BuzzerBeater Forums

Hellas - II.4 > Σεζόν 50

Σεζόν 50

Set priority
Show messages by
From: v-span

This Post:
00
304893.10 in reply to 304893.9
Date: 06/09/2020 12:20:40
red bad boys
III.6
Overall Posts Rated:
5353
Και για μενα η πρεμιερα δεν κυλησε ιδανικα αλλα σε ματσ εκτος εδρας για πρωτη συμμετοχη στην κατηγορια πηγαμε αρκετα καλα. σημερα μπορουμε να παρουμε τη νικη. Στοχος της ομαδας ειναι η συμμετοχη στα πλει οφς. Βαζουμε τον πηχη ψηλα για πρωτοεμφανιζομενοι αλλα μονο ετσι μπορεις να γινεις ανταγωνιστικος και καλυτερος

From: v-span

This Post:
00
304893.11 in reply to 304893.10
Date: 06/09/2020 14:28:23
red bad boys
III.6
Overall Posts Rated:
5353
Ημέρα 2 (Τρίτη 9 Ιουνίου 2020) : Επιδόσεις από https://www.buzzer-manager.com

Αποτελέσματα
BORBA B.C. 103 - Iraklis-Panorama B.C 96
L e g e n d 74 - a.o.melission 85
CRETE 88 - Veblen BC 74
Αφροδίτη Ζωγράφου 72 - Athinaikos BC 91
Maddogs-Hellas 19 - Peristeri Lakers 92
S H A R K S 91 - red bad boys 93
AO Kentavros Dafnis 104 - vazeloi 94
ΓΣΠ 75 - S.H.A.P.E 99

Οι καλύτερες ομαδικές επιδόσεις της βραδιάς
Πόντοι : 104 : AO Kentavros Dafnis
Ριμπάουντ : 63 : Peristeri Lakers
Ασσίστ : 27 : AO Kentavros Dafnis
Κλεψίματα : 15 : Peristeri Lakers
Τάπες : 13 : Peristeri Lakers

Οι καλύτερες ατομικές επιδόσεις της βραδιάς
Πόντοι : 37 : A. Chrisafakis (vazeloi)
Ριμπάουντ : 25 : S. Duso (Peristeri Lakers)
Ασσίστ : 11 : F. Fontrubia (red bad boys)
Κλεψίματα : 6 : T. Prodromou (Peristeri Lakers)
Τάπες : 4 : S. Duso (Peristeri Lakers), D. Šelgunovas (S.H.A.P.E), R. Obiegło (Veblen BC)

Το Τop 5 της βραδιάς
Πόιντ Γκαρντ : S. Duso (Peristeri Lakers) (8 Πόντοι, 25 Ριμπάουντ, 9 Ασσίστ, 1 Κλεψίματα, 4 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 34
Σούτινγκ Γκάρντ : A. Chrisafakis (vazeloi) (37 Πόντοι, 3 Ριμπάουντ, 2 Ασσίστ, 0 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 30
Σμολ Φόργουορντ : T. Prodromou (Peristeri Lakers) (24 Πόντοι, 2 Ριμπάουντ, 7 Ασσίστ, 6 Κλεψίματα, 2 Τάπες), J. Mason (red bad boys) (31 Πόντοι, 9 Ριμπάουντ, 3 Ασσίστ, 1 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 33
Πάουερ Φόργουορντ : X. Fujie (AO Kentavros Dafnis) (30 Πόντοι, 16 Ριμπάουντ, 3 Ασσίστ, 0 Κλεψίματα, 1 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 39
Σέντερ : S. Barrow (CRETE) (27 Πόντοι, 11 Ριμπάουντ, 4 Ασσίστ, 3 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 37

Ο MVP της βραδιάς
X. Fujie (AO Kentavros Dafnis) (30 Πόντοι, 16 Ριμπάουντ, 3 Ασσίστ, 0 Κλεψίματα, 1 Τάπες) : Αποδοτικότητα : 39

Η χειρότερη επίδοση της βραδιάς
K. Frattis (Maddogs-Hellas) (5 Πόντοι, 9 Ριμπάουντ, 1 Ασσίστ, 1 Κλεψίματα, 0 Τάπες) : Αποδοτικότητα : -10

Στατιστικά όλων των ειδών
Ο παίκτης με τα περισσότερα λάθη : Y. Fronas (Maddogs-Hellas) : 7 Λάθη

