BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.25 > Σεζόν 26!

Σεζόν 26!

Set priority
Show messages by
From: BORBA

This Post:
00
252954.6 in reply to 252954.5
Date: 01/14/2014 01:18:16
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
338338
Ακόμα είναι πολύ νωρίς για να σου απαντήσω με σιγουριά... πάντως έχω ξεχωρίσει 3-4 ομάδες που θα μπορούσαν να χτυπήσουν την άνοδο! Εσύ πως τα βλέπεις;
Μακάρι βέβαια να υπήρχε και μεγαλύτερη συμμετοχή στο φόρουμ!

From: Johnny

This Post:
00
252954.7 in reply to 252954.6
Date: 01/14/2014 02:39:38
Overall Posts Rated:
00
Καλημέρα και από μένα.
Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και ας απολαύσουμε το παιχνιδάκι.
Είναι η έκτη μου σεζόν σε αυτή την κατηγορία και πλέον αισθάνομαι "παππούς" με baby face :)
Θα μιλήσω λίγο για την ομάδα μου .
Στόχος των προηγούμενων σεζόν ήταν η επέκταση γηπέδου με ιδανικές αναλογίες,
Συνολική Χωρητικότητα : 12480
Άνω Διάζωμα : 9500
Κάτω Διάζωμα : 2600
Πλαϊνά Καθίσματα : 350
Θεωρεία Πολυτελείας : 30


Ρίχνοντας μια ματιά σε όλες τις ομάδες του ομίλου μας διαπίστωσα μόνο ο Φώτης έχει ιδανικές αναλογίες γηπέδου.
12 330 9 500 2 300 500 30

Μια φιλική συμβουλή που θέλω να δώσω είναι το χτίσιμο του γηπέδου με ιδανικές αναλογίες είναι το πιο σημαντικό κομμάτι του παιχνιδιού .

Μόλις βρω χρόνο θα αναφέρω τα έσοδα που έχει η κάθε ομάδα στις 5 πρώτες αγωνιστικές .

From: Cownboy

This Post:
00
252954.8 in reply to 252954.6
Date: 01/14/2014 13:44:37
Overall Posts Rated:
4545
Συμφωνώ μαζί σου. Από τον κόκκινο όμιλο κατά την γνώμη μου υποψήφιοι είναι εσύ και ο ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ. Από τον μπλε όμιλο βλέπω τον Baby John, τον Φώτη, ενώ πάντα ανταγωνιστικός, παρά κάποια προβλήματα που αντιμετώπισε είναι περσινός φιναλίστ, ο Athens Cavaliers. Αυτές πιστεύω είναι οι ομάδες πρώτης Γραμμής. Από την άλλη φέτος στον μπλε γίνεται της κακομοίρας. Από τον μπλε όμιλο πολύ καλοί είναι ο Asteras, ackent και Pilea, ενώ από κόκκινο ο Green (που κάπου είχε πάει διακοπές για καμιά εβδομάδα), η dafni agiou dimitriou και το νεοφώτιστο Rethymno. Εγώ 2 σεζον πάλευα για να μην υποβιβαστώ και ελπίζω φέτος να μην είμαι στις θέσεις 6,7 γιατί οι απέναντι μπλε είναι αρκετά δυνατοί φέτος.

Γενικά μπορεί να μην υπάρχει πολύ συμμετοχή στο φόρουμ, αλλά νομίζω ότι υπάρχει το fair play. Η εμπειρία από άλλα παιχνίδια έχει δείξει ότι όλο και κάποιος κάφρος θα υπάρχει που θα βρίζει ΑΛΛΑ εδώ από όσο ξέρω κανένας δεν έχει δημιουργήσει κανένα τέτοιο πρόβλημα. Όλα τα παιδιά είναι μια χαρά. Υπάρχει ένας πολιτισμός :-)

Πραγματικά πιστεύω ότι στην IV.25 το επίπεδο είναι αρκετά υψηλό. Παρακολουθώ και ένα άλλο πρωτάθλημα στην IV. που παίζει ένας φίλος και το επιπεδό εκεί είναι σαφώς κατώτερο από το δικό μας.

