BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.40 > Season 21

Season 21

Set priority
Show messages by
From: Xamos

This Post:
00
225246.8 in reply to 225246.7
Date: 09/26/2012 07:46:56
Overall Posts Rated:
2727
Δε ξερω. Χτες ηταν ευκολη νικη αλλα παιζουν παραγοντες το ρολο τους που ισως να ειναι διαφορετικοι στα play off. Παντως φαινεται αρκετα ξεκαθαρα απο τις τελευταιες αγωνιστικες πως ο δικος μας ομιλος ειναι πιο δυνατος απο τον απεναντι αυτη τη στιγμη. 44 νικες για τις ομαδες μας εναντι 36 για τους μπλε κι εχουμε παιξει μολις 3 απο τα 8 παιχνιδια του mid-season. Αν συνεχισει ετσι η κατασταση τοτε δεν αποκλειεται να δουμε 4 ανοδους απο εμας και 1 απο απεναντι τις επομενες 5 σαιζον, εκτος αν πεσει καμια καλη ομαδα και αλλαξει η ισορροπια. Το ιδιο βασικα φαινεται να συμβαινει και στον ομιλο του Δελτα στην 3η αν το δεις.

υγ: Συγχαρητηρια για τις νικες χτες και στους 2 σας, ηταν δυσκολα ματς.

From: Xamos

This Post:
00
225246.9 in reply to 225246.8
Date: 09/29/2012 20:11:58
Overall Posts Rated:
2727
Ελεος σημερα, απλα ελεος. Walkover το εδωσε ο αλλος. Τσαμπα το enthusiasm που δεν πηρα (επαιξα νορμαλ), τσαμπα τα λεπτα που φορτωθηκαν οι βασικοι, τσαμπα οι ποντοι που θα του εριχνα στο κεφαλι αντι για τους 25 που χρεωθηκαν τωρα. Ξενερα.

From: lineker13

This Post:
00
225246.10 in reply to 225246.9
Date: 09/30/2012 04:41:42
Overall Posts Rated:
55
Είναι από τα αδύνατα σημεία του παιχνιδιού που το κάνει αναξιόπιστο και γρήγορα βαρετό...Είναι αδιανόητο να επιτρέπεται κάτι τέτοιο και απορώ και με τον συγκεκριμένο μάνατζερ τι προσπαθεί να αποδείξει δηλαδη??

This Post:
00
225246.11 in reply to 225246.10
Date: 10/01/2012 06:26:29
Overall Posts Rated:
22
Καλησπέρα..
Λογικά δεν το έκανε επίτηδες δηλαδή να μη βάλει παίχτες να παίξουν..
Το πιο πιθανό είναι να μπήκε μέσα οικονομικά και να τον έπιασε το Financial Fair Play..
Δεν μπορούσαν να του τελειώσουν τα λεφτά λίγο νωρίτερα μπας και πάρω κι εγώ κανένα ματς στα χαρτιά.. :Ρ
Περίεργη χρονιά φέτος γενικά.
Εγώ ξεκίνησα για εξυγείανση και περίμενα να χαροπαλεύω για σωτηρία αλλά μάλλον είχαν κι άλλοι αυτή τη σκέψη.

From: Xamos

This Post:
00
225246.12 in reply to 225246.11
Date: 10/01/2012 09:16:28
Overall Posts Rated:
2727
Μπα, πριν μια βδομάδα ξεπούλησε και πήρε με τη μία 2 παίκτες. Το είχα σκεφτεί το ενδεχόμενο να τα δώσει τσάμπα όλα τα ματς, αλλά την προηγούμενη αγωνιστική κατέβασε ομάδα κανονικά. Είχε 6 παίχτες να ρίξει μέσα... Δεν είπα ότι μου φταίει εκείνος συγκεκριμένα, απλά όλη η συγκυρία με ξενέρωσε. Είχα ντέρμπυ την προηγούμενη αγωνιστική, δε θα με χάλαγε ένα boost στο enthusiasm αν μπορούσα να το πάρω, αλλά είπα να κατέβω κανονικά μπας και καταφέρω να πάρω διαφορά πόντων (που έτσι όπως πάει το πράγμα, μάλλον είτε για το πλεονέκτημα έδρας στον τελικό του ομίλου, είτε για τον τελικό της κατηγορίας γενικότερα, θα τη χρειαστώ) και πήγε τσάμπα, γι' αυτό χαλάστηκα.

Τεσπα.

From: bubis

This Post:
00
225246.13 in reply to 225246.12
Date: 10/03/2012 15:53:19
Zizoufatatsou
IV.7
Overall Posts Rated:
1111
εχω την εντυπωση οτι πιο πολυ μεσα, δε γινοταν να πεσεις στην εκτιμηση που εγραψες για μπλε και κοκκινους....οπως και να εχει εννοειται οτι τον πρωτο ρολο για ανοδο τον εχεις εσυ, και μετα σεκιουρικον....οπως επισης πολυ σωστα ειπες ο βορεια αστερια,παραθεριζει και κανει ξεπλυμα βρωμικου χρηματος, μεχρι να αποφασισει να ανεβει....οπως και να εχει,με τον τροπο που το παει, καποια στιγμη θα βρεθει στα ταμεια του ενα ποσο πανω απο 10.000.000...τι να πω??υπομονη και επιμονη...εγω εχασα εναν αγωνα με τον ldm χωρις να εχω κατεβασει εντολες και ξενερωσα...χωρις αυτο να σημαινει οτι αν κατεβαζα, δε θα εχανα και παλι....οσον αφορα το δικο μας παιχνιδι στην αρχη, ισως ειχες βαλει πλωρη για "αλλου",ισως δεν περιμενες να παρεις το παιχνιδι,οποτε δεν το ?"χτυπησες" η ακομα χειροτερα με υποτιμησες...το τελευταιο το θεωρω βεβαια πλεον απιθανο...
το μονο που βλεπω σαν αλλαγη απο αυτα που εγραψες, ειναι ο Crew που αρχιζει απο ο,τι ειδα να δειχνει και αυτος τα δοντια του....οσο για εμας...εμεις οι τεσσερεις εχουμε ξεχωρισει απο τους υπολοιπους και εκτος απροοπτου με μια μικρη ισως ανακαταταξη, αυτη θα ειναι και η συσταση των playoffs...
αντε καλη συνεχεια....

