BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.25 > Σεζόν 26!

Σεζόν 26!

Set priority
Show messages by
From: Cownboy

This Post:
00
252954.15 in reply to 252954.13
Date: 02/02/2014 12:31:16
Overall Posts Rated:
4545
Γεια χαρά και από το νησί των Ταύρων (Εύβοια, Ευ-βους). Ξεκινώντας την φετινή σεζόν ο στόχος μου ήταν να παραμείνω στην κατηγορία αποφεύγοντας τους αγώνες μπαράζ (στόχος 5η θέση), αφού το ρόστερ της ομάδας ήταν στα 4 μικρότερα. Στην πορεία έκανα κάποιες ιστορικές νικές και σε συνδυασμό με τα οικονομικά προβλημάταν που είχαν άλλες ομάδες βλέπω ότι για πρώτη φορά στην ιστορία της ομάδας μπορούμε να συμμετάσχουμε στα Play off και να πετύχω το κάτι παρά πάνω. Τα φαβορί για την άνοδο είναι αυτά που είπε ο Φώτης, αλλά κάθε παιχνιδί της αγωνιστικής έχει ξεχωριστό ενδιαφέρον. Ευχαριστιέμαι πολύ το παιχνίδι είτε κερδίζω είτε χάνω και θέλω να προετοιμάσω την ομάδα για την επόμενη σεζόν ώστε να είναι περισσότερη ανταγωνιστική και να έχει περισσότερο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα της IV.

Τα φαβορί για μένα είναι 4. Τώρα για το ποιοι θα πέσουν, συμφωνω με τον BORBA για τις δύο ομάδες αλλά δεν μπορώ να προβλέψω κάτι για τους αγώνες μπαράζ. Καλή τύχη σε όλους!!

From: Nyther

This Post:
00
252954.16 in reply to 252954.15
Date: 02/05/2014 15:19:18
Pilea United
IV.10
Overall Posts Rated:
00
Καταρχήν, συγχαρητήρια για την νίκη σου στο μεταξύ μας παιχνίδι.
Στόχος για μας φέτος είναι να μείνουμε στην κατηγορία. Θα θέλαμε να μην μπλεχτούμε στην διαδικασία των μπαράζ αλλά έχοντας διανύσει σχεδόν το μισό του πρωταθλήματος θα είναι αρκετά δύσκολο. Τα πράγματα μου φαίνονται πιο ξεκάθαρα στην κορυφή. Τρεις είναι αυτοί που θα κονταροχτυπηθούν για την άνοδο και οι θέσεις στα πλειφ-οφ νομίζω έχουν καπαρωθεί σε μεγάλο βαθμό. Περιμένουμε καμία έκπληξη-ανατροπή και ελπίζω να είμαι μέρος αυτής (από την θετική πλευρά πάντα).

Μου φαίνεται πάντως πως ο άλλος όμιλος είναι πιο ζωντανός από τον δικό μου στο φόρουμ...

Καλή επιτυχία σε όλους με γεμάτα γήπεδα και μακρυά από τραυματισιμούς

From: Dimos77

This Post:
00
252954.17 in reply to 252954.16
Date: 02/05/2014 15:26:00
Overall Posts Rated:
11
Geia sas paidia!!!!
stoxos m gia fetos einai fusika ta play off kai mia kalh poreia se auta
gia t xronou 8a prepei na kn ena kseskartarisma gt h omada einai gerasmenh
fetos paw kai oso pio pshla me bgalei h xronia 8a eimai ok!!!!

From: BORBA

This Post:
00
252954.18 in reply to 252954.17
Date: 02/16/2014 01:32:46
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
338338
Επιτέλους!!!
Μετά από 8 αγώνες πρωταθλήματος, 4 αγώνες κυπέλλου, αλλά και ένα φιλικό... η ομάδα μας θα αγωνίζεται και πάλι πλήρης!!!
Ήταν στις 18 Ιανουαρίου που τραυματίστηκε ο αναπληρωματικός Center μας... από τότε είχαμε άλλους δύο τραυματισμούς των βασικών μας SG και PG... και φτάσαμε αισίως στις 18 Φεβρουαρίου για να παίξουμε το μεγάλο ντέρμπι της κατηγορίας δίχως απώλειες!
Ας ελπίσουμε ότι η γκαντεμιά μας να τερματιστεί εδώ... και να συνεχίσουμε ακάθεκτοι την πορεία μας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος!

From: Johnny

This Post:
00
252954.19 in reply to 252954.18
Date: 02/18/2014 09:46:40
Overall Posts Rated:
00
Δύσκολο παιχνίδι δίνει σήμερα η ομάδα μου απέναντι σε έναν αντίπαλο ο οποίος ειναι ξεκάθαρα το φαβορί για την άνοδο.
Το καλό είναι ότι η ομάδα του BORBA θα κατέβει κομπλέ και έτσι θα μπορώ να τεστάρω την ομάδα μου.
Καλό ματσάκι να εχουμε χωρίς τραυματισμούς

From: BORBA

This Post:
00
252954.20 in reply to 252954.19
Date: 02/18/2014 10:45:37
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
338338
Θα συμφωνήσω απόλυτα! Πολύ δύσκολο παιχνίδι το σημερινό ανάμεσα σε δύο πολύ καλές ομάδες!
Όπως σε κάθε αγώνα έτσι και τώρα η ομάδα μας στοχεύει στη νίκη, ωστόσο μόνο εύκολη υπόθεση δεν είναι αφού αφενός ο αντίπαλος έχει ενισχυθεί πάρα πολύ και αφετέρου οι τραυματισμοί στην ομάδα μας είχαν ως αποτέλεσμα να μην έχουμε και τις καλύτερες αγωνιστικές καταστάσεις!
Καλό αγώνα να έχουμε!!!

