BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Season 61 - Δεν χωράτε όλοι

Season 61 - Δεν χωράτε όλοι

Set priority
Show messages by
This Post:
55
319217.2 in reply to 319217.1
Date: 05/20/2023 09:30:40
Overall Posts Rated:
104104
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τα καλά σας λόγια.

Δεν ξέρω πως τα κατάφερα αφού πήγα για κυπελλούχος και βγήκα πρωταθλητής :P

Συγχαρητήρια και στους δύο μου αντιπάλους στους τελικούς πέρυσι!

Είχα πει ότι η περσινή θα είναι η τελευταία μου σεζόν και ήταν μάλλον η πιο διασκεδαστική σε αγωνιστικό επίπεδο. Αυτό που με άγγιξε περισσότερο είναι ότι έφτασα για πρώτη φορά στην 8άδα του Buzzerbeaterbest και μετά το πρωτάθλημα μου ξαναδίνεται η ευκαιρία να παίξω άλλη μια σεζόν στον θεσμό.

Οπότε εμφανώς επηρεασμένος απο το Last Dance λέω να μην γίνω άλλος ένας Jerry Krause και να δώσω την ευκαιρία στους παίκτες να υπερασπιστούν αυτό που κατέκτησαν πέρυσι αλλά και σε μένα να προσπαθήσω να φτάσω αν γίνεται ένα σκαλί πιο πέρα στο B3 αν και αυτό φαντάζει εξαιρετικά δύσκολο.

This Post:
11
319217.3 in reply to 319217.2
Date: 05/21/2023 17:16:08
Cobra Kai
III.10
Overall Posts Rated:
376376
Second Team:
Wu Tang Clan
Μη το παρατήσεις, τρώγοντας ανοίγει η όρεξη! Αν πάλι βαρέθηκες τόσο πολύ το παιχνίδι φτιάξε κάτι διαφορετικό, θα σου αρέσει αργότερα στο εγγυώμαι

This Post:
55
319217.4 in reply to 319217.3
Date: 05/22/2023 20:07:15
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Εξελίξεις σε Valencia Basket Club (Taronjas) μετά την ιστορική συντριβή από τα kounoupia f16

Πριν αρχίσω το πρώτο και τελευταίο κράξιμο της σεζόν, να καλωσορίσω τους νεοφώτιστους. Κάποιοι γνωρίζω ότι έρχονται με καλές βάσεις (Thessalian Witchers, Xeftilaikos), η TEQUILA B.C. έλειψε μία σεζόν και είναι πάνω κάτω η ίδια ομάδα. Υπάρχει ο Olympiacos B.C. τον οποίο αντιμετωπίζω αύριο που έχει μία μακρά ιστορία στην Α1 (θα τον μελετήσω λίγο αύριο) και υπάρχουν και τα kounoupia f16. Τα οποία κουνούπια τα είχα αντιμετωπίσει, εάν δε με απατά η μνήμη μου, τη μακρινή σεζόν 37 όταν και είχα το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στον II.4 στους τελικούς όπου οι "νυχτερίδες" ηττήθηκαν με 0-2! Στην πρώτη απόπειρα για άνοδο στην πρώτη κατηγορία.

Μετά από 20...τόσες σεζόν, αυτή τη φορά για την Α1, ενάμιση λεπτό πριν τη λήξη της 3ης περιόδου το σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες δείχνει 43-85! Αυτή είναι και η χειρότερη ήττα στην ιστορία των "νυχτερίδων" από τη 12 σεζόν που ιδρύθηκε (74-96 το τελικό σκορ)! Προφανώς και η ομάδα δεν ήταν έτοιμη και είχε τέσσερις βασικούς στο ρόστερ της και δύο αλλαγές, αλλά από το δεν περιμένω να κερδίσω μέχρι το νταμπλ σκορ υπάρχει μεγάλη διαφορά.