From: Xamos

This Post:
11
225246.14 in reply to 225246.13
Date: 10/03/2012 17:37:05
Overall Posts Rated:
2727
Μπα, θεωρούσα φυσιολογική και εντός προγραμματος την ήττα από εσένα, μετάνιωσα τελικά που δεν το έδωσα Take it Easy, αλλά κατόπιν εορτής δεν έχει νόημα να το ψάχνω. Απλά, πριν το παιχνίδι δε θεωρούσα πως ήταν καλή ιδέα να το κυνηγήσω. Μάλλον το άφησα Normal για το "γαμώτο", ξέρεις, μήπως κάτσει. Δεν πίστευα ότι ήμουν σε κατάσταση να σε νικήσω και το να ξεκινάς τη season με αρνητικό enthusiasm είναι λίγο ζόρι, οπότε δεν το πίεσα. Το μετάνιωσα εννοείται, ίσως ακομα και με Crunch Time να ήμουν πιο άνετος τώρα, αλλά συμβαίνουν αυτά. Το Normal ήταν σίγουρα λάθος πάντως, δίκιο έχεις.

Last edited by Xamos at 10/03/2012 17:40:30

From: lineker13

This Post:
00
225246.15 in reply to 225246.14
Date: 10/28/2012 15:37:56
Overall Posts Rated:
55
Άκρα του τάφου σιωπή στο forum βασιλεύει....

From: Xamos

This Post:
11
225246.16 in reply to 225246.15
Date: 10/29/2012 15:45:06
Overall Posts Rated:
2727
Calm before the storm... έρχονται playoffs :P

This Post:
11
225246.17 in reply to 225246.16
Date: 10/29/2012 17:15:21
Overall Posts Rated:
99
γειά σας και από μένα έτσι για να μην παραπονιέται ο biancoverde ότι δεν υπάρχει κίνηση...νεοφώτιστος και εγώ κάνω ότι καλύτερο μπορώ με τους saligaria football club(τα μπέρδεψα όταν έβαζα το όνομα και τώρα δεν πληρώνω για να το αλλάξω).Xamos είσαι το μεγάλο φαβορί για την άνοδο μιας και βλέπω για άλλη μια φορά το securicon να φτάνει στην πηγή και να μην πίνει νερό. Ο δικός μας υπόομιλος είναι πολύ πιο δύσκολος αν και με ταπείνωσαν αρκετοί και στον διπλανό. Όσο για μένα παλεύω για την πέμπτη θέση ή τουλάχιστον την εκτη βρε αδερφέ και πρέπει να κερδίσω τον ημίθεο τουλάχιστον στο ντέρμπι ουραγών(θα τον νικήσω)Εύχομαι του χρόνου γνωρίζοντας και το παιχνίδι λίγο καλύτερα να παρουσιαστώ ωριμότερος και να παίξω πλέι οφ.Για ανοδο αν συνεχίσω και έχω όρεξη σε καμιά τριετία.Εξάλλου σειρά έχουν από του χρόνου σεκιουρικον ζιζουφατατσου και οι λοιποι.Τρέμω αυτόν τον βορεια αστερια μην βρεθούμε σε καμια διασταύρωση για την σωτηρία και αποφασίσει να αγοράσει παιχτες γιατι προκειται για πολυεκατομμυριουχο αποτι κατάλαβα

This Post:
00
225246.18 in reply to 225246.17
Date: 10/30/2012 09:21:35
Overall Posts Rated:
55
Έτσι ρε παιδιά να τα λέμε λίγο και από εδώ γιατί νομίζω ότι αδικείται η ποιότητα του ομίλου από τον μη σχολιασμό!. Βλέπουμε πολύ ενδιαφέροντα πράγματα αυτή τη σεζόν και νομίζω ότι προβλέψεις δεν χωρούν...
Χαμός και securicon φαίνεται ότι θα ανέβουν σίγουρα αλλά του χρόνου θα γίνει σφαγή και δεν θα υπάρχει φαβορί... Βλέπω κάποιες ομάδες γερασμένες οι οποίες τα πάνε καλά φέτος αλλά πολύ αμφιβάλλω για την διάρκειά τους μέσα στην επόμενη χρονιά. Συμφωνώ απόλυτα ότι ο δικός μας υποόμιλος έχει χαώδεις διαφορές με τους απέναντι αλλά και αυτό είναι ένα ακόμα "περίεργο" στοιχείο του παιχνιδιού...
Με λίγη προσοχή στο γήπεδο και τα οικονομικά μπορείς αν αλλάξεις τις ισορροπίες ακόμα και εν μέσω της χρονιάς...Προσωπικά για τους τιτανοτεράστιους biancoverde (γνήσιοι απόγονοι του ΕΞΑΣΤΕΡΟΥ) έχω να πω μόνον ότι τα καλύτερα έρχονται και ίσως κάποιοι να εκπλαγούν σύντομα!


Ταπεινή συμβουλή: να διαβάζετε "κρυφά" το forum της Α1 είναι μεγάλο σχολείο...!

Advertisement