BuzzerBeater Forums

BB Poland > Trening przekrojowy

Trening przekrojowy

Set priority
Show messages by
This Post:
11
192359.11 in reply to 192359.10
Date: 07/29/2011 08:31:29
Overall Posts Rated:
12061206
Ze strony głównej:


As announced previously, during this offseason, all of BuzzerBeater’s trainers have been studying hard at BuzzerBeater University, getting their Ph.D.s in cross-training. As a result, they expect to produce more well rounded athletes. In the past, coaches would teach a new skill (such as driving) using related things players already knew how to do (such as handling), so that players with a higher handling skill would learn driving more quickly, and players using this method to improve their driving ability would also learn better handling, at a slower rate.

With cross-training, these new techniques emphasize each skill as part of becoming a more complete basketball player, and make reference to every skill. Thus, improvement in driving is related not just to related skills (like handling), but also more weakly to unrelated skills (like shot blocking). For the average player in the game, this will result in approximately 10% slower training in their primary skill than before, and additional training in other skills approximately corresponding to that 10% loss. A particularly well-rounded player will continue to receive cross-training but will see a much lower reduction in primary skill training, while a particularly one-dimensional player will see a larger loss. Although players will always receive a set amount of cross-training, it is difficult to predict which unrelated skills will improve on a weekly basis.



W wolnym oraz dalekim od ideału tłumaczeniu:



Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami podczas właśnie zakończonej przerwy międzysezonowej wszyscy trenerzy w BuzzerBeaterze odbyli ciężkie studia na BB Uniwersytecie i uzyskali doktorat z treningu przekrojowego. W rezultacie spodziewają się przygotowywać bardziej wszechstronnych zawodników. W przeszłości trenerzy mogli uczyć nowych skilli (np. wejście pod kosz) wykorzystując połączone skille, które zawodnicy już znali (np. kozłowanie), i w ten sposób zawodnicy z wyższym poziomem kozłowania mogli uczyć się wejść pod kosz szybciej, a używając tej metody do polepszania swoich wejść pod kosz mogli także uczyć się lepiej kozłowania, ale w wolniejszym tempie.

Przy treningu przekrojowym te nowe techniki dotyczą każdego skilla w ramach tworzenia coraz bardziej kompletnych koszykarzy i mają odniesienie do wszystkich skilli. Tak więc poprawianie wejść pod kosz jest związane nie tylko z wybranymi, połączonymi skillami (np. kozłowaniem), ale jest związane także, ale słabiej, z niepołączonymi skillami (np. blokowaniem). Dla przeciętnego zawodnika w grze spowoduje to około 10% wolniejszy trening podstawowej (trenowanej) umiejętności niż wcześniej, ale w zamian otrzyma on dodatkowy trening w innych umiejętnościach, rekompensujący ową 10-procentową stratę. W szczególności bardzo zrównoważeni zawodnicy (multiskille) będą dalej otrzymywać trening przekrojowy, ale zobaczymy o wiele mniejszą redukcje w treningu skilla głównego (trenowanego), podczas gdy monoskillowi gracze będą doświadczać większej straty trenowanego skilla. Mimo że gracze zawsze będą otrzymywać pewną część treningu przekrojowego, będzie ciężko przewidzieć który niepołączony skill zostanie poprawiony w tygodniu.



Last edited by B.B.King at 07/29/2011 08:33:49

This Post:
00
192359.12 in reply to 192359.11
Date: 07/29/2011 08:42:49
Overall Posts Rated:
4040
W szczególności bardzo zrównoważeni zawodnicy (multiskille) będą dalej otrzymywać trening przekrojowy, ale zobaczymy o wiele mniejszą redukcje w treningu skilla głównego (trenowanego), podczas gdy monoskillowi gracze będą doświadczać większej straty trenowanego skilla. Mimo że gracze zawsze będą otrzymywać pewną część treningu przekrojowego, będzie ciężko przewidzieć który niepołączony skill zostanie poprawiony w tygodniu.


