League Schedule -- Season 49
Date/Time Away team Status Home team
02/29/2020 11:55:00 transiberian 2 Drogon black
02/29/2020 11:55:00 Le Melanzane Secche sambenedettese
02/29/2020 11:55:00 S.S. Virtus Roma Siciliar
02/29/2020 11:55:00 Fai sù la wanda
02/29/2020 11:55:00 Team 45096 carots wizards
02/29/2020 11:55:00 Cobiat Bisbastuner Adriatik prawls
02/29/2020 11:55:00 Ghetto Turco azbuogia
02/29/2020 11:55:00 Carpi-Nazareno Wardogs TV
03/03/2020 11:55:00 2 Drogon black 6 Le Melanzane Secche TV
03/03/2020 11:55:00 3 sambenedettese 5 S.S. Virtus Roma
03/03/2020 11:55:00 4 Siciliar 8 Fai sù
03/03/2020 11:55:00 1 la wanda 7 transiberian 2
03/03/2020 11:55:00 1 carots wizards 5 Cobiat Bisbastuner
03/03/2020 11:55:00 4 Adriatik prawls 2 Ghetto Turco
03/03/2020 11:55:00 7 azbuogia 6 Carpi-Nazareno
03/03/2020 11:55:00 3 Wardogs 8 Team 45096
03/07/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 3 Drogon black
03/07/2020 11:55:00 4 Fai sù 2 sambenedettese TV
03/07/2020 11:55:00 8 transiberian 2 5 Orologiai Fatti
03/07/2020 11:55:00 6 Le Melanzane Secche 1 la wanda
03/07/2020 11:55:00 2 Ghetto Turco 3 carots wizards
03/07/2020 11:55:00 6 Carpi-Nazareno 4 Adriatik prawls
03/07/2020 11:55:00 8 Team 45096 7 azbuogia
03/07/2020 11:55:00 5 Cobiat Bisbastuner 1 Wardogs
03/10/2020 11:55:00 1 Drogon black 5 Fai sù
03/10/2020 11:55:00 2 sambenedettese 7 transiberian 2
03/10/2020 11:55:00 4 Orologiai Fatti 6 Le Melanzane Secche
03/10/2020 11:55:00 3 la wanda 8 S.S. Virtus Roma
03/10/2020 11:55:00 2 carots wizards 7 Carpi-Nazareno
03/10/2020 11:55:00 4 Adriatik prawls 8 Team 45096 TV
03/10/2020 11:55:00 6 azbuogia 5 Cobiat Bisbastuner
03/10/2020 11:55:00 1 Wardogs 3 Ghetto Turco
03/14/2020 11:55:00 4 Orologiai Fatti 1 Drogon black
03/14/2020 11:55:00 3 la wanda 2 sambenedettese
03/14/2020 11:55:00 8 S.S. Virtus Roma 7 transiberian 2 TV
03/14/2020 11:55:00 6 Fai sù 5 Le Melanzane Secche
03/14/2020 11:55:00 6 azbuogia 2 carots wizards TV
03/14/2020 11:55:00 5 Wardogs 1 Adriatik prawls
03/14/2020 11:55:00 3 Ghetto Turco 8 Team 45096
03/14/2020 11:55:00 7 Versacè da beve 4 Cobiat Bisbastuner
03/17/2020 11:55:00 1 Drogon black 2 la wanda
03/17/2020 11:55:00 3 sambenedettese 5 Orologiai Fatti
03/17/2020 11:55:00 8 transiberian 2 6 Fai sù
03/17/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 7 S.S. Virtus Roma
03/17/2020 11:55:00 2 carots wizards 5 Wardogs
03/17/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 7 azbuogia
03/17/2020 11:55:00 8 Team 45096 6 Versacè da beve
03/17/2020 11:55:00 4 Cobiat Bisbastuner 3 Ghetto Turco TV
03/21/2020 11:55:00 2 sambenedettese 3 Drogon black
03/21/2020 11:55:00 1 la wanda 6 Orologiai Fatti TV
03/21/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 8 transiberian 2
03/21/2020 11:55:00 5 Manipura 7 S.S. Virtus Roma
03/21/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 2 carots wizards
03/21/2020 11:55:00 6 Wardogs 7 azbuogia
03/21/2020 11:55:00 4 Cobiat Bisbastuner 8 Team 45096
03/21/2020 11:55:00 5 Versacè da beve 3 Ghetto Turco
03/24/2020 11:55:00 2 Drogon black 2 carots wizards
03/24/2020 11:55:00 3 sambenedettese 1 Adriatik prawls
03/24/2020 11:55:00 6 Orologiai Fatti 7 azbuogia
03/24/2020 11:55:00 1 la wanda 6 Wardogs
03/24/2020 11:55:00 8 transiberian 2 8 Team 45096
03/24/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 4 Cobiat Bisbastuner
03/24/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 3 Ghetto Turco
03/24/2020 11:55:00 5 Manipura 5 Versacè da beve TV
03/28/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 2 Drogon black
03/28/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 3 sambenedettese
