BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 53 - When you play the game of thrones you win or you die!

Σεζόν 53 - When you play the game of thrones you win or you die!

Set priority
Show messages by
This Post:
44
308414.10 in reply to 308414.1
Date: 03/23/2021 12:42:34
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Χαιρετω κι εγω την νεα παρεα της Α1 για την νεα σεζον. Μετα τη ωραια σειρα τελικων που ειδαμε ( συγχαρητηρια και στους 2) βλεπουμε γνωριμες αλλα και νεες ομαδες στον ομιλο. Με μια πολυ προχηρη ματια οι νεοφωτιστοι δειχνουν αρκετα ανταγωνιστικοι με δυνατα ροστερ ηδη καποιοι εξ αυτων.

Οσο για το φετινο πρωταθλημα εχει ολα τα φοντα να ειναι ισως το πιο ανταγωνιστικο που εχουμε δει και λεω ισως γιατι δεν ξερουμε ακομα αν ολες οι ομαδες θα διατηρησουν αυτο το μπατζετ. Αν συμβει αυτο τοτε σιγουρα θα ειναι. Μιλαμε για 13/16 ομαδες με 700.000+ μπατζετ. Καποτε με τετοια μισθα εβγαινε ο πρωταθλητης και τωρα συζηταμε για ομαδες παραμονης.

Οσο για την ομαδα μου, μετα απο αρκετες σεζον στην αφανεια ηρθε η ωρα να πρωταγωνιστησουμε και να κανουμε πρωταθλητισμο. Το μπατζετ θα μεινει ως εχει και η ομαδα εχει στοχο και τους 2 τιτλους ( οχι ταυτοχρονα αλλα δε θα με χαλουσε κιολας). Ρεαλιστικα με τετοιο μπατζετ δεν μπορω να στοχευω σε τιποτα λιγοτερο. Θα ειναι ομως πολυ δυσκολο και ταυτοχρονα ωραιο καθως υπαρχουν τουλαχιστον αλλες 3 ομαδες ( τεραστιους, αετος, σουπερνοβα) με ροστερ που μπορουν να κατακτησουν οποιονδηποτε απ τους 2 τιτλους ενω οι υπολοιπες ομαδες που θεωρητικα ειναι ενα σκαλι πιο κατω δειχνουν τρομερα ανταγωνιστικες, με μεγαλα μπατζετ και πολυ ποιοτικες προσθηκες.

Η αληθεια για το φετινο πρωταθλημα ειναι αυτη ειτε την βλεπει καποιος ειτε οχι. Καλη σεζον να εχουμε και πανω απ ολα να την ευχαρηστηθουμε. Και καπου εδω να προσθεω οτι ειμαι και extra χαρουμενος για τον Αιμαρ ο οποιος ειναι και παλι μαζι μας και με τον γραπτο του λογο μπορει να κανει το πρωταθλημα ακομα πιο ενδιαφερον και αξεχαστο.


This Post:
22
308414.12 in reply to 308414.11
Date: 03/23/2021 13:26:30
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Υποκλινομεθα στην εμπειρια σου.

This Post:
00
308414.14 in reply to 308414.13
Date: 03/23/2021 13:36:25
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Φανταστικε*

This Post:
22
308414.16 in reply to 308414.14
Date: 03/23/2021 15:13:54
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Καλησπέρα και από μένα, και καλώς ορίσατε όσοι ανεβήκαατε ή επιστρέψατε στην Α1!

Ειδικά καλως ορίσματα για άλλη μια φορά στον CRETE, στον S H A R K S ο οποίος έκανε το 22-0 και έφτασε στους 4 του κυπέλλου, με μπροστάρη Έλληνα Διεθνή παιχταρά, αλλά και φυσικά με τη σειρά μου στον Valencia.


Με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον αναμένω και εγώ με τη σειρά μου το φετινό πρωτάθλημα! Πολλές ομάδες με δυνατούς παίκτες και πολλοί Έλληνες διεθνής (πρώην και νυν) στην Α1, και ελπίζω να γίνουν ωραία ματσάκια. Βλέπω βέβαια και εγώ και ο Μετεωρίτης έχουμε Τεράστιο, Νόβα, Βαλένθια εκτός. Θα γίνουν ωραίες μάχες.


Φυσικά, με το πέρας της σεζόν, να ευχηθώ και επίσημα καλή επιτυχία στις ομάδες που υποβιβάστηκαν, και ειδικότερα σε όσους σκοπεύουν να προπονήσουν 18χρονα! Μιλάω δηλαδή για τα restart Xeftilaikou, Anwgeia Cretan Hawks και γιατί όχι και ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ που έπιασε φημησμένο ντραφτάκι!

