BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.26 > Γνωμη για το παιχνιδι

Γνωμη για το παιχνιδι

Set priority
Show messages by
From: grigora
This Post:
00
281002.1
Date: 08/17/2016 10:12:45
Overall Posts Rated:
2727
Καλησπερα παιδια. Για αρχη θελω να σας πω πως παραταω το παιχνιδι, πριν σας πω, αν θελετε, το πως και το γιατι, θα ηθελα μια αντικειμενικη γνωμη απο τον καθενα σας για το παιχνιδι αυτο γενικοτερα και την ολη λογικη του.

This Post:
00
281002.2 in reply to 281002.1
Date: 08/17/2016 17:36:40
Overall Posts Rated:
00
Καλησπερα φιλε μου. Αν θες μια καθαρα αντικειμενικη αποψη για το παιχνιδι καλο θα ηταν να μας πεις τι σε προβληματιζει με το παιχνιδι γενικοτερα!! Αν θες μια συμβουλη, ειναι κριμα ν αφησεις το παιχνιδι αυτη τη στιγμη, ειδικα με την ομαδα που εχεις φτιαξει που χτυπα ανοδο. Θα ειμαστε μαζι σου οτι κι αν αποφασισεις!!!

This Post:
00
281002.3 in reply to 281002.2
Date: 08/18/2016 09:38:47
Overall Posts Rated:
2727
Η ομαδα που εχω φτιαξει ειναι σε τελμα. προπονω τοσσες σεζον, εχω χαλασει απειρα λεφτα σε σκαουτινγκ μεχρι να μου τυχει κατι καλο. εχω χαλασει απειρα λεφτα σε προπονητες για να τους προπονω. εχω απο οτι μου λενε το καλυτερο ελληνικο 4αρι στην ηλικια του, και δεν μου προσφερει τπτ!!!! απο μονος του δεν κανει τπτ!!!! βασιζω ολοκληρο προγραμμα ομαδας για ενα παιχτη που ουτε καν μπορει να κανει τη διαφορα. επιβαρυνωμαι με μισθους αλλων καλων παιχτων, για να φτασω με 0 λεφτα!
και τωρα τι? πουλαω αυτον τον παιχτη μαξ 7εκκατομυρια?? δλδ ενας που εκανε οικονομια 1 σεζον τον αγοραζει ετσι απλα... ενς εγω χαλαω λεφτα σε προπονητη με μισθο που ξεκηνισε 30κ και εφτασε 90κ.. χωρις να εχει χασει προπονηση για 7 σεζον για 7 εκκατομυρια????? σοβαρα??? μπραβο buzzerbeater!!!!
η μηπως πουλαω τους παντες και απλα προπονω αυτον για να φτασει στην εθνικη και εγω να μεινω για παντα στη 4η κατηγορια?

Ας μην σχολιασω τον περσινο αποκλεισμο μου με τραυματισμο βασικοτατου παιχτη την τελευτεα βδομαδα των τελικων. ενω πληρωνα μισθο ιατρου... και ο αντιπαλος μου αναθεμα και αν εδινε 1κ σε ιατρο....

το παιχνιδι απλα δεν εχει νοημα. δεν με καλυπτει να καθομαι 1-2 σεζον και να σκαω λεφτα σε 35ριδες για να ανεβαινω κατηγοριες. ουτε γουσταρω να προπονω για να τους χαιρονται αλλοι.

This Post:
00
281002.4 in reply to 281002.2
Date: 08/18/2016 09:38:48
Overall Posts Rated:
2727
Η ομαδα που εχω φτιαξει ειναι σε τελμα. προπονω τοσσες σεζον, εχω χαλασει απειρα λεφτα σε σκαουτινγκ μεχρι να μου τυχει κατι καλο. εχω χαλασει απειρα λεφτα σε προπονητες για να τους προπονω. εχω απο οτι μου λενε το καλυτερο ελληνικο 4αρι στην ηλικια του, και δεν μου προσφερει τπτ!!!! απο μονος του δεν κανει τπτ!!!! βασιζω ολοκληρο προγραμμα ομαδας για ενα παιχτη που ουτε καν μπορει να κανει τη διαφορα. επιβαρυνωμαι με μισθους αλλων καλων παιχτων, για να φτασω με 0 λεφτα!
και τωρα τι? πουλαω αυτον τον παιχτη μαξ 7εκκατομυρια?? δλδ ενας που εκανε οικονομια 1 σεζον τον αγοραζει ετσι απλα... ενς εγω χαλαω λεφτα σε προπονητη με μισθο που ξεκηνισε 30κ και εφτασε 90κ.. χωρις να εχει χασει προπονηση για 7 σεζον για 7 εκκατομυρια????? σοβαρα??? μπραβο buzzerbeater!!!!
η μηπως πουλαω τους παντες και απλα προπονω αυτον για να φτασει στην εθνικη και εγω να μεινω για παντα στη 4η κατηγορια?

