BuzzerBeater Forums

Bulgaria - II.2 > СЕЗОН 34

СЕЗОН 34 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: SuperKras

To: uBAH
This Post:
00
277210.21 in reply to 277210.20
Date: 02/22/2016 15:09:15
Overall Posts Rated:
3737
според мен ще ги активизираме ако го го продължиш,все пак това е групата в която всички мен-ри тренират играчи,а това е супер...това е групата с наи-много трениращи мениджъри..

From: uBAH

This Post:
00
277210.22 in reply to 277210.21
Date: 02/22/2016 19:32:12
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Ами добре тогава... ще пробвам 1-2 пъти и ако няма особен интерес, няма да се занимавам.

From: uBAH

To: uBAH
This Post:
00
277210.23 in reply to 277210.22
Date: 02/22/2016 19:56:54
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
И така... новото издание на кратките обзори след всеки кръг се завръща (може би за кратко, но все пак ще пробваме).

Започваме с първия мач от програмата - срещата между отборите на BK Dorostol и BC Vitosha Sofia - (89388242), която беше изненадата на този първи кръг. Очакваше се победа за фаворита за промоция отбор от София, но новия член на лигата поднесе изненада, побеждавайки като гост. Стандартна тактика за отбора на minkacha, който тренира играчи и на този етап едва ли ще залага на стандартна постройка (кой играч на коя позиция играя). За сметка на това неговия съперник играе с по-голямо усилие този мач, интересна 2-3 зона, която е дала резултат и леко забавено нападение, което също е добро хрумване, предвид факта, че е гост и по-добре би било да лимитира шутовете на противника към коша, а от там да му даде и по-малко възможност да бележи.

Втория мач от програмата - (89388243), очаквана победа за отбора домакин Varna Rodents, който освен домакинското предимство е успял и с прогнозите. Обикновени тактики и за 2та отбора и като цяло очаквана и заслужена победа за "моряците".

Третиия мач от програмата - (89388244) е интересен като тактически постройки. Домакините от Internazionale di Montano с добър подбор на тактика според мен - по-ниско ниво на усилие, разчитане все пак на домакинско предимство и правилна бавна тактика в нападение + точна защита. Противника отново е заложил на бавно нападение, но по голямото усилие е дало резултат и е с основен принос за победата. Като цяло интересен мач откъм тактика - и двата отбора са взели правилни решения на този етап от първенството.

Четвъртия мач от 1я кръг - (89388245) завършва с убедителна победа за гостите BC Chepinec над другия софийски отбор в групата Sofia Mavericks. Реално по-добрия печели, единствено ми е интересна идеята за нападение от страна на домакините.

Пети мач за лигата - (89388246), LEVSKI-CHAMPION нов отбор в лигата губи оспорван мач (реално в първата четвърт) ато гост на "канарчетата". Двата отбора играят със съвсем различни тактики като нападение, но тук предимство е дало домакинското предимство. Все пак ми е интересно защо точно Бягане от страна на гостуващия отбор?

В следващия 6ти мач от 1я кръг - (89388247), "бегачите" побеждават като гости на VZULIA с концентрирано нападение в подкошието и по-голямо усилие. Разбирам тактиките и на 2та, но в крайна сметка по-голямото ниво на усилие си е казало думата.

7ми мач - (89388248), доскорошния мениджър на У21 и настоящ скаут съвсем очаквано печели над Balkan bear. Домакинско предимство, по-добри играчи - съвсем нормално. На 99% процента съм убеден, че и 2та са играли с ниско ниво на усилие, правилни тактики на фона на това и съвсем очакван резултат.

Последен мач от 1я кръг - (89388249), приятната изненада от миналия сезон Chelsea02 започва с домакинска победа над "мрежите" от Бруклин. Домакинско предимство е факторът, който е оказал най-голямо влияние тук.

Това е като за начало, не мисля да се впускам в много детайли, защото идеята ми е вие да се включите в дискусията, за да може да обсъждаме различните тактики, които отделните отбори играят в даден мач. Вярвам, че това ще е полезно за всички и така ще обменим нужен опит, за да може да подреждаме по-добре отборите си занапред.

From: nickyds

To: uBAH
This Post:
00
277210.24 in reply to 277210.23
Date: 02/23/2016 05:29:36
Overall Posts Rated:
11
Много хубав разбор!
Както писах преди сезона - съсредоточен съм върху тренировките. Следващите мачове често ще приличат на първия ми - ще опитам да минимизирам загубите и да нацелвам тактиките до колкото е възможно. Ще опитам да взема и някоя победа за да не губя шансове за оставане в дивизията.

Last edited by nickyds at 02/23/2016 05:30:28

From: uBAH

This Post:
00
277210.25 in reply to 277210.24
Date: 02/23/2016 05:48:55
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Кои играчи тренира и с каква перспектива? Бих те посъветвал и да си разшириш малко залата, за да не те ограничава откъм приходи в бъдеще.

From: SuperKras

To: uBAH
This Post:
00
277210.26 in reply to 277210.23
Date: 02/23/2016 07:34:28
Overall Posts Rated:
3737
..интересни коментари според мен,на мен лично ми доставя удоволствие да чета тези разбори на мачовете от един мениджър които е доста вътре в играта и вижда добре и слабите и силните страни на всеки отбор,дано и на другите да им е интересно да четат коментарите на Ванката...

