BuzzerBeater Forums

BB România > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Otis

This Post:
33
306076.2 in reply to 306076.1
Date: 09/08/2020 10:08:10
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Bun venit la alegerile pentru sezoanele 51-52.

am sa prezint pe scurt ce am facut, in caz ca n-ati apucat sa cititi deja pe forum

astazi avem rank 35 cu o mica fluctuatie spre 33. cand am inceput aveam 45-50
concret, daca inainte eram cap de serie nr 5 la egalitate cu 6, acum la urmatoarele calificari incepem cap de serie nr 4 la egalitate cu 3.

am avut 2 mandate la rand in care progresul a fost stabil. doua campanii de succes in turneul de consolare, ultima fiind cununata cu o prezenta in optimi.

ca lot lucruriel au stagnat fiindca am dirijat din eforturile de antrenament pe jucatorii batrani in cei tineri. deja primele roade se vad.

sorin vasile, jucator antrenat 75% de mine, acum va fi titular SG si poate cu noroc PG pana la sf de sezon. e deja egal cu ceilalti sg din trecut. 1 jucator nou e gata sa contribuie pana spre sf de sezon tot pe exterior cu JR iar pana la sf sezonul viitor inca unul va fi gata si vom putea ataca cu 4 jucatori pe pg sg exterior.
aici managerii lor pot sa confirme cat de implicat am fost in cresterea si optimizarea lor.


nu o voi spune pozitiv ca viitorul suna bine ci o voi spune cu regret, mai tb 2 sezoane ca juctorii HoF care au exceleat la u21 si au fost crescuti cu gym 3, antrenor exceptional din prima zi, plus yt si restul, vor ajunge la varsta la care pot egala batranii din lot.

pentru oricine aspira sa ajunga vreodata antrenor NT sau u21 tb sa intelegeti de pe acum, transmiterea ordinelor de joc e doar un sfert din toata smecheria cu nt. daca nu ai jucatori degeaba dai ordine de nota 10. iar noi fiind o tara cu user pool foarte mic ca numar, sub 100, realist poate 40 care stiu unde sunt ordinele de joc si chestiile care nu sunt in manual, tot efortul pica pe antrenor plus 1-2 secunzi iar acolo e dupa norocul fiecaruia


alte realizari. din lotul real de 15 juc nt, 13 sunt la useri romani. tinuti in forma. stamina spre maxim. fara minusuri pe secundare. fara minus pe stamina sau pe libere.

iar la nivel de sub 23 de ani, din 30 de jucatori hof de diverse varste cu sanse nt, doar 1 care e pe la mijloc ca skills nu e la o ferma sau user dedicat nt. toate astea s-au cladit in 4 sezoane plus ce am facut inainte. in mod realist 2 ani calendaristici.

fiecare dintre voi a avut tangente cu mine fie pentru a antrena fie pentru a vinde catre altii mai concentrati pe antrenament si multi stiti si efortul care intra in a genera genul asta de progres.


ca in fiecare an, anunt ca in stafful de NT avem nevoie de un scouter de skills. ca nt inca nu am ajuns la nivelul la care asta face diferenta, dar la ce jucatori vom avea acest lucru va conta. informatiile obtinute deja nu mai sunt de actualitate iar pentru a fi competitivi ep toate palierele de joc, avem nevoie si de altii ca singuri nu se poate.


sper ca sunteti multumiti de rezutlatele de pana acum, iar cel mai important, implicati, fiindca in final echipa nt nu e pe post de echipa de utopia pt cine castiga alegerile. e un cu totul alt fel de joc. inainte credeam ca seama cu clubul si intr-adevar seamana daca tragi la b3, dar altfel, noi vorbim de performanta contra unora care au 5 jcuatori pe banca cat bugetul unei echipe de prima liga.


marja catre top se reduce si aproape suntem acolo.

multumesc tuturor indiferent de masura contributiei

si
hai Romania