BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 - Sezona 33

U21 - Sezona 33

Set priority
Show messages by
From: Lale
This Post:
00
274831.1
Date: 11/10/2015 07:09:33
Overall Posts Rated:
136136
Nova tema za novu u21 generaciju... Poslednja koju ja vodim :)

Dakle, sigurno se necu ponovo kandidovati jer me je ovo totalno umorilo i vreme je da preuzme neko drugi. Zato bih voleo da se javi neko ozbiljan ko ce se kandidovati (i verovatno pobediti) da preuzme generaciju od 20 godina, da ima dovoljno vremena da je prekroji po svom ukusu. A i sigurno ce joj posvetiti vise vremena nego ja. Iako sam se ja vec svima javio i polako poceo savetovati sta da treniraju, mislim da je mnoooogo bolje da tu generaciju uzme neko ko se planira kandidovati.

Takodje, zahvaljujem se Zvonetu koji je pomagao u21 na razne nacine i pomogao da se domognemo medalja. Njega je takodje umorilo i nece vise biti skaut, a isto vazi za Mareta i Zvoneta, koji imaju jos da isprate jednu generaciju i verovatno i oni napustaju u21. Tako da je potrebno da se ukljuci sto vise ljudi koji su zainteresovani za skauting i eventualno "selektorisanje" dogodine inace nam sledi provalija sa ovog cetvrtog mesta na svetu.

Ovosezonski draft sam odradio i vec zalepio na google disk (ostaju jos ovi od 19g, ali njih cu prebrati neki drugi dan kada budem imao vremena). Svi koji zele da pomognu u21 i bar 2 sezone budu skauti - neka se jave, jer nas uvek fali.


From: Lale
This Post:
00
274831.2 in reply to 274831.1
Date: 11/10/2015 07:26:23
Overall Posts Rated:
136136
Takodje, generacija koja ima 20 godina je poprilicno mrsava, ali nemam nameru da bilo koga krivim, jer ukoliko niko ne trenira domace igrace na MINIMALNOM broju pozicija, nema tog skauta koji moze nesto da uradi. Mada, dosta "poznatijih" menadzera iz nase zajednice su istrenirali igrace za prosle generacije i verovatno nas nema dovoljno u zajednici pa se cekaju opet ti isti menadzeri da zavrse trening tih igraca koji su pobrali medalje, pa da ponovo pocnu da kupuju mlade i razvijaju ih. Sta god da je u pitanju, ako ne pocnemo trenirati klince na pravilan nacin, nemamo se cemu nadati u narednim sezonama.

Sto se tice nove generacije od 21 godinu, ona je dosta klimava i ima svojih nedostataka, ali i svojih prednosti u odnosu na proslogodisnju. Problem je sto nismo spremni za pocetak sezone, kao sto je to bio slucaj prosle sezone, tj fale nam neki primarni skilovi na najbitnijim igracima, ali jednostavno potencijal u ovom slucaju diktira redosled treninga. Ne smemo da napucamo primarne i ne ostavimo mesta za sekundarne.. Opet cemo imati pot 5 u reprezentaciji i to 2 sjajna igraca - Brcanskog i Dojkova :)

Izasle su i grupe za baraz, i ne biste verovali, opet smo u najtezoj :D I to deebelo najtezoj. Dobili smo Amerikance (koji su zavrsili u barazu jer su u polufinalu americkog prvenstva zaboravili da izvedu postavu i izgubili sa 50-0), Hong Kong i Juznoafricku rep. Realno, mnooogo smo blizi utesnom turniru nego prolasku baraza, ali dacemo sve od sebe pa sta bude :)

Prva utakmica nam je protiv Juznoafricke republike, ali o njima nesto vise u ponedeljak...

From: Lale

To: Lale
This Post:
00
274831.3 in reply to 274831.2
Date: 11/16/2015 09:24:15
Overall Posts Rated:
136136
Pozdrav svima :)

Danas krece baraz za svetsko prvenstvo i prvu utakmicu igramo sa Juznoafrickom republikom. Danas je samo pitanje kos razlike i ocekuje se bar nekih 20 razlike za nas. Interesantnija nam je utakmica izmedju preostala 2 para u grupi Hong Kong - Amerika. U sustini, valjala bi nam pobeda Hong Konga ili bar trosenje enta sa jedne ili druge strane, ali tesko da to Ameri mogu izgubiti. Oni su ovde (u baraz) i dospeli samo nepaznjom njihovog selektora i zaboravljanjem postave za polufinale.

Osnovna razlika izmedju nas (neke osrednje zajednice po velicini) i neke vece je u tome sto mi moramo da dizemo sekundarce u dvadesetoj godini i onda kroz celu 21. da dizemo primarne i da nasi igraci koji su mahom nizi pot i ispune isti tek na kraju svoje dvadeset i prve godine. To je davalo rezultat, ali sada nam najteza utakmica dolazi odmah u trecem kolu i mi realno nismo spremni za taj mec. Oni (Ameri) imaju taj luksuz da mogu na pocetku igrati sa jednim igracima koji su fini sa primarnima, a onda za kraj da im igraju ovi koji su kompletni. Mi to nemamo jer smo skoro 3 puta manja zajednica, a i skoro svi su digli ruke od treninga domacih igraca manjeg potencijala... Bez obzira, dacemo sve od sebe da prodjemo ovaj baraz, ali to ce biti vrlooo tesko jer nas je ponovo poterao maler i imamo povrede 2 veoma znacajna igraca za ovu generaciju - Stosic i Backovic.

