BuzzerBeater Forums

Poland - IV.29 > Sezon 19

Sezon 19

Set priority
Show messages by
From: sproket
This Post:
00
209442.1
Date: 02/08/2012 08:34:34
KilleRoy
IV.16
Overall Posts Rated:
1313
Zaczynamy kolejny sezon! :)

Na początek chciałem powitać nowe drużyny. Wydają się one dość solidnie, przez co poziom w tym sezonie powinien być jeszcze wyższy niż w poprzednim, a to gwarantuje fajną zabawę i walkę do samego końca.

Możecie napisać o Waszych planach i celach na ten sezon, faworytach do awansu, spadku, drafcie. Mama nadzieję, że nowi gracze wniosą świeżą krew na nasze ligowe forum, które niestety podupadło ostatnio. Ja osobiście na dniach może coś przygotuje, moje zestawienie sił, potencjału zespołów. To byłoby wyłącznie moje zdanie, z którym nie każdy pewnie by się zgodził.

Na koniec życzę wszystkim nowym i starym graczom powodzenia w nadchodzącym sezonie:)

From: 290795

This Post:
00
209442.2 in reply to 209442.1
Date: 02/08/2012 11:09:58
Overall Posts Rated:
44
Witam

Widzę że masz duże szanse na awans, ale masz starych zawodników :P
Co do moich planów to raczej nie będę atakował czołówki, zależy mi bardziej na powtórzeniu wyniku z pucharu w poprzednim sezonie czyli 1/64 pucharu.
A co do draftu to otrzymałem fajnego SG z potencjałem historyczny zawodnik i zamierzam go trenować cały sezon.(co ciekawe ten zawodnik był 48 w drafcie :) )


From: Rudmo
This Post:
00
209442.3 in reply to 209442.2
Date: 02/08/2012 13:27:49
Overall Posts Rated:
3131
Witam wszystkich starych i nowych IV ligowców, u mnie po staremu tylko pensje trochę sie zwiększyły ale to nic w porównaniu z mutantem którego kupił Rybnik,widzę ze grubo taki zakup na początku sezonu zwiastuje walkę na noże :) ja oczywiscie skupiam sie na treningu graczy których mam.

From: maison
This Post:
00
209442.4 in reply to 209442.3
Date: 02/08/2012 16:19:29
Overall Posts Rated:
33
Witam "starszyznę" i "świeżaków".
Sezon jak każdy inny - będą emocje, będą dogrywki, będą kontuzje ale przede wszystkim "będzie się działo!!!"
Życzę powodzenia.

P.S.1. Może zrobić typera w naszej lidze i dla zwycięzcy zrzucić się na supportera??
P.S.2.Chce ktoś kupić Mangginiego? bo z pensją nie wyrobię :P

This Post:
00
209442.5 in reply to 209442.1
Date: 02/08/2012 23:49:34
Overall Posts Rated:
66
Witam wszystkich,

Moja drużyna na starcie jest słabsza niż była w play - offs, więc aż mnie ciekawi jak to wyjdzie :D

From: sproket
This Post:
11
209442.6 in reply to 209442.5
Date: 02/09/2012 06:22:28
KilleRoy
IV.16
Overall Posts Rated:
1313
Osobiście uważam, że posiadanie na szczeblu IV ligi zawodników z pensją powyżej 100tys. nie jest dobrym posunięciem, ale każdy ma swoją wizję budowania zespołu...tak jak zostało wspomniane, że moja kadra jest już mocno doświadczona :)

Taki mały Skarb Kibica.

Big 8

Defloracja Nowa Huta - ocena 4.0
5 zespół ubiegłego sezonu. Trzech bardzo fajnych zawodników w pierwszej piątce, ale najgorsze rezerwy, bardzo krótka ławka rezerwowych, dlatego jeżeli zespół chce ugrać coś więcej niż w poprzednim sezonie potrzebne są wzmocnienia.
Największa gwiazda: Buda Révay .Dziesiąty w wyborach na MVP, dziesiąty podający ligi, a także wybrany z numerem 1 na pozycji PG Meczu Gwiazd z zeszłego sezonu.

