bolj živ. Po prvem vtisu prinaša tudi prihajajoča sezona pester boj za mesta v končnici oz. nekje na sredino lestvice, kar bo tudi tokrat rezultatski cilj moje ekipe. Že v soboto nas čaka zanimiv obračun z Kerlci ;)

Prioriteta jasno ostaja trening in pa skrb za formo mojih mladeničev (predvsem Simčiča in Pezdernika), ki bodo letos počasi začeli prevzemati vlogo nosilcev igre tudi v samem klubu.

Vsem skupaj želim uspešno sezono, z obilo dobrega treninga in brez poškodb!

Lep pozdrav

This Post:
00
297730.5 in reply to 297730.4
Date: 01/29/2019 10:54:18
J&J team
II.4
Overall Posts Rated:
9797
Pozdrav tudi z moje strani :)

Kot ze nekaj sezon bo prioriteta trening mojih treh NKI igralcev. V prejsnji sezoni so navrali vsak po 16 preskokov. Imam pa malce tezavo, ker jih poskusam spraviti do reprezentancnega nivoja, za kar je NKI potencial komaj dovolj visok.

Sedaj sem zakljucil s treningom prejsnjih treh trenirancev, ki bodo v novi sezoni imeli se precej vecjo vlogo in upam da si koncno zagotovim mesto v koncnici. Morda se celo odlocim za napad na napredovanje, ampak cilj je to storiti s povsem slovensko ekipo.

Tako malo za iztocnico pa me zanima, kateri skil se vam na splosno zdi najpomembnejsi pri zunanjih in notranjih igralcih. :)

This Post:
00
297730.6 in reply to 297730.5
Date: 01/29/2019 14:44:17
Overall Posts Rated:
170170
Srečno novo sezono vsem starim lisjakom in seveda novorojenčkom.

Kar se mene osebno tiče, je v bistvu zelo preprosto. V končnici bom sigurno igral, se bom pa 2 tedna pred končnico odločil, ali naj kupim 1-2 okrepitvi in grem po naslov, ali naj "pavziram" še eno leto.

Zunanji trije člani prve peterke mi lepo napredujejo, tako da mislim, da bi do končnice zunanja obramba glavnih treh morala biti na povprečju 18-19.

This Post:
00
297730.7 in reply to 297730.5
Date: 01/29/2019 15:44:58
Kerlci
SKL
Overall Posts Rated:
14951495
Second Team:
Kerlci II

Kot ze nekaj sezon bo prioriteta trening mojih treh NKI igralcev. V prejsnji sezoni so navrali vsak po 16 preskokov. Imam pa malce tezavo, ker jih poskusam spraviti do reprezentancnega nivoja, za kar je NKI potencial komaj dovolj visok.


16 preskokov? Impresivno! Moji so jih lani ob trenerju 6. stopnje in mladinskemu trenerju 6. stopnje imeli 13. Res pa, da nisem treniral samo 1na1, kjer se načeloma TSP najhitreje viša, pač pa tudi MPK in OPK, ki pri nižjih igralcih rasteta razmeroma počasi.

Sicer pa je NKI potencial povsem dovolj za člane, če paziš, da ga ne zapolniš prehitro. Skille preko 17 nabijaj šele čisto na koncu, pa brez težav presežeš TSP 140.


Tako malo za iztocnico pa me zanima, kateri skil se vam na splosno zdi najpomembnejsi pri zunanjih in notranjih igralcih.


Jaz sem kar zahteven, bi rekel, da so pomembni skoraj vsi skilli, čeprav je seveda vedno treba narediti kak kompromis Pri zunanjih igralcih se razume, da imajo visoko ZO, met, vodenje in prodiranje, tu težko narediš občutno razliko. Ostali skilli, z izjemo morda skoka in blokad, predstavljajo dodano vrednost. No saj skok jo tudi, ampak je precej potraten kar se tiče potenciala, in to že pri nizkih skillih, tako da nevem če se ga splača trenirati. Vsekakor pa se splača nabiti MPK (ki tudi ne omejuje zelo potenciala - idealno za MVP igralce) in podaje.