Last edited by Cownboy at 01/14/2014 13:47:08

From: fd97

This Post:
00
252954.9 in reply to 252954.7
Date: 01/16/2014 15:11:53
Overall Posts Rated:
6262
Καλη σεζον παιδια, μακρια απο τραυματισμους και ευχομαι σε ολους τα καλυτερα.
Φιλε Johny εχουμε τα μεγαλυτερα γηπεδα στη λιγκα, σχεδον τελειες αναλογιες κατα την δικη μου γνωμη.
Ειναι χωρις αμφιβολια το πιο σημαντικο κομματι του παιχνιδιου, οικονομικα αλλα και γενικα για να μπορει να κρατηθει μια ομαδα.
Γενικα φετος πιστευω οτι θα εχουμε πολυ πιο μεγαλο ενδιαφερον στο πρωταθλητη, με πολλους υποψηφιους.
Να τα λεμε πιο συχνα εδω περα.

From: Dimos77
This Post:
00
252954.10 in reply to 252954.9
Date: 01/18/2014 21:02:02
Overall Posts Rated:
11
geia sas paidia kai kalh sezon se olous
elpizoume se ena antagonistiko prwta8lima me polles anatropes :-)
kalh tuxh se olous kai as anevei o kalhteros!!!

From: Nyther
This Post:
00
252954.11 in reply to 252954.7
Date: 01/25/2014 20:17:24
Pilea United
IV.10
Overall Posts Rated:
00
Καλημερα - Καλησπερα και απο μενα σε ολους.
Πρωτο ποστ στο φορουμ της κατηγοριας και αυτο γινετε λογο αποριας.

"Ρίχνοντας μια ματιά σε όλες τις ομάδες του ομίλου μας διαπίστωσα μόνο ο Φώτης έχει ιδανικές αναλογίες γηπέδου.
12 330 9 500 2 300 500 30"

Τι ακριβως εννοεις? γιατι μαλλον ειναι ενα κομματι που το εχω παραμελησει αρκετα αν και θα επρεπε να εχει δωθει μεγαλυτερο ενδιαφερον.

Καλη τυχη στα φαβορι για την ανοδο και να ξερετε οτι θα προσπαθησω να σταθω οσο πιο καλα γινετε απεναντι τους και να κανω το πρωταθλημα πιο ενδιαφερον με κανα-δυο ανατροπες (αν και λογο δουλειας εχει ελατωθει ο ελευθερος χρονος μου).

From: fd97

This Post:
00
252954.12 in reply to 252954.11
Date: 01/26/2014 04:34:00
Overall Posts Rated:
6262
Καλημερα φιλε μου!
Δεν ξερω αν ειναι ιδανικες αναλογιες γηπεδου αυτες που εχω, αλλα σιγουρα ειναι πολυ καλυτερες σε σχεση με τα γηπεδα του ομιλου μας, με ελαχιστες εξαιρεσεις.
Το χτισιμο του γηπεδου το κανεις οπως θελεις εσυ, αλλα οι σχεδιαστες εχουν δωσει καποια ορια.Πανω απο 20.000 δεν εχει νοημα να χτιζεις γιατι δεν θα γεμιζει το γηπεδο.Επισης στα θεωρεια πολυτελειας και τα πλαινα καθισματα υπαρχουν ορια, 50 θεωρεια το πολυ και 500 πλαινα.Απο κει και περα ανω και κατω διαζωμα χτιζεις οπως θες.Το ανω διαζωμα ειναι το πιο φτηνο, αλλα οπως φαινεται δεν δινει κερδος αρκετο, γιατι και το εισιτηριο ειναι αρκετα χαμηλο.
Εγω λοιπον, εχω παει σε μια αναλογια οπου χτιζω καθε φορα το γηπεδο με τις ιδιες αναλογιες.
Π.χ. για καθε θεωρειο πολυτελειας χτιζω 10 πλαινα, 150 στο κατω διαζωμα και 100 στο ανω.Πλεον, δεν την χρησιμοποιω ετσι, καθως εχω ολοκληρωσει τα πλαινα καθισματα.Αλλα ειναι μια καλη αναλογια κατα την γνωμη μου.Δηλαδη 100 στο ανω, 150 στο κατω, 10 πλαινα και 1 θεωρειο, καθε φορα κοστιζουν 161.000.Ετσι, ειχα σταθερες αναλογιες στο γηπεδο μου.Οικονομικη λυση και κερδοφορα για μενα τουλαχιστον.
Επισης, θα πρεπει να εχεις σκεφτει ηδη πως θα το χτισεις, μην πας στα τυφλα.Εγω δηλαδη ξερω οτι θελω ενα γηπεδο με 14.000 ανω διαζωμα,6.000 στο κατω διαζωμα 500 πλαινα και 50 θεωρεια.Αυτο ειναι ενα πολυ ακριβο γηπεδο, θελει πολλα λεφτα.Ενα φτηνο ειναι 16.000 στο ανω διαζωμα, 3.000 στο κατω, 500 πλαινα και 50 θεωρεια.Εγω επιλεγω το δυσκολο, το ακριβο με την προυποθεση οτι εχω κατσει να δω αν συμφερει, που σε βαθος χρονου με βγαζει κερδισμενο αρκει να γεμιζει πανω απο 85%.
Ελπιζω να σε βοηθησα.

