BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.5 > Season 22

Season 22

Set priority
Show messages by
From: sonas
This Post:
00
231539.1
Date: 11/28/2012 11:48:38
Overall Posts Rated:
5252
Γεια σε όλους!!!

Καινούρια Season με καινούρια κατηγορία για μένα οπότε ας συστηθώ. Είμαι ο Θάνος, 21 χρονών, φοιτητής στη Θεσσαλονίκη.
Οι στόχοι μου φέτος είναι να προσαρμοστώ εύκολα στα οικονομικά δεδομένα της κατηγορίας σιγά σιγά να ανεβάσω το επίπεδο της ομάδας μου. Παράλληλα δίνω βάρος στην προπόνηση μικρών ταλέντων.

Όποιος θέλει ας γράψει τους στόχους του και τις προβλέψεις για την κατηγορία... Καλή season σε όλους :)

This Post:
22
231539.2 in reply to 231539.1
Date: 12/03/2012 06:11:02
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Kali seaon kai apo emena thano..! egw onomazomai Hlias 18 xronwn apo thessaloniki....! stoxos gia emena mono i anodos mias kai perysi exasa tin anodo ston hmiteliko apo tous crazy pinguin oi opoioi diavasan para poly eksipna tin taktiki mou kai ta epaiksan ola i tipota... meta apo mia katapliktiki season pou ekana sto prwtathlima...! episis to gipedo na ftasei sta dedomena gia omada iii katigorias etsi wste an kataferw na anevw na eimai oso pio etoimos ginetai...!!

Winter is coming...
This Post:
00
231539.3 in reply to 231539.2
Date: 12/11/2012 13:50:34
Overall Posts Rated:
00
geia sas Paidia kali saizon egw to rixnw sthn proponisi paiktwn pou mou aresei kai polu ..Kali sunexeia se olous !

This Post:
00
231539.4 in reply to 231539.3
Date: 12/11/2012 16:19:24
Overall Posts Rated:
2626
http://www.facebook.com/events/441703449211443/

Για οσους γουσταρουν και ψηνονται για καθαροαιμο rock,σας περιμενουμε στο τελευταιο live του 2012
(στα ντραμς ο lazy mamas (III.1),στα φωνητικα ο fitsoules (II.3)).
Buzzermania Rock for ever!!!

This Post:
00
231539.5 in reply to 231539.3
Date: 12/11/2012 17:50:06
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
geia sou file mou...me aformi ayto pou egrapses ithela na se rwtisw...den endiaferesai sto mellon na paikseis se mia megaliteri katigoria kai koitas mono tin proponisi..?

Winter is coming...
This Post:
00
231539.6 in reply to 231539.5
Date: 12/13/2012 09:03:21
Overall Posts Rated:
5252
Δεν βλέπω άλλους χρήστες ενεργούς στο forum και προβλέπω μοναχική χρονιά... :/

Ο μπλε όμιλος δείχνει να είναι 2 ταχυτήτων με 4 καλές και 4 κακές ομάδες... θα γίνει μάχη για την άνοδο εκεί...

Ο κοκκινος όμιλος ειναι πιο μπερδεμένος με ισάξιες ομάδες και ''περίεργα'' αποτελέσματα... Η ομάδα μου για παράδειγμα είναι 7η και έχει χάσει από τον τελευταίο ενώ έχω νικήσει τους πρωτοπόρους, τα papakia... :~/

This Post:
00
231539.7 in reply to 231539.6
Date: 12/13/2012 14:27:45
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
tis teleytaies 2 sezon pou eimai egw pantws ston iv 5 o kokkinos omilos einai pio dynatos apo ton mple omws i 2 pio dynates omades einai apo ton mple....
kati asxeto twra....megali atixia gia tous buller sto kypello apekleisan omada iii katigorias kai tous ksanairthe omada pali pio panw katigorias....

Winter is coming...
This Post:
00
231539.8 in reply to 231539.7
Date: 12/14/2012 06:14:38
Overall Posts Rated:
5252
Όντως ατυχία... Ο χρήστης των buller είχε πάνω από ένα μήνα να κάνει log in στο παιχνίδι και πίστεψα ότι το παράτησε... Ομως μπήκε πριν μερικές μέρες και ελπίζω να είναι ενεργός και στο forum... :)

Eγώ πάλι ήμουν τυχερός και κληρώθηκε με εύκολο αντίπαλο... Ευτυχώς γιατί έχω πολύ ανάγκη αυτες τις 50.000 του κυπέλλου.. το ταμείον είναι μείον...