Μάλλον σε άλλο γήπεδο βρισκόντουσαν οι παίκτες μου, για να σκοράρουν 43 πόντους σε 35 λεπτά αγώνα και την ίδια ώρα να δέχονται γύρω στην 30άρα σε κάθε περίοδο απέναντι σε ταπαδόρικο Κοίτα Μέσα από τα kounoupia f16.

Μία συντριβή που έφερε εξελίξεις στο... στρατόπεδο των φιλοξενούμενων με τον Αϊμάρ να βάζει βαθιά το χέρι στην τσέπη και να σκάει 2.520 για τη μεταγραφή του διεθνούς Ιταλού, Gianfrancesco Ventura, που μαζί με το μισθό κόστισε 2.700! Μία κίνηση που σίγουρα δε μας έχει συνηθίσει ο Θεσσαλονικιός μάνατζερ για 31χρονο παίκτη. Η εικόνα της ομάδας στην πρεμιέρα, αλλά και πιθανόν τα... γαλλικά που άκουσε από τους φιλάθλους που τον κατηγορούσαν για αδιαφορία έπαιξαν το ρόλο τους. Σίγουρα δε θα είναι η τελευταία κίνηση για φέτος.

Και λίγο από... Α1

Εκτός από την τρισάθλια εμφάνιση της Βαλένθιας, είχαμε την πολύ εύκολη νίκη του Olympiacos B.C. έναντι του Kyanos Asteras B.C. (79-121) ο οποίος κατέβασε 5άδα και πιθανόν να ξεχάστηκε(?) δίνοντας περισσότερα στο παιχνίδι. Ενισχύθηκε με την απόκτηση διεθνούς ψηλού.

Οι Supernova Elites για ένα ημίχρονο τα βρήκαν... σκούρα απέναντι στον Olympiakos Volou B.C., αλλά στο δεύτερο μέρος επέβαλαν την... τάξη για το τελικό 77-98 στο τελευταίο παιχνίδι των Galaxidi, Qingren.

Για πρώτη φορά στην Α1 οι Thessalian Witchers που έδειξαν από το πρώτο ματς της σεζόν ότι θα στηριχθούν στην άμυνα καθότι επιβλήθηκαν με 58-82 του a.o.melission.

Οι S H A R K S πέρασαν νικηφόρα από την έδρα της TEQUILA B.C. παρά τη Ζώνη 3-2 της τελευταίας κόντρα στην Κίνηση των φιλοξενούμενων. Η κούραση στα γκαρντ των γηπεδούχων έπαιξε το ρόλο της στην 4η περίοδο (44-25).

Παράταση είχαμε μεταξύ Campo Stars BC και LuNey_ToOnS (106-112). Ίσως η μεταγραφική ενίσχυση της τελευταίας στιγμής να έπιασε εξαπίνης τους φιλοξενούμενους σ' ένα ματς όπου τα LuNey_ToOnS έδωσαν περισσότερα.

Ο Xeftilaikos γύρισε με σκοπό να πρωταγωνιστήσει και πάλι. Στην επιστροφή του επικράτησε με 87-74 του... μελλοθάνατου BUCKS B.C ο οποίος ήταν μάλλον υπερβολικά άστοχος (μόλις 34%) και πιθανόν να άξιζε καλύτερης τύχης. Ο... Ξεφτίλας ήταν η τρίτη ομάδα που ενίσχυσε τη front line της.

Τέλος, μπάζερ είσαι και θαυμαστά τα έργα σου! Η Valencia B.C. δεν ήταν μακριά από το να κάνει έκπληξη μεγατόνων κι εάν δεν έχανε μάντεμα ίσως να τα κατάφερνε. Υποδέχθηκε τον πρωταθλητή alitis bc και παρατάχθηκε με βασικό τον τεράστιο Pirovoliko λυγίζοντας στο τέλος με 99-92.

