BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.47 > ΣΕΖΟΝ 32

ΣΕΖΟΝ 32

Set priority
Show messages by
This Post:
00
272475.1
Date: 08/05/2015 15:42:29
Overall Posts Rated:
2121
καλη επιτυχια σε ολους για την καινουρια σεζον

This Post:
00
272475.2 in reply to 272475.1
Date: 08/06/2015 10:31:14
Overall Posts Rated:
2222
ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΣΕΖΟΝ Μς ΣΚΛΗΡΕΣ ΜΑΧΕΣ, ΑΜΦΙΡΡΟΠΕΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΣΟΔΑ!!! ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΤΗ ΜΟΥ ΣΕΖΟΝ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΠΟΙΟ ΙΔΙΑΤΕΡΗ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΔΕΚΑ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΟΔΟ...ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΕ...ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!

This Post:
00
272475.3 in reply to 272475.2
Date: 08/06/2015 17:32:14
Overall Posts Rated:
1818
Καλη σεζον να εχουμε χωρις τραυματισμους κ αγωνια μεχρι το τελος!!!!!!!!!!!

From: p-267

This Post:
00
272475.4 in reply to 272475.3
Date: 08/30/2015 03:44:40
Overall Posts Rated:
1818
πολυ καλο το ματακι χτες απο τους Καλιθεα, τα δικα μου κοπροσκυλα δεν ανταποκριθηκαν στην προκληση, δικαιως φνωρισα την ητα αλλα εχει ακομη δρομο το πρωταθλημα κ μεχρι τα πλει οφ εχουμε δρομο αρκετο, θα δουμε μετα το κυπελο τι θα γινει!!!!!

From: COACH DIK

This Post:
11
272475.5 in reply to 272475.4
Date: 08/30/2015 04:55:01
Overall Posts Rated:
2121
οπως κατεβηκαν οι ομαδες στο γηπεδο πιστεψα οτι ισως ειχα ελπιδα νικης απεναντι στην καλυτερη (αντικειμενικα) ομαδα σου και αποδειχθηκε οτι ετσι ηταν

υ.γ. αν το θελετε κι εσεις μεχρι να ξεκινησει ο 2ος γυρος θα κανω μια αποτιμηση του πρωτου και ελπιζω να μου πειτε κι εσεις ως πιο εμπειροι τις δικες σας αποψεις...αντε για να κραταμε και τα φορουμ ανοιχτα

Last edited by COACH DIK at 08/30/2015 04:59:05

From: p-267

This Post:
22
272475.6 in reply to 272475.5
Date: 08/30/2015 12:12:27
Overall Posts Rated:
1818
Η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει κινηση στο φορουμ, αν μπορεις κ προλαβαινεις κανε μια προσπαθεια κ ισως ενεργοποιηθουμε λιγακι!!!!!!!!