Czyli można przyjąć że w przypadku multiskili będzie losowane ok. 1-5% treningu a w przypadku mutantów w zakresie 5-10% ?

This Post:
00
192359.13 in reply to 192359.12
Date: 07/29/2011 08:54:02
Overall Posts Rated:
12061206
Tak, przypuszczam, że ta część treningu przypadająca na trening przekrojowy, będzie losowana.

I powinno to działać jakoś tak.

Jeśli będę miał idealnego multiskilla - np. wszystkie skille = 10, no to on nie potrzebuje za bardzo treningu przekrojowego. Mogę się wtedy spodziewać, że trenując jakiś skill, dostanie on w nim 98% treningu a trening przekrojowy to będzie tylko 2% (liczby z sufitu, ale chodzi o zasadę).
Natomiast jeśli będę miał mutanta, który ma jakiś skill równy 20 a pozostałe np. 5, to można się spodziewać, że trenując ten skill, dostatnie on w nim tylko 80% treningu, a trening przekrojowy to będzie 20%.
Tak więc sumarycznie nie będzie żadnej straty treningu, ale będzie on inaczej rozłożony. Ci co bardziej potrzebują treningu przekrojowego otrzymają go w większym stopniu.

No i moje pierwsze spostrzeżenie jest takie, że jak ktoś planuje sobie wytrenować jakiegoś zawodnika o skillach głównych X, Y, Z, to nie powinien od razu doprowadzać tych skilli do poziomu X, Y, Z. Bo potem te skille mogą się powiększyć samoistnie i wtedy pozostanie problem pensji.
Tak więc najlepiej będzie trzymać skille główne tak gdzieś przynajmniej 2-3 poziomy niżej od docelowych, żeby trening przekrojowy nie pokrzyżował nam planów w przyszłości.

This Post:
00
192359.14 in reply to 192359.13
Date: 07/29/2011 09:16:33
Overall Posts Rated:
1212
Czyli to co od lat funkcjonowalo np. trenning 1 na 1 dla skrzydlowych:
Trains DV @ 1.8 weeks
Trains HN @ 2.3 weeks
Trains IS @ 4-5 weeks
Trains JS @ 4-5 weeks

mozna wyrzucic?...znaczy sie moze byc tak,ze skok bedzie w IS...ale moze byc tak,ze bedzie w PS albo jeszcze w ktorys wyzej nie wymienionym skillu?

Last edited by ThugMan4shoo at 07/29/2011 09:17:01

This Post:
00
192359.15 in reply to 192359.14
Date: 07/29/2011 09:18:27
Overall Posts Rated:
455455
Zgadza się :))

Teraz trenując kondycje, możesz zaliczyć skok w obronie, podaniach.. WE WSZYSTKIM :)

Teraz już wiem czemu mój trener robi tak często treningi biegowe :) Na pewno dzięki temu zaczne rzucac lepiej za 3pkt., o osobistych nie wspominając :) A blok?? O paniee :D

Kombinują strasznie BBcy :)

Last edited by Krejzol at 07/29/2011 09:19:51

This Post:
00
192359.16 in reply to 192359.14
Date: 07/29/2011 09:20:25
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10001000
Nie, trening jest treningiem, może troszkę wolniejszy 5-10% z głównego skila trenowanego, a dodatkowo może Ci skoczyć (5-10%) pójdzie w skil dodatkowy i wtedy nie trenowany skacze :)

This Post:
00
192359.17 in reply to 192359.15
Date: 07/29/2011 09:22:08
Overall Posts Rated:
1212
No to mi dzis sie tak "wylosowalo" ze przy trenningu 1 na 1 dla skrzydlowych akurat padlo na IS,co w sumie lepiej sie nie moglo ulozyc,bo ten skill byl najnizszy ze wszystkich innych u tego grajka....wiec moze trenning przekrojowy sie polaczyl z elastycznoscia :) ?