From: Johnny

This Post:
00
252954.21 in reply to 252954.20
Date: 02/22/2014 06:12:09
Overall Posts Rated:
00
Άλλος ένας σημαντικός αγώνα δίνει η ομάδα μου. Με την Φώτη έχουμε αναμετρηθεί πολλές φορές αφού είμαστε από τους πιο παλιούς στον όμιλο.
Η μάχη για την άνοδο καλά κρατεί με τον Borba να ενισχύεται σημαντικά μετά τον μεταξύ μας αγώνα.
Αν πουληθεί ο Alvarez η ομάδα μου θα ενισχυθεί με 2 ακόμα ψηλούς διαφορετικά με 1.
Είδωμεν!!

From: fd97

This Post:
00
252954.22 in reply to 252954.21
Date: 02/22/2014 08:17:35
Overall Posts Rated:
6262
Καλησπερα, τρομερο ματς με τους πρωτους των δυο ομιλων.Ο BORBA μετα απο την ενισχυση που εκανε εχει το πανω χερι στην ανοδο, αλλα μεχρι τα play-offs κανεις δεν εχει πει την τελευταια του λεξη.
Σημερα ενα πολυ σημαντικο ματς, Γιαννη η σχεση μας εχει γινει πελατειακη, μια γρηγορη ματια στην ιστορια ανταγωνισμων το δειχνει ξεκαθαρα.Αρα, δεν με αφηνει να ελπιζω σε κατι, παραμονο σε μια μικρη διαφορα ποντων, ασε που παιζω και εκτος εδρας.
Εγω δεν προβλεπω καμια μεταγραφη μεχρι το τελος στην ομαδα μου, οπου φτασω με το υπαρχον ροστερ.
Τρομερες μαχες, η ανοδος δεν θα ειναι ευκολη υποθεση για κανενα.
Η ομαδα μου στηριζεται στην αμυνα της, το απεδειξε απεναντι στον πρωτο σκορερ του πρωταθληματος, που τον υποχρεωσε να σκοραρει τους λιγοτερους ποντους που εχει πετυχει σε ολη τη φετινη σεζον.Αυτο δεν σημαινει ομως οτι εχουμε την καλυτερη αμυνα..
Καλη τυχη σε ολους και μακρια απο τραυματισμους!!

From: BORBA

To: fd97
This Post:
00
252954.23 in reply to 252954.22
Date: 02/22/2014 10:27:46
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
338338
H ομάδα μας ευελπιστεί να επιστρέψει σήμερα στα νικηφόρα αποτελέσματα μετά την δίκαιη νίκη του Γιάννη την προηγούμενη αγωνιστική.
Όσο για την ενίσχυσή μας αυτή έγινε βάση σχεδίου και όχι λόγω του ατυχούς αποτελέσματος της προηγούμενης αγωνιστικής. Στόχος μετά και τις πωλήσεις που θα γίνουν σήμερα και αύριο είναι να αγοραστεί σίγουρα ένας ακόμη παίχτης με γνώμονα να μπορεί να σταθεί στην ΙΙΙ κατηγορία και βέβαια ανάλογα με τις εξελίξεις στον όμιλο μπορεί να έχουμε και περαιτέρω ενίσχυση της ομάδας!
Καλούς αγώνες να έχουμε σήμερα!

This Post:
00
252954.24 in reply to 252954.3
Date: 02/23/2014 08:22:39
Overall Posts Rated:
66
Φίλε Cownboy βλέπω πως είσαι σε ενα πολύ ανταγωνιστικό όμιλο με τουλάχιστον 5 ομάδες να έχουν προτεραιότητα για άνοδο χωρίς να μπορείς να τις ανταγωνιστείς άμεσα. Στην καλύτερη περίπτωση λοιπόν θα διεκδικήσεις άνοδο σε 5+ σεζόν, εφόσον δεν πέσει από μεγαλύτερη κατηγορία καμιά καλύτερη ομάδα. Έχω να σου προτείνω λοιπόν το εξής, για τις επόμενες 6 αγωνιστικές που απομένουν. Μην κατεβάζεις ομάδα για να χάσεις όλα τα παιχνίδια. Έτσι θα προλάβεις να κάνεις το 8-8 => 8-14 και να διεκδικήσεις τον υποβιβασμό σου στα relegation playoffs! Φυσικά δεν θα κατεβάσεις ούτε και εκεί ομάδα, οπότε θα υποβιβαστείς σίγουρα. Στο μεταξύ προλαβαίνεις να μαζέψεις περίπου 30-32 πόντους scouting για 2 καλά draft που θα προπονήσεις σίγουρα του χρόνου μαζί με τους 3 που προπονείς ήδη. Πουλάς το ακριβό ρόστερ ώστε να κατέβεις από τα 100k στα 54k που είναι το ελάχιστο και κάνεις κουμπαρά για να φτιάξεις το γήπεδό σου μέχρι του χρόνου. Έτσι θα πετύχεις να έχεις καλό γήπεδο, τέλειες προπονήσεις και θα έχεις σίγουρη άνοδο του χρόνου σε όμιλο με μικρότερο ανταγωνισμό οπωσδήποτε. Με τη δυναμική του καλύτερου γηπέδου θα πετύχεις 2 – 3 καλές μεταγραφές και θα διεκδικήσεις την άνοδό σου οπουδήποτε εκτός από την iv25. Αν ακολουθήσεις τη συμβουλή μου θα ανέβεις στην iii κατηγορία σε 2-3 σεζόν και όχι σε 5+. Αν ήσουν στον όμιλό μου θα είχες ανέβει με τα τσαρούχια από φέτος.

Message deleted
Advertisement