Ο παίκτης - στόχος των διαιτητών : L. Seymour (Iraklis-Panorama B.C), Y. Chasoulas (Iraklis-Panorama B.C), P. Brechot (ΓΣΠ), L. Kritikos (vazeloi), T. Kogkas (vazeloi), K. Frattis (Maddogs-Hellas) : 6 Φάουλ

Ο ακρογωνιαίος λίθος (περισσότερα λεπτά) : H. Osorno (Iraklis-Panorama B.C), v. Kavakos (Αφροδίτη Ζωγράφου), G. Saikus (S.H.A.P.E), E. Filippou (Maddogs-Hellas), Y. Fronas (Maddogs-Hellas), M. Dimidou (Maddogs-Hellas), N. Kaketsis (Maddogs-Hellas), F. Fontrubia (red bad boys) : 48 Λεπτά

Ο σουτέρ : A. Chrisafakis (vazeloi) : 7 Τρίποντα

Ο καλύτερος : A. Cosio (a.o.melission) : Αξιολόγηση : 16.0

Ο χειρότερος : D. Pitotti (ΓΣΠ), E. Filippou (Maddogs-Hellas), K. Frattis (Maddogs-Hellas), N. Kaketsis (Maddogs-Hellas) : Αξιολόγηση : 3.5


From: BORBA

This Post:
00
304893.12 in reply to 304893.10
Date: 06/09/2020 15:00:39
BORBA B.C.
II.2
Overall Posts Rated:
338338
Ήταν ντέρμπι για 40 λεπτά και αυτό αποδείχτηκε περίτρανα μέσα στις τέσσερις γραμμές του παρκέ!

Οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν συνεχώς στο σκορ, ωστόσο στα τελευταία κρίσιμα λεπτά οι παίχτες μας έδειξαν περίσσια ψυχραιμία και κατάφεραν να πάρουν το πολύτιμο για εμάς ροζ φύλλο αγώνα, ενάντια σε έναν αντίπαλο με τον οποίο έχουμε κοινό στόχος πού δεν είναι άλλος από την παραμονή στην κατηγορία!

Η πρώτη μας νίκη στην επιστροφή μας στην Α2 σίγουρα έφερε ενθουσιασμό στις τάξεις της ομάδας, ωστόσο ακόμα είναι πολύ νωρίς και όλοι γνωρίζουμε ότι θα πρέπει να πηγαίνουμε βήμα βήμα προκειμένου να πετύχουμε τον στόχο μας για φέτος!


This Post:
00
304893.13 in reply to 304893.12
Date: 06/10/2020 00:55:14
Αφροδίτη Ζωγράφου
III.5
Overall Posts Rated:
336336
2η ήττα σήμερα αλλά ο προβληματισμός μου είναι ο εξής. Επαιξα με 2 πολύ δυνατές ομάδες με χαμηλότερη διάθεση και ήμουν μέσα στο παιχνίδι για 3 περιόδους. Γιατί μετά σε αμφότερα τα παιχνίδια επήλθε η κατάρρευση; Τιμητικό για την ομάδα μας ότι και οι δύο αντίπαλοι έπαιξαν κανονικά. Θα δείξει. Θεωρώ ότι έχουμε πολύ καλή ομάδα και με 1-2 κινήσεις δεν θα έχουμε πρόβλημα επιβίωσης. Καλή συνέχεια σε όλους.

This Post:
00
304893.14 in reply to 304893.13
Date: 06/10/2020 02:49:40
Overall Posts Rated:
1717
Η εντύπωση που έχω αποκομμίσει από το παιχνίδι είναι ότι δεν έχει σημασία τι κάνεις κατά τη διάρκεια αλλά στο τέλος. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρώτα καθορίζεται η διαφορά του σκόρ και μέτα το πως θα επιτευχθεί. Κοινώς θα μπρούσες να έχανες όλο το ματς, να έφτανε η διαφορά στους 30 πόντους και μετά να έβαζα τους αναπληρωματικούς στην 4η. Αν κάποιος βέβαια ξέρει κάτι παραπάνω, ας μας διαφωτίσει.

Προφανώς έχεις δυνατή όμαδα, απλά νομίζω ότι πρέπει να δεις και το μέσο όρο ηλικίας Δημήτρη.