Last edited by Aimar 21 at 05/22/2023 20:16:10

This Post:
33
319217.6 in reply to 319217.5
Date: 05/24/2023 07:29:16
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Μιας και πιάσαμε την κουβέντα με τις σφαλίαρες, να βάλω και γώ τη συμμετοχή των Λούνεϊ στη λίστα. Βέβαια δεν ξέρω αν θεωρείται στους Μπαζερικούς κύκλους σφαλιάρα μετά από ήδη τρεις σεζόν στην κατηγορία, για τον μπόμπο πάντως ηταν χαστούκι από τα καλά το χθεσινό με τους Καρχαρίες.

«Όχι που μετά από την αμέλειά σου, στα όριο της απουσίας, για μια σεζόν, θα κατάφερνες με δυο τρεις ψωρομεταγραφές της τελευταίας στιγμής να περάσεις από τον καρχαρία. Λούνεϊ είσαι, όχι κανλα δελφίνι.. χιχιχι»

Ξεκάθαρα η γιαγιά δεν χάνει ευκαιρια για χλευασμό και ειρωνία. Ώρες ώρες απορώ αν το χαίρεται καθόλου ή γιατί κρατάει τον μπόμπο στο τιμόνι αν δεν τον γουστάρει. Υπερήλικες... Ποιος μπορειί να καταλάβει?

Όπως και να 'χει, επιβίωσε η ομάδα κούτσα κούτσα την περασμένη δύσκολη εξωαγωνιστικά περίοδο των τριών μηνών και είμαστε πάλι έδω να σώσουμε οτιδήποτε και αν σώζεται.

Θα δούμε πως θα πάει τις πρώτες εβδομάδες. Οικονομικά είαμστε σε τέλμα και το δεδομενο μπάτζετ κάπως βάζει τα πράγματα σε μια Α σειρά. Ίσως να χρειαστούμε μια δυο προσθήκες να βαθύνει ο πάγκος, υπάρχει χώρος, αλλά αυτό θα φανεί στην πορεία.

Καλή σεζόν, Granny is back!

From: str77
This Post:
33
319217.7 in reply to 319217.6
Date: 05/26/2023 10:33:11
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Καλησπερα κ καλη σεζον σε ολους! Λιγο καθυστερημενα αλλα ηρθε η ωρα να κανω την εμφανιση μου στο φορουμ. Καταρχας δυο λογια για την ομαδα μου. Μετα απο 9 σεζον επιστρεφω στην Α1, πιο ετοιμος απο ποτε! Χρειαζοταν μια αλλαγη για να μπορει η ομαδα να ειναι ανταγωνιστικη για σειρα ετων. Επενδυθηκαν πολλα λεφτα σε εγκαταστασεις, οι παικτες προπονηθηκαν σκληρα κ πλεον υπαρχει ενας δυνατος ελληνικος κορμος. Πανω σε αυτον θα στηριχτει η προσπαθεια να επιστρεψω στην κορυφη, με στοχο αρχικα να γκρεμισω το δικο μου ταβανι.

Απο την μια υπαρχει η δειψα για να επιστρεψω αμεσα σε τιτλους, απο την αλλη ο δρομος της υπομονης. Το πλανο ελεγε να τανκαρω μια σεζον με στοχο να πατησω γκαζι απο την επομενη. Ειναι η πιο λογικη επιλογη, αφου εχουν να παρουν ακομα καποια βασικα σκιλλς οι προπονησιμοι. Αν μου αφησετε ομως μια χαραμαδα ανοιχτη για τιτλο μπορει να αλλαξει το πλανο αμεσα. Προς το παρον ξεκινησα με 2/2, κερδιζοντας μαλιστα τον 1ο του περσινου κοκκινου ομιλου κ φιναλιστ της Α1. Δεν προκειται να πω οτι στοχος ειναι η παραμονη, ειναι για μεγαλυτερα πραγματα αυτο το ροστερ. Αν δεν υπαρξουν τραυματισμοι, δεν θα κινδυνεψω. Δεν ειναι ομως ακομα ετοιμη για κατι παραπανω. Εκτος αν βρω τον παικτη που θα με αλλαξει επιπεδο...

