BuzzerBeater Forums

Poland - III.5 > Sezon 48

Sezon 48

Set priority
Show messages by
This Post:
11
302270.39 in reply to 302270.38
Date: 12/26/2019 17:57:59
Overall Posts Rated:
538538
Święta już za nami czas więc na 10 kolejkę i oczywiście pare słów od siebie muszę dodać nie byłbym sobą.
WTKAnwilWloclawek osłabieni kontuzjami ulegają na wyjeździe w meczu kolejki. Nie mają już swojego pieknego jedynego klubu a czteropak zostaje samodzielnym liderem czerwoenj konferencji a 4pkt i było by inaczej, brakło 2/17 z za łuku oraz 69% osobistych coś można było zrobić lepiej, mecz pieknej obrony goście 36% z gry gospodarze 38% przedsmak play-offs???
Turkusowe Szerszenie z bilansem 9-1 depczą liderowi po piętach, ale muszą wciąż grać bezbłędnie ponieważ muszą mieć lepszy bilans, jeśli nie to 313 do 109 bilans punktów zdobytych do straconych jest nie do przejścia.
Mks Mazur Ełk, AZeteS oraz Geobasket 6-4 i walka jest o co, 3 i 4 miejsce w PO oraz niechęć do baraży, tam jest ciasno w tym odcinku tabeli, tym razem pomimo wyjazdów każda z tych ekip odnosi zwycięstwo.
Siarkowi dostają łupnia a Dryblasy nie śpią i spychają Radogoszczanke pod kreskę, każda z tych ekip ma 3-7 ale się dzieje.
Czerwona konferencja wygrywa 3 mecze z 8 grajac u siebie. czteropak wykorzystuje okazje i jest samodzielnym liderem, beniaminek u siebie gra świetnie na wyjazdach nieco gorzej ale 7-3 jest.
Joga Bonito wyprzedaje skład i leci w dół, czy ktoś to wykorzysta i wślizgnie się do play-offs na ich miejsce?
Hippo oraz MKS Koszalin nie zachwycają, Hippo u siebie przegrywa z beniaminkiem ale zachowuje 3 miejsce natomiast MKS z bilansem 5-5 tuż za nimi tym razem zlali Radogoszczanke (ich 3 porażka z rzędu) Koszalin przerywa passe 4 porażek oby znaleźli rytm.
Stalowa Wola oraz Johny i tak przegracie z bilansem 4-6 muszą walczyć gdyż wciąż jest o co, po co walczyć w barażach można jeszcze wejść do Play-offs. Stalowa Wola pokonała u siebie Siarkowych,takie mecze należy wygrywać rywal w osłabieniu, liderzy łapią zadyszkę 4 miejsce z zeszłego sezonu wciąż jest w zasięgu.
Sznurasy oraz Jastrzębie tam walka już tylko między sobą o zachowanie szans na baraże, wciąż przed nami jeszcze 12 meczy ale ja nie wierzę w takie comeback a wy?
Kluby
10-0
nikt bo brakło 4pkt
9-1
WTKAnwilWloclawek , Turkusowe Szerszenie
Niepokonani u siebie
czteropak,WTKAnwilWloclawek , Turkusowe Szerszenie
Nie wygrywamy gdy jesteśmy gośćmi
Jastrzębie , Sznurasy Kolejowo
Puchar wciąż trwa
Turkusowe Szerszenie

This Post:
11
302270.40 in reply to 302270.39
Date: 12/29/2019 04:57:07
Overall Posts Rated:
538538
Kolejka nr 11 i 6-2 dla gospodarzy z niebieskiej konferencji. Joga Bonito 0/12 zza łuku i notuje 3 porażkę z rzędu. Mks Mazur Ełk może liczyć na swoich 3 obwodowych dziś 28 25 i 22pkt. 3 raz pod rząd przegrywa również Hippo-hondrics i choć bilans mają 6-5 to w ostatnich 8 meczach są 3-5. Dziś Radogoszczanka zdominowała ich na deskach i była 58% z gry a Marceli Raczkowski otarł się o Triple double ze swoim 35 11 8. czteropak nie zwalnia tempa tym razem na wyjeździe zwycięstwo zapewnia im Guan Weici swoim 11/19 z gry i 2/3 zza linii 7,25. W niebieskiej bez większych zmian AZeteS dominuje rywala u siebie 47 punktami różnicy i zajmuje 3 miejsce z bilansem 7-4. Turkusowe Szerszenie odnoszą mniej przekonujące ale jednak zwycięstwo podobnie jak WTKAnwilWloclawek ze swoim Alanem Legal i jego 23pkt i 21 zb. Najciekawszym meczem kolejki był moim zdaniem mecz MKS Koszalin (ta drużyna ma szanse być drugą a może i nawet pierwszą siłą konferencji ) z Geobasket ekipą która jest o krok od play-offs i ma o co walczyć. W meczu zdobyto 266 punktów w 48minut. 11 graczy zdobyło dwucyfrowy wynik a aż 8 miało punktów ponad 20. Widzieliśmy trzy tripledouble i aż 23 celne trójki. Na zakończenie zostawię sobie Jastrzębie i ich 6 porażkę z rzędu. Tym razem nie sprostali Siarkowym i ich dominacji na deskach.
Kluby
w tej kolejce osobiste nam siedziały
Jastrzębie Siarkowi MKS Koszalin Hippo-hondrics
w tej kolejce więcej tracimy niż podajemy
Jastrzebie Siarkowi Hippo-hondrics
Widzimy się już niebawem ale tak wrazie co to szczęśliwego nowego roku rywale.