This Post:
00
304893.15 in reply to 304893.14
Date: 06/10/2020 03:49:41
Αφροδίτη Ζωγράφου
III.5
Overall Posts Rated:
336336
Εκτός από τον 34άρη που πήρα οι άλλοι δεν είναι ακόμα σε ηλικία για pop down. Βασικά έχω προσέξει ότι τα Pop down έρχονται βροχή από 34 και μετά. Άρα στόχος μου είναι αν μείνω κατηγορία, οι 2 33χρονοι και οι 34χρονος να φύγουν του χρόνου. Ιδίως αν υποβιβαστώ και με το δεδομένο ότι ο Έλληνας που προπονώ θα μπορεί να είναι βασικός στην Γ' Κατηγορία , τότε αυτό είναι ακόμα καλύτερο. Υπάρχουν ομάδες με πολύ πιο γερασμένο μέσο όρο ηλικίας, δε με προβληματίζει αυτό. Τέλος πάντων, δε με ενοχλεί, παιχνίδι είναι. Ο,τι είναι να γίνει, θα γίνει. Γενικά θεωρώ ότι με 1-2 προσθήκες, ειμαι μια χαρά. Το θέμα είναι να αποφύγω την 8η θέση.

This Post:
00
304893.16 in reply to 304893.15
Date: 06/10/2020 04:08:18
Overall Posts Rated:
1717
Μόνο ένας παίκτης στα χρονικά που παίζω δεν έχει κάνει pop-down στα 33 ούτε ένα. Τον πούλησα πέρσι όμως γιατί ήταν μέρος του σχεδιασμού για φέτος. Δεν λέω ότι έχεις θέμα, απλά έκανα μία αναφορά σαν φιλική συμβουλή. Να ξέρεις στη μεριά μας γίνεται μάχη. 2 χρόνια τώρα τερματίζω 3ος ωστόσο, το τι γίνεται απο πίσω μου, δεν λέγεται! Στρατηγική χρειάζεται για το τι ματς θα χτυπήσεις. Αλλά είσαι παλιός, ξέρεις εσύ.

Last edited by Coach D at 06/10/2020 04:08:43

This Post:
44
304893.17 in reply to 304893.16
Date: 06/10/2020 17:50:51
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Για οποιον ενδιαφερεται ποσταρω την επιδραση στις βολες του βοηθητικου γηπεδου επιπεδου 3, που κοστιζει 1 εκατομμυριο και μολις γκρεμιστει σου γυριζει πισω τα μισα και με κοστος συντηρησης 15.000 την εβδομαδα. Ιδανικο για παικτες με ενδεχομενη προοπτικη αντρων και ειδικα για παικτες με χαμηλες βολες εξαρχης. Εμενα οι δυο 23χρονοι ειχαν 1 βολες στα 19 τους και τωρα στα 23 εχουν παει 9. Και το επιπεδο 2 θα κανει δουλεια ή ακομα και το επιπεδο 1. Σιγουρα εχει το κοστος του σε σχεση με το να προπονησουμε τζαμπα βολες στα 29 του παικτη αλλα εχει και καποια σημαντικα κερδη για την πορεια μεχρι εκεινη την ηλικια.

Αφηνω το 1ο ανεβασμα που καποιοι μπορει να ηταν κοντα να ανεβουν και καταγραφω απο κει και περα.

Απο 18 χρονων μεχρι 21

Βασακης σε 51 εβδομαδες 8 ανεβασματα( μ.ο καθε 6,4 εβδομαδες)
7+6+6+7+6+6+7+6 εβδομαδες για καθε ανεβασμα μετα το πρωτο

Απο 19 χρονων μεχρι 22

Μειντανης σε 46 εβδομαδες 7 ανεβασματα ( καθε 6,6 εβδομαδες περιπου)
7+6+7+6+7+6+7 εβδ

Μπεθανης σε 46 εβδομαδες 7 ανεβασματα
7+6+7+6+6+7+7εβδ

Απο 23-26 χρονων

Eremiáš σε 38 εβδ 5 ανεβασματα( καθε 7,6)

Απο 26χρ -29 χρ

Artamanauskas σε 42 εβδ 5 ανεβασματα( καθε 8,4 )

Απο 27-30 χρ

Βενιαμιν σε 42 εβδ 5 ανεβασματα( καθε 8,4 εβδ)