Ας μην σχολιασω τον περσινο αποκλεισμο μου με τραυματισμο βασικοτατου παιχτη την τελευτεα βδομαδα των τελικων. ενω πληρωνα μισθο ιατρου... και ο αντιπαλος μου αναθεμα και αν εδινε 1κ σε ιατρο....

το παιχνιδι απλα δεν εχει νοημα. δεν με καλυπτει να καθομαι 1-2 σεζον και να σκαω λεφτα σε 35ριδες για να ανεβαινω κατηγοριες. ουτε γουσταρω να προπονω για να τους χαιρονται αλλοι.

This Post:
00
281002.5 in reply to 281002.4
Date: 08/18/2016 12:52:18
Overall Posts Rated:
00
Νομιζω ότι κοιτας μονο το δεντρο και αφηνεις το δασος. Ποιος ο λογος να χαλας τοσα λεφτα σε προπονητες κ σκαουτινγκ και να μην τα ριξεις για να παρεις ποιοτικους παιχτες που θα σε βοηθουσαν ν ανεβεις;; Αν θες την γνωμη μου κρατα την ομαδα σου και πουλα αυτό τον παιχτη. Αμα βγαλεις 7 μυρια θα μπορεις ν αγορασεις ολοκληρη 12αδα για 4η κατηγορια και ν ανεβεις αερας!! Δεν νομιζω ότι ανεβηκε ποτε κανεις μονο απ τα ντραφτ που μπορει να ειχε γιατι είναι παιχτες που εξελισονται και δεν είναι ετοιμοι ουτε για βασικοι!!

From: Xnounti

This Post:
00
281002.6 in reply to 281002.1
Date: 08/18/2016 19:18:46
Apollon Smyrnis
IV.14
Overall Posts Rated:
00
Φίλε μου είναι λάθος να οαρατήσεις το παιχνίδι γιατί εχεις κοπιάσει να φτιάξεις μία καλή ομάδα.προσωπικά θεωρώ άσκοπο να προπονείς μία συγκεκριμένη θέση ή έναν παίχτη για την εθνική ομάδα!προσωπικά επειδή είχα και πιο παλιά ομάδα στην III όποτε μου λέγανε scouters εθνικών ομάδων για να προπονήσω κάποιους παιχτες τους έγραφα κανονικά.γνώμη μου για ν´ανέβεις χρειάζεται ένα μείγμα ταλαντούχων νέων που θα τους προπονείς εντατικά με 2-3 ακριβούς μεγαλύτερους σε ηλικία κυρίως σε θέση sf που υστερεί το παιχνίδι.φιλικά πάντα

This Post:
00
281002.7 in reply to 281002.6
Date: 08/23/2016 08:30:54
Overall Posts Rated:
2323
Δυστυχως πλεον οι υπεραξιες στην αγορα εχουν οδηγησει πολλους μαναγκερ σε αυτο το σημειο και γενικα οι παλεοτερες ομαδες ειναι και οι πιο ευνοημενες καθως εχουν πολυ καλα ροστερ ετοιμα ξοδευοντας λογικα ποσα ,με αποτελεσμα να τους περισευουν χρηματα και απλος αυτη την περιοδο να συντηρουνται .Θα συμφωνησω σε ολα φιλε ,εχεις δικιο το παιχνδιδι μπαζει πολυ ,απο την αλλη ομως θεωρω οτι δεν πρεπει να το αφησεις ,το μπαζζερ προσφερει πολυ ομορφες στιγμες και παιχνιδια με αγχος (το ξερεις απο πρωτο χερι) ειτε εισαι στην 4η ειτε στην 3η η 2η,και αυτος ειναι και ο λογος που παιζουμε στο κατω κατω .
Εκτος των αλλων έχεις και μια τρομερη ομαδα !!

This Post:
00
281002.8 in reply to 281002.7
Date: 12/03/2016 13:26:34
Overall Posts Rated:
66
Καλησπέρα σε όλους!απόψε αποχαιρετω τον πιο δυσκολο ομολο της τέταρτης κατηγορίας μετά απο πολλά χρόνια υπομονής και προσπάθειας!οι φετινοι τελικοί νομίζω οτι δίκαια κριθηκαν υπερ μου αφού απο την αρχή της χρονιάς ειχα μελετήσει ακριβως ποιά ηταν τα αδύνατα σημεία του ισχυρότερου του ομιλου μας mouti bc!
Μεγάλο προβάδισμα επίσης μου έδωσε και η ποιότητα των αντιπαλων αντιπάλων του mouti bc μεχρι τον τελικο. Πτοσπαθησαν κι εκεινοι να αντιμετωπισουν τον αντιπαλο τους με πολυ μεγαλο βαρος στη γραμμη των ψηλων, με αποτελεσμα να δυσκολεψουν πολυ την προκριση τους στον τελικο. Εκτιμω επισης οτι οι αντιπαλοι μου εφτασαν στον τελικο κουρασμενοι και δεν απεδωσαν στη σειρα τα αναμενομενα ακομα και με το τεραστιο πλεονεκτημα που τους εδωσαν οι τραυματισμοι παικτων κλειδια για τη λειτουργια της ομαδας μου και στα δυο παιχνιδια!