Sto se tice danasnje utakmice, igramo sa poprilicno slabom ekipom, kao sto je svaka sa Africkog kontinenta. Neka posebna najava nije potrebna, kao ni skauting, ali dodjite da pratimo u21.

Srbija vs Juznoafricka rep. 19.30h


p.s.trenirajte igrace koje ste dobili sa drafta, ili ih bar prodajte nekome ko zeli da trenira, jer ovakva situacija stvarno ne obecava. Naredni selektor ce imati uzasno mnogo problema da nas zadrzi u svetskom vrhu ako se nastavi ovakav trend netreniranja igraca...

From: Lale
This Post:
00
274831.4 in reply to 274831.3
Date: 11/23/2015 13:32:43
Overall Posts Rated:
136136
Danas od 19.30h igramo sa Hong Kongom. To ce biti druga utakmica baraza za svetsko u Madjarskoj. Ne treba ocekivati pobedu jer ce HK da trosi ent, a nama pobeda u sustini ne znaci previse jer imamo poslednju tekmu sa Amerima koju moramo dobiti da bi se plasirali na SP. Danasnja pobeda bi mogla da olaksa stvari te da u slucaju pobede nad Amerima ne idemo u krug od 3 ekipe, ali treba biti realan i fokusirati se na poslednju utakmicu pa se nadati da budemo najjaci u tom krugu od 3 reprezentacije.

Nasa forma danas nije zadovoljavajuca iako je daleko bolja od HK i to ce izgleda biti problem ove sezone :/ Molio bih sve menadzere da drze minute izmedju 50 i 70 po nedelji...

Dodjite na chat i ispratite u21 reprezentaciju :)

Last edited by Lale at 11/23/2015 13:35:24

This Post:
00
274831.5 in reply to 274831.4
Date: 11/30/2015 09:07:06
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
384384
Second Team:
Rabbit Hole
Srecno nam danas protiv 'merikanaca
Danas u 19.30h svi na čat kao i obicno

From: Matya

To: Lale
This Post:
00
274831.6 in reply to 274831.5
Date: 11/30/2015 11:27:33
GGakovo
Prva Liga
Overall Posts Rated:
104104
Srećno večeras, mada će nam trebati i nešto više od sreće, pravo malo veće čudo bi bilo da mi dobijemo ovo.

This Post:
00
274831.7 in reply to 274831.5
Date: 11/30/2015 13:01:25
Overall Posts Rated:
136136
Kao sto rekose kolega selektor i skauti, danas izuzetno vazan mec za nas u21. Igra se protiv Amera za plasman na svetsko prvenstvo u Madjarskoj. Derbi ovog baraza - cetvrta protiv pete reprezentacije sveta :)

Vec sam pricao da smo u frci jer je ovako jaka utakmica dosla ovako rano i ne bih nam davao previse sansi. Izmedju ostalih problema, Damjanic i Brcanski konstantno dobijaju previse minuta i nece biti koristi od njih. To je za nas ogroman hendikep. Ostati bez takva 2 igraca nakon toliko muke je previse za nasu malu zajednicu. Sto se tice forme, ona je podnosljiva i nesto bolja od njihove. Nekolicinu igraca im znam i oni su ispred nas po kvalitetu (u ovom momentu) jer su napumpali primarne. Nije ih mnogo briga za potencijal posto ili imaju farme ili voljne ljude da napucavaju platu. Kod nas to nije slucaj ni sa potencijalom, a ni sa ovim drugim. Na poslednjoj trecini sezone nasi bekovi ce biti hiljadu puta bolji, a sledece sezone ce imati 20k plate, dok ce njihovi imati po 80-ak hiljada.


Interesantno je da su u barazu Italija i Litvanija vec izgubile po jednu utakmicu. Ne desava se bas cesto da evropski timovi gube u barazu. http://www.buzzerbeater.com/world/standings.aspx?teamid=1...

Za one koji ne znaju, ako izgubimo, idemo na utesni turnir i startujemo sa 0-2. Ako pobedimo, plasirali smo se na svetsko :)

Ukratko, to je to... Nek` nam je sa srecom, pa kako bude :)
Dodjite na chat u 19.30h - Srbija vs Amerika

This Post:
00
274831.8 in reply to 274831.6
Date: 11/30/2015 15:17:34
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
384384
Second Team:
Rabbit Hole
Čuda se dešavaju

Čestitke Laletu, skautima i menadzerima koji su trenirali nase pulene idemo dalje!!

Last edited by Frankie Theildo at 11/30/2015 15:26:37

From: Ogi

To: Lale
This Post:
00
274831.9 in reply to 274831.8
Date: 12/01/2015 11:59:59
Overall Posts Rated:
172172
čestitke Lale, idemo dalje do medalje :-)

From: Oziris
This Post:
00
274831.10 in reply to 274831.9
Date: 12/01/2015 16:52:13
Overall Posts Rated:
356356
čestitke Lale, idemo dalje do medalje :-) x2

Message deleted