This Post:
00
304893.18 in reply to 304893.17
Date: 06/11/2020 06:17:00
Overall Posts Rated:
1717
Δλδ είναι σαν να πληρώνω προπονητή 15.000 και να δίνει βολές και να μου δίνει σκιλ απ ανα 6 βδομάδες. Αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχουν τα καλά και τα κακά στην προκειμένη περίπτωση. Με το γήπεδο προπονείς παράλληλα. Μπορείς να δίνεις αγωνιστική ας πούμε (αν δεν έχεις προπονητή) και να παίρνεις και καμία βολή. Ωστόσο σκέφτομαι, ότι αξίζει τον κόπο; Να δώσω 1 μύριο για να φτιάξω κάτι και να περιμένω 3 χρόνια για να δω ουσιαστική βελτίωση στις βολές; Δεν ξέρω, θέλω και τη γνώμη των άλλων. Δεν λέει αν είναι καλό ή όχι. Έχω περιέργεια να δω τι δίνουν πίσω ο ραδιοφωνικός σταθμός και η μπουτίκ. Ίσως είναι καλύτερο αν αυξηθούν τα κέρδη σου. Κάνεις και πιο εύκολα επενδύσεις. Ίσως το 1 μύριο είναι καλύτερο να ξοδευτεί στο γήπεδο. Αν υπάρχει λόγος φυσικά.

Το γυμναστήριο που προπονείς διάφορες δεξιότητες είναι επίσης, κάτι που θα πρέπει να εξεταστεί( δεν εννοώ από σένα ΓΣΠ, μιλάω γενικά). Αξίζει και αυτό;

Η αίσθηση μου είναι το Μπαζερ μας βάζει extra features αλλά και οικονομικό καπέλο πολύ περισσότερο από όσο θα έπρεπε. Για να τα κάνεις όλα αυτά, πρέπει να παρατήσεις το παιχνίδι 2 ή 3χρόνια(όχι μπαζερικά). Να πέσεις στην 5η κατηγορία και με καμία 20αριά εκατομμύρια να αρχίσεις τις επενδύσεις. Μπορεί τότε στο μέλλον να καταλήξει να είναι υπέρ σου.

This Post:
00
304893.19 in reply to 304893.18
Date: 06/11/2020 10:08:09
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Ειναι το σημαντικο το κοστος σε σχεση με το να προπονησεις βολες τζαμπα στα 28-29. Θα κοστισει ας πουμε για 7 σεζον:
1 εκ αγορα και 1,5 εκατ συντηρηση μειον 500 χιλ αμα το γκρεμισεις, θα παει γυρω στα 2 εκατομμυρια. Επιπεδο 2 θα παει στο ιδιο χρονικο διαστημα 1,4 εκατ και επιπεδο 1 γυρω στις 750 χιλ με την προυποθεση να γκρεμιστουν καποια στιγμη.

Για ομαδες που δεν προπονουν για εθνικη δεν αξιζει (καλυτερα να επενδυσουν σε σταθμο-μπουτικ) ή αξιζει υπο προυποθεσεις οπως για παραδειγμα μια ομαδα να εχει 2-3 προπονησιμους 24-25 χρονων που θα προπονηθουν μεχρι τα 29 και να εχει αγορασει 3-4 παικτες ακομα 26-27 χρονων οποτε μεχρι τα 30 χρονων θα εχει ανεβει ολη η ομαδα +6 βολες, σημαντικο για κλειστα ματσακια ενω ταυτοχρονα θα συνεχιζεται και η προπονηση. Ναι μεν κοστιζει 10-15 χιλ την εβδομαδα αλλα αμα χασεις ενα κλειστο ματς εκτος εδρας λογων βολων θα εχεις στο επομενο εντος ας πουμε 30.000 χασουρα απο τα εισητηρια.

