BuzzerBeater Forums

BB Srbija > A reprezentacija - S32

A reprezentacija - S32

Set priority
Show messages by
This Post:
00
273347.1
Date: 08/31/2015 13:36:15
Overall Posts Rated:
529529
Dobrodosli u novu NT sezonu, sezonu gde nas ceo BB ne smatra potencijalnim iznenadjenjem i timom koji moze da se ubaci nekako u borbu za polu finale, vec ekipom koja od starta treba da se pokaze i izdvoji kao jedan od pretendenata za titulu.

Meni kao selektoru je ova pauza od takmicarskih meceva bas fino legla. Prethodne sezone sam, uz naravno moje pomocnike, utrosio neverovatnu kolicinu energije na taktike za svaki mec, cak i protiv onih rivala gde pobeda nije dolazila u pitanje. Zelio bih odmah sad da zahvalim Tunjevini, Markovicu, Laletu i Revanu sa kojima sam najvise saradjivao prosle sezone i delio misljenja. Hvala momci, svaka vam cast, samo nastavite sa sjajnim radom. Naravno, titula je pre svega zasluga vlasnika igracima i hvala svima vama jos jednom.
Sav taj rad se isplatio, stiglo je prvo zlato u vitrine A reprezentacije Srbije. Prvo, ne i poslednje, ubedjen sam. Ocekivao sam medalju prosle sezone ali bronzanu ili eventualno srebro, ne i najsjajnije odlicje. Imamo fantastican tim na kome se radilo sezonama ali i tim koji tek treba da dostigne zenit, bicemo sigurno jaci nego prosle sezone. Kad se "zaokruzi" ova generacija koju predvode Relja, Gregovic, Simatovic itd, a igraci kao sto su Radosavljevic budu tu kao iskusna podrska, bice to jos bolje. Srecan sam sto mogu da kazem i da mladji igraci izgledaju sjajno zahvaljujuci skautima i vlasnicima, sve fino funkcionise. Tempo ne sme da padne! :)

Ove sezone igramo Svetsko prvenstvo, kao sto vec znate. Direktno smo se plasirali tamo zbog ucesca u finalu prosle sezone, dok su se desila neka zaista velika iznenadjenja u Barazu. Ekipe koje su dominirale BBom prethodnih sezona nisu izborile plasman na sampionat, ispale su Kina, SAD, Italija, Spanija, Francuska itd. Po imenima, iskreno, Svetsko prvenstvo nikad gore nije izgledalo. Ali BB se menja, treba da se naviknemo na ovo valjda. Vecina smatra nas i Finsku favoritima, probacemo da opravdemo to.
Prvi mec igramo protiv Japana, ekipe kojoj je prosla sezona bila najbolja u istoriji. Osvojili su srebro na prvenstvu Azije, izbacili veliku Kinu u polufinalu i umalo dobili Iran u finalu.
Mi jesmo jaci od njih ali vec na startu imamo problema sa formom, tri sigurna startera nemaju forma pa ne izvodimo najbolji tim. Imamo dosta problema sa igracima pod kosem. Realno je da ocekujemo i vece zalaganje pa stoga mislim da igramo jedan neizvestan mec danas. Ne mozemo da racunamo na Vukicevica, Vasovica i Baraca koji odlaze u penziju. Pre svega, nedostajace nam ovaj drugi posto je cesto bio kljucan u nasim taktickim zamislima. Ali dolaze neki novi igraci, bolji srecom. Vise o tom drugom prilikom.

Srbija - Japan, prvi mec Svetskog prvenstva, chat!

This Post:
00
273347.2 in reply to 273347.1
Date: 09/21/2015 13:27:32
Overall Posts Rated:
529529
Nisam mogao da napisem najave za prethodna dva meca posto se tako potrefilo da oba ponedeljka, u to vreme, budem na telefonu, ne na racunaru. Gledao sam deo meca protiv Poljske, video da vodimo solidnom razlikom u 3/4 i otisao. Vratih se, poraz od 4 razlike. Bas sam, da izvinete, popizdeo tad, pogotovo nakon sto sam video taktike i zalaganje. Poljska bi trebala da ode u drugu fazu pa sam zato i trosio entuzijazam na nju. Steta, ta pobeda bi nam bas olaksala posao u drugom krugu. Pobeda protiv J. Afrike je bila skroz ocekivana.