This Post:
00
308414.17 in reply to 308414.6
Date: 03/24/2021 04:46:55
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Μετά την μεταγραφή του Γαλαξίδη κάτω από 50 μηνύματα στο φόρουμ θα είναι αποτυχία! XD


Κάτι θα κάνουμε!

Αλλά βλέπω τους πέρνετε δυο -δυο τους διεθνείς κ δεν κάνουμε δουλειά.
Μάζεψε τους από την λίστα γιατί θα τους πάρω και τους 2,μθα ψάχνεις μετά κ δεν θα βρίσκεις...! :-P

Tην παράμετρο του Μετεώ δεν την περίμενα! Καλύτερα όμως να υπάρχει και κάτι στην απέναντι πλευρά να ζορίζεται κ ο Αετός που την είχε δει πολύ χαλαρά μετά κ από την επιλογή του Νίκου!



This Post:
00
308414.18 in reply to 308414.16
Date: 03/24/2021 05:00:07
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Βλέπετε απαντάω ξεχωριστά για να γράφω μνματα...! Άλλα 47 θέλω τώρα

Εσένα στα έχω να ξέρεις μαζεμένα από τον τελικό κυπέλλου.Είδαμε το ματς στο βίντεο κ η απόφαση λέει ότι υπήρξε μια ελαφρια φαρδύτητα σε σχέση με το αποτέλεσμα του παιχνιδιού.Μικρό ερωτηματικό παραμένει για μάς αν είχαμε επιλέξει λίγο πιο αργό ρυθμό.

Σε κάθε περίπτωση έχουμε συνηθίσει οι μισητοί αντίπαλοι να οργιάζουν κατα καιρούς εις βάρος μας!!! Έχουμε μπλέξει ελαφρώς αλλά θα ξεμπλέξουμε. :-P

This Post:
00
308414.19 in reply to 308414.18
Date: 03/24/2021 05:47:24
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Μάλλον οι (σίγουρα πενιχρά) πληρωμένοι αναλυτές σου στην ομάδα, προκειμένου να κρατήσουν τη δουλειά τους τώρα που τα οικονομικά των Supernova είναι στα "κόκκινα" για τα δεδομενα του οργανισμού, σου φέρνουν μονταρισμένα βίντεο και κρύβουν την αλήθεια!


Μερικές σκηνές διαρρεύσανε από τα βίντεο, και απ ότι είδα στο μονταζ έχουν κοπεί τόσο οι "γκρι" με τις αποφάσεις τους, όσο και τα πουλέν σου να αστοχούν στα θεία δώρα των διαιτητών.

Μήπως να αφήσεις τις προπονήσεις αντοχής και φόρμας και να βάλεις καμια βολή?

Καλή αρχή μισητέ! Και κοίτα μη σας κάνει πάλι κανένα 22-0 ο Τεράστιος (εσάς που έχετε και εντός ματς εννοώ), γιατί βίντεο με 44 σερί νίκες δε θα αντέχεται από κανένα μας.

This Post:
55
308414.20 in reply to 308414.19
Date: 03/24/2021 16:27:04
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
‘’Χωρίς τα Μετέωρα δε θα υπήρχαν οι terastiousp
και χωρίς τους terastiousp δε θα υπήρχαν τα Μετεωρα’’


Καλησπέρα Βασίλη. Σκεφτόμουν να ξεκινήσω τις συνεντεύξεις από τα AGGOYRIA που θα αγωνιστούν για πρώτη φορά στην A1. Ωστόσο, η μεταγραφή του Cholera που εκτίναξε το μπάτζετ των Μετεώρων κοντά στο 1 εκατομμύριο άλλαξε τη σειρά.

-Τα Μετεωρα B.C. υπάρχουν στον buzzerbitiko χάρτη από τη 18η σεζόν. Από τη σεζόν 36 αγωνίζονται στην Α1 και η φετινή θα είναι η 18η συνεχόμενη. Πριν πάμε όμως στα αγωνιστικά και ορμώμενος από το... γράμμα που είχες στείλει στον Marin, πες μας δυο λόγια για το τι σημαίνει buzzer για σένα;