03/28/2020 11:55:00 6 Wardogs 6 Orologiai Fatti TV
03/28/2020 11:55:00 8 Team 45096 1 la wanda
03/28/2020 11:55:00 3 Cobiat Bisbastuner 8 transiberian 2
03/28/2020 11:55:00 2 Ghetto Turco 4 Le Melanzane Secche
03/28/2020 11:55:00 5 Versacè da beve 7 S.S. Virtus Roma
03/28/2020 11:55:00 4 carots wizards 5 Manipura
03/31/2020 11:55:00 2 Drogon black 7 Olimpia Miolo
03/31/2020 11:55:00 3 sambenedettese 6 Wardogs
03/31/2020 11:55:00 6 Orologiai Fatti 8 Team 45096
03/31/2020 11:55:00 1 la wanda 3 Cobiat Bisbastuner
03/31/2020 11:55:00 8 transiberian 2 2 Ghetto Turco
03/31/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 5 Versacè da beve
03/31/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 4 carots wizards
03/31/2020 11:55:00 5 Manipura 1 Adriatik prawls
04/04/2020 11:55:00 6 Wardogs 2 Drogon black
04/04/2020 11:55:00 8 Team 45096 3 sambenedettese
04/04/2020 11:55:00 5 Cobiat Bisbastuner 6 matteo team
04/04/2020 11:55:00 2 Ghetto Turco 1 la wanda TV
04/04/2020 11:55:00 4 Versacè da beve 8 transiberian 2
04/04/2020 11:55:00 3 carots wizards 4 Le Melanzane Secche
04/04/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 7 S.S. Virtus Roma
04/04/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 5 Manipura
04/07/2020 11:55:00 2 Drogon black 8 Team 45096
04/07/2020 11:55:00 3 sambenedettese 5 Cobiat Bisbastuner
04/07/2020 11:55:00 6 matteo team 2 Ghetto Turco
04/07/2020 11:55:00 1 la wanda 3 Versacè da beve
04/07/2020 11:55:00 8 transiberian 2 4 carots wizards
04/07/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 1 Adriatik prawls TV
04/07/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 7 Olimpia Miolo
04/07/2020 11:55:00 5 Manipura 6 Wardogs
04/11/2020 11:55:00 5 Cobiat Bisbastuner 2 Drogon black TV
04/11/2020 11:55:00 2 Ghetto Turco 3 sambenedettese
04/11/2020 11:55:00 4 Versacè da beve 6 matteo team
04/11/2020 11:55:00 3 carots wizards 1 la wanda
04/11/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 8 transiberian 2
04/11/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 4 Le Melanzane Secche
04/11/2020 11:55:00 6 Wardogs 7 S.S. Virtus Roma
04/11/2020 11:55:00 8 ASD Basket 2000 5 Manipura
04/18/2020 11:55:00 2 Drogon black 2 Ghetto Turco
04/18/2020 11:55:00 3 sambenedettese 3 Versacè da beve
04/18/2020 11:55:00 6 matteo team 4 carots wizards
04/18/2020 11:55:00 1 la wanda 1 Adriatik prawls
04/18/2020 11:55:00 8 transiberian 2 7 Olimpia Miolo TV
04/18/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 6 Wardogs
04/18/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 8 ASD Basket 2000 TV
04/18/2020 11:55:00 5 Manipura 5 Monticellese
04/21/2020 11:55:00 4 Versacè da beve 2 Drogon black
04/21/2020 11:55:00 2 carots wizards 3 sambenedettese TV
04/21/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 6 matteo team
04/21/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 1 la wanda
04/21/2020 11:55:00 5 Wardogs 8 transiberian 2
04/21/2020 11:55:00 8 ASD Basket 2000 4 Le Melanzane Secche
04/21/2020 11:55:00 6 Monticellese 7 S.S. Virtus Roma
04/21/2020 11:55:00 3 Ghetto Turco 5 Manipura
04/25/2020 11:55:00 2 Drogon black 8 transiberian 2
04/25/2020 11:55:00 3 sambenedettese 4 Le Melanzane Secche
04/25/2020 11:55:00 6 matteo team 7 S.S. Virtus Roma
04/25/2020 11:55:00 1 la wanda 5 Manipura
04/25/2020 11:55:00 3 carots wizards 8 ASD Basket 2000
04/25/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 6 Monticellese
04/25/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 2 Ghetto Turco
04/25/2020 11:55:00 4 Wardogs 5 Versacè da beve TV