Danasnji protivnik je Kanada, prvak Amerike.
Oni su jedna od retkih velikih reprezentacija sa kojima nisam ukrstio koplja u ovom mom mandatovanju. Sampioni su Amerike, imaju veoma dobru i raznovrsnu ekipu, jedan od boljih igraca im igra bas kod mene pa znam da su jaki. Forma nam je dosta slicna, nama nesto bolja pod kosem, njima spolja. Ne mozemo da racunamo na Gregovica u ovom mecu zbog povrede i to je bas veliki hendikep. Nije igrao mnogo minuta na ovom turniru zbog losije stamina ali danas bi bas posluzio na krilu. Zbog njegove povrede, nase losije forme spolja i njihove bolje, moracemo pod kos iako mislim da i ocekuju da tu napadnemo. Imaju par dobrih sutera, a i Poljsku su dobili sa motion pa nisam hteo da rizikujem sa gadjanjem.
Ocekuje nas verovatno jedan neizvestan mec.

Srbija - Kanada, chat, 19:30h!

This Post:
00
273347.3 in reply to 273347.2
Date: 09/28/2015 15:34:25
Overall Posts Rated:
172172
aj sto nema najava..neg mi ovo umal odma na fince-par koseva odlucilo o.O

Last edited by Ogi at 09/28/2015 15:35:48

This Post:
00
273347.4 in reply to 273347.3
Date: 09/28/2015 16:22:19
Overall Posts Rated:
529529
Pokusavao sam da napisem najavu od 18:45 do utakmice, nije htelo, ne znam da li je bilo do sajta ili mobilnog interneta. Kasnije nisam mogao ni da gledam, slao Laletu poruku, pitao ga za rezultat na poluvremenu. Sad cu da pregledam mec kako treba, a kasnije cemo reci nesto o drugoj fazi. Vidim oni imali vece zalaganje, a Daniel se povredio odmah na startu meca, jos bio starter. Prenosimo jednu pobedu dalje, dve utakmice smo izgubili u neizvesnoj zavrsnici, nadao sam se skoru 4-1 ali cupacemo se u drugoj fazi

This Post:
00
273347.5 in reply to 273347.4
Date: 09/28/2015 16:41:04
Overall Posts Rated:
172172
Sad cu da pregledam mec kako treba, a kasnije cemo reci nesto o drugoj fazi.


ne trebas gledati-izgubili smo

Last edited by Ogi at 09/28/2015 16:41:55

This Post:
00
273347.6 in reply to 273347.5
Date: 09/28/2015 16:48:57
Overall Posts Rated:
529529
To vidim i sam Ogi, a i konstatovao sam da smo imali skor 3-2. Na porazima se uci :)

This Post:
00
273347.7 in reply to 273347.6
Date: 09/28/2015 16:49:58
Overall Posts Rated:
172172
ma ja samo reko-cisto da ima nesto postova i ovde... ;)

This Post:
00
273347.8 in reply to 273347.7
Date: 10/05/2015 13:15:01
Overall Posts Rated:
529529
Danas pocinje druga faza Svetskog prvenstva.