From: BORBA
This Post:
00
252954.13 in reply to 252954.12
Date: 02/02/2014 05:48:30
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
338338
Φτάσαμε αισίως στα μισά της κανονικής περιόδου και η ομάδα μας συνεχίζει αλώβιτη την πορεία της στο πρωτάθλημα, αλλά και στον θεσμό του κυπέλλου! Ας μην κρυβόμαστε η BORBA B.C. προχωρά με στόχο την άνοδο, αφού θεωρούμε πως έχουμε όλες τις αγωνιστικές, οικονομικές, αλλά και γηπεδικές παραμέτρους για κάτι τέτοιο.
Το έργο μας βέβαια, μόνο εύκολο δεν είναι αφού υπάρχουν ακόμα 2-3 ανταγωνιστικές ομάδες που θα παλέψουν για τον ίδιο στόχο, ενώ υπάρχουν και άλλες δύο ομάδες ερωτηματικά για το τι θα πράξουν τη φετινή σεζόν!
Όσο για την ουρά... από ότι φαίνεται ξεχωρίζουν οι δύο ομάδες που θα υποβιβαστούν κατευθείαν, ενώ μεγάλη μάχη θα γίνει και στους δύο ομίλους για την κατάκτηση της 5ης θέσης.
Αντε να ανεβάσουμε λίγο το φόρουμ μας... πείτε για τους στόχους σας για φέτος, αλλά και τι βλέπετε να γίνεται γενικά στον όμιλο!

From: fd97

This Post:
00
252954.14 in reply to 252954.13
Date: 02/02/2014 07:56:32
Overall Posts Rated:
6262
Συγχαρητηρια για το διπλο χτες στο γηπεδο μου, νομιζω ξεκαθαρισε οτι δεν μπορω να σε χτυπησω αφου και με διαφορα διαθεσης καταφερες να κερδισεις.Η ομαδα σου κατα την γνωμη μου θεωρειται το φαβορι για την ανοδο, ενω Τρικαρδος Τζονι και εγω θα προσπαθησουμε να κερδισουμε μια θεση στον τελικο, με ωραιες αναμετρησεις.
Συμφωνω οτι υπαρχουν ερωτηματικα για καποιες ομαδες, τι ακριβως θελουν να πετυχουν και δεν τις ξεγραφουμε.
Ας αρχισω εγω με τους δικους μου στοχους.Φυσικα αρχικος ειναι η ανοδος, θα παλεψω με ο,τι εχω για να τον πετυχω.Απο κει και περα ομως, επειδη το φετινο μου πλανο φαινεται να ειναι αρκετα σωστο σε ολες τις βασεις του, δεν θα μου κανει κακο η παραμονη στον ομιλο(μιλαω παντα οικονομικα), καθως ετρεξα ενα αρκετα οικονομικο πλανο, φτηνες μεταγραφες που με κρατανε στο κυνηγι της ανοδου.Εκτος αυτου, εχω και τον διεθνη με την Εθνικη νεων, τον οποιο προπονω και στοχος μου ειναι να τον φτιαξω επιθετικα κυριως, αλλα να παρει και 2-3 αμυνες.
Αν δεν επιτευχθει ο στοχος ανοδος, τοτε σιγουρα οπως ανεφερα και πριν δεν χανω κατι.Θα εχω σιγουρα αρκετα λεφτα στο ταμειο μου, ωστε να κανω επεκταση στο γηπεδο και να πουλησω 3-4 παιχτες ωστε να παρω αλλους.
Το μονο που ζηταω ειναι να μην εχω ξανα τραυματισμους, ηδη ειχα αρκετους και κοστισαν πολυ.Υπο αλλες συνθηκες αυτη τη στιγμη θα ημουν πολυ καλυτερος αγωνιστικα, οχι ομως οικονομικα.Οι τραυματισμοι με πηγαν λιγο πισω, αλλα απο αυτη τη βδομαδα επιστρεφω και ελπιζω να μεινω σε σταθερα επιπεδα.
Καλη τυχη σε ολους και καλο θα ηταν να μιλαμε εδω περα.

