BuzzerBeater Forums

BB Hellas > [ΕΘΝΙΚΗ] Συζήτηση

[ΕΘΝΙΚΗ] Συζήτηση (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
240885.2 in reply to 240885.1
Date: 04/23/2013 02:26:59
Overall Posts Rated:
231231
Δεν πρόλαβα το προηγούμενο νήμα, οπότε ας εγκαινιάσω αυτό.

Ακόμα ένα φυσιολογικό, αλλά αρνητικό αποτέλεσμα για την Εθνική μας χθες.

Χαίρομαι που η παιδεία πλέον της κοινότητας έφτασε στο επίπεδο να μην κατηγορεί τον χ, ψ Εθνικό προπονητή, όπως παλιότερα, αλλά να έχει συνειδητοποιήσει ακριβώς το γιατί έχουμε ταβάνι και ποια είναι έστω και θεωρητικά η λύση.

Λυπάμαι βέβαια που ακόμα με γράφουν kajabAAr και όχι kajaBBar, αλλά αυτό είναι δευτερεόυσας σημασίας :Ρ

Γλυκόπικρο το συναίσθημα που όποιος κι αν ασχοληθεί ενεργά με την Εθνική κατανοεί το πόσο πίσω μας πήγαν τύποι σαν τον Batman και τον Robin. Είμαι σίγουρος πως όποιος κι αν αναλάβει τα ηνία, απλά θα αναλυκλώνει την συζήτηση που έγινε στα 10 τελευταία post του προηγούμενου νήματος.

Δυστυχώς προσωπικά δεν θέλω να δώσω δικαίωμα σε οποιονδήποτε "πρωην στρατιώτη της Εθνικής Ελλάδος" να σταματήσει την επάνοδό μου στις κατηγορίες, που θεωρώ πως ανήκω, αλλά συνάμα δεν μπορώ να βλέπω τους καλύτερους ψηλούς μας σε μόνιμη 4άρα κατάσταση αρκετό καιρό τώρα.

Όποιος λοιπόν ΘΕΛΕΙ να κάνει κάτι γι' αυτό, μπορεί να μου στείλει BB-mail και από κοντά μπορώ να του πω ακριβώς τον τρόπο, τον χρόνο κι όλες τις λεπτομέρειες για να χτίσει μία υποδομή που θα μας καταστήσει ανταγωνιστικούς ξανά.
Αν είναι 2-3 αυτοί ακόμα καλύτερα.
Να ξέρουν όμως πως θα πρέπει να ασχοληθούν 2 ημερολογιακά χρόνια minimum.


This Post:
00
240885.3 in reply to 240885.2
Date: 04/23/2013 04:05:44
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Το θεμα ειναι οτι παντου τις προστατευουν (χρηστες ίσως και GM) ενω εμεις οχι...


Πώς τις προστατεύουν και γιατί εμείς δεν μπορούμε/δεν το κάναμε...?

This Post:
00
240885.4 in reply to 240885.2
Date: 04/23/2013 04:11:49
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Εχεις mail.

Y.Γ θα μπορούσε να είναι και χειρότερα, να σε γράφανε kaJAABER και να είχες πρόβλημα θρησκευτικό με τις τσιρλίντερς! ;)

This Post:
00
240885.5 in reply to 240885.4
Date: 04/23/2013 04:43:18
Μετεωρα B.C.
III.1
Overall Posts Rated:
792792
Second Team:
Avengers B.C.
Χαχα Δεκτη η παρατηρηση σου και καταλαβα πως για μενα χτυπαει η καμπανα Εχεις δικιο απλα το εγραψα λαθος λογο βιασυνης kajabbar

This Post:
00
240885.6 in reply to 240885.5
Date: 04/23/2013 05:04:14
Overall Posts Rated:
231231
Με έχουν ξαναγράψει έτσι αρκετές φορές. εννοώ με το ίδιο ακριβώς λάθος, 2a, αντί για 2 b. Μάλλον πάει το χέρι πιο εύκολα.

Δεν το λέω για μένα, για τον καημένο τον Καρίμ το λέω, που έτσι επέλεξε να μετονομασθεί.

This Post:
00
240885.7 in reply to 240885.3
Date: 04/23/2013 05:15:12
Overall Posts Rated:
231231
Γιατί εμείς καταγγείλαμε οι ίδιοι τις φάρμες μας!

Ο Τζίμης μπορέι να κάνει τα στραβά μάτια, αλλά αν σε καταγγέιλουν τι να κάνει?

Είτε Έλληνας Τζίμης, είτε ξένος, έιναι υποχρεωμένος να το κοιτάξει και να πράξει σύμφωνα με τους κανονισμούς του παιχνιδιού.

Κι αν ο captain, my captain είναι τόσο αφελής που δεν έχει φροντίσει και να προστατευτεί λίγο, γιατί δεν θεωρεί πως οι ομοεθνείς του θα έχουν λόγο να τον καταγγείλουν, τότε απλά καταρρέει το σύστημα.

ΥΓ. Και για την ιστορική αλήθεια να πω πως οι τότε Τζίμηδες μου είχαν φερθεί σπαθί, ακόμα κι ο ένας τότε ο πιο δραστήριος που δεν φημιζόταν για τις διαπροσωπικές του σχέσεις με την "παρέα" μου, ήταν άψογος απέναντί μου, ενω θα μπορούσε να μου δημιουργήσει πρόβλημα εν τη γενέσει του εγχειρήματός μου.

