BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.31 > Road to PlayOff Season 26

Road to PlayOff Season 26

Set priority
Show messages by
This Post:
00
255610.1
Date: 03/09/2014 08:48:58
Overall Posts Rated:
8282
Τα play off πλησιάζουν....Για να δουμε τι θα δουμε...

This Post:
00
255610.2 in reply to 255610.1
Date: 03/09/2014 15:57:55
Overall Posts Rated:
11
Άντε να δούμε..

This Post:
11
255610.3 in reply to 255610.2
Date: 03/11/2014 13:36:30
Overall Posts Rated:
8282
Και επίσημα μετά τα σημερινά αποτελέσματα αντίπαλος της ομάδας μας οι Kolobianoi , μια ομαδα που σε 8 συναντησεις μετραμε 6 ηττες και 2 νικες 21/5/2013 οταν τους νικησαμε εντος εδρας με 94-81 με εκεινη την ψυχωμενη εμφανιση του Gaucys (28pts,18reb,4ass,5bl) και 1 μηνα μετα στις 22/6/2013 οταν με οδηγο τον Juan Valiente Negron (40pts με 18/35fg) νικησαμε στο SkeBernabeou με 118-114 και τα δυο με χαλαρη διαθεση απεναντι στην Κανονικη του αντιπαλου...Εκτοτε μετραμε 4 συνεχομενες ηττες , με τελευταια αυτη στα eΞarxeia οπου χασαμε 2 ποντους μετα απο μια πολυ καλη εμφανιση ειδικα στο αμυντικο κομματι....η κατασκοπευση του αντιπαλου συνεχιζεται και...Εγχωρια καταταξη 202 μια ομαδα που περυσι εφτασε στους 64 του Κυπελου και παιχτες οπως ο Ουγγρος ογκολιθος Kai Spittel o Αμερικανος Dixon o Γερμανος περιφερειακος Trenner ο νεοαφιχθεις Ισπανος PG Rafael Alfoz και ρολιστες οπως ο Rizzini o Garcia ο Pardal και ο De Lellis , μονο ευκολος αντιπαλος δεν θα ειναι και ειδικα εντος εδρας οπου μετραμε 0/4 με ηττες ανω των 30 ποντων οι 3....Οποτε θελει προσοχη αυτοσυγκεντρωση και τυχη για να προχωρησουμε παρακατω....Το αλλο ζευγαρι ειναι KissFish-Παλτα United οπου ο φιλος Gnpiridon θα εχει ευκολο εργο μιας και ο συναδελφος coach των Kissfish αγνοειτε απο τις 14 Φλεβαρη...Μαλλον ερωτευτηκε εκεινη την μερα και τα παρατησε....χαχααχαχα

Στον απεναντι ομιλο αναμενουμε το παιχνιδι Toucce - Kinigoi οπου θα κριθει η 3η θεση που με νικη των φιλοξενουμενων με ανω απο 10 ποντους θα ειναι αυτοι εκει και θα ξερουμε τους αντιπαλους των Grava B.C και Mpaneliakos....

This Post:
00
255610.4 in reply to 255610.3
Date: 03/12/2014 10:11:36
SPURS OF CS7
IV.11
Overall Posts Rated:
3232
Το κοινο ζητα σκαουτινγκ και των πλαυ-ουτ

This Post:
00
255610.5 in reply to 255610.4
Date: 03/14/2014 09:29:30
Overall Posts Rated:
8282
Πρώτα απ'όλα πρέπει να παιχτεί τον Toucce - Kinigoi έτσι ώστε να ξεκαθαρίσει το τοπίο και στους κόκκινους....Από εμάς ο Παλτα United είναι στην επόμενη φάση εκτός εάν αυτοκτονήσει μιας και ο Kiss Fish πάει για bot αν δεν έχει γίνει ήδη δηλαδή....Τώρα εγώ πάω μέσα στον Kolobianoi σε ένα από τα δυσκολότερα παιχνίδια που έχω δώσει στην ιστορία του franchise μου.....είδωμεν φίλτατε...

This Post:
00
255610.6 in reply to 255610.5
Date: 03/19/2014 09:10:30
Overall Posts Rated:
8282
ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΙΙΙ...