Last edited by Szerszeń Robert at 12/29/2019 04:59:55

From: DaCo
This Post:
00
302270.41 in reply to 302270.40
Date: 12/31/2019 14:35:42
Dryblasy Dąbrowa Górnicza
IV.9
Overall Posts Rated:
66
Pasmo nieszczęść Dryblasów z Dąbrowy Górniczej? Kolejny mecz przegrany, a brakło jedynie 2 punktów! Czy drobne urazy, które wykluczyły z gry Calafata i Ejsaka zaważyły na wyniku?

Oczywiście pierwsza kwarta zdawała się beznadziejna w wykonaniu gości, do czego już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Powoli przyzwyczajamy się również do kontuzji kluczowych zawodników. Niech to się skończy, gdyż Dryblasy chcą się "odbić od dna"!

Kwarta 2 i 3 niezwykle wyrównana. Gdyby Calafat mógł grac mogłoby to wyglądać inaczej.

Kwarta 4... hmm..... Dryblasy górą! Jednak tylko w punktacji kwartowej, a nie meczowej. Ostatnie trzy rzuty należały do Dryblasów, jednak podczas pierwszej piłki Siebenberg zmiótł w ataku swojego obrońcę, który to nie wykorzystał obu rzutów wolnych. Kolejna piłka nietrafiona przez Chamorro z rogu boiska, a pojawiający się Grabowski, zebrał piłkę i od razu dwuręcznym wsadem próbował zapakować piłkę do kosza. Nie powiodło się. Dryblasy przegrali 2 punktami.


:(:(:(:(:( smuteczek :P
Wybaczcie, ale musiałem się uzewnętrznić, bo zły jestem na ten mecz.

Last edited by DaCo at 12/31/2019 14:36:18

This Post:
00
302270.42 in reply to 302270.41
Date: 12/31/2019 15:14:35
Overall Posts Rated:
538538
Sledzilem ten mecz jednym okiem i trafiles taktyki strefa wszystko super ale braklo zagrales na luzie a on normala? no i ten wyjazd. po raz kolejny niebiescy bija czerwona a 3 najgorsze ekipy czyli ty siarkowi i radogoszczanka przegrywanie konferencja wam ucieka i pozostanie tylko bic sie o to by byc chociaz 7 i miec te baraze. Moze pomys o wsparciu jakiegos dziadka za niewielkie pieniadze z rzutem z dystansu bo brakuje ci tego w kazdym meczu masz najlepsze zbiorki w lidze i az dziw ze nieprzeklada sie to na zwyciestwa. Tak to reszta wydaje sie ok formy raczej masz solidne ale troche jednowymiarowa druzyne duzo meczy juz analizowalem z racji wykonywanej w bb pracy i powiem ci ze w 95% przypadkow ten kto ma wiecej zbiorek ofensywnych ma wiecej sytuacji rzutowych i przeklada sie to na zwyciestwo. Oddales 7 rzutow wiecej z osobistymi bylo podobnie ale jak zawsze braklo ci trojek i rzutow z poldystansu.

