BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Κάλιο αργά παρά αργότερα...

Κάλιο αργά παρά αργότερα...

Set priority
Show messages by
This Post:
22
316120.18 in reply to 316120.16
Date: 09/24/2022 09:35:29
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Φφφφφ επιτέλους λίγος περισσότερος διαθέσιμος χρόνος μετά από τρεις βδομάδες τουρνουά. Ελπίζω να επιστρέψουμε κάπως και στα σεντόνια.

Πάντως και η Α1 έχει αντίστοιχο ενδιαφέρον.

Ισχύει. Ειδικά με τις καινούριες αλλάγες σχετικά με το βάθος πάγκου κλπ είναι πολύ ένδιαφέρον ποια παιχνίδια επιλέγει ο καθένας να χτυπήσει ή όχι. Ναι οκ, υπήρχε και παλίοτερα αυτό αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι κάπως πιο έντονο πλεόν.


Η ομάδα σου από 8η... 3η!

Αυτό είναι μια εξαιρετικά ευχάριστη έκπληξη. Σίγουρα αν όπως είπα και πιο πάνω, αν δεν επέλεγε πχ η Βαλένθια ή ο
το Περιστέρι το κύπελλο, τότε να είχα 2 νίκης λιγότερες. Ακόμα και το δικό μας παιχνίδι με προβλημάτισε πολύ. Εκείνη την μέρα ήμουν Κολονία Eurobasket, και έτρεχα να κατεβάσω ομάδα ανάμεσα στο Γερμανία-Βοσνία και Γαλλία-Λιθουανία που υπήρχε ένα κενό μισής ώρας. Τελικά θα έπρεπε να αράξω για καμιά μπύρα έξω από το γήπεδο που είχε και ένα μίνι τουρνουά 3 on 3, αλλά που να ήξερα ότι δεν θα κατέβαινες.

Ο Πρωταθλητής εκτός κυπέλου αλλά και... 3ος κλπ κλπ.

Αυτό επίσης ήταν κάτι αρκετά αναπάντεχο αλλά αρχίζει σιγά σιγά και επανέρχεται στον στόχο του που λογικά από την αρχή θα ήταν το πρωτάθλημα.

Αντίπαλος μου φυσικά η μοναδική ομάδα που τερμάτισε αήττητη την 1η φάση!

Δεν ξέρω αν την περίμενες την ήττα, αλλα αυτό το 24-41 της δεύτερης περιόδου είναι κάπως εξωφρενικό! Ούτε οι Γερμανοί με μας δεν πυροβόλησαν με τέτοια επιτυχία σε μία περίοδο! Σίγουρα θα ήταν καλή εμπειρία απέναντι σε μια ομάδα όπως ο Φολγάνδο και μία επερχόμενη νίκη θα ήταν ίσως από τα μεγαλύτερα επιτέυγματα μετά τη νίκη των Legend απέναντι στον Mloty πριν την κατάκτηση της Κούπας.

Μακάρι το μετάλλιο η Εθνική μας.

Πίκρα, άσε.


This Post:
11
316120.19 in reply to 316120.18
Date: 10/03/2022 11:21:38
Overall Posts Rated:
104104
Γνωρίζει κανένας αν έχουν αλλάξει κάτι στα εμπορικά έσοδα;

Παρατηρώ μια αύξηση κάθε εβδομάδα στα δικά μου με αποκορύφωμα την σημερινή μέρα που μου έδωσε +23k από την προηγούμενη που ήταν επίσης τα περισσότερα που είχα πάρει ποτέ.

From: str77

This Post:
00
316120.20 in reply to 316120.19
Date: 10/03/2022 13:56:09
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Ναι υπαρχει μια αλλαγη στα εμπορικα την οποια δεν εχουν ανακοινωσει ακομα αλλα την "προδωσε" ο CM-Alonso

From: bobos-re

This Post:
00
316120.21 in reply to 316120.20
Date: 10/03/2022 18:25:02
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Μήπως έχει να κάνει με το σερί νικών/ηττών? Καλη παρατήρηση, αλλά μόλις μπήκα και ξανατσέκαρα τα δικά μου, και τις τελευταίες 2 βδομάδες έχουν μια αναλογική πτώση ίδια με την αναλογική άνοδο που είχαν πιο παλιά.