-Καλησπερα Κωνασταντινε. Η αληθεια ειναι οτι με ξεκινας απο τα σκληρα καθως το να περιγραψω τι σημαινει το buzzer για εμενα θελει να εμβαθυνω αρκετα χαχα. Ενδεχομενως να αναφερθω σε πραγματα που εχω ξαναπει αλλα δεν περιαζει. Το παιχνιδι το ξεκινησα οταν ημουν δευτερα λυκειου μετα απο εναν σχολικο περιπατο. Πηγαμε στο σπιτι του Ηλια ο οποιος ειχε κανει ομαδα πριν λιγες ημερες και με εψησε να κανω κι εγω. Για την ιστορια η ομαδα αυτη δεν ηταν τα Μετεωρα, καθως η προηγουμενη ομαδα μου εγινε μποτ και την σεζον 18 επισημως ξεκινησα μια νεα προσπαθεια με την ομαδα που εχω μεχρι σημερα. Γι αυτο παρα το γεγονος οτι ξεκινησαμε το παιχνιδι ταυτοχρονα με τον Ηλια, οι terastiousp και τα Μετεωρα εχουν διαφορετικη ημερομηνια ιδρυσης.
Το παιχνιδι μου εχει χαρισει απιστευτες στιγμες οποτε οσο βαρυ και αν ακουστει ειναι ενα κομματι το οποιο ηταν και ειναι σημαντικο για εμενα. Δεν ξερω τι μπορει να συμπερανει καποιος απο αυτο. Φυσικα και δεν το εξισωνω με τα πραγματικα σημαντικα πραγματα που εχει ενας ανθρωπος στην καθημερνοτητα του. Μιλαμε παντα για την σημαντικοτητα που θα μπορουσε να εχει ενα αντικειμενο ενασχολησης στον ελευθερο χρονου καποιου.
Μεσα λοιπον σε αυτα τα 10+ χρονια που παιζω το παιχνιδι εχω εξελιχθει κι εγω ο ιδιος οποτε παραλληλα με ολες τις αναμνησεις του παιχνιδιου με καποιο τροπο συνδεω και τους διαφορετικες φασεις της δικης μου ζωης. Για παραδειγμα η πρωτη φαση ειναι η σχολικη, η δευτερη φαση ειναι η φοιτητικη, η τριτη φαση ειναι η στρατιωτικη, η τεταρτη φαση ειναι η ζωη μετα τον στρατο και ψαχνοντας δουλεια στην Ελλαδα, η πεμπτη φαση ειναι η πρωτη καραντινα του Μαρτιου το 2020 και η τελευταια φαση ειναι τωρα που βρισκομαι στο εξωτερικο ( Ολλανδια) σε μια τελειως διαφορετικη ζωη.
Μεσα σε αυτα τα χρονια γνωρισα ανθρωπους μεσω του παιχνδιου με τους οποιους ανταλλαξαμε αποψεις, με αλλους γνωριστηκαμε περισσοτερο, με αλλους λιγοτερο, με αλλους δεθηκα και κανω παρεα και στην κανονικη μου ζωη ( οπως με εσενα), με αλλους παραξηγηθηκα. Δεν πεταω απολυτως ΤΙΠΟΤΑ απ ολα αυτα γιατι ειναι αναμνησεις του παιχνιδιου που της κραταω μεχρι σημερα και με εχουν βοηθησει να προχωρησω σε αυτο αλλα πανω απ ολα καταφεραν να δωσουν μια διαφορετικη νοτα στην καθημερινοτητα μου αρκετες φορες.
Οπως βλεπεις λοιπον δεν μπορω ευκολα να απαντησω με μερικες προτασεις στο τι σημαινει το buzzer για εμενα. Το buzzer στο μυαλο μου μπορει να ειναι ενα απογευμα μπροστα στο λαπτοπ μου παρακολουθοντας ενα παιχνιδι, ενα αραγμα στην παραλια το καλοκαιρι μαζι με τον Ηλια κανοντας σκαουτινγκ απο τα κινητα μας τον επομενο αντιπαλο λιαζομενοι κατω απο τον καυτο ηλιο, ενα κινητο διπλα απ τον υπολογιστη της δουλειας να κανει συνεχομενα refresh για να δω αν κερδισα τελικα το bid war για να παρω τον παιχτη που θελω, ατελειωτες ωρες τηλεφωνου με τον Ηλια και πλεον και μαζι σου για τα πλανα της επομενης σεζον και πολλα αλλα που σιγουρα εχω ξεχασει.
Γραφοντας ολα αυτα λοιπον αυτο που συμπεραινω κι εγω ισως για πρωτη φορα δεν ειναι η σημαντικοτητα του παιχνιδιου για μενα με αμεσο τροπο αυτη που ξεχωριζει, αλλα η ατμοσφαιρα η οποια εχω χτισει γυρω απο το παιχνιδι. Αυτη ειναι σημαντικη. Θα δανειστω λοιπον μια φραση που ειχα ξαναπει μετα τον τελικο κυπελλου της σεζον 51 και θα κλεισω με αυτην : ‘’Χωρις τα Μετεωρα δεν θα υπηρχαν οι terastiousp και χωρις τους terastiousp δε θα υπηρχαν τα Μετεωρα’’.

Last edited by Aimar 21 at 03/24/2021 16:54:19

Advertisement