04/28/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 2 Drogon black TV
04/28/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 3 sambenedettese
04/28/2020 11:55:00 5 Manipura 6 matteo team
04/28/2020 11:55:00 8 transiberian 2 1 la wanda
04/28/2020 11:55:00 6 Monticellese 3 carots wizards
04/28/2020 11:55:00 2 Ghetto Turco 1 Adriatik prawls TV
04/28/2020 11:55:00 4 Versacè da beve 7 Olimpia Miolo
04/28/2020 11:55:00 8 ASD Basket 2000 5 Wardogs
05/02/2020 11:55:00 2 Drogon black 7 S.S. Virtus Roma
05/02/2020 11:55:00 3 sambenedettese 5 Manipura TV
05/02/2020 11:55:00 6 matteo team 8 transiberian 2
05/02/2020 11:55:00 1 la wanda 4 Le Melanzane Secche
05/02/2020 11:55:00 2 carots wizards 3 Ghetto Turco
05/02/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 4 Versacè da beve
05/02/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 8 ASD Basket 2000
05/02/2020 11:55:00 5 Wardogs 6 Monticellese
05/05/2020 11:55:00 5 Manipura 2 Drogon black
05/05/2020 11:55:00 8 transiberian 2 3 sambenedettese
05/05/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 6 matteo team
05/05/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 1 la wanda
05/05/2020 11:55:00 4 Versacè da beve 3 carots wizards
05/05/2020 11:55:00 8 ASD Basket 2000 1 Adriatik prawls
05/05/2020 11:55:00 6 Monticellese 7 Olimpia Miolo
05/05/2020 11:55:00 2 Ghetto Turco 5 Wardogs
05/09/2020 11:55:00 2 Drogon black 6 Petrovic
05/09/2020 11:55:00 3 sambenedettese 1 la wanda
05/09/2020 11:55:00 8 transiberian 2 7 S.S. Virtus Roma TV
05/09/2020 11:55:00 4 Le Melanzane Secche 5 Manipura
05/09/2020 11:55:00 2 carots wizards 7 Olimpia Miolo TV
05/09/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 4 Wardogs
05/09/2020 11:55:00 8 ASD Basket 2000 3 Ghetto Turco
05/09/2020 11:55:00 6 Monticellese 5 Versacè da beve
05/12/2020 11:55:00 1 la wanda 2 Drogon black
05/12/2020 11:55:00 6 Petrovic 3 sambenedettese
05/12/2020 11:55:00 5 Manipura 8 transiberian 2
05/12/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 4 Le Melanzane Secche
05/12/2020 11:55:00 5 Wardogs 2 carots wizards
05/12/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 1 Adriatik prawls
05/12/2020 11:55:00 4 Versacè da beve 8 ASD Basket 2000
05/12/2020 11:55:00 3 Ghetto Turco 6 Monticellese
05/16/2020 11:55:00 2 Drogon black 3 sambenedettese
05/16/2020 11:55:00 6 Petrovic 1 la wanda TV
05/16/2020 11:55:00 8 transiberian 2 4 Le Melanzane Secche
05/16/2020 11:55:00 7 S.S. Virtus Roma 5 Manipura
05/16/2020 11:55:00 3 carots wizards 1 Adriatik prawls
05/16/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 5 Wardogs
05/16/2020 11:55:00 8 ASD Basket 2000 6 Monticellese TV
05/16/2020 11:55:00 2 Ghetto Turco 4 Versacè da beve
05/19/2020 11:55:00 Le Melanzane Secche la wanda PO
05/19/2020 11:55:00 sambenedettese Drogon black PO
05/19/2020 11:55:00 Wardogs Adriatik prawls PO
05/19/2020 11:55:00 Versacè da beve Ghetto Turco PO
05/19/2020 11:55:00 Olimpia Miolo Manipura RL
05/19/2020 11:55:00 S.S. Virtus Roma carots wizards RL
05/19/2020 11:55:00 Petrovic Monticellese RL
05/23/2020 11:55:00 5 Manipura 7 Olimpia Miolo RL
05/23/2020 11:55:00 5 carots wizards 7 S.S. Virtus Roma RL
05/23/2020 11:55:00 6 Monticellese 6 Petrovic RL
05/23/2020 11:55:00 sambenedettese la wanda SF
05/23/2020 11:55:00 Versacè da beve Adriatik prawls SF
05/26/2020 11:55:00 7 Olimpia Miolo 5 Manipura TB
05/26/2020 11:55:00 Adriatik prawls la wanda F
05/30/2020 11:55:00 1 la wanda 1 Adriatik prawls F
05/31/2020 11:55:00 1 Adriatik prawls 1 la wanda TB
PO: Playoff RL: Relegation Match TB: Tie-Breaker SF: Semi-Final F: Final TV: Televised
Advertisement