BuzzerBeater Forums

România - I.1 > Sezon 35

Sezon 35 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

This Post:
00
278971.9 in reply to 278971.7
Date: 06/04/2016 13:41:44
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
la lucky fan pe pozitia pe care el ataca, jumatate de meci...ce te astepti.

entuziasmul e un multiplicator, dar cand un jucator iti lipseste juma de meci, deja iti reduce baza prea mult.
ca sa nu mai zic ca cu 9 turnovers pe PF deja el a avut mai multe ocazii de a arunca la cos .
ai atacat pe interior dar dupa 6 faulturi ai ramas fara cel mai eficient marcator, iar dupa aceea pe low post atacai cu lucky fan.


decat daca avea entuziasm 2 si iti dadea TIE as fi inteles de ce in mod logic si normal sa fi castigat tu, altfel....


meci identic contra zalau. (exemplu luckyfan vs pivot monstrulache cu tactica de interior, motivul pt care nu l-a costat pe faza ofensiva e ca a dat patient si marca de pe alte pozitii)
avea jcuatori mai buni, dar eu am dat LI, iar el a ramas fara pivot juma de meci. am si recuperat in draci
http://www.buzzerbeater.com/match/88168978/boxscore.aspx

This Post:
00
278971.11 in reply to 278971.10
Date: 06/25/2016 15:58:12
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6262
Second Team:
All-Starters
Nu urmarea ce sa intampla cu logarea la noi in liga dar acum ca ai pus problema m-am uitat putin la Nankatsu Team si am descoperit pe forum (280280.1). Singura varianta pe care o vad legata de banare este sa aiba 2 echipe si presupun ca dupa tactica din meciul cu The Cimmerians e posibil ca aceasta sa fie a doua echipa. Se poate sa nu fie asa dar putem sa presupunem. Sau poate si Justice League-Smallville are ceva de a face in aceasta situatie avand in vedere rezultate dintre el si Nankatsu Team in ultimele meciuri.
Cine stie poate sunt doar supozitii poate ne zice un GM.

This Post:
00
278971.13 in reply to 278971.12
Date: 06/25/2016 16:34:32
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6262
Second Team:
All-Starters
Pentru Nankatsu Team eu vad echipa standard pentru meciul de azi la nivel de jucatorii. La nivel de tactica este o diferenta dar cred ca a pus tactica pentru mai multe meciuri. Nu prea avem cum sa stim.

From: Otis

This Post:
00
278971.15 in reply to 278971.14
Date: 06/26/2016 01:21:19
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
am observat si eu chestia asta cu nankatsu, banuiala mea fiind c justice ar fi implicat, la cimmerians nu sesizasem. iar acum vad ca el are si mai mult timp decat ei.

de nankatsu mi se pare clar ca fost din schema, cel putin pentru o perioada fiindca altfel nu avea loc schimbarea la NT.

in orice caz, daca nu ii curata echipa, tot va avea 2 jucatori laa NT pe care nu ii pot da afara fiindca pierdem entuziasm pentru fiecare schimbare de lot. mai mult, are doar 2 meciuri/sapt ceea ce inseamna ca va juca suficiente minute incat sa nu ii scada formele, iar nu in ultimul rand, datorita faptului ca avea batranei sunt foarte sigur ca antreneaza game shape/forme.

deci pana nu pierde rezervele si ce mai are in free agency, asa ramane. si eu cred ca e posibil sa fi dat multe ordine in avans. si eu mai fac asta pentru antrenament, dar de obicei la ultimele meciuri din sezon ca sa am o proiectie a titularilor, dar fara sa ii bag involuntar in meciul urmator.

aiurea ar fi dacaa nankatsu ramane in PO fiindca ar oferi un prim tur gratuit unei echipe care ar avea avantaj de entuziasm mai departe. aiurea.

This Post:
00
278971.17 in reply to 278971.16
Date: 06/26/2016 06:02:42
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Cand mergeam mult pe munte si eu dadeam ordine cam 2 saptamani in avans, ca nu stiam daca voi avea semnal.
De fapt pana acum cativa ani nici smartphone nu am avut.
Unele mecirui le pierdeam din aceasta cauza.

Totusi ordine in avans mai mult de 3 saptamani e ciudat. Nu mai sunt vremurile alea cand nu era acces la internet de aproape oriunde. Nu m-am asteptat ca va juca altfel decat cu echipa standard si LI. Am tremurat un pic.

This Post:
00
278971.18 in reply to 278971.10
Date: 06/26/2016 06:07:58
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Mi-a stricat un pic sondajul fanilor aceasta victorie chinuita.
Imi pare un pic nedrept ca unii au avut poate infrangeri la el, iar altii vor face jocuri scoala.

The Cimmerians pare clar avantajata de Nankatsu. De Justice nu stiu ce sa zic, nu am verificat meciuri mai vechi.
Poate a fost o simpla concidenta ca si-a lasat echipa tot atunci.

This Post:
00
278971.19 in reply to 278971.18
Date: 06/26/2016 09:59:14
Brigada Diverse
II.3
Overall Posts Rated:
6262
Second Team:
All-Starters
Eu ziceam de Justice ca daca te uiti si ultimul meci si cele din urma cu 2 sezoane au fost totusi cam pe fata lasate catre Nankatsu. Nu e obligatoriu sa fie asa dar daca se afla in situatia asta acuma putem sa speculam.
Daca se face bot in curand asa cu a zis GM-Remus atunci nu are sanse sa ramana in PO pana la final. Cu mine a castigat cu CT.

Advertisement