Δυστηχως για εμας η χρονια τελειωσε νωρις.Ομως η ομαδα παρα τις δυσκολιες παλεψε μεχρι το τελος....Για να πω την αληθεια εγω το καταλαβα απο την Παρασκευη οταν και ειδα της Αγωνιστικες Καταστασεις των παιχτων μου σε σχεση με αυτες του αντιπαλου οι οποιες μου δεσανε τα χερια σε καποια πλανα που ειχα κανει.Πρωτα απο ολα το λαθος μου ητανε η καθυστερημενη ελευση ενος SG οπως αυτη του Prosperi μιας και εν υπηρχε χρονος να φορμαριστει...Το5αρι εγινε 7αρι που ομως σε ενα κρισιμο παιχνιδι σαν και αυτο δεν ειναι αρκεταο....7αρι και του Casavella στον ασο...Οποτε αναγκαστικα ξεκινησαμε με τον ανεπαρκη Addison για να παρουμνε το Δυνατος Αγων Κατασταση...Στο 3αρι με δεδομενο οτι ο αντιπαλος παιζει με 2 SF ενα περιφερειακο τον Garcia και ενα πιο πολυ εσωτερικο τον De Lellis προτιμησα να κρατησω τον επιθιτικογενη SF μου Manai στον παγκο μιας και το 7αρι gameshape του δεν ευνοουσε και να ξεκινησω τον ΑΡΙΣΤΟ σε περιφ.αμυνα Dietz που ομως υστερει στο επιθετικο κομματι σε σχεση παντα με τον Manai....Ετσι πηγα με μια 3αδα 7-8-8 σε αγων καταστασεις επικεντρωμενη στην αμυνα που με δικαιωσε με μιας και το Δυνατος (Χαμηλο ) σε Π.Αμυνα ητανε θετικο και κρατησε τους κοντους του αντιπαλου σε χαμηλα επιπεδα...Το προβλημα μου ητανε ενα και ακουει στο ονομα Spittel....Φυσικα στην ρακετα δεν ειχαμε αρκετη ευελιξια μιας και το τριδυμο Zuckewicz/Valdez/Daisios και ο ΑΝΕΠΑΡΚΗΣ μεχρι αηδιας Mascarenhas (παιχτης για φιλικα και rotation με ουραγους) ναι μεν αμυντικα ειναι ικανοι αλλα ομως επιθετικα απεναντι στον Spittel και ακολουθως στον Dixon μειναμε πισω...25 ποντους συνολο και οι 4....Τα 8 λαθη του Πολωνου PF μου κρινανε το παιχνιδι και ειναι απορροια της αμυντικης δουλεια του Spittel ο οποιος και εβγαλε 15,5 rate και του ανηκει σαφως ο τιτλος του MVP της βραδυας και γιατι οχι και της κατηγοριας.....


ΟΚ...Δυστηχως πηρα μπρος αργα μιας και στα μεσα της σεζον αποφασισα να ασχοληθω και δεν πετυχα σωστο φορμαρισμα..ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ και το αποδεχομαι.....Και απεναντι στον πρωτοπορο στην εδρα του το αποτελεσμα ητανε προδικασμενο...Κυνηγησαμε το θαυμα....


Τωρα οι Kolobianoi αντιμετωπιζουν τα Παλτα που προερχονται απο ενα ευκολο παιχνιδι και εχουν απεναντι τους μια ομαδα που επαιξε Play Off Δυνατη αρα θα ειναι καταπονημενη...Πιστευω τα Παλτα εχουν πλεονεκτημα.... Παντως θα εχει 2 ματσαρες το Σαββατο πραγματικα με 4 ομαδες επιπεδου ΙΙΙ χαλαρα....Μπραβο σε ΟΛΟΥΣ μας γι αυτο το επιπεδο που αμα ειχαμε και τον KissFiss καθως και τον SPURS που το κατεχει το αθλημα απλα δεν εχει ακομα το υλικο τοτε θα μιλουσαμε για all star κατηγορια...Τα λεμε μαγκες...:D

This Post:
00
255610.7 in reply to 255610.6
Date: 03/20/2014 15:04:43
Overall Posts Rated:
11
Η τυχη δεν χαμογελασε στην ομαδα μας στον προημητελικο με τον kissfish μιας και στα τελευταια δευτερολεπτα του αγωνα τραυματηστηκε ο βασικος PG και μελος της εθνικηςU21 Nikos Trichias... Αυτη η απουσια μπορει να καθορισει πολλα αφου αποτελουσε βασικο κομματι του κορμου της ομαδας.. Βεβαια το γεγονος αυτο εχει πεισμωσει τους υπολοιπους παιχτες που θα τα δωσουν ολα για την προκριση στον τελικο...

Επισης συγχαρητηρια και στον Remal Madrid που, παρολο που στην αρχη της χρονιας εμοιαζε με bot, εφτασε να διεκδικει την προκριση στον ημιτελικο και να χανει στις λεπτομεριες απο τον kolompianoi !

From: TheCS7
This Post:
11
255610.8 in reply to 255610.7
Date: 03/21/2014 11:33:21
SPURS OF CS7
IV.11
Overall Posts Rated:
3232
προσωπικα πολυ σωστη επιλογη το τρεξε και σουταρε που διαλεξες ρεμαλ,απλα η εδρα σε τετοια παιχνιδια εινα τ ε ρ α σ τ ι ο πλεονεκτημα παρολο το πλεοναζον ενθουσιασμο π μπορει να ειχες απεναντι στον αντιπαλο.Απλα να ξες ο,τι δν υπαρχει καποιο λαθος με το φορμαρισμα απο τα μεσα της σεζον γιατι και παλι στα σημεια εχασες την προκριση.Συγχρητηρια και στα παλτα καθως και στους υπολοιπους,εμεις αναμενουμε ενα καλο ντραφτ εχουμε χειροτερη βαθμολογια και απο τον 8ο κοκκινο ελπιζω να ειμαστε δευτερη στην επιλογη και απο κει και περα βλεπουμε για τη νεα σεζον..Καλη συνεχεια σε ολους!



ΥΓ Οντως παιχτηκαν παιχνιδια ΙΙΙ επιπεδου στον ομιλο

From: ganja7

This Post:
00
255610.9 in reply to 255610.8
Date: 03/29/2014 14:00:06
Overall Posts Rated:
1010
Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!

χαχαχαχαχαχα
Ετσι το πανηγυρισα: https://www.youtube.com/watch?v=r6oy1zu-_Qk

χαχαχαχαχαχαχα

Κατα τα αλλα αγχωτικος τελικος αφου τραυματιστηκε ο ασσος της ομαδας παρολα αυτα αντεξαμε ως το τελος!!!!

Συγχαρητηρια στους κολομπιανους που εφτασαν μεχρι τον τελικο και ηταν ανταξιοι του!!!!

Καλη συνεχεια στα υπολοιπα παιδια!!!!!