BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.44 > Ψηφοφορία

Ψηφοφορία

Set priority
Show messages by
This Post:
00
215533.5 in reply to 215533.4
Date: 05/02/2012 18:29:16
Ionikos Lamias
III.5
Overall Posts Rated:
9999
Εγώ ψηφίζω ReDTigers μονο κ μονο λόγο πλεονέκτημα έδρας.έμενα τέτοιες ομάδες που έχουν 7 παίχτες κ είναι γερασμένες ποτε δεν μου άρεσαν κ δεν έχουν μέλλον στο ΒΒ θα μπορούσα κ εγώ να φτιάξω τέτοια ομάδα κ το πολύ να μου κόστιζε 1 μυριο

This Post:
00
215533.6 in reply to 215533.5
Date: 05/02/2012 19:37:14
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα....!

Βέβαια ο καθένας παίζει το παιχνίδι όπως του αρέσει....Απλά το πλάνο με τους υπερήλικες δεν φαίνεταινα να σε οδηγεί σε μεγαλύτερες κατηγορίες αν το δεις μακροπρόθεσμα...Εκτός αν βέβαια πάντα βρίσκεις το <<θύμα>> που θα αγοράζει τους 35άρηδες σε τιμές 25άρι....

From: sainhs

This Post:
00
215533.7 in reply to 215533.4
Date: 05/02/2012 19:47:39
Overall Posts Rated:
4343
Λογικοτατο, γιατι οχι....
Για μενα ο Kucurko ειναι οτι ειναι, ο Haneko παλευεται. Απ΄τη μια η εδρα του, απτην αλλη η διαφορα διαθεσης.
Θα δουμε, θα μετρησουν και οι αγων καταστασεις της παρασκευης.
Πλακα πλακα γιατι οχι, θα ειχε γελιο το αποτελεσμα θα το βαζαμε και στο χαλαρα για καλυτερη διαθεση στον τελικο...κομπλε...χαχαχαχαχα

This Post:
00
215533.8 in reply to 215533.6
Date: 05/02/2012 19:48:11
Ionikos Lamias
III.5
Overall Posts Rated:
9999
Δεν νομίζω να υπάρχει κ τόσο μεγάλο θύμα που να αγόραζε 34αρη,τεσπα μπορεί να κάνω κ εγώ λάθος αλλα έμενα μου αρέσει να βλέπω μακροπρόθεσμα κ να φτιάξω ομάδα που θα φτάσει σε μεγάλη κατηγορία άλλωστε ένα παιχνίδι είναι κ στόχος είναι να φτάσεις στην 1η θέση κ στην κορυφή

From: Zio_7
This Post:
00
215533.9 in reply to 215533.8
Date: 05/02/2012 20:40:44
Overall Posts Rated:
00
ego leo oti tha sikosi koupa o sainiakos! Sigoura apo tous kokkinous an kai ego eho polles elpides tha dixi.(logo tou entos edras)
Oso gia to thema me tous gerous mou, einai 2 kai akrivoi!. tous poulao kai tous 2 tou hronou an den anevo kai perno pehtes me mikroteri ilikia fisika. An anevo feugi mono o enas(to center) kai me dio pehtes akoma meno stin III pistevo.( an anevo olla auta :P). O koruko mehri na arhisi na peuti se skills ehei akoma mia sezon kai mou dini hrono na vro neotero antikatastati.
I omada mou autin tin stigmi einai ena peirama pou kano bori na vgei bori ohi.Oso gia tin timi tous?
Tha tous vgalo prosfora me 1ooo euro :P den einai anagi na vgalo euro apo autous :P.
Opote ehoume kai leme eho 2 pehtes ano ton 30 kai eimai gerasmeni omada? isos...
To sigouro einai oti tou hronou i omada mou den tha ehei gerous :P!
Kali epitihia se olous! opios kai na anevi sigoura tha to axizei!!!

ps1 Re saini, ti agonistiki diathesi eheis esi diladi? An thes les emena einai sto 8 pantos.. Apo periergia rotao :P

ps2 Ionikos den iparhi amfivolia oti tha mineis katigoria kai sigoura tou hronou se perimeno poio dinato!
to plano sou mou aresi kai isos to akolouthiso kapia stigmi..

ps3 Fok o antipalos kai me ehei provlimatisi poli... Den tha einai ekplixi an me kerdisi. Ehei kanei orea doulia to palikari :)

From: Kung Flu

This Post:
00
215533.10 in reply to 215533.9
Date: 05/03/2012 05:39:20
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Δεν νομίζω να υπάρχει κ τόσο μεγάλο θύμα που να αγόραζε 34αρη


Όποτε κοιτάω την λίστα μεταγραφών χάνω την μπάλα με αυτά που βλέπω...Υπάρχουν πάντως περίοδοι που οι 30φεύγα παίκτες πουλιούντε σε τρελές τιμές κυρίως πριν τα πλει οφ γιατί κάποιοι ψάχνουν παίκτες για να χτυπήσουν ανόδους κλπ.
Έχω και δικά μου παραδείγματα που έχω αγοράσει παίκτες 33 και 34 τη σεζον 17 και τους πούλησα στα μέσα της σεζον 18 σε τιμή μεγαλύτερη από αυτή που τους αγόρασα...Η πλάκα είναι ότι τους είχα βάλει σε λογική τιμή για την ηλικία τους και γινόταν μάχη για το ποιος θα τους πρωτοπάρει....

