BuzzerBeater Forums

Hellas - V.29 > ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ

ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ

Set priority
Show messages by
This Post:
00
152282.1
Date: 07/21/2010 09:21:09
Overall Posts Rated:
00
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΚΥΠΕΛΛΟ V ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ....
Ο προεδρος της ομαδας μαζι με τον προπονητη και το Δ.Σ συνεδριασαν για συμμετοχη της ομαδας σε κυπελλο.Η απαντηση ηταν θετικη καθως οι παικτες θα αποκτησουν εμπειρα σε τετοιου ειδους διοργανωσεις.Η κληρωση εχει γινει.Η ομαδα εχει σχετικα ευκολους αντιπαλους.Oι αντιπαλοι μας ειναι:Los Mavs,Gwello Olympics και ΓΣ Ιτεας.Τα φαβορι του ομιλου ημαστε εμεις και ο ΓΣ Ιτεας.Βεβαια ακομα δεν ξερουμε ποσοι περνανε απο καθε ομιλο.Παρ'ολα αυτα εχουμε να αντιμετωπισουμε σχετικα ευκολες ομαδες.Οι Los Mavs ειναι ευκολος αντιπαλος καθως το ροστερ της ομαδας ειναι μεγαλο σε ηλικια και αδυναμο μπροστα μας.Το ματς με την διοργανωτρια ομαδα θα ειναι λιγο πιο δυσκολο για μας καθως οι Ολυμπιοι εχουν νεους παικτες και ποιοτικους.Τελος ο πιο δυσκολος αγωνας μας θα ειναι με τον ΓΣ Ιτεας.Αυτη η ομαδα ειναι η καλυτερη του ομιλου και η ηττα ειναι αναμενομενη.Τελος ευχομαστε στην ομαδα να βαλει τα δυνατα της και να περασει στην επομενη φαση.Επισης ευχομαστε να εχει καλη συνεχεια και στο πρωταθλημα.
Ο προεδρος της ομαδας
JK karydis

This Post:
00
152282.2 in reply to 152282.1
Date: 07/23/2010 02:09:46
Overall Posts Rated:
00
ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΙΚΗ.....
φωναζαν οι παικτες εχθες στα αποδυτηρια μετα απο το φιλικο μας στη Γαλλια.Οι παικτες ειναι ετοιμοι για τον επομενμο μας αντιπλαο τον paok neapoilis και αυτο που θελουν ειναι μομνο η νικη.Βεβαια ο αγωνας ειναι εκτος εδρας αλλα αυτο δεν σημαινει κατι.Ετσι το Σαββατο στις 6.30 θα δωσουμε μια μεγαλη μαχη και αναλογα και με τα αλλα παιχνιδια μπορουμε προς το παρον να διεκδικησουμε την 5η θεση.Snow Kidz καλη επιτυχεια και με τη νικη.

This Post:
00
152282.3 in reply to 152282.2
Date: 07/25/2010 03:19:03
Overall Posts Rated:
00
ΔΥΣΚΟΛΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ....
Στο χθεσινο αγωνα η ομαδα επικρατησε δυσκολα με 85-84 και δεν καταφερε να σκαρφαλωσει στην 5η θεση λογω διαφορας ποντων.Το μονο που καταφερε η ομαδα ηταν να ισοβαθμισει με της 2 ομαδες που βρισκονται πανω απο αυτη.Ετσι προς το παρων διεκδικηται μεχρι και η 4η θεση.
Μετα τον αγωνα ο προεδρος της ομαδας Κυριακος Καρυδης δηλωσε:Ηταν μια δυσκολη νικη.Ομως αξιζε να κερδισουμε τον αγωνα.Ελπιζουμε να συνεχισουμε με πολλες ακομα νικες και να μπουμε στα play-off ωστε να διεκδικησουμε κατι καλυτερο.
Ο προπονητης ομως της ομαδας Γιαννης Καρυδης δεν ειχε την ιδια αποψη.Συγκεκριμενα δηλωσε:Παρα το γεγονος οτι παιζαμε καλυτερα μεχρι την 4η περιοδο η νικη δεν μας αξιζε.Ο paok neapolis επρεπε να κερδισει αφου στην τεταρτη περιοδο μας επαιζαν.Ημασταν πολυ τυχεροι που δε δεχττηκαμε αλλο καλαθι.Καναμε πολλα λαθη στην αμυνα αλλα και στην επιθεση.Απο την πλευρα μου ομως υποσχομαι να βελτιωσω την παρουσια της ομαδας.Ειμαι κι εγω υπευθυνος για την κακη εμφανιση της ομαδας και πρεπει να την διορθωσω αμεσα.Τωρα πρεπει να περασουμε απο πολυ δυσκολες εδρες με αντιπαλους υψυλης κλασης οπως oi Green Armada που ειναι και ο επομενος μας αντιπαλος.Επισης ελπιζουμε να εχουμε μια καλη πορεια και στο κυπελλο στο οποιο συμμετεχουμε.