Future Lublin - ocena 3.0
Pierwszy z beniaminków. Zespół ten do tej pory tułał się w V lidze, bez większych sukcesów. Skład jest wysprzedawany, pozostają tylko 3 młodzi gracze podkoszowi, prawdopodobnie którzy będą trenowani. Myślę, że czeka go prawdopodobnie ciężka walka o utrzymanie.
Największa gwiazda: Exuperancio Quiñoá. W klubie dopiero od miesiąca, ale już znacznie przyczynił się do tego, że zespół jest w IV lidze.

K.S.sports - ocena 4.0
Ze spokojnym egzystowaniem w lidze nie powinni mieć większych problemów, ale jeśli chcą osiągnąć coś więcej to konieczne są wzmocnienia na obwodzie.
Największa gwiazda: Guglielmo Bortone. Piąty w wyborach na MVP, uczestnik meczu gwiazd. Drugi strzelec swojego zespołu z ubiegłego sezonu.

Raiders TEAM - ocena 5.0
Bardzo silna pierwsza piątka. Największy faworyt grupy, a także już etatowo jeden z dwóch, trzech głównych faworytów na wygranie ligi. Jednak zawsze coś zawodzi. Jak będzie tym razem?
Największa gwiazda: Jorge Salvado. Tytuł MVP poprzedniego sezonu mówi sam za siebie, gwiazda ligi.

Valleys Poznan - ocena (wielka niewiadoma)
Zespół po barażach spadł z III ligi, w której spędził sezon. Po nieudanym poprzednim sezonie postanowiono przewietrzyć drużynę, skład jest wysprzedawany. Jak na razie wielka niewiadoma, ale jeżeli gotówka będzie dobrze spożytkowana, zespół może wciągnąć naszą ligę nosem, podzielić wszystkich którzy planują awans.
Największa gwiazda: Norvydas Cirplys. W przednim sezonie w III lidze szału nie zrobił, za to u nas już powinien być gwiazdą

White Star - ocena 3.5
Podobnie jak w poprzednim sezonie, głównym celem powinny być baraże. Na dzień dzisiejszy zespół posiada nie najsilniejszą pierwszą piątkę, dodatkowo jest w niej najstarszy. Bardzo duża liczba przeciętnych koszykarzy.
Największa gwiazda: Benoît Rigobert. Piąty zbierający poprzedniego sezonu. Najlepszy strzelec swojego zespołu (11 w lidze).

Young Sokol Team - ocena 3.5
Siilniejszy z beniaminków w Big 8. Wygrał poprzednią ligę z bilansem 22-0. Z awansem do PO jednak mogą być problemy.
Największa gwiazda: Balius Žvegas. MVP w ubiegłym sezonie w V lidze (najlepiej punktujący, podający ligi). Tutaj też powinien pokazać się z dobrej strony.


From: sproket
This Post:
22
209442.7 in reply to 209442.6
Date: 02/09/2012 06:23:03
KilleRoy
IV.16
Overall Posts Rated:
1313
Great 8

KilleRoy - ocena 5.0
W zeszłym sezonie w tej lidze zespół mógł pochwalić się najlepszym bilansem w sezonie zasadniczym, oraz także medalem (finał PO). Będzie to już 10 sezon w tej lidze, gdzie zespół już się dusi, więc pora teraz na awans, bo tylko tego brakuje zespołowi w swojej długiej historii tutaj. Dla niektórych graczy jest to teraz albo nigdy, bo jeśli zespół nie awansuje w tym sezonie, to bardzo możliwa jest przebudowa.
Największa gwiazda: Janusz Otto. Multiskilowiec nie zastąpiony dla klubu, który cały czas rozwija się, przez co często jest nie doceniany.

Legion Maisona - ocena 4.0
Zespół w przebudowie. Jeżeli ładnie spożytkują zarobione pieniądze na sprzedaży większości zawodników, mogą okazać się czarnym koniem rozgrywek. Ale też należy zadać sobie pytanie, jak bardzo pensja Mangginiego nadwyrężyła ich budżet poprzez te wszystkie sezony.
Największa gwiazda: Yap Thik Man. Porządny koszykarz, spełniający zadania swojego menadżera.

