BuzzerBeater Forums

Polska - V.29 > V kolejka Great 8

V kolejka Great 8

Set priority
Show messages by
This Post:
00
98089.1
Date: 06/20/2009 17:45:03
Overall Posts Rated:
7474
Mighty Hawks @ Buckness 98-103

Pierwszą połowę Hawks przegrali 9 punktami. Oczekując na drugą połowę nie nastrajałem się zbyt optymistycznie, gdyż mój zespół wyraźnie przegrywał walkę na deskach (w całym spotkaniu 52:39 dla Buckness). Pod koszami rządził i dzielił fińsko-francuski duet gospodarzy Toni Kalske 27 punktów i 13 zbiórek oraz Cyril Diet 18 punktów i 16 zbiórek. Na swoim poziomie zagrał Damian Brodowski 19 punktów. Bardzo dobrze grę prowadził natomiast Cesare Gardolo, który nie tylko zdobył 16 punktów ale zanotował także 8 asyst. Świetną zmianę dał, rzucając ważne 9 punktów oraz zbierając 5 piłek Przemysław Pruś (a wszystko to w 11 minut).

Spodziewając się, że budowany przeze mnie zespół nie będzie w stanie przeciwstawić się Buckness postanowiłem wypróbować w walce swoich juniorów. Udany debiut zanotował Gerard Schelkens 17 punktów oraz Janis Eidaks-Kazušs, który po raz pierwszy wybiegł w pierwszej piątce i także zaprezenotwał się całkiem przyzwoicie - 34 punkty i 5 asyst. Moje młode wilki mogły liczyć na Tolisa Kechrimparisa, który dorzucił "swoje" 15 punktów. Zawiedli natomiast wszyscy podkoszowi. Z jednej strony cieszyć może 12 celnych rzutów za trzy punkty (przy 46% skuteczności), z drugiej jednak martwi aż 8 strat.

Buckness lepiej zbierali, mniej faulowali, celniej wykonywali rzuty wolne, grali bardziej zespołowo i mieli bardziej zrównoważony atak - w pełni zasłużyli na zwycięstwo, przy komplecie własnej publiczności.

Fajnie, że przy okrazji transmisji telewizyjnej udało się prowadzić wyrównaną walkę i emocje były do samego końca. Gdyby młody Schelkens w 4 kwarcie nie pomylił się w jednej czy dwóch sytuacjach wynik mógłby być zupełnie inny.


PBG Poznań @ ZGWS 66-80

Najlepsza obrona w konferencji znów dała się we znaki, tym razem jej ofiarą padło PBG Poznań. Wśród gospodarzy świetny mecz rzucającego obrońcy Macieja Wierzbińskiego 23 punkty (5 trójek) i 10 zbiórek (!) oraz Tadeusza Bialika 15 punktów i 16 zbiórek. Do tego 18 puntków Stefana Kornausa sprawiło iż ta trójka zdobyła tylko o 10 punktów mniej niż cały zespół PBG prowadzony tradycyjnie przez Cyryla Dyczko - 15 punktów i 7 zbiórek.


Blaugrana Strzelno @ wielichowo 92-87

Kibice wielichowa z utęsknieniem pewnie wypatrują powrotu swojej gwiazdy Emiliana Abramowicza, gdyż podczas jego rehabilitacji po kontuzji przegrali już trzeci mecz z rzędu. Swoje pierwsze zwycięstwo zanotowała za to Blaugrana prowadzona przez Więcława Gamzę 24 punkty, Piotra Szumilasa 19 punktów i 10 zbiórek, Przemysława Pryjmę 14 punktów, 15 zbiórek i 6 asyst oraz Sylwestera Orsztynowicza 13 punktów. Bardzo dobrze swój czas na parkiecie spożytkował również rezerwowy Bartłomiej Toczko, który w 14 minut zdobył 11 punktów i zaliczył 6 zbiórek. Tego zwycięstwa nie było by też pewnie, gdyby nie uzupełniający pierwszą piątkę Krystian Nocula - 4 punkty, 8 asyst, 6 zbiórek, 5 przechwytów (!) i blok.

Wśród gospodarzy bardzo dobrze zagrała czwórka bez sternika Abramowicza, gdyż zastępujący go Kalota kompletnie nie wywiązał się ze swojej roli. Jeżeli jednak ta czwórka w kolejnych spotkaniach będzie prezentować się tak solidnie to po powrocie swojego lidera wielichowo znów powinno walczyć o zwycięstwa. Przypominam, że do kontuzji Abramowicza byli niepokonanym zespołem.