This Post:
00
192359.18 in reply to 192359.17
Date: 07/29/2011 09:25:04
Overall Posts Rated:
455455
Myślę że z czasem się zorientujemy na jakiej to zasadzie działa, ale jak we wszystkim, potrzeba obserwacji, a obserwacje to czas, a czasu mamy...

W cholere, więc na pewno do tego dojdziemy :)

This Post:
00
192359.19 in reply to 192359.17
Date: 07/29/2011 09:26:04
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10001000
IS potrafi skoczyc normalnie w treningu jeden na jednego dla Skrzydłowych ;)

Forwards: (1/6)
Trains DV @ 1.8 weeks
Trains HN @ 2.3 weeks
Trains IS @ 4-5 weeks
Trains JS @ 4-5 weeks


Last edited by aMORFIczny at 07/29/2011 09:26:42

This Post:
00
192359.20 in reply to 192359.18
Date: 07/29/2011 09:33:20
Overall Posts Rated:
1212
No tak i pewnie jest za wczesnie na oceny tego nowego pomyslu na trenning...Chociaz ja uwazam,ze moznaby trenning podzielic na taki z 3 kategoriami efektow i w kazdym tyg badz sezonie. moglibysmy miec wybor opcji,ktore chcemy zastosowac:

Zwykly/Stary
Elastyczny
Przekrojowy

I tak jak wybieramy rodzaj trenningu i pozycje to tak samo powinnsmy miec opcje wyboru efektu tych,ze trenningow i byloby po klopocie.

Mowie za wczesnie na zachwyty i krytyke,ale calkowita przypadkowosc wprowadzi nieco chaosu w trenning,ktory wiekszosc bardziej doswiadczonych menadzerow ma zaplanowanych na 2 czy 3 sezony dla danego zawodnika i jezeli wziasc pod uwage to,ze np. JS i JR ze soba wspolpracuja i jest jakas zaleznosc w sktuecznosci rzutow wynmikajaca z roznicy poziomow w tych dwoch umiejetnosciach to dobre wyskalowanie tego przy efekcie przekrojowym moze byc juz problemem...ale to taki tylko moj teoretyczny przyklad i moze wogole nie bedzie mial miejsca w tym nowym trenningu.

edit-dobre zdanie znalezione na globalu Just imagine your 250k+ Center trains stamina and pops in SB for additional 30k of salary :) tak moze byc,dlatego uwazam,ze moze lepszym rozwiazaniem bylby wybor zadanego trenningu,a nie narzucanie go od gory.

Moze BB'cy powinni dac nam wiecej info,albo jakies namacalne przyklady,bo na ta chwile to wydaje mi sie,ze postanowili isc droga,ktora zdecydowanie odbiega od rzeczywistosci...Ja wiem,ze w NBA to tez idzie w kierunku zanikania pozycji i coraz czesciej C czy PF potrafi jebnac 3 itp...ale bez przesady i troche sie chyba zagalopowali BB'cy...Mnie to moze rybka i pewnie nawet mi na reke jest poki sobie gram w 3 lidze i nie mam jakis wybitnie wytrenowanych grajkow ale trenning pod kadre sie moze mocno zmienic,a takze wlasciciele mutantow beda miec problemy.



Last edited by ThugMan4shoo at 07/29/2011 10:11:15

This Post:
00
192359.21 in reply to 192359.14
Date: 07/29/2011 09:33:37
Overall Posts Rated:
4040

Trains DV @ 1.8 weeks
Trains HN @ 2.3 weeks
Trains IS @ 4-5 weeks
Trains JS @ 4-5 weeks


Wszystko pozostanie jak było, tylko trochę się czasy wydłużą. Raczej to bedzie coś takiego:

Trains DV @ 2 weeks
Trains HN @ 2.5 weeks
Trains IS @ 5 weeks
Trains JS @ 5 weeks

Dodatkowo do tego będzie dolosowana drobna cześć treningu (ok.10%) w jeszcze jakimś innym skilu.

Advertisement