BuzzerBeater Forums

BB Srbija > National Team Speeches

National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
274481.2 in reply to 274481.1
Date: 11/10/2015 12:00:45
Tunjevina
III.4
Overall Posts Rated:
543543
Second Team:
Krompir
Vecina ljudi u zajednici me zna, zovem se Vladan, poznatiji ovde kao tunjevina. Ukratko, sto se tice moje konekcije sa reprezentacijom, ona je krenula od sezone 21 i vec 12 sezona pomazem selektorima kao scout i asistent. Bio sam i u Navarovom i u Ivkovom strucnom stabu, pomagao sam i par sezona u21 reprezentaciji dok mi je brat bio selektor (krmelj), od sezone 26-30.

Ne treba mnogo toga da se menja, sistem kakav imamo sada i odnos izmedju A i u21 reprezentacije je odlican. Potrudicu se da online baza (google disc) bude pregledniji i cesce cu ga azurirati od Ivka, koji cesto nije imao pristup racunaru, logovao se sa telefona, pa nije mogao redovno da azurira disc. Treba uvesti 1-2 novih scouta ove sezone i jos 1 za narednu sezonu, ali o tome vise ako postanem selektor.
Potrudio bih se da napravim novu temu na forumu "Uputstvo za trening", stara tema je prestara. U projekat bih ukljucio menadzere koji su najvise pomagali reprezentaciji prethodnih sezona. Tema bi mogla dosta da pomogne kako scoutima tako i menadzerima koji ne znaju mnogo o treningu. Vise o ovome moze na debati ako nekog interesuje.

Prethodnih nekoliko sezona su bile zaista dobre, osvojili smo 4 medalje na prethodnih 7 takmicenja i aktivni smo sampioni Evrope. Upoznat sam sa timom kojim imamo, takodje poznajem i druge reprezentacije poprilicno dobro i sigurno smo medju prva 4-5 favorita za medalju na sledecem EP. Neki mozda ocekuju ponovo zlato, ali to nije previse realno, iako se i ja naravno nadam da cemo biti u poziciji da se borimo za zlato.
Tu je Finska, od koje smo lako izgubili 2 puta na Svetskom prvenstvu. Poljska, aktuelni Svetski sampion, i od njih smo prosle sezone izgubili i to sa vecim zalaganjem. Te 2 reprezentacije su trenutno jace od nas. Slovaci ce biti vrlo neugodni jer su domacini, a Francuska, Italija i Spanija takodje imaju timove sa kojima mogu do medalje. Tako da sa rezultatskog aspekta, medalja treba da bude cilj.

Sto se naseg rostera tice, imacemo problem na spoljnim pozicijama jer Steinmetz ima 34god i verovatno nece vise biti upotrebljiv, Cvetkovic je napunio 33god i bice problematicno ako se i on bude smanjivao.
Simatovic, Jovancic i Gregovic ce biti vazne karike na bekovskim pozicijama. Dukic i Nezaimovic bi mogli da uskoce u drugom delu sezone ako budu lepo napredovali, a verovatno ce neka krila morati da zaigraju na beku po potrebi (Bajaga i Batez).
Na krilu smo krcati, imamo veliki broj odlicnih igraca: Bajagic, Skuletic, Eklemovic, Batez, Vidic, Micovic, Daniel, Poledica...
Unutra smo fino popunjeni. Radosavljevic, Relja i Alfirovic ce nam biti najvazniji centri, a Rutovic, Georgijevic, Barbulov i Ranisavljevic ce u zavisnosti od forme uskakati i pomagati po potrebi.
Radosavljevic i Bajagic takodje ulaze u godine kada ce im se smanjivati skilovi, oni su i dalje mnogo vazni igraci za nas tim i nadajmo se da se nece smanjivati u najbitnijim skilovima.
Znaci nekih 22-23 igraca ce biti u konkurenciji za tim ove sezone.

Najveci problem ove generacije je niska izdrzljivost: Gregovic 2, Simatovic 3, Jovancic 3, Batez 2, Bajagic 4, Eklemovic 4, Relja 2, Alfirovic 2, Rutovic 2, Georg 4...Cesto smo proslih sezona imali problem zbog toga i kostalo nas je nekih poraza gde su nas protivnici lomili u drugom poluvremenu. Tako da cu sigurno insistirati kod nekih menadzera da se poboljsa malo izdrzljivost.

Izvucene su grupe: Ukrajina, Svajcarska, Turska, Austrija, Andora, Norveska i Malta.
Iz drugog sesira nam je zapala Ukrajina, moglo je i gore (Ceska, Spanija), ali moglo je i bolje (Holandija, Belgija). Iz treceg sesira smo dobili Svajcarce, mislim da nam oni odgovaraju i zadovoljan sam kako smo tu prosli. Iz cetvrtog i petog sesira dolaze Turska i Austrija, moglo je svakako i bolje (Danska, Svedska..), ali sigurno je da smo jaci od obe reprezentacije i ne bi trebalo da bude problema da prodjemo grupu.

Na temi za debatu mozete slobodno da me pitate sta god vas zanima.

This Post:
33
274481.3 in reply to 274481.2
Date: 11/12/2015 09:44:30
Србија Хофмански
III.10
Overall Posts Rated:
189189
Vecina ljudi u zajednici me zna,ako ne znate, pogledajte rezultate poslednjih dvadeset izbora za selektora i videcete ko sam.
Znaci, nemojte da me razocarate, ja vas do sada nisam. Hvala lepo.