Ks Homera @ Skuf Team 83-88

Nie ukrywam, że ten mecz na szczycie interesował mnie szczególnie, gdyż spotkał się mój pierwszy pogromca z moim ostatnim. Goście wyraźnie przegrali drugą kwartę mimo to po trzeciej wydawało mi się, że mogą kontynuować swoją zwycięską passę. Rzeczywistość okazała się jednak inna i Skuf Team nie dali już sobie wydrzeć wygranej. Zawdzięczają to głównie swoim skrzydłowym Rafałowi Prociów 34 punkty i 13 zbiórek oraz rezerwowemu Urugwajczykowi Francisco Sánchezowi 11 punktów w 14 min

This Post:
00
98089.2 in reply to 98089.1
Date: 06/20/2009 17:46:21
Overall Posts Rated:
7474
Się rozpisałem się ;)

cd.

Fatalnie pudłował Ollipekka Stenius (5/14 z gry i 1/8 za trzy), zdobywając 13 punktów - to był jego najgorszy mecz w tym sezonie. Pod koszami gościom udało się ograniczyć poczynania Wincentego Dobroczyńskiego 8 punktów i 13 zbiórek oraz Jude Marifosque 8 punktów, 8 zbiórek i 6 asyst. Ale wszystko to nie wystarczyło by powstrzymać rozpędzonych Skuf Team.

Kibice Ks Homera tradycyjnie mogli liczyć na swojego nowego ulubieńca, weterana Grgura Šego 18 punktów i 22 zbiórki (!). Solidnie zaprezentowali się także Ignacio Torrano 17 punktów, Zdzisław Adaszak 11 punktów i 12 zbiórek oraz Tung Chi Tao 8 punktów i 6 zbiórek w 12 minut. Zupełnie niewidoczny był natomiast Ivo Seia, który przez 16 minut jakie spędził na boisku zebrał 2 piłki i zanotował 1 faul - bez asyst, bez rzutów.

From: Thurin

This Post:
00
98089.3 in reply to 98089.2
Date: 06/20/2009 18:06:20
Overall Posts Rated:
11131113
Jeje ...
No cóż, szczerze to spodziewałem się takiego wyniku, ale jak zobaczyłem statystyki formacji, to jednak troche, żałowałem, że mimo lepszych niestety nie wyszło...
Skuf zagrał MEcz o wszystko - ciekawe czy odbije się ten zniszczony entuzjazm w następnych meczach :)\Ggur Spoko, NIestety widze, ze czekają mnie kolejne zmiany w składzie, bo niektóre pozycje, jednak zbyt słabe są ;//

A co do reszty meczy, to wszystko bez niespodzianek, oprócz tej porażki Jastrzębi!!
Panie, prosimy o transfery - zdają się wołać kibice :P

From: Hawkeyed

This Post:
00
98089.4 in reply to 98089.3
Date: 06/20/2009 18:14:28
Overall Posts Rated:
7474
Domyślam się jakie pozycje u Ciebie są za słabe ;)
Większość zespołów tej konferencji ma jakieś dziury - Jastrzębie także

Jakiej oprócz? Porażka Jastrzębi była wliczona w koszty ;)
Transfery będą. Ale kibice muszą się uzbroić w cierpliwość. Skauci dokładnie przyglądają się proponowanym przez agentów zawodnikom i zapewniam kibiców, że z nie podpiszemy kontraktu z pierwszym lepszym graczem. Przy naszych ograniczonych środkach z transferami muszę trafić.
Gorzej będzie jak nie trafię

Last edited by Hawkeyed at 06/20/2009 18:15:13

From: Thurin

This Post:
00
98089.5 in reply to 98089.4
Date: 06/20/2009 18:45:53
Overall Posts Rated:
11131113
No najważniejsze to do przodu iść, a ja no za zarobione w pucharze pieniądze muszę coś kupić, bo to się tak nie da, z meczu na mecz jest coraz gorzej ;P

From: Thurin
This Post:
00
98089.6 in reply to 98089.5
Date: 06/24/2009 09:55:20
Overall Posts Rated:
11131113
Nie będzie podsumowania kolejki ? :P Bo chyba była dość ciekawa :P

From: Hawkeyed

This Post:
00
98089.7 in reply to 98089.6
Date: 06/24/2009 10:38:29
Overall Posts Rated:
7474
Będzie, będzie. Wczoraj miałem GP na Valencii i nie miałem czasu na podsumowanie. Dziś wieczorem pewnie napiszę.