This Post:
00
231539.9 in reply to 231539.8
Date: 12/14/2012 07:19:28
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
nai ontws molis eida oti ekane log in... to provlima einai oti o xristis twn buller gia paradeigma einai sto paixnidi para polles sezon kai isws na exei xasei to endiaferon tou.. tespa... egw klirwthika me kali omada sto kypello kai einai dyskola ta pragmata aytin tin evdomada 3 dyskola paixnidia pou prepei na kanw to 3 sta 3 na doume to kostos...!

Winter is coming...
From: sonas

This Post:
00
231539.10 in reply to 231539.9
Date: 12/16/2012 17:26:38
Overall Posts Rated:
5252
Θα προσπαθήσω να κάνω μια μικρή ανάλυση των ομάδων της ΙV 5 κατηγορίας.

Μπλε όμιλος

Buller: Από τους πιο παλαιούς χρήστες. Βρίσκεται στο παιχνίδι απο τη 2η season και έχει φτάσει ως τη δεύτερη κατηγορία 2 φορές. Το ρόστερ του είναι το πιο ολοκληρωμένο στην κατηγορία αλλά και το πιο ακριβό. Είναι το μεγάλο φαβορί για την άνοδο με μόνο ερωτηματικό αν... δεν παρατήσει το παιχνίδι. Μέχρι πριν από τρεις μέρες είχε 1 μήνα να μπει στο παιχνίδι και πίστευα ότι έχει χάσει το ενδιαφέρον του. Όμως ένα ξαφνικό log in που έκανε την τετάρτη άλλαξε τα δεδομένα... Κανείς όμως δεν μπορεί να ποντάρει ποια θα είναι η συνέχεια της ομάδας...

crazy pinguin: H ομάδα των τρελών πιγκουίνων μετράει 19 season στο παιχνίδι καθώς ξεκίνησε μόλις την 3η season. Πρόκειται για μια πολύ καλή ομάδα που στηρίζεται κυρίως στους Έλληνες παίχτες. Το ''τέρας'' της ομάδας ειναι ο Ektoras Ipnaras και έχει αποδείξει φέτος ότι μπορεί να παίξει ακόμη και play maker!!! Το σερί της ομάδας είναι 5-0 και αναμένεται να πρωταγωνιστήσει τόσο αγωνιστικά όσο και έξω από το γήπεδο καθώς ο Ektoras Ipnaras παρά το όνομά του απασχολεί συχνά τις κίτρινες φυλλάδες με τις βραδυνές του εξορμήσεις στο κέντρο του τραγουδά η Πάολα και ο Παντελίδης...


adiaforoi: Οι νεοφώτιστοι στην κατηγορία ήρθαν με φόρα μετά την περσινή κατάκτηση του πρωταθλήματος στη V22 και έχουν κάνει επιτυχημένο ξεκίνημα. Διαθέτουν το καλύτερο ίσως δίδυμο ψηλών στην κατηγορία με τους Nikolaos Marinakis και Apollon Dimakakos. Ο πρώτος είναι μακρινό ανίψι του Προέδρου του Ολυμπιακού και φημολογείται ότι μπήκε με μέσο στις ακαδημίες της ομάδας. Ο giagra φαίνεται να δίνει ιδιαίτερη βαρύτητα στην προπόνηση των ψηλών παιχτών. Πέρα από αυτούς το ρόστερ δεν έχει κάτι άλλο αξιόλογο και σίγουρα θα χρειαστεί ενίσχυση για να πρωταγωνιστήσει. Έχει σίγουρα πολύ καλές προδιαγραφές για το μέλλον

terastiousp: Ο ''φίλος'' μου στο forum pottercy έχει μια πολύ δυνατή ομάδα και λύσεις σε όλες τις θέσεις. Πρόσφατα δήλωσε ότι ο στόχος του είναι η άνοδος και η επέκταση του γηπέδου όμως όλες οι προσπάθειες για το γήπεδο κολλάνε λόγω κάποιων δεδουλευμένων που οφείλονται στους υπαλλήλους καθαρισμού από την προηγούμενη διοίκηση. Δεν έχω παρά να ευχηθώ καλή τύχη...

aotf-aom: Ο terisgunner έχει 4 Season στην ίδια κατηγορία και υπολογίζεται πλέον από τους ''παλιούς''. Έχει αξιόλογη ομάδα για τα δεδομένα του ομίλου όμως δεν έχει ξεκινήσει με το δεξί. Αναμένουμε περισσότερα από αυτόν στην συνέχεια . Σύσσωμη η ελληνική κοινότητα του Βuzzer αναρωτιέται τι σημαίνει το όνομα της ομάδας του και από που προέρχεται..