From: nickyds

To: uBAH
This Post:
00
277210.27 in reply to 277210.25
Date: 02/23/2016 08:21:59
Overall Posts Rated:
11
Тренирам двете 19 годишни тежки крила. Перспективи 7 и 8. Към момента изглеждат слабички, но имат по 57 и 58 точки сбор от уменията...Николай Горанов също ще взима доста тренировки/ може би не винаги по 48 минути/ - той 22 годишен бивш национал, става за леко крило и ат.защитник, а сега ще се подобрава в защитата и стрелбата под коша.

From: uBAH

This Post:
00
277210.28 in reply to 277210.27
Date: 02/23/2016 08:32:12
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Ами супер, консултирай се (ако вече не си) с треньора на U21 по каква програма да ги тренираш, защото това са си попълнения за неговия отбор.

SuperKras, благодаря за хубавите думи (не съм сигурен дали ги заслужавам). Правя го поради две причини: за забавление и за подобряване познанията по играта. Мога да се впускам в още повече подробности, но ми се иска мениджърите да се включват в дискусиите. Всеки да си коментира неговия мач и така да извлече максимално ползи и следва път да не допуска такива тактически греки. Ако не се забележи такава тенденция, ще спра да го правя.

Иначе следващата порция анализи я очаквайте късно вечерта или утре сутрин (след изиграването на 2ри кръг).

Edit: Аз вече си взех и 2то трейни, за което вече бях споменал. Охарчих се малко, но не исках да отива в ръцете на някакъв турчин от 4та дивизия, който много вероятно нямаше да го тренира. Всяка седмица ще хваща тренировка, а колко бързо ще качва - не мога да кажа. Ще е интересен експеримент за мен лично, защото основното ми трейни е с потенциал 10, а 2то с 8 (разбира се поне в следващите 2 сезона ще тренират по един и същи начин). Ще хващат еднакво тренировки (48+ минути на седмица) на брой и разбира се един и същи треньор (6то ниво, исках да пробвам 7мо, но се отказах). Разликата обаче е, че 2то ми трейни е с 2 см по-нисък и следователно външните умения би трябвало да ги вдига по-бързо. В края на сезона ще ви кажа какви са резултатите и мисля, че това ще бъде интересна тема за обсъждане.

Last edited by uBAH at 02/23/2016 08:36:28

From: uBAH

To: uBAH
This Post:
00
277210.29 in reply to 277210.28
Date: 02/23/2016 15:05:31
Green Cats
II.4
Overall Posts Rated:
7575
Second Team:
Yellow Cats
Здравейте всички, както обещах време е за анализите на изминалия 2ри кръг от първенството на II.2 лига.

В първия двубой по програма (89388250) очаквана победа за BC Vitosha Sofia като гост над Red army RS. Стандартни тактики и за двамата мениджъри и общо взето нищо изненадващо. Единственото, което може да бъде като по-добър избор от страна на Red army RS е по-бавно нападение. Предвид факта, че е по-слаб това е логично с цел да намали като брой нападенията на опонента си и от там шансовете му да отбележи (така или иначе победителя е ясен).

Втори мач - (89388251). И двата отбора са се изненадали явно с тактиките си и са сгрешили прогнозите. Тук домакинското предимство и по-високото ниво на усилие са си казали думата и CARLSBЕRG е излязъл победител.

В третия мач по програма (89388252). Домакина BC Chepinec абсолютно категоричен в победата си. По-добър отбор, домакинство и по-високо ниво на усилие. Иначе като избор на нападение от страна на Internazionale di Montano имаме правилно темпо на игра.

Разгромна победа на силистренци в 4я мач от синята половинка (89388253). За мен лично неочаквано голяма разлика, но предвид състава, с който е играл отбора от София, тя е напълно резонна.

При червените (89388254), домакинска победа с по-високо ниво на усилие за BC Road Runners над пловдивчани. Очаквал е гледане от страна на противника, но въпреки това е взел победата. Така и не разбрах какъв е смисъла на това нападение в този случай.

В следващия мач от червената половина (89388255). VZULIA с точна защита взима категорична победа като гост над Balkan bear, напълно очаквано.

В 3я мач от червената половина - (89388256), SuperKras отново с очаквана победа над BROOKLYN NETS 333. Може би по-добър избор за домакините щеше да е малко по-бавно нападение, като ако толкова желаеше да е с вътрешен фокус може би щеше да е по-редно да предпочете Нисък пост.

И в последния мач от вечерта - (89388257), Челси се налага над Левски като гост, но с по-високо ниво на усилие. Успял е да избяга на 50% от прогнозите на Левски, сменяйки темпото на игра, което му е дало допълнително предимство.

Това е от мен засега, ако искате да коментираме тактики от конкретен мач, моля заповядайте.

This Post:
00
277210.30 in reply to 277210.29
Date: 02/23/2016 16:11:11
Sofia Mavericks
II.1
Overall Posts Rated:
66
Здравейте и от мен Хубав кръг се е получил. Държа да отбележа, че съм заинтригуван от отбора на Доростол - доста балансиран и според мен всички ще берат ядове с него, особено при гостувания.Иначе поразгледах и другите отбори и виждам, че всички доста са се постарали, така че ни очаква интетесен сезон

From: nickyds
This Post:
00
277210.31 in reply to 277210.30
Date: 02/29/2016 11:24:50
Overall Posts Rated:
11
Здравейте!
Няма го така очаквания разбор...
Интересен кръг, в който постигнах мн важна първа победа срещу мн силен отбор. Тази победа ми вдъхва увереност, че въпреки тежкия тренировъчен процес, имаме някакъв шанс да оцелеем :)

Advertisement