Pantery Kraków - ocena 4.0
Zespół który zdążył już zadomowić się w naszej lidze dobrych kilka sezonów. Silni pod koszem, tylko czy to wystarczy, czy przełoży się to na dobre wyniki?
Największa gwiazda: Thomas Granier. Piąty w głosowaniu na MVP sezonu, jak i w liczbie zdobytych punktów na mecz.

ROW Basket Rybnik - ocena 3.5
Po nieudanym poprzednim sezonie postanowiono coś zmienić w zespole. Sprowadzono przede wszystkim drogiego zawodnika (Theo del Castillo). Czas pokaże czy była to dobra zmiana.
Największa gwiazda: Theo del Castillo. Najlepiej opłacany zawodnik ligi (179 592), który na pewno zostanie liderem drużyny.

Skazani Na Sukcezz - ocena 4.0
Dobry beniaminek z poprzedniego sezonu, który zajął 5 miejsce w grupie. W tym sezonie powinno być jeszcze lepiej, jak najbardziej PO jest w ich zasięgu.
Największa gwiazda:Almedin Avdukić. Mimo swojego młodego wieku dużo już umie. Nie ma większych problemów z grą na różnych pozycjach.

Wincentow - ocena 4.5
Teoretycznie najsilniejszy z beniaminków w lidze. Bardzo silna pierwsza piątka. Próbuje sprzedać swojego drugoplanowego gracza plus 2 graczy wylosowanych w ostatnim drafcie, pozostawiając 8 graczy. W ósemkę ciężko będzie zwojować tą ligę, ale jeżeli planuje jeszcze 1, 2 zakupy może być bardzo groźny.
Największa gwiazda:Dijon Andreu. MVP sezonu, 7 strzelec w lidze (2 w zespole), 2 zbierający w lidze (ponownie 2 w zespole).

Wisla Krakow PL - ocena 4.5
Finalista z poprzednich 2 sezonów. Z awansem do PO nie powinien mieć większych problemów, a kiedy już gra w fazie play-off jest groźny dla wszystkich. Nie przewidywalny zespół.
Największa gwiazda: Primitivo Cuevas. Nie zmiennie od wielu lat gwiazda zespołu. Dobrze rzuca, zbiera czego chcieć więcej od silnego skrzydłowego. 2 miejsce w głosowaniu na MVP.

zabki - ocena 3.0
Beniaminek z najniższą średnią pensją na gracza. Posiada także jedną z najstarszą pierwszych piątek w lidze. A to na przyszłość dobrze nie wróży. Szykuje się ciężka walka o utrzymanie.
Największa gwiazda: Arseniy Zhitov. 6 miejsce w głosowaniu na MVP w V lidze. Tutaj raczej ciężko będzie powtórzyć taki wyczyn.


Największymi faworytami do awansu są Raiders TEAM i Valleys Poznan (jeżeli im się będzie chciało). Po cichu liczę jednak na swoją drużynę, bo dla niektórych graczy jest to ostatni dzwonek by coś osiągnąć, czyli awansować do wyższej ligi. W innym przypadku będzie przebudowa. Nadal mam zamiar ostro trenować graczy (przede wszystkim Janusza Otto i Jimeneza).
Jako spadkowiczów obstawiam zabki i Future Lublin. Ciężki jest los beniaminków, choć jest to dopiero początek sezonu i wiele może się jeszcze zdarzyć, możliwe są zmiany personalne w zespołach.

From: Rudmo

This Post:
00
209442.8 in reply to 209442.7
Date: 02/10/2012 05:47:40
Overall Posts Rated:
3131
super piłeczka dla ciebie :)

nie ma sie co oszukiwac albo teraz albo nigdy awans :) chociaz mam ciagle swoja paczke do treningu i zawsze czegos im brakuje ale moze tym razem wystarczy:)

This Post:
00
209442.9 in reply to 209442.7
Date: 02/10/2012 18:22:27
Overall Posts Rated:
66
Brawo!

From: Rudmo
This Post:
00
209442.10 in reply to 209442.9
Date: 02/12/2012 03:44:38
Overall Posts Rated:
3131
ale ruch transferowy w lidze ze ho ho :)

From: Rudmo
This Post:
00
209442.11 in reply to 209442.10
Date: 02/13/2012 18:10:21
Overall Posts Rated:
3131
kilka postów i forum umarło :|