I omada mou autin tin stigmi einai ena peirama pou kano bori na vgei bori ohi.Oso gia tin timi tous?
Tha tous vgalo prosfora me 1ooo euro :P den einai anagi na vgalo euro apo autous :P.
Opote ehoume kai leme eho 2 pehtes ano ton 30 kai eimai gerasmeni omada?


Μπορεί όντως να είναι πειραματική η όλη φάση πάντως η ιδέα είναι ότι ναι μεν έχεις 2 παίκτες μεγάλους αλλά όταν έχεις σύνολο 7 παίκτες,οι 2 αυτοί είναι περίπου το 30% του ρόστερ σου...Το πρόβλημα για μένα είναι ότι πριν λίγο καιρό το ταμίο ήταν μείον και από κάπου πρέπει να βγάλεις λεφτά...Αφού όπως λές δεν περιμένεις από αυτούς να βγάλεις λεφτά τότε θα πρέπει να πουλήσεις για παράδειγμα τον (19565988)...Αν πουλήσεις όμως 1-2 από τους νέους παίκτες που έχει τότε θα μείνεις με 5-6 παίκτες όπου δεν μπορείς να παίξεις (για παράδειγμα το κύπελλο το ξεχνάς ,που θα μπορούσε να είναι ένα καλό έσοδο....) Οπότε πέφτεις σε ένα φαύλο κύκλο ο οποίος δεν αναιρείτε αν ανέβεις στην 3η κατηγορία...Εννοώ ότι θα έχεις πάλι το ίδιο πρόβλημα....

Re saini, ti agonistiki diathesi eheis esi diladi? An thes les emena einai sto 8 pantos.. Apo periergia rotao :P


Κοίτα....! Τον Σα'ί'νη τον υπολογίζω γύρω στο 88 ενθουσιασμό....Είναι η μοναδική ομάδα του μπάζερ που ο ενθουσιασμός δεν πέφτει κατα τη διάρκεια της εβδομάδας....Μπορεί να σου αγοράσει παίκτη με μισθό 800$ και να σου κάνει παπάδες....!!!



From: sainhs
This Post:
00
215533.11 in reply to 215533.10
Date: 05/03/2012 06:45:38
Overall Posts Rated:
4343
@Lamiotis: Και ο Obradovic εφερε πισω στα 35 τον Jasikevicius και δεν τον λες και θυμα.
Μπορει να μην ειναι οτι καλυτερο να αγοραζεις μεγαλους σε ηλικια, αλλα μερικες φορες αναλογα με τον παικτη μπορει να φανει πολυ χρησιμο. Οσο για το μελλον, ολα διορθωνονται.
Για μενα το πλανο σου ειναι το ιδανικοτερο, απλα δεν εχω την υπομονη να το εφαρμοσω οπως εχω ξαναπει.

@Kung Flu: χαχαχαχαχα 88??? μακαρι αλλα δυσκολα....κατι μοναδες παραπανω απο τον Zio εχω.
Οσο για τους παικτες που λες δες αυτον (25641434) στο ματς στις 12/4. χαχαχαχαχαχ 23 ποντους με 1400 μισθο.

@Ζιο 7: Φυσικα και εχεις πολλες ελπιδες αφου εχεις καλη ομαδα κ παιζεις εντος εδρας, αλλα ξαναλεω για μενα θα μετρησουν 3 παραγοντες πολυ: 1) αγων. καταστασεις, 2) στησιμο ομαδας, 3) διαθεση.

ΥΓ: Γενικα ειναι ωραια φαση που ειμαστε 3 και διεκδικουμε ισαξια τον τιτλο.