From: str77

This Post:
00
316120.22 in reply to 316120.21
Date: 10/04/2022 08:07:17
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Δεν βρισκω το ποστ το Αλονσο, υπαρχει αλλαγη στα εμπορικα εδω κ 3 βδομαδες νομιζω. Καποια στιγμη λενε οτι θα βλεπουμε αναλυση των εμπορικων, δεν θα βλεπουμε δλδ μονο το συνολο στην οικονομια αλλα κ απο που προερχονται αυτα τα λεφτα.

Προφανως κ ενα σερι νικων/ηττων θα επηρεασε τα εμπορικα, ομαδες ομως που ειχαν τα ιδια αποτελεσματα με πριν ειδαν μια μικρη αυξηση στα εμπορικα.

Επισης υπαρχει μια αυξηση στη προσφορα της μπουτικ στα επιπεδα 2-3.

Last edited by str77 at 10/04/2022 08:08:54

From: bobos-re

This Post:
00
316120.23 in reply to 316120.22
Date: 10/04/2022 09:15:52
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Καλά φαντάζομαι θα είναι πάλι κατι γενικό σαν ανάλυση. Ενδιαφέρον ίσως θα ήταν κάτι αντίστοιχο με την προσέλευση σε σχέση και με τιμές κλπ. Όπως και να χει όμως, υπάρχει μια κινητικότητα τις τελευταίες 2 σεζόν. Μόνο θετικό μπορεί να είναι κάτι τέτοιο. Αν μπορέσουν να τρέξουν λίγο περισσότερο και το app ώστε να τραβήξει και κάποιο κόσμο θα είναι ακόμα καλύτερα!

This Post:
22
316120.24 in reply to 316120.23
Date: 10/04/2022 14:04:00
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
40 βολές δεν θυμάμαι να έχω ξανασουταρει σε επίσημο παιχνίδι. Πρέπει να ανατρέξω ίσως πολύ πισω..

ΡΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΗ ΝΙΚΗ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΙΖΕΡΙΑΖΕΙΣ ΠΑΛΙ ΡΕ ΑΘΕΟΦΟΒΕ!!!

άστραψε και βρόντηξε η γιαγιά ακούγοντας τους προβληματισμούς του μπομπου..

This Post:
33
316120.25 in reply to 316120.24
Date: 10/11/2022 13:36:51
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
-Τίτλοι τέλους-

Η πορεία των Κτηνιάτρων στην μεγάλη κατηγορία έφτασε στο τέλος της. Δηλώνω υπέρ-ευχαριστημενος από τις δυο αυτές σεζόν, μαθαίνοντας πολλά περί του παιχνιδιού, γνωρίζοντας νέους μάνατζερ και διαδκεδαζοντας πολύ φυσικά!

Δυστυχώς λόγω πιεσμένου προγράμματος αυτή την σεζόν δεν ήμουν πολύ ενεργός στο φόρουμ και έτσι ενδεχομένως να απογοήτευσα τον Αιμαρ ο οποίος φεύγοντας μου άφησε τα ηνία του φόρουμ.

Ο στόχος μας για την συνέχεια θα είναι μονάχα η προπόνηση, καθότι είναι κάτι το οποίο δεν έχω κάνει για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα.

*επιπλέον δεν μπορούμε να μη δεν σχολιάσουμε τον κόκκινο όμιλο φωτιά την φετινή σεζόν!

Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες της κατηγορίας!
Ενδεχομένως να ανταμώσουμε ξανά κάποια στιγμή

This Post:
00
316120.26 in reply to 316120.25
Date: 10/11/2022 13:43:51
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
248248
Second Team:
Experiment BC
Καλη συνεχεια κ καλη επιτυχια στο νεο εγχειρημα (προπονηση).
Εδωσες μαχη μεχρι τελους κ ησουν κ εσυ ενας απτους λογους που ο κοκκινος ομιλος ειναι φωτια.
Βλέποντας τωρα τους παικτες σου, κανει μπαμ οτι η ηλικια ηταμ το βασικο μειονεκτημα της ομαδας καθως πρεπει να έβλεπες αρκετα pop down καθε βδομαδα.
Ακομα κ να παρεμενες φετος θα επρεπε να κανεις τχστον 3-4 αλλαγες για να εισαι ανταγωνιστικος του χρονου.
Ευχομαι να ξανανεβεις Α1 ακομα πιο ανταγωνιστικος.
Υγ:Μια που αναφερες προπόνηση κ υπαρχει κινητικοτητα για τημ Εθνικη, αν τσιμπησεις κανα ντραφτ καλο μιλα με τους ειδικους για προπόνηση κλπ..

