BuzzerBeater Forums

Makedonija - I.1 > Прес конференции

Прес конференции

Set priority
Show messages by
From: Xsago

This Post:
00
194992.5 in reply to 194992.4
Date: 11/27/2011 3:05:29 AM
Overall Posts Rated:
128128
Pres konferencii ne e najsoodvetno mesto za da ti ogovoram megjutoa eve nekoi mozni objasnuvanja:

- Ofanzivniot tek ti e uzasen. So takov ofanziven tek tesko se pobeduva, osobeno pri neutralna taktika.
- So pogolemiot entuzijazam i motiviranost ti prakticno ja neutralizira negovata prednost na domasniot teren. Zatoa utakmicata bese bliska.
- Igracite zemeni so se formata i ne vi se tolku razlicni. Toj ima prednost vnatre, ti nadvor. Tvojata klupa e pojaka toa e tocno, no negovata klupa igra mnogu malku i ako ima dobra izdrzlivost na negovite igraci toa ne se oseka tolku mnogu.
- Fauli. Ti realno sredbata ja izgubi zaradi ogromniot broj na licni greski. CD Locos ocigledno mnogu podobro izveduva slobodni od tebe, a i izvede mnogu poveke slobodni zaradi faulite. Dodatno tvojot najdobar bek (vo slucajot krilo) igral samo 21min zaradi 6 fauli. Bez nego ti ja gubis i onaa prednost koja si ja imal na nadvoresnata linija, pa ispaga deka toj verojatno imal i pojak sostav od tvojot. Za golemiot broj na licni greski mozebi e vinovna slucajnosta, no mozno e i del od tvoite igraci da se skloni na fauliranje. Postoi skriena vestina za agresivnosta vo BB, koja go olucuva intenzitetot na faulite.
- I na kraj, tocno e deka se funkcionira bazirano na brojki, megjutoa isto taka e tocno i deka site igri-simulacii za da bidat interesni i nepredvidlivi mora da bidat napraveni (ke se izrazam strucno) stohasticki. Toa znaci deka vo se ima odredena mera na slucajnost. Ednostavno mozno e i ti da ne si imal sreka denes.

Najbitno ne se panici, ova e samo eden natprevar ima vreme za da obezbedis opstanok. Vaka panicese i brat ti i ete uspea na kraj da opstane, a duri i za plejof se bori sezonava.

P.S. Plata, DMI i slicno izvadeni od kontekst ne znacat nisto. Ako se soodvetno upotrebeni vo taktikata, igraci i od 40k plata mozat da nadigraat igraci od 100k plata, pri isti forma, entuzijazam i zalaganje.

From: Dadimo

This Post:
00
194992.8 in reply to 194992.7
Date: 7/8/2012 7:27:34 AM
Overall Posts Rated:
5555
...,а од друга страна како губам се повеќе напредувам на рејтинг листата(најдобар пласман во историјата на КК Теорел-под800 позиција).

Играњето официјални натпревари носат ранкинг поени, па дури и ако изгубиш можеш да напредуваш во однос на другите екипи кои не играле официјален натпревар тој ден (куп,плеј-оф,плеј-аут).

From: Onisifor

This Post:
00
194992.9 in reply to 194992.7
Date: 7/8/2012 9:03:00 AM
Overall Posts Rated:
203203
Изедначен натпревар, а домашниот терен одлучувачки фактор за победа.
Ранкингот може да расте и со откажувањето (ботификација) на повисоко рангирани тимови.

From: Xsago

This Post:
00
194992.11 in reply to 194992.10
Date: 7/14/2012 5:05:13 PM
Overall Posts Rated:
128128
Si ja preteral so postavata mene mi se cini :))). Ke ja proanaliziram drugpat tvojata utakmica, no edno e sigurno, nemas soodveten sostav za da mozes vakvi eksperimenti da pravis. Vprocem i retko koj tim moze da si go dozvoli ova. Edinstveno reprezentacii mozebi.

Advertisement