BuzzerBeater Forums

Bosna i Hercegovina - II.3 > Trening, II ili III liga

Trening, II ili III liga

Set priority
Show messages by
This Post:
00
309283.1
Date: 05/09/2021 05:57:21
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
589589
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Pitanje za iskusnije

Da li je bolje biti u II ili III ligi prilikom treniranja mladih igraca.

idemo dalje...
This Post:
00
309283.2 in reply to 309283.1
Date: 05/09/2021 07:55:14
Overall Posts Rated:
148148
Po meni bolje 2 radi finansija a uz malo love mozes biti u sredini tabele.U 3 sve botovi skoro

From: Rasho

This Post:
00
309283.3 in reply to 309283.1
Date: 05/09/2021 08:01:48
JAZINE
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
268268
Second Team:
-JAZINE-
Ja sam davno trenirao nešto malo i u trećoj pa se i ne sjećam, ali sam odmah nakon jedne sezone išao nazad u drugu. Mislim da ti je treća liga ok za jednu sezonu max 2 pa povratak u drugu gdje možeš prvo uzeti draftera kad ispadaš pa onda i bonus za promociju u drugu, a taman ti igrači koje treniraš kroz tu sezonu ili 2 u trećoj ligi dođu do potrebnog nivoa da ne ispašta igra u drugoj ligi, a oko njih možeš napraviti jeftinu ekipu i ti kao iskusan menadžer nećeš problema oko opstanka u drugoj, a mislim da se bolje finansijski prođe u drugoj jer kad treniraš trebaš platiti i trenera, pa onda prve 2 sezone trenera mlađih kategorija, doktora, pa onda i ako imaš neku infrastrukturu što je poželjno za trening...

Kad bi i htio biti duže u trećoj ligi, a da npr. treniraš trojicu igrača, oni bi nakon 3-4 sezone vjerovato sami već popunili iznos minimalnih plata pa bi svejedno bio prinuđen ići gore.

From: subivlado

This Post:
00
309283.4 in reply to 309283.3
Date: 05/09/2021 09:17:34
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
589589
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Hvala puno,
tako sam i mislio do 3 pa polako nazad,a probavam sa treningom da vidim kako cu to ispratiti,imam trenutno 6 igraca i lijepo napreduju,strucni stab je izuzetan zasad ne djeluje lose

Vezano za infrastrukturu, koliko je bitna i da li bas utice na trening

idemo dalje...
This Post:
00
309283.5 in reply to 309283.2
Date: 05/09/2021 09:40:58
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
589589
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Hvala
tako ce i biti,
dobro si ovog Francuza istrenirao za nepune 4 sezone,nadam se da ces dobro proci,
ali tu te moram pitati koliko je to isplativo i koliko si ulozio u njega,platis mu transfer. strucni stab sedmicne plate, maximalno si na 2-3 igraca koje mozes trenirati, ispasta ti plasman u ligi, znaci manja posjeta
kad zatvoris krug ako moras sve sam da li je isplativo ili je najbolja prica da te draft pocasti pa da ides ispocetka, pravis igraca za svog gusta ili za reprezentaciju bez razmisljanja o zaradi

idemo dalje...
This Post:
00
309283.6 in reply to 309283.5
Date: 05/09/2021 10:07:37
Overall Posts Rated:
148148
Hvala,ali nazalost evo muku mucim da ga prodam.Vec par puta ga stavljam na TL al nista.Iskreno i ne sjecam se kakve je skilove imao kad sam ga kupio,bilo je tu jos nekih igraca koje sam ranije prodao.
Gorana i Dragu treniram za U21 al koliko vidim bolje ne trenirati za U21 nego za sebe pa ako tamo upadne super ako ne jbg.
Sto se tice isplativisti francuza zaradio bih naravno jer igrao mi je i plata je uracunata u onu min platu sto nam uzimaju svake sedmice da toga nema sigurno bih bio na nuli.
Sto se tice drafta ako si i to pitao samo se isplati ako si 7 ili 8 na tabeli.
Meni je sad furka da kupujem nase i da ih treniram za sebe ali da igraci imaju pot 9 ili 10 i da nisu mnogo zaostali u treningu.
Takodjer po meni se pomocni trener ne isplati ukoliko svi igraci koje treniras nemaju 18 ili 19 god
A valjda bi onda trebalo i od suvenira biti vise love