This Post:
00
316120.27 in reply to 316120.26
Date: 10/11/2022 13:49:52
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Σ' ευχαριστώ για τα καλά λόγια!
Πράγματι τα ποπ ντάουν ήταν μια πληγή, και ακόμα και να το έσωζα φέτος όπως είπες θα ήθελε πολύ χρήμα (το οποίο δεν διέθετα) για να παραμείνω ανταγωνιστικός και στην συνέχεια.
Όσο για τα ντραφτ δε με βλέπω να τσιμπάω κάτι αξιόλογο, καθότι δεν έχω καθόλου πόντους και έτσι μιλάμε μόνο για την τύχη μας (την οποία την ξέρουμε).
Παρόλα αυτά όταν φτάσει η στιγμή των μεταγραφών θα δω με πιο τροπο θα μπορέσω να συνεισφέρω στην εθνική μας, καθώς πιστεύω ότι χρειάζεται τη βοήθεια όλων για να πάει ψηλά!

This Post:
22
316120.28 in reply to 316120.27
Date: 10/11/2022 17:01:09
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Βγείτε πείτε ρε χαμένοι και σεις ένα συγχαρητήρια στο παιδί. Μπορεί να είναι δυστυχώς στη θέση που ίσως να μην θέλει να βρίσκεται κανείς...
αλλά σας πάτησε κάτω και τις δύο φορές φέτος


Μπορώ να πω πως έχει δίκιο η γιαγιά Λούνεϊ που είναι καυστική προς εμάς για ακόμα μία φορά. Μπορεί η ομάδα να να κατάφερε να μπει στα play off, αλλά θεωρώ ότι είχαμε αρκετή τύχη. Αυτό φαίνεται πολύ εύκολά αν δει κανείς ότι χάσαμε παιχνίδια με ομάδες που ήταν από κάτω μας, γεγονός που σημαίνει ότι μάλλον ήταν πιο δυνατές, και κερδίσαμε παιχνίδια με ομάδες που κοιτάνε τίτλους, γεγονός που μάλλον σημαίνει πως πέσαμε πάνω στο rotation τους και σταθήκαμε τυχεροί.

Βλέποντας και γω τους παίχτες σου τώρα που τους έβγαλες στη λίστα καταλαβαίνω γιατί ήταν τόσο δύσκολο να κερδίσω τα μεταξύ μας. Πολύ δυνατές άμυνες, ακόμα και σε παίχτες που έρχονται από τον πάγκο όπως ο Becanovic που με φανερή δυσχέρεια στην επίθεση, προσφέρει ένα 15αρι μέσα στη ρακέτα με 13 ριμπάουντ και μια αξιοπρεπή 8αρα τάπα για αλλαγή.

Η οικονομία όπως όλοι λένε/με ξανά και ξανά φαίνεται όπως λες και συ να είναι η αχίλλειος πτέρνα για ακόμα μία φορά. Πολλά συγχαρητήρια παρ όλα αυτά και εννοώ τον υποβιβασμό, διότι όπως είπε και η γιαγιά, στα μεταξύ μας μας διέλυσες.

Είναι ωραίο πάντως, για να κάνω και το ρομαντικό μου σχόλιο, - άρχισε πάλι ο σαλιάρης θα λέει η Granny - που παρά τις "αποτυχίες" δεν υπάρχει τρομερή απογοήτευση αλλά πλάνο συμμαζέματος, προπόνησης και αναδιάταξης της ομάδας. Αυτά είναι που χρειάζεται το παιχνίδι για να μένει έτσι ζωντανό και ενδιαφέρον, και νομίζω ότι η ενέργεια στο φόρουμ θα έρθει ξανά!

Last edited by bobos-re at 10/11/2022 17:05:11

Advertisement