This Post:
33
272475.7 in reply to 272475.6
Date: 08/31/2015 15:20:15
Overall Posts Rated:
2121
Οπως εγραψα και νωριτερα θα κανω μια αποτιμηση του πρωτου γυρου...Ξεκινωντας πιστευω οτι το πρωταθλημα ειναι ιδιαιτερα ανταγωνιστικο αλλα με τρανταχτα φαβορι.Στον δικο μου -κοκκινο- ομιλο ''δεσποζει'' η παρουσια της andrianpower η οποια ειναι το μεγαλο φαβορι για να φτασει στον τελικο,διοτι εχει το πληρεστερο ροστερ σε εναν ομιλο με ελαχιστες ανταγωνιστικες ομαδες.Οσον αφορα την αρμαδα μου τα πραγματα εχουν ξεκινησει καλα αφου ειμαι αητηττος εχοντας πετυχει τις νικες που θελω και εχοντας κανει την εκπληξη στο ντερμπι.Εχουν γινει σημαντικα βηματα για τον αντικειμενικο στοχο που ειναι το πλεονεκτημα στον 1ο γυρο των πλει οφφ αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο αφου τωρα ερχεται η πραγματικη προκληση για την ομαδα γιατι ερχεται αντιμετωπη με τις ομαδες του σαφεστατα δυνατοτερου μπλε ομιλου.Οσον αφορα τον ''ανταγωνιστη'' osfpg7 -την ομαδα που με βρηκε εντελως απροετοιμαστο και απειρο και δικαιως με διεσυρε περσι στα πλει οφφ- εχω να πω οτι εχει δυνατοτητες αλλα θελει εναν καλυτερο PG και παγκο για να μπορεσει να γινει ακομα πιο ανταγωνιστικος και να καλυψει τη διαφορα (κυριως) με την ομαδα μου και με αυτη του p-267.Οσον αφορα την ομαδα των eisaggeliskwn αν δεν γινουν μεταγραφες δεν μπορει να κανει κατι αν και θα σωθει λογω τον ομαδων bot.Η ολυμπιαδα εχει προφανεστατα ενα γερασμενο ροστερ και μαλλον οικονομικα θεματα αφου αναγκαστηκε να πουλησει καποιους απ'τους -ετσι κι αλλιως- λιγους παιχτες της ενω ειχε και την ατυχια να τραυματιστει ο καλυτερος τους παιχτης στην πρωτη φαση του πρωταθληματος(!!) για 4 βδομαδες αν δεν κανω λαθος.Αν γινουν καποιες μεταγραφες και φτιαξει εστω μια δυνατη 5αδα θα μπορεσει να μπει πλει οφφ και να κυνηγησει και ημιτελικο τουλαχιστον.Οι υπολοιπες ομαδες του πρωταθληματος 99% θα υποβιβαστουν... συνεχεια αυριο με τον μπλε ομιλο οσοι θελουν να συμμετεχουν ας το κανουν θελω πολυ να ακουσω τι πιστευετε!

From: p-267

This Post:
11
272475.8 in reply to 272475.7
Date: 09/01/2015 07:26:38
Overall Posts Rated:
1818
Κατα την ταπεινη μου γνωμη και με τα μεχρι τωρα δεδομενα πιστευω οτι ο gotsos ειναι το φαβορι για ανοδο, βεβαια μεχρι να ερθουν τα πλει οφφ και να δουμε πως θα ειναι τοτε οι ομαδες εχουμε ακομη πολυ δρομο και η διασταυρωση με τις ομαδες του μπλε ομιλου θα ειναι ενα αντιπροσωπευτικο δειγμα για το που παταμε και που βρισκομαστε (φαγαμε ηδη την πρωτη σφαλιαρα και τα καμπανακια χτυπανε σαν τρελα χαχαχαχαχα). Η ομαδα μου θελει μερικες ακομη προσθηκες αλλα δεν εχω αποφασισει τι θα κανω ακομα, περιμενω να δω πως θα τα παω και στο κυπελλο που οπως βλεπω θα ειναι ο τελευταιος μου αγωνας για φετος και μετα θα παρθουν αποφασεις. Θελω να μεγαλωσω και λιγο το γηπεδο, θα δουμε σιγα σιγα,δεν βιαζομαι, ετσι κ αλλιως δεν γεμιζει εντελως. Πολυ καλη η αναλυση του coach αναμενουμε και την αναλυση του μπλε ομιλου με αγωνια!!!!!!!

From: gotsos

This Post:
11
272475.9 in reply to 272475.8
Date: 09/02/2015 02:30:32
Overall Posts Rated:
2323
Επιτέλους... Ξεκινησαμε την κουβεντουλα. Ελπίζω να συνεχίσουμε να τα λέμε, όλοι κάτι έχουμε να κερδίσουμε από την μεταξύ μας επικοινωνία. Τέλος, θα ήθελα όποιος έχει την οικονομική δυνατότητα να πάρει παίκτες για να έχουν ενδιαφέρον τα πλέι οφ. Τις προηγουμένες σεζον ήταν δύο οι ομάδες που ξεχώριζαν με μένα να προσπαθώ να κάνω την έκπληξη. Ας είναι φέτος 4 οι ομάδες που θα έχουν πιθανότητες για άνοδο. Ο πάνω γειτονιά έχω την εντύπωση ότι σιγά σιγά θα γεμίσει το ρόστερ.....