Last edited by Wordamall at 05/09/2021 10:09:34

From: Rasho

This Post:
00
309283.7 in reply to 309283.5
Date: 05/09/2021 11:01:29
JAZINE
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
268268
Second Team:
-JAZINE-
Pomoćni trener i služi samo za igrače od 18 i 19 godina, nakon toga više nemaju svrhu. A teretana dosta pomaže zajedno sa tim trenerom mlađih kategorija. Sad je moguće da igrač kad završi prve 4 sezone tj. kad napni 22 godine, ima 110-115 pa čak i 120 tsp. Za 4 sezone je moguće dobiti čak 60 skilova. Prije tih inovacija kad igrač završi u21 staž sa 100 tsp bilo bi odlično. Ja sam prije 10-15 sezona trenirao igrača za u21 reprezentaciju koji je bio starter za reprezentaciju kad je osvojena broza na u21 prvenstvu i taj staž je završio sa 98 tsp, a sad igrači sezonu ranije tj. kad napune 21 imaju 98 tsp bez problema ako krenu sa 18 sa bar 50 tsp, a vrlo često i preko toga.

Teren za trening služi samo za slobodna bacanja i otprilike 2 puta po sezoni im podigne skil slobodnih bacanja.

O isplativosti treninga je sve individualna stvar i zavisi od dosta fatora, najbolje je te igrače uklopiti u neke male plate kompletne ekipe koje bi svejedno dao i na druge igrače, ali rpobati naći ostale igrače što kvalitetnije, a što jeftinije što i nije baš tako lako, probati naći idealan balans između treninga i rezultata gdje se može finansijski dobro proći. Već nakon 2-3 sezone ti igrači postaju ravnopravni drugoligaški igrači i igra ne ispašta zbog njih. Mislim da se 4-5 sezona isplati trenirati trojicu, ali da onda kako plate rastu svima njima taj treći postaje finansijski teret i najbolje ga je prodati, a tu se uvijek može dovesti kao treći za trening neki jeftiniji koji će se 2-3 sezone dorađivati pa prodati.

From: subivlado

This Post:
00
309283.8 in reply to 309283.7
Date: 06/27/2021 14:38:04
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
589589
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Cestitke za osvajanju titule i povratak u I ligu , puno srece i dobrih tekmi

Takodje cestitke i JavPees Lumber Jaksu na plasmanu u najvisi rang kao najboljem drugoplasiranom svih II liga

Neznam kakvi su vam planovi ali preticemo sta radite


Do nekih narednih susreta pozdrav svim ucesnicima II.3 u sezoni 53, zelim vam sve naj...

idemo dalje...
From: Rasho

This Post:
00
309283.9 in reply to 309283.8
Date: 06/27/2021 15:00:15
JAZINE
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
268268
Second Team:
-JAZINE-
Hvala na čestitkama, bila je uzbudljiva sezona, ja sam imao dosta sreće u regularnoj sezoni da steknem domaći teren u plej ofu što je na kraju i presudilo. Pred plej of sam doveo pr menadžera za uticaj domaćeg terena i sportskog psihologa koji je držao formu na vrhunskom nivou i to je presudilo da prođem vjerovatno najjaču ekipu u ligi Ilidžu, kasnije sam takođe uspio održati domaći teren protiv još jedne vrhunske ekipe JayPess kome želim puno sreće u prvoj ligi i sa ovom spoljnom linijom već ima prvoligaški nivo, još da se pojača pod košem i biće opasan svima u prvoj...

Nemam trenutno neke ambicije za narednu sezonu jer su mi trenirci još uvijek mladi za ozbiljan učinak u prvoj ligi, tako da vjerovatno ću ispasti pa onda za 2 sezone juriti ponovo plasman u prvu ligu i onda probati biti stabilan prvoligaš.

Takođe tebi puno sreće na draftu i u trećoj ligi, uz dobar trening plan siugran sam da ćeš za par sezona ponovo biti jak i konkurentan za plasman u prvu ligu, a onda kad igrači stasaju i konkurentan u prvoj ligi.

Isto tako svima puno sreće u narednoj sezoni i neka najbolji pobijedi

This Post:
00
309283.10 in reply to 309283.8
Date: 06/27/2021 16:06:40
JayPees Lumber Jacks
III.2
Overall Posts Rated:
2727
Hvala na cestitkama i ljepim zeljama. Rasho je odradio sve kako bi imao prednost domaceg terena i to mu se isplatilo. Sjajna utakmica i zasluzena pobjeda za Jazine.

I od mene pozdrav za sve ucesnike ll. 3 lige i kao sto si vec rekao, do nekih narednih susreta.