Pri notranjih igralcih so standard seveda MPK, OPK in skok, ostali skilli pa predstavljajo dodano vrednost. Spet bi rekel, da izstopajo podaje, morda tudi razdalja meta, za met, vodenje in prodiranje pa se itak razume, da so vsaj dostojni. Je pa veliko odvisno, kaj želiš. Jaz imam rad ekipo, ki lahko igra vse vrste taktik in potem ne moreš zapostaviti veliko stvari.

This Post:
00
297730.8 in reply to 297730.7
Date: 01/30/2019 12:04:18
J&J team
II.4
Overall Posts Rated:
9797
Tako kot tebi, so tudi meni izredno vsec igralcu z lepo razporeditvijo skilov. Posebej pri zunanjih imam rad dobro razvito zunanjo obrambo in podaje, pa tudi razdalja meta ne sme biti prenizka. Ravno zato pa imam tezavo s potencialom NKI, kajti ze razporeditev teh skilov 18, 13, 16 prakticno do konca pokuri ves potencial. Tako da se bom poskusil vsaj delno priblizati temu in dati vecji poudarek na notranjo obrambo in met.

Drugace pa se mi zdi pri cisto vseh igralcih zelo koristen visok skok, kar pa res ima slabost pri koriscenju potenciala..


Kar se tiče pa preskokov, imam trenerja stopnja 7 in trenerja za mlade 6. potem pa še cela sezona treninga 1na1 krila in je rezultat kakrsen je. tak nasvet sem dobil glede treninga, za moje pojme malo preveč vodenja in prodiranja, pa še zelo limitirani bodo te igralci v napadu (za u21), če jim ne namenim cele sezone treninga razdalje meta in pa podaj, pa še to ne vem če jih bi naredilo konkurencne v napadu..

Last edited by JJ team at 01/31/2019 05:15:27

From: JJ team

This Post:
00
297730.9 in reply to 297730.8
Date: 02/24/2019 05:32:32
J&J team
II.4
Overall Posts Rated:
9797
Pozdrav :)

Kako ste kaj zadovoljni po eni tretjini sezone?

Moja ekipa igra skoraj nad pricakovanji, le met z razdalje ni na ravni, ki bi si ga zelel. Polozaj na lestvici je tako nekako realen domet ekip, ki pa upam, da se do konca sezone se izboljsa.

Trening gre po pricakovanjih in mladci lepo napredujejo. Prejsnji teden so uspeli vsi tri sfaulirati, kar je proces treninga malce zapletlo, ampak celostno gledano gre vse po planu.

Najvecje razocaranje je pravzaprav letosnja okrepitev kar se meta tice. Ampak upam da bo z dobro pripravljenostjo izboljsal tudi ta segment igre :)

This Post:
00
297730.10 in reply to 297730.9
Date: 02/24/2019 09:24:44
Overall Posts Rated:
170170
Jaz osebno sem malo spremenil moje načrte, tako da če letos obstanem v ligi, bo v redu. Investiral sem preko 4M (mislim da 5-6M) v dvorano in njeno okolico, Mlinarića bom kmalu prodal in zamenjal za nekoga z višjim potencialom, nato pa bom videl kako pa kaj dalje.

This Post:
00
297730.11 in reply to 297730.10
Date: 02/24/2019 09:36:46
Kerlci
SKL
Overall Posts Rated:
14951495
Second Team:
Kerlci II
Meni gre za enkrat kar po pričakovanjih. Malo imam problemov z enim novim igralcem, ki se mi je zadnjič poškodoval že tretjič v petih tekmah, ki jih je odigral! Tokrat je končno fasal dolgotrajnejšo poškodbo, tako da imam trenutno na razpolago samo tri solidne igralce. No, tudi treniranci ratujejo že čisto spodobni igralci in jih na centru ni več težko trenirati. Upam, da bodo vsaj pri njih poškodbe prizanešene.