From: Zio_7
This Post:
00
215533.12 in reply to 215533.10
Date: 05/03/2012 07:49:54
Overall Posts Rated:
00
Ma gia auto eipa oti an mino tha mou pari mia sezon gia na ftiaxo omada me kalous neous pehtes!
An anevo perno ta 200000$ kai eimai automatos sto + .Episis stin III katigoria allazei to batzet simantika!! Ehei poio polla esoda ekei.Opote stin III tha mou pari misi sezon gia na eho 8-9 pehtes!To xero oti to kipelo einai simantiko esodo gia auto koitao kathe hrono na pigeno oso poio makria ginete.To timima tha einai oti tha kapso kata kapoio tropo tous pehtes mou mehri na apoklisto apo to kipelo.Neoi pehtes den iparhi periptosi na figi kanenas gia arketes sezon akoma!Ton (19565988) eho skopo na ton pouliso meta ta 26 tou hronia kai fisika o pehtis tha einai poio anevasmenos sta skills apo oti tora.Eho skopo na ton kano olokliromeno sf kai oloi xeroume oti kalo sf sta 26 einai diskolo na vreis kai an vreis tha einai akrivos!Opote pedia propono kai ego pehtes!I diafora apo ton ioliko einai oti ego psahno pehtes mikrous se ilikia na propono alla na einai idi anevasmenoi!!!
Eho 2 30+ kai o amesos meta einai 28..ti thelo na po, an vgalete exo tous 30 + (o koruko thelo na pistevo oti ehei akoma 1-2 sezon kalou basket) tha dite oti i omada ehei 5ada vasiki! Episis tou hronou erhonte kai ta draft 3 pehtes!!!!
Kano ta panta gia na anevo fetos giati pistevo an anevo,kai mino stin III meta apo mia sezon tha eho alou epipedou omada kai den tha fovame an tha peso.Pistevo oti to htisimo mias poli kalis omadas arhisi apo tin III xanaleo allo batzet ekei...Poli perisotera esoda!!!

Ps1 O sainis otan pernei ena pehti xeri akrivos giati ton perni den einai tiheo! :P einai kalos manager xeri ti zitaei
ps2 pistevo oti i agonistiki katastasi tha kathorisi polla... episis to poso "demeni" einai mia omada!!!!Opos to velpo ego kai oi 3 mas ehoume elpides gia ton titlo (den thelo na ipotimiso ton Fok alla pistevo apo tou hronou tha protagonistisi)
ps3 Olla tha krithoun stis leptomeries :D
ps4 Kai ego den eho katholou ipomoni poulao kai agorazo arketa sihna kai auto me kanei nai men na eho kalous pehtes alla den deni pote i omada etsi.

From: sainhs
This Post:
00
215533.13 in reply to 215533.12
Date: 05/03/2012 08:06:54
Overall Posts Rated:
4343
Αν καποιος που ανεβαινει στην ΙΙΙ (καλη ωρα οπως ελπιζουμε κ μεις) :
-πεσει σε σχετικα βατο ομιλο (οχι με πολλες δυνατες ομαδες)
-παιξει εξυπνα, με την εννοια να επιλεγει ποια παιχνιδια τον συμφερει να χτυπησει (πχ με το φαβορι για ανοδο στην ΙΙ να παιξεις χαλαρα, ενω με καποιον στα νερα σου να μπεις και δυνατα)
-βαλει στοχο να βγει 5ος ή ακομα και 6-7ος αρκει να δει οτι τα καταφερνει στα play-out (περισσοτερα εσοδα λογο play-out)
-κανει μια καλη πορεια στο κυπελο (τουλαχιστον 4 ματς Χ 50χιλ = 200χιλ + 200χιλ της ανοδου = 400χιλ!!!)
-προπονει 1-2 μικρους για πουλημα
....μπορει να βλεπει με πολλες αξιωσεις το μελλον.
Φυσικα θα του παρει καποιες σεζον παραπανω η ανοδος στην ΙΙ (αν και αυτο σχετικο ειναι, παιζουν πολλοι παραγοντες) απο οτι με το πλανο τou Lamiotis.

*Ευχαριστω για αυτο που λες. Αυτο το οτι ψαχνω πολυ συγκεκριμενους παικτες το εχω χρυσοπληρωσει...ελπιζω να αποδοσει καποτε.

This Post:
00
215533.14 in reply to 215533.13
Date: 05/03/2012 08:16:29
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Από το εγχειρίδιο:


Άνοδος στην Α1: $ 1 000 000

Άνοδος στην κατηγορία II: $ 500 000

Άνοδος στην κατηγορία III: $ 300 000

Άνοδος στην κατηγορία IV: $ 200 000

Επειδή το αναφέρατε κ οι δύο ότι με την 'ανοδο στην 3η παίρνεις 200.000...Μήπως παίρνεις 300.000...?

From: sainhs

This Post:
00
215533.15 in reply to 215533.14
Date: 05/03/2012 11:20:18
Overall Posts Rated:
4343
Α ναι? Εγω δεν το θυμομουν κ βασιστικα στα λεγομενα του Ζιο....
Ελα μωρε τωρα, 100χιλ τι ειναι...... :P