BuzzerBeater Forums

BB România > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis
This Post:
44
308620.2 in reply to 308620.1
Date: 03/23/2021 08:36:16
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
salutare si bun venit la noul rand de alegeri NT

nu am foarte multe de spus fiindca forumul nostru e aproape inundat de ce scriu despre NT.
ce am de transmis e ca au trecut 6 sezoane de cand am preluat NT, iar in acest timp juniorii HoF pe care i am monitorizat si dezvoltat si au facut aparitia in lotul NT. sezonul urmator va vedea nu mia putin de 6 jucatori crescuti de la zero cu ajutorul meu.

din fericire nu suntem la un nivel suficient de inalt unde sa resimtim presiunea de a finaliza abrupt evolutia. acesti jucatori sunt aprte din lot pe buna dreptate dar ca sa si joace titulari mai trebuie 2 sezoane pentru skill si inca 1 pentru stamina, deci abia atunci o sa avem amunitie serioasa. altfel continuam evolutia.

ma astept la un mandat mia reusit ca rezultate decat cel care tocmai s-a termiant. am avut un salt seminificativ in primele doua mandate, fapt ce a condus la un tratament mai agresiv din partea adversarilor, cel putin ultimul euro a fost aberant si nejustificat.

acestea fiind zise, in calitate de selectioner, mi-am folosit expertiza si experienta in a asista echipa de u21 care tocmai a scris istorie in ultimele saptamani. in mod evident nu de aia sunt selectioner NT, dar munca depusa pentru a pregati NT in etapa de draft si repartizare la echipe a avut si un efect asupra celor de u21. dorinta mea este ca acest know how transferat sa fie suficient ca u21 sa se descurce solo iar eu sa ma pot concentra pe NT exclusiv.

altfel lucrurile arata bine. va multumesc pentru rabdarea si increderea acordata. lucrurile avansaeaza iar acum rezutlatele sunt si vizibile.

hai Romania!