Τωρα για οποιον προπονει για εθνικη ειναι διαφορετικα.Πρωτα απ ολα πληρωνουμε συνειδητα πολλα λεφτα. Μας παει η προπονηση πανω απο 10 εκατομυρια και γι αυτο ειναι σημαντικο να προπονουμε και 2ο ή ακομα και 3ο παικτη και να τους πουλησουμε καποια στιγμη. Αρα το κοστος ειναι ηδη σημαντικο οποτε 1-1,5 εκατ ακομα οποιος μπορει θα το δωσει αφου στην ουσια παιζουμε για τις εθνικες. Για τους δικους μου παικτες με 1 βολες στα 19 τους ηταν μονοδρομος η αγορα αυτη
συν οτι ανεβαζω 3 παικτες ταυτοχρονα. Σιγουρα θα κοστισει αλλα υπαρχουν και θετικα οπως:

Θα πιασουν 4-5 παραπανω βολες σε σχεση με το να προπονησουν αντοχη-βολες στα 29 γιατι θα πρεπει καπου εκει να δωθει και προπονηση καταστασης. Αντιστοιχο παικτη με 1 βολες κατασκευαστικα τον πηγα μεχρι το 8 βολες και μετα προπονησα αγωνιστικη κατασταση για την αντρων.

Πιο γρηγορα ετοιμος ο παικτης για αντρων αφου θα μενει μονο η αντοχη, αρα περισσοτερος χρονος για λιγο ακομα προπονηση αν δεν εχει ταβανιασει ή και περισσοτερος χρονος για προπονηση καταστασης, σημαντικο για την αντρων.

Στη διαδρομη μεχρι τα 29 ειναι αλλο να εχεις παικτη για την ομαδα σου με40% βολες και αλλο με 70% και ειδικα για καλους παικτες που κερδιζουν φαουλ.

Πολλα ματς στο παιχνιδι ειναι κλειστα στο σκορ, οποτε καποιες νικες παραπανω θα ερθουν για τις ομαδες(αρα και εσοδα) ενω για τις εθνικες καθε τι καλυτερο μετραει γιατι σε αυτο το επιπεδο μετραει η καθε λεπτομερεια.

Αρνητικο το κοστος,θετικα τα παραπανω. Αυτα για το βοηθητικο.

Για σταθμο-μπουτικ θα με ενδιεφερε να γνωριζω τι ακριβως δινουν γιατι μολις γινει η αποσβεση θα δινουν καθαρο κερδος.
Λογικα θα αξιζουν.

Επανερχομαι λιγο αργοτερα με το γυμναστηριο.

This Post:
22
304893.20 in reply to 304893.19
Date: 06/12/2020 21:28:46
ΓΣΠ
II.4
Overall Posts Rated:
184184
Γυμναστηριο εχω επιπεδο 3 με κοστος 1 εκατομυριο και 15.000 την εβδομαδα συντηρηση. Πολλα λεφτα για να μην ξερεις ακριβως τι προσφερει...

Αρχικα θα πω το γνωστο δηλαδη οτι το παιχνιδι εχει υποεπιπεδα απο την προοπτικη, τις καταστασεις μεχρι και τις δεξιοτητες, Εαν τωρα εχουμε δυο παικτες τον Α με 135 συνολο σκιλς και το Β με 130 συνολο και αν ο Β εχει υψηλο υποεπιπεδο στα σκιλς του(15,8- 16,9 κτλ) και ο Α χαμηλο(μολις ανεβασε δηλαδη 16,1 κτλ), ενδεχομενως να ειναι οι δυο αυτοι παικτες ισαξιοι. Το προβλημα ειναι οτι δε φαινεται, δεν ξερουμε και απλα υποθετουμε στο περιπου βαση προπονησης. Θα ηταν ωραια να ειχαν οι δεξιοτητες και ενα δεκαδικο να το βλεπουμε και ειδικα για να βλεπουμε ποσο ανεβαζουν καθε Παρασκευη, αλλα...

Τωρα για να μη φτιαχνονται μονοκομματοι παικτες εχουν ρυθμισει την προπονηση βαζοντας το cross training ωστε ενα 10% ταχυτητας(αρα και της αποδοσης) της προπονησιμης ικανοτητας στην ταδε ηλικια με τον ταδε γυμναστη, να προσφερεται σε καποιο τυχαιο μη συγγενικο σκιλ που δε σχετιζεται με τη δευτερευουσα προπονηση της βασικης προπονησιμης ικανοτητας.

