BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Tarikz
This Post:
22
305998.2 in reply to 305998.1
Date: 09/09/2020 16:00:56
KK Zulfikars
II.1
Overall Posts Rated:
648648
Second Team:
Falcons BC
Pozdrav svima,

nakon par sezona odsustva na velikoj sceni BB BiH zajednice, odlucio sam da povratak u Prvu ligu okrunim ponovnom kandidaturom za selektora reprezentacije BiH.
Vecina zajednice me vec dobro poznaje - neko kao velikog rivala ili prijatelja, neko kao nekadasnjeg sampiona i visestrukog osvajaca Kupa BiH, neko kao trenera nekolicine bivsih/potencijalnih A reprezentativaca, a neko kao bivseg selektora nase reprezentacije.

Neki od vas bi mozda mogli okarakterisati moj prosli mandat kao relativno neuspjesan u takmicarskom smislu, s obzirom da nismo prosli u drugu fazu Eura i da nismo bili konkurentni do samog kraja u Utjesnom Turniru, i to ne bi bila potpuno pogresna tacka gledista.
Medjutim, volio bih spomenuti da je upravo moj mandat bila neophodna tranzicija iz jedne prosjecne evropske reprezentacije u reprezentaciju koja je danas, zahvaljujuci mojim odlicnim nasljednicima, vlasnik visestrukih odlicja sa velikih takmicenja. Tokom moje dvije sezone na celu A reprezentacije, uspjeli smo:

1. Aktivirati zajednicu do tada nezapamcenih visina pisanjem iscrpnih analiza i izvjestaja
2. Povecati interes za treningom kod domacih vlasnika
3. Razviti nivo komunikacije izmedju A i U21 reprezentacije koji je rezultirao planskom tranzicijom najvecih U21 nada u trening za seniorski nivo, a samim time i igracima koji su postavili neke nove standarde za ulazak nasu najbolju selekciju

Iz ovih razloga bih svoj protekli mandat u konacnici ocijenio prilicno uspjesnim i smatram da zasluzujem priliku da, poucen prijasnjim iskustvom, uradim bolji posao i u takmicarskom smislu.

Ukoliko zadobijem vase povjerenje, radicu na popravljanju atmosfere u i oko nase reprezentacije, obezbjedjenju njene buducnosti i povratku u sami vrh evropske i svjetske kosarke.

Bilo bi vrlo neozbiljno od mene tvrditi da mogu uspjeti u ovome sam - vrlo je malo uspjesnih selektora koji iza sebe nisu imali jake timove savjetnika. Ako postanem selektor, oformicu Strucni Stab koji ce mi pomagati sa skautiranjem i taktickim pripremama utakmica. Na nivou kojem mi tezimo, kvalitetni savjetnici nisu sramota ili luksuz, oni su potreba, a cini mi se da imamo takve menadzere i u nasoj zajednici.

To bi bilo to od mene, ukoliko imate pitanja uvijek ih mozete postaviti na temi za debate.

LP