From: grigora

To: remy
This Post:
00
281002.9 in reply to 281002.8
Date: 12/04/2016 09:07:55
Overall Posts Rated:
2727
Καλή συνέχεια στην 3η κατηγορία ,

Ηταν δίκαιο αποτέλεσμα, απλά θα μου επιτρέψεις να γκρινιάξω πάλι, από τη μία με την τύχη μου που δεν με άφησε να έρθω στους τελικούς ξεκούραστος όπως εσύ αφου δεν είχες καμία σοβαρη ομαδα στο δικό σου όμιλο, τουλαχιστον όπως είναι τώρα. Θεωρώ ότι εκεί κρίθηκε αφού οι ομάδες μας δεν είχαν τόσο μεγάλη διαφορά για να με νικήσεις μεσα εξω τόσο ευκολα...

Και το κυριότερο για μένα, γενικά για τη φιλοσοφία του παιχνιδιού.. άπλα δν κάνεις τπτ για λίγες σεζόν και ρίχνεις λεφτα μία σεζον σε 35ριδες παίχτες και ανεβαίνεις.... Δεν κατηγορώ κανέναν που κάνει κάτι τέτοιο αφού έτσι είναι το παιχνίδι και για να προχωρησεις πρέπρι να συμορφωθείς με τα δεδομένα. Αυτος ήταν ο κύριος λόγος που δεν ασχολήθηκα φέτος, κράτησα το ίδιο ρόστερ, δεν έψαξα μεταγραφές, δεν είδα πως παίζουν οι αντίπαλοι, απλα το άφηα να κυλήσει.

Καλή συνέχεια στη 3η κατηγορία , δεν θα έχεις πρόβλημα να παραμείνεις, όπως και όλοι όσοι ανέβηκαν απο τον όμιλο μας

From: remy

This Post:
00
281002.10 in reply to 281002.9
Date: 12/04/2016 10:46:48
Overall Posts Rated:
66
Δεκτή η γκρίνια αλλά ο λόγος ειναι ότι οι ομαδες του δικου σου ομίλου προσπαθησαν να προσαρμοστούν(λανθασμένα κατά την άποψή μου)στα δικά σου δεδομένα!αν ειχαν επενδύσει σε χαμηλα σχήματα με εξαιρετικο περιφερειακο σουτ και πάσα οπως εγω οπου τα τρια γκαρντ μου ειχαν συνολικα πασα τρομερος_θαυμασιος και αντίστοιχο περιφερειακό σκοράρισμα μαλλον θα τα ειχαν καταφέρει!οσο για τον τρόπο προπονησης επετρεψε μου να διαφωνησω με την τακτικη σου να προπονω εναν παικτη ακομα κι αν εγινε το καλυτερο ελληνικο τεσσαρι!εγω προπονω τεσσερα γκαρντ με αξιοθαυμαστα αποτελεσματα σε λογικα πλαισια παντα!ευχομαι σε ολους να απολαμβανουν το παιχνιδι και συντομα σε μεγαλυτερες κατηγοριες!

From: grigora

To: remy
This Post:
00
281002.11 in reply to 281002.10
Date: 12/04/2016 11:53:10
Overall Posts Rated:
2727
εσυ νομιζεις οτι προπονω ενα παιχτη... ολοι οι παιχτες που εχω αυτη τη στιγμη με εξαιρεση δυο, ειναι ΟΛΟΙ προπονημενοι απο μενα... και το περιφεριακο δν ειναι μειωνεκτημα μου... οι αμυνες μου ειναι εξισου καλες... σου υπενθιμιζω οτι με 2 μεταγραφες κερδιζα ολα τα ματς περιπατο... και δεν ανεβηκα για λογο που δν εχει να κανει με το παιχνιδι αλλα με τη προσωπικη μου ζωη οταν τις εκανα... και εχασα ολα τα λεφτα που ειχα τοτε.... επισεις εχασα με 20 ποντους στα παιχνιδια με σενα χωρις καν να μαντεψω γτ δν ασχοληθηκα....και χωρις να κανω μεταγραφη σε σχεση με περσι... διωχνοντας μαλιστα και εναν καλο παιχτη...
και να σου υπενθυμισω οτι οι αντιπαλοι μου εχασαν οταν τους αντιμετοπιζα με μεγαλυτερο ενθουσιασμο απο οτι αντιμετωπισα εσενα...
σκεψου καλυτερα πριν κριτικαρεις τους αντιπαλους σου... και πριν αρχισεις να λες για σπασμενα παιχνιδια... ακομα περιμενω την αναφορα σου...