BuzzerBeater Forums

Makedonija - I.1 > ке ве молам прочитајте

ке ве молам прочитајте

Set priority
Show messages by
This Post:
00
258316.1
Date: 04/28/2014 08:14:24
Overall Posts Rated:
88
не сум многу навлезен во играта но читам тука правеле фаули кај мене во лигаата моите играци повеќе од 3 фаули немаат дури тамо на крајот прават тоа ретко секогаш после трениг ми опаѓаат квалитети на играчите и зошто треба да се има поквалитетн физотерапевт менаџер и тренер :Д :) и како тоа читам мојот бек играше внатрешна изолација и го натера противничкиот центар да направи 6 лични како тоа ве молам некој да ми објасни по детално ! :Д :) и дали има начин да се зголемат парите од тв правата и тие работи ?! :Д :) и какко оди тоа гласањето за алстар натпреваор и наптреварот во шутирање тројки кој се гласа како оди тоа ?! :Д :)) и тоа противникот посвети многу на моите најдобри како тоа ? на кој начин ? :Д :)

This Post:
00
258316.2 in reply to 258316.1
Date: 04/28/2014 13:05:22
Overall Posts Rated:
128128
1. За алстарот не мора да се замараш, не е ниту битно ниту има некоја посебна логика.
2. Тв правата се менуваат секоја сезона. Оваа сезона се такви какви што се. Во различни лиги има различни тв права (колку повисока дивизија толку повеќе).
3. Колку повисоко ниво на тренер, толку побрзо ќе ти тренираат играчите. ПРепорачливо е за максимален ефект секогаш или скоро секогаш да тренираш само една позиција (пример само центри). Тренинг добиваат оние играчи кои ќе добијат најмалку 48 минути во текот на неделата на позицијата на која тренираш.
4. Подобар доктор, поретко ќе ти се повредуваат играчите.
5. Нивото на ПР менаџерот влијае врз бројот на гледачи, колку повисоко ниво толку повеќе гледачи (не очекувај огромни разлики, сепак влијанието е релативно мало).
6. За бекот при внатрешна изолација и 6те лични на противничкиот центар, приложи пример. Комплексно е прашањето и одговорот.
7. Скиловите на игралите опаѓаат само кога ќе се многу стари. Исклучок е само издржливоста која постепено постојано си опаѓа, ама па и можеш одвреме на време (пример 1-2 пти по сезона) да ја тренираш.

П.С. Зошто на овој форум напиша а не на генералниот за ББ Македонија?

This Post:
00
258316.3 in reply to 258316.2
Date: 04/28/2014 15:02:08
Overall Posts Rated:
88
па како да ти објаснам таму теата беше таква и прочитав мојот бек во нападот играше внатрешна изолација и неговиот центар го натера да направи 6 лични ? и како тоа 6 фаули кај мене во мојата екипа еве 2 сезони нема никој направено повеќе од 3 фаула има тука некоја тактика нешто такво или сама случајност ?

Last edited by Rafa Pueyo at 04/28/2014 15:10:58

This Post:
00
258316.4 in reply to 258316.3
Date: 04/29/2014 04:49:44
Overall Posts Rated:
128128
па како да ти објаснам таму теата беше таква и прочитав мојот бек во нападот играше внатрешна изолација и неговиот центар го натера да направи 6 лични ? и како тоа 6 фаули кај мене во мојата екипа еве 2 сезони нема никој направено повеќе од 3 фаула има тука некоја тактика нешто такво или сама случајност ?


Најверојатно случајност, ама пак ќе кажам покажи пример каде се случило ова, ако сакаш подобро објаснување.

This Post:
00
258316.5 in reply to 258316.2
Date: 05/02/2014 13:54:21
Overall Posts Rated:
203203
П.С. Зошто на овој форум напиша а не на генералниот за ББ Македонија?
Димац може да го смени насловот на темата и да ја префрли на генералниот форум кајшто и е местото. Насловот може да биде проблематично да се состави бидејќи нема конкретна тема, ами многу теми. Многу! Така што најдобро е на генералниот форум на темата „Прашања и одговори“ да ги поставиш сите прашања што ќе ти се наметнат истражувајќи ја играта. На генералниот форум посети ги оние „важни“ (црвени) теми што се корисни за секој почетник.

This Post:
00
258316.7 in reply to 258316.6
Date: 04/21/2015 08:58:17
Overall Posts Rated:
203203
Можеби не се отклучени кај тебе алатките за модерирање на форум. Прашај ги на LA форумот за Mod привилегиите, а исто можеш кај овие EGM да побараш да ти дадат GM статус, пошто ем немаме повеќе GM, ем со GM-статус автоматски идат мод-алатките. Ама ловџија дали ти се сака да бидеш?