Ας πουμε πχ προπονουμε πιεση 18 χρονων (αποδοση ηλικιας 100% σε 1.83 υψος με 5 γυμναστη( αποδοση γυμναστη 1) θα παρουμε καθε εβδομαδα αποδοση 0,56 στην πιεση και δευτερευουσα προπονηση σε χειρισμο,μπασιμο εσωτερικη αμυνα δηλαδη θα προπονηθουν 4 σκιλς και δε θα προπονηθουν τα αλλα 6. Με το cross training το 10% απο την πιεση θα αφαιρεθει (0,056) και θα προσφερθει σε καποιο απο τα αλλα 6 μη συγγενικα σκιλς.

Αρα η πιεση θα αποδωσει με αφαιρουμενο το 10% γυρω στο 0,5 ,η δευτερη προπονηση δεν επηρεαζεται απο το cross και καποιο τυχαιο μη συγγενικο σκιλ απο τα υπολοιπα θα ειναι τυχερο και θα παρει αυτο το 10% τη συγκεκριμενη εβδομαδα.
Αν ο προπονησιμος ειναι πιο ισορροπημενος παικτης θα αφαιρεσει και θα προσφερει καπου αλλου λιγοτερο απο 10%

Αυτοι τωρα με το γυμναστηριο και αναλογα με το επιπεδο προσφερουν με το cross training καποιο ποσοστο οχι σε ενα σκιλ αλλα σε περισσοτερα. Δεν ξερουμε ομως αν εξακολουθει να δινει απο 10% σε περισσοτερες δεξιοτητες ή το μοιραζει αλλα και σε ποσα ακριβως σε αριθμο μη συγγενικα σκιλς.

Προσωπικα υποθετω οτι το επιπεδο 3 μοιραζει καποιο ποσοστο σε 4 ή 5 μη συγγενικα αλλα δεν ξερω οπως και δεν ξερω αν δινει σε ολα τα μη συγγενικα απο 10% ή τους το μοιραζει αυτο το ποσοστο ή γινεται κατι αλλο.

Τωρα να μας δωσει το γυμναστηριο 3 πιεσεις, 2 εσωτερικα σουτ και 3 εμβελειες δε γινεται με τιποτα. Ας πουμε με αποδοση 0.02 μ.ο μεχρι 26-27 χρονων και με 40% πιθανοτητα να παρει τα μη συγγενικο σκιλ αυτο το μπονους, θα χρειαστουμε σε μια καλη περιπτωση 125 προπονησεις. Δηλαδη 9 σεζον για 1 ανεβασμα σε μη συγγενικο, απο το cross training του γυμναστηριου που μοιραζει ποσοστο σε περισσοτερα σκιλς. Σε μια καλη περπτωση και υποθετικα παντα.

Προσπαθησα να μετρησω στο περιπου ποσο ανεβαινει ενα μη συγγενικο σκιλ αλλα εχω ηδη μετανιωσει που δεν εχω προπονησει ακομα πασα για τα παιχτακια μου και παιζω με 7αρια και 8 φετος στην Α2.

Η Πασα ειναι το μονο σκιλ που δε ανεβαινει με δευτερευουσα απο κανενος ειδους προπονηση δηλαδη ειναι παντα μη συγγενικο σκιλ και ταιζεται απο το cross training αν δεν προπονηθει αμεσα. Οποτε σκεφτηκα να μη δωσω πασα μεχρι τις τελευταιες εβδομαδες των 25. Ετυχε και ενας παικτης ανεβασε πασα με cross οποτε αν ξανανεβαζε θα ηταν μονο απο το cross training και απο την προσφορα του γυμναστηριου σε περισσοτερα μη συγγενικα σκιλς. Απο τοτε που ανεβασε και μεχρι προς τελη των 25 θα ειχαν γινει γυρω στις 70 προπονησεις. Βεβαια οπως ειπα και παραπανω εχω μετανιωσει γιατι δεν εχω καλυτερη ροη και πρεπει να προπονησω μαλλον φετος εκτος θεσης στην Α2.

Αλλα θα αξιζε τον κοπο να δοκιμαστει απο καποια ομαδα γιατι ειναι ο μονος τροπος να δουμε τι δινει στο περιπου το γυμναστηριο. Αν εδινε 1 πασα σε 120 ή 140 προπονησεις (10 σεζον) θα ηταν πολυ καλα γιατι θα μιλαγαμε για 8-9 παραπανω σκιλς στο συνολο ή πιο γρηγορα ετοιμοι οι παικτες(1-1,5 σεζον) λογω γυμναστηριου.

Last edited by RONNIE12 at 06/12/2020 21:44:17

Advertisement