From: Cownboy

This Post:
00
252954.15 in reply to 252954.13
Date: 02/02/2014 12:31:16
Overall Posts Rated:
4545
Γεια χαρά και από το νησί των Ταύρων (Εύβοια, Ευ-βους). Ξεκινώντας την φετινή σεζόν ο στόχος μου ήταν να παραμείνω στην κατηγορία αποφεύγοντας τους αγώνες μπαράζ (στόχος 5η θέση), αφού το ρόστερ της ομάδας ήταν στα 4 μικρότερα. Στην πορεία έκανα κάποιες ιστορικές νικές και σε συνδυασμό με τα οικονομικά προβλημάταν που είχαν άλλες ομάδες βλέπω ότι για πρώτη φορά στην ιστορία της ομάδας μπορούμε να συμμετάσχουμε στα Play off και να πετύχω το κάτι παρά πάνω. Τα φαβορί για την άνοδο είναι αυτά που είπε ο Φώτης, αλλά κάθε παιχνιδί της αγωνιστικής έχει ξεχωριστό ενδιαφέρον. Ευχαριστιέμαι πολύ το παιχνίδι είτε κερδίζω είτε χάνω και θέλω να προετοιμάσω την ομάδα για την επόμενη σεζόν ώστε να είναι περισσότερη ανταγωνιστική και να έχει περισσότερο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα της IV.

Τα φαβορί για μένα είναι 4. Τώρα για το ποιοι θα πέσουν, συμφωνω με τον BORBA για τις δύο ομάδες αλλά δεν μπορώ να προβλέψω κάτι για τους αγώνες μπαράζ. Καλή τύχη σε όλους!!

From: Nyther

This Post:
00
252954.16 in reply to 252954.15
Date: 02/05/2014 15:19:18
Pilea United
IV.10
Overall Posts Rated:
00
Καταρχήν, συγχαρητήρια για την νίκη σου στο μεταξύ μας παιχνίδι.
Στόχος για μας φέτος είναι να μείνουμε στην κατηγορία. Θα θέλαμε να μην μπλεχτούμε στην διαδικασία των μπαράζ αλλά έχοντας διανύσει σχεδόν το μισό του πρωταθλήματος θα είναι αρκετά δύσκολο. Τα πράγματα μου φαίνονται πιο ξεκάθαρα στην κορυφή. Τρεις είναι αυτοί που θα κονταροχτυπηθούν για την άνοδο και οι θέσεις στα πλειφ-οφ νομίζω έχουν καπαρωθεί σε μεγάλο βαθμό. Περιμένουμε καμία έκπληξη-ανατροπή και ελπίζω να είμαι μέρος αυτής (από την θετική πλευρά πάντα).

Μου φαίνεται πάντως πως ο άλλος όμιλος είναι πιο ζωντανός από τον δικό μου στο φόρουμ...

Καλή επιτυχία σε όλους με γεμάτα γήπεδα και μακρυά από τραυματισιμούς

Advertisement