This Post:
22
302270.43 in reply to 302270.42
Date: 12/31/2019 16:10:10
Overall Posts Rated:
538538
Kolejka nr 12 już za nami. Po raz kolejny mecze odbywały sie po tej czerwonej częsci ligi i po raz kolejny już 5 do 3 dla niebieskich gości. W niebieskiej konferencji bez zmian drużyny od 1 do 5 miejsca notują zwycięstwo więc nie zmienia się nic a drużyny poniżej jak Radogoszczanka , Siarkowi oraz Dryblasy Dąbrowa Górnicza wydają się być w beznadziejnej sytuacji z racji tego że liga im ucieka coraz bardziej. W konferencji czerwonej czteropak samodzielny lider odnosi trzecie zwycięstwo z rzędu i już nic ich raczej nie powstrzyma przed play-offs no chyba że kontuzje. Hippo-hondrics notują 4 porażkę z rzędu i już nic nie pozostało po ich chwale, Sznurasy Kolejowo przerywają passe 5 porażek i odnoszą 3 zwyciestwo wciąż zajmują 7 miejsce ale może będzie nadzieja na lepszą część sezonu?. Zanim jednak o nastepnej części sezonu słów kilka o tej 12 kolejce, 10 powodów dlaczego liga jest arcy ciekawa a wy niewiedzieć czemu nie komemtujecie zaczynajmy.
Po 1 tylko 1 zbiórki brakło Liu Hok Liang oraz Michałowi Czempińskiemu do zdobycia 20 zbiórek (podkoszowe bestie).
Po 2 aż 2 zawodników zdobyło 40 punktów Nedim Majkić (18/52) oraz Walenty Kofan (17/24). MVP kolejki .
Po 3 to trójeczki w tej kolejce łącznie 91/288 31% najlepsi WTKAnwilWloclawek 9/20 a najgorzej Siarkowi 0/9.
Po 4 to dokładnie 4 bloki zaliczył Kasper Grabowski co jest rekordem kolejki.
Po 5 to aż 5 graczy wyleciało za przekroczenie limitu fauli a 5 fauli (czyli o jeden mniej od limitu) zarobiło aż 6 graczy brutalny dzień skoro widzielismy aż 368 osobistych.
Po 6 wynik kolejki w osobistych zaliczyły Jastrzębie 19/20 ale nie uchroniło ich o od kolejnej porażki.
Po 7 Michał Czempiński oraz Kasper Grabowski mają rekord kolejki po 7 zbiórek ofensywnych ale ich drużyny przegrywają mecze.
Po 8 MKS Koszalin notuje 8 strat a to o 7 mniej od rywala, oddaje 20 rzutów wiecej gra u siebie przykłada sie bardziej do meczu i co i jak i trafia 32% z gry a AZeteS 46% i po zawodach.
Po 9 to 9 asyst notuje Gian Piero Stumpo robiąc rekord kolejki włoch lubi sie dzielić, wygranymi chyba też bo Hippo-hondrics przegrywając ponownie a zatydzień wyjazd z AZeteS co ma juz 4 wygrane z rzędu.
Po 10 mamy swoje kluby.
Gramy w pucharze
Turkusowe Szerszenie
Liderzy
WTKAnwilWloclawek czteropak
Osłabieni kontuzjami
Siarkowi WTKAnwilWloclawek Radogoszczanka Jastrzebie
Dajcie znać co wy myslicie o aktualnej sytuacji w lidze.
Kto z was ma zamiar bić sie o awans ?
Kogo obstawiacie w roli faworytów?
Juz za tydzien wielki pojedynek beniaminków Szerszenie vs czteropak kto by pomyslał przed sezonem ze beniaminki bedą tak wysoko, czy Anwil obroni honor starej gwardi?

This Post:
00
302270.44 in reply to 302270.43
Date: 01/01/2020 06:43:59
AZeteS
III.13
Overall Posts Rated:
231231
Czteropak, to pozorny beniaminek, bo gość jeszcze trzy sezony temu grał w II lidze. Najwyraźniej "zszedł" tankowac i teraz wraca. A kto i czy ktokolwiek z niebieskiej konferencji będzie miał szansę mu przeszkodzić jeszcze się musi wyklarować.

WTK mnie nie przekonuje, Szerszenie w rundzie rewanżowej najpewniej wrócą na miejsce w szeregu należące się beniaminkowi ;). Ja z kolei skupiam się przede wszystkim na treningu, a i kadrę mam złożoną głównie z wychowanków lub gości, których sam wytrenowałem i jestem zwyczajnie za słaby na awans.

From: reks1

To: Ravv
This Post:
00
302270.45 in reply to 302270.44
Date: 01/01/2020 09:21:03
Overall Posts Rated:
1414
Też się dziwię że mi tak idzie i zastanawiam się czy poziom naszej ligi spadł w ostatnim czasie?? Patrząc wstecz powinienem być gdzieś pośrodku tym bardziej że żadnych zmian w składzie nie przeprowadzalem...
Co do faworyta do awansu to widzę to tak... czteropak facet bawi już parę ładnych sezonów i zna smak awansu do II ligii. Szerszenie też widać że mimo że beniaminek i nie ma tak bogatej historii jak 4pak to wie co robi i jako jedyny ciągle gra na dwóch frontach (szacunek) dodatkowo niedawno