This Post:
11
272475.10 in reply to 272475.9
Date: 09/02/2015 07:18:42
Overall Posts Rated:
2121
Με καθυστερηση μιας μερας-ισως καλυτερα γιατι αποδειχθηκε στην πραξη η κουβεντα που καναμε για τεραστια διαφορα δυναμικοτητας μεταξυ των 2 ομιλων- θα κανω την εκτιμηση μου για τις ομαδες του μπλε ομιλου.Αρχιζοντας με το μεγαλο φαβορι της κατηγοριας gotsos 69ers.Mε ενα κατι παραπανω απο πληρεστατο ροστερ και αμυνα που τσακιζει κοκκαλα η ομαδα του gotsos δειχνει ως το μεγαλο φαβορι για την κατακτηση οχι μονο της πρωτης θεσης στον ομιλο αλλα και της πολυποθητης ανοδου.Αλλα τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα. Η ομαδα της ΠΑΝΩ ΓΕΙΤΟΝΙΑ με τον κατα τη γνωμη μου καλυτερο μανατζερ-GM της κατηγοριας NKOKO και το τρομερο γηπεδο 22 και κατι χιλιαδων θεσεων θα πουλησει πολυ ακριβα το τομαρι της και συμφωνοντας με τον gotso πιστευω οτι θα εχει ενα πολυ διαφορετικο ροστερ μεχρι τα απαιτητικα πλει οφφ.Φτανοντας στον 3ο του δευτερου ομιλου ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΤΟΥΜΠΑΣ εχω την αποψη οτι ειναι πολυ ατυχος που εχει αυτα τα μεγαθηρια απο πανω του,σε καμια περιπτωση ομως δεν τον ξεγραφω απ'το παιχνιδι της ανοδου.Ο themistoklis εχει την ιδια ατυχια με τον ΝΙΚΗΦΟΡΟ και ψαχνει εδω και αρκετες σεζον την ανοδο.Θεωρω οτι αυτη τη στιγμη ειναι ενα κλικ κατω απ'τις 3 πρωτες ομαδες αλλα κανεις δεν μπορει να πει οτι δεν ειναι ικανος να κανει την εκπληξη και να κλεψει την ανοδο.Η B.C. AMPELWNA με τον απιστευτο pg quintin moorehead πιστευω οτι ταβανι της ειναι η μαχη για τα πλει οφφ με τον themistokli αν και πιστευω οτι θα καταληξει 5η.Savouraa και Athens Titans ειναι στο ιδιο καλαθι αφου πιθανοτατα θα παιξουν στα πλει ουτ οπου και σιγουρα θα κερδισουν την παραμονη στην κατηγορια.Η Yiannes Robots θα υποβιβαστει ως 8η.

υ.γ.1 Ευχαριστω τους gotso και p-267 που μου απαντησαν ελπιζω πως θα αρχιζει να ενεργοποιειται το φορουμ της κατηγοριας.

υ.γ. 2 Τωρα οσον αφορα τα μεταγραφικα της ομαδας μου (που ανεφερε ο gotsos),ελπιζω πως θα εχουν ερθει 2 καλοι πενταδατοι παικτες μεχρι τα πλει οφφ.

This Post:
11
272475.11 in reply to 272475.10
Date: 09/02/2015 07:42:04
Overall Posts Rated:
2323
ποσο δικιο εχεις.... αντε να ερθει η ορεξη σε ολους να γινει χαμος στα πλει οφς!!!!!!! δεν ξερω αν το καταλαβες αλλα χαιρομαστε να διαβαζουμε τα κειμενα σου.