Las Divinas: Ο αδερφός GATE4 είναι για 4η season στην κατηγορία ωστόσο τα πράγματα δεν πάνε τόσο καλά για αυτόν. Το μεγάλο αστέρι της ομάδας Antonios Kailas, εγγονός του μεγάλου ηθοποιού Βασιλάκη Καίλα,το έχει ρίξει στο κλάμα για την κακή πορεία της ομάδας. Ωστόσο όλη η ομάδα και το τεχνικό τιμ ευελπιστεί σε μια καλύτερη πορεία στη συνέχεια...

A.O. Amyntas
PAO BC 1908
Δεν θα σχολιάσω αυτές τις ομάδες γιατί οι χρήστες έχουν παρατήσει το παιχνίδι και αναμένεται εκτός συγκλονιστικού απροόπτου ( βλέπε Buller) να αντικατασταθούν...

This Post:
00
231539.11 in reply to 231539.10
Date: 12/16/2012 17:48:02
Overall Posts Rated:
5252
Πάμε τώρα και στον κόκκινο όμιλο...

Papakia: Τα παπάκια βρίσκονται στην πρώτη θέση του κόκκινου ομίλου, ενός ομίλου πολύ αμφίρροπου και με πολλές εκπλήξεις. Έχει μια πολύ δυνατή πεντάδα και μετά... το χάος...!!! Οι φίλαθλοι της ομάδας μετά από έκκληση του προέδρου ανάβουν ένα κερί πριν από κάθε ματς για να μην τραυματιστεί κάποιος παίχτης. Φήμες θέλουν τον πρόεδρο να έχει προσθέσει και τέταρτο μέλος στο τεχνικό επιτελείο έναν παπά για το κακό το μάτι... Αν η ομάδα είναι υγιής αναμένεται να πρωταγωνιστήσει.

Se leo: H καταγωγή της ομάδας πιστεύουν ότι είναι από τη Θεσσαλονίκη γιατί αν ήταν από κάπου αλλά θα έπρεπε να λέγεται ''Σου λέω''. Ο TheMinister έχει ένα πολύ καλό σύνολο με πολλές λύσεις. Το μεγάλο χαρτί της ομάδος έρχεται από την Αργεντινή και γυρίζει στο όνομα Jaime Zabel. Στο παρασκήνιο, έντονα είναι τα παράπονα του προπονητή προς του μικρούς της ομάδας για τα έξαλλα κουρέματα τους.Το κίνητρο της συμμετοχής σε ένα ολόκληρο παιχνίδι εάν κουρευτούν σαν άνθρωποι δεν τους συγκινεί και πλέον έχει βάλει τον μαύρο Marcus Carnes να τους κυνηγάει στα αποδυτήρια με ένα ψαλίδι...

SON: Η ομάδα μου... Από τα σαλόνια της ΙΙΙ κατηγορίας στα αλόνια της ΙV. Γνώρισα τον πρώτο υποβιβασμό στην καριέρα μου στο παιχνίδι και μπορώ να πώ ότι πόνεσε... Και πονάει ακόμα οικονομικά αφού οι εισπράξεις από τα εισητήρια δεν αρκουν ούτε για να καλύψω τα φαγητά των παιχτών. Γι αυτό το λόγο έχω δημιουργήσει ελκυστικά πακέτα εισητηρίων που περιλαμβάνουν μασάζ κατά τη διάρκεια του αγώνα και γυαλιά 3D ώστε να πονέσουν λιγότερο τα μάτια όσων επιλέξουν να δουν ένα αγώνα μας. Αγωνιστικά τώρα. Έχω ένα αξιόλογο ρόστερ και πιστεύω θα μπώ στα πλέι οφ. Παράλληλα υπάρχει 3ετές πλάνο προπόνησης που ακολουθείται κατά γράμμα... Οψόμεθα...

Purasos: Η ομάδα του πυρασού θέλει να αποφύγει τις περσινές περιπέτειες των play out όμως το φετινό πρωτάθλημα είναι τελείως αμφίρροπο. Η ομάδα του είναι καλή και με λίγες προσθήκες θα μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω στην κατηγορία. Είναι νέος χρήστης στο παιχνίδι οπότε έχει πολλά να μάθει ακόμα...