Και δυο λογια για τον ομιλο. Καταρχας ειναι κριμα που οι BUCKS απο οτι φαινεται εχουν παρατησει το παιχνιδι. Γενικα ειναι νωρις για προβλεψεις, δεν υπαρχει καποιο ισχυρο φαβορι. Σιγουρα ο Νοβα κ ο αλητης εχουν ροστερ κ εμπειρια να κατακτησουν το πρωταθλημα, ειδικα ο αλητης ομως εχει να αντιμετωπισει τα γηρατεια. Καμπος κ Κυανος Αστερας, αν κ δεν εχουν ξεκινησει καλα, εχουν τις πιθανοτητες τους. Οι Βαλενθιες κ οi Witchers εχουν τις βασεις για κατι καλο, καρχαριες κ μελισσια το ιδιο. Ολοι εχουν προοπτικη, ο χρονος θα δειξει. Σιγουρα θα δουμε μαχες μεχρι το τελος. Θα εχει ενδιαφερον η χρονια!

Last edited by str77 at 05/26/2023 10:34:28

From: str77

This Post:
11
319217.8 in reply to 319217.2
Date: 05/26/2023 10:39:00
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Συγχαρητηρια Τασο για το 3ο πρωταθλημα σε 4 σεζον! Πραγματικα τρομερο κατορθωμα. Παραλιγο να εκανες κ το νταμπλ αλλα οριακα χαθηκε το κυπελλο. Εισαι παραδειγμα για το τι μπορει να κααφερει καποιος αν φτιαξει ενα πραγματικο τερας οπως ο Γραφιδης! Well done!

From: Kung Flu

This Post:
22
319217.9 in reply to 319217.8
Date: 05/28/2023 10:48:32
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
με στοχο αρχικα να γκρεμισω το δικο μου ταβανι.


Αν μένεις σε ενοίκιο πρέπει να ενημερώσεις τον ιδιοκτήτη φαντάζομαι...
Αν μένεις σε πολυκατοικία μην το παρακάνεις και ....φέρεις τους πάνω-κάτω!

σε κάθε περίπτωση μπορώ,αν θες,να σε δανείσω καλό κομπρεσέρ να κάνεις τη δουλειά σου! :-)))


Ps:Δεν μας άρεσε ο Μπεθάνης στην εθνική γιατί είχε λέει λίγα σκιλλς (σε σχέση με τον ανταγωνισμό,όντως)
αλλά εδώ είμασταν σχεδόν πάντα καρφωμένοι στο 9 ή 8 υψηλό gs για να αποδείξουμε ότι μπορούμε κ με τέτοιους να πέρνουμε μετάλλια! :-PP
Ρονι δεν ξεχνάμε!:-)

Πάμε να παίξουμε με πιο σκιλλάτους τώρα να δω τι θα καταλάβουμε...! :-PP

Εχεί να ψωνίσουμε τπτ ή θα μείνει στην απ'έξω ο Νόβα....?





From: str77

This Post:
11
319217.10 in reply to 319217.9
Date: 05/30/2023 05:36:24
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Εχω παρει ηδη αδεια απο την πολεοδομια, τα μαστορια ψαχνω για την ανακαινιση.

Εχεί να ψωνίσουμε τπτ ή θα μείνει στην απ'έξω ο Νόβα....?


Παρε χαρτακι, εχει ουρα...

From: str77
This Post:
22
319217.11 in reply to 319217.10
Date: 05/30/2023 05:49:30
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Το ντερμπι της αγωνιστικης γινεται στην εδρα της Βαλενθια σημερα. Μετα την ενταση που εχει δημιουργηθει τις τελευταιες μερες στο discord, οι φημες λενε οτι οι δυο προπονητες ετοιμαζονται να κατεβουν με δυνατη διαθεση!