Prosli deo smo odradili bolje nego isti pre dve sezone na prethodnom prvenstvu ali ocekivao sam bolji skor, bar jednu pobedu vise. Vidite i sami kako smo izgubili, od Poljske krajem meca, protiv Brazila nakon produzetaka uz manje zalaganje. Sta je tu je medjutim, moramo da se borimo u ovom drugom delu.
Danas igramo protiv Finske, istog sam misljenja i dalje, mislim da imaju uz Kinu najbolji tim na svetu. Kina nije na prvenstvu zbog uzasne kadrovske selekcije njihovog selektora, a mi smo pobedili Finsku u finalu prosle sezone posto smo odradili mnogo bolji posao takticki. Tad smo ih fino navukli, ne verujem da ce da ponove istu gresku danas. Smatram da imamo bolje centre dok oni imaju prednost na pozicijama 1-3, pre svega zbog povrede Gregovica. Entuzijazam im je verovatno nesto visi, forma im je bolja. Nasa forma spolja je bas bas losa, bez ijedne devetke, sve slabe osmice, pa i sedmica. Cak niko od igraca koji mogu da uskoce spolja, nema devetku na formi. Iz ovog razloga, moram malo da rizikujem sa taktickom postavkom. Oni su favoriti i ne ocekujem pobedu u ovom mecu ali moramo da dobijemo tri utakmice nakon ovog susreta. Ipak, ocekuje nas verovatno zanimljiv mec.
Zeleo bih i da pohvalim menadzere nekih igraca srednjih godina pa i nekih koji imaju 28-29god. Jovancic, Nezaimovic, Mirkovic, Ranisavljevic, Vukcevic, Zmaj, Vasic, Roganovic i jos dosta igraca izgedaju sjajno, siguran sam da cemo da budemo u samom vrhu BBa i u sezonama koje dolaze. Svaka cast svima. Nema stajanja! :)

Srbija-Finska, 19:30h.

This Post:
00
273347.9 in reply to 273347.1
Date: 10/12/2015 13:33:09
Overall Posts Rated:
529529
Novi mec, veoma vazan. Protivnik je Cile, jedna od najboljih americkih selekcija i tim koji je u vrhu BBa vec sezonama. Ranije su bili najbolji na svetu, sad to nije slucaj ali sigurno su respektabilan protivnik. Igraci su im bas napucani na primarnim skilovima, mi smo bolji na sekundarcima. Imaju ekipu koja moze dobro da igra spolja i unutra, losiji su na izolacijama. Forma im je bolja, opet imamo neke manje kadrovske probleme ali mozemo i sa tim da se borimo. Glavnu prednost danas imamo u vidu enta posto su ga oni fino trosili, a usli su i na prvenstvo sa manjim entom.
Ocekuje nas uzbudljiv mec, nadam se pobedi.

Srbija-Cile, 19:30h.

This Post:
11
273347.10 in reply to 273347.9
Date: 10/19/2015 13:24:22
Overall Posts Rated:
529529
Danas igramo protiv Tajvana. Prosle sezone su ispali u polufinalu prvenstva Azije i to od kasnijeg sampiona, Irana. Lose su odradili prvu fazu, a imali su jos laksu grupu od nas pa zato sad i ovako lose stoje, izgubili su od Kanade i Brazile u drugom delu. Trosili su ent i tu imamo prednost, forma nam je slicna. Tim im je napravljen iskljucivo za unutrasnje napade.
Uz ovaj mec, za nas je veoma zanimljiv onaj izmedju Argentine i Kanade. Prvi bi bez problema mogli da lupe CT i tako nam olaksaju posao u poslednjem kolu gde bi se borili za medalju, ako naravno pobedimo danas Tajvan.
Nema jos mnogo sta da se kaze, nadam se pobedi.

Srbija-Tajvan, 19:30h.

This Post:
11
273347.11 in reply to 273347.10
Date: 10/19/2015 15:29:00
Overall Posts Rated:
529529
Mnogo teza pobeda nego sto sam ocekivao. Mislim da me nijednom niko nije procitao kao danas, znali su da hocu da iskoristim njihov slabiji ent i spoljasnju odbranu i isli na rizik sa GDPom kao mi prosle sezone protiv Ceske. Medjutim, pobeda je pobeda. Sad smo cetvrti na tabeli, sledece nedelje igramo protiv Argentine koja je potrosila ent protiv Kanade i lupila im CT, pobedila srecom. Kanada poslednji mec igra protiv najbolje ekipe na prvenstvu, Finske, ocekuje se CT na tie. Razlika u kosevima je +6 u nasu korist i imamo vece sanse da odemo u sledecu fazu ali moramo to i da opravdamo na terenu.
Zbog svega ovoga, budite sledece nedelje na chatu, igramo jos jedan mec za medalju. Idemoo!!!

Last edited by Ivko (for NT/U21) at 10/19/2015 15:30:38