Γενικά πρέπει να κατανοήσουμε πως πίσω από τους λογαριασμούς και τα αξιώματα του καθενός στο παιχνίδι είμαστε όλοι άνθρωποι κι όχι μηχανές. Είμαι ο πρώτος που είμαι κατά της μεταφοράς χρημάτων σε αυτό το παιχνίδι με πολλές αναφορές παρατυπίας, γιατί δεν γουστάρω να με θεωρούν αδαή ορισμένοι κουτοπόνηροι.
Αλλά την Keriolese πχ (διάσημη φάρμα των Ιταλών που εχει κλείσει πια) δεν θα την ανέφερα ποτέ κι ας με συνέφερε σαν Έλληνα. Ομάδες καταστροφής δεν θα έφτιαχνα, αν και αυτό το κομμάτι το φτιάξαν οι ΒΒήδες.

Έχει να κάνει λοιπόν με την ηθική του καθενός και τα όρια αυτής.

Last edited by kajabbar at 04/23/2013 05:30:08

This Post:
00
240885.8 in reply to 240885.7
Date: 04/23/2013 07:53:46
Μετεωρα B.C.
III.1
Overall Posts Rated:
792792
Second Team:
Avengers B.C.
Σαφως και δεν τιθεται θεμα μεταφορας χρηματων..αλλωστε δε νομιζω να υπαρχει καποιος που πιστευει οτι χρειαζοσουν να κανεις κατι τετοιο για να φτασεις ψηλα..θα ηταν το λιγοτερο αστειο...απλα ειμαστε τελειως εξω απο το παιχνιδι και το παραλογο ειναι αυτη η ανισοτητα που επικρατει οχι στην διαφορα των ομαδων, οχι μεσα στο παρκε, αλλα εξω απο αυτο...δε νομιζω να υπαρχει καποιος που συμμετεχει ενεργα στο παιχνιδι και δε γνωριχει για φαρμες..γιατι αλλου να υπαρχουν και σε μας οχι?

ΥΓ. τελικα εμεις οι Ελληνες τρωγόμαστε μονοι μας ακομα και στα πιο απλα πραγματα

From: fd97
This Post:
00
240885.9 in reply to 240885.8
Date: 04/23/2013 08:53:59
Overall Posts Rated:
6262
Καλησπερα..δυστυχως χτες χασαμε αλλα οκ...
Φιλε kaJABBAR εχεις και απο μενα mail!
Τελος παντων, προχωραμε.Συγχαρητηρια για την προσπαθεια ολων!Αλλα αυτο το bug ηταν ασχημο γιατι δεν ειχε ουτε ενδιαφερον ουτε ειναι ωραιο να ξερεις το αποτελεσμα πριν τελειωσει το ματς!

This Post:
00
240885.11 in reply to 240885.10
Date: 04/23/2013 10:46:41
Overall Posts Rated:
162162
Για να μην υπάρχει παρεξηγηση Νίκο, οταν ειπα οτι πιθανόν τους καλύπτουν και καποιοι GM εννουσα οτι κάνουν την πάπια προφανώς.. :Ρ Δεν ξερω, δεν ειδα, δεν ακουσα..

Δεν νομιζω οτι υπάρχει περίπτωση να τιμωρηθει κάποιος GM αν δεν εχει γινει καταγγελια για κάποια ομαδα και αυτος να μην το κοιταξε.. Τοτε ναι μιλάμε για παραβαση καθηκοντος αλλα αν κανει σαν να μην ξερει τιποτα τοτε δεν νομιζω να τιμωρηθει.. Επίσης οι Τζιμηδες ειναι πανω απο ολα ανθρωποι και αυτοι δεν αποκλειεται κάποιοι να ειναι και υπερ των φαρμών.. Αλλωστε αυτα συμβαινουν σε πολύ μικρότερες χωρες απο εμας σε πλυθυσμο χρηστων αρα ειναι και πιο ευκολα αναγνωρισημες.. Μια ματια στην ιστορια μεταγραφών των διεθνων να ρίξει κάποιος φαίνεται ποιες ειναι οι φάρμες και ποιες οχι..

Anyway εγω απλα το αναφερα σε προηγουμενο ποστ για να λυθει η απορια σε μερικους χρηστες που αναρωτιοντουσαν, γιατι δεν προκρινόμαστε? μα εχουμε 2000 χρηστες, ειναι δυνατον να μας κερδιζει π.χ. το Μαυροβουνιο που εχει 80 ? Ε λοιπον οσο υπάρχουν φάρμες και εμεις παμε με τον σταυρο στο χερι αυτα θα συμβαινουν ειναι η απάντηση.. :Ρ

Υ.γ. Εχουμε εναν τελευταιο χορο με την Λετονία και μετα θα καλέσουμε νεα προσωπα στα φιλικα να επιβραβευτουν κυρίως παιχτες που προπονουνται.. Θα γινουν και πολλές δοκιμες σε συστηματα κ.τ.λ. ωστε να ειμαστε ετοιμοι του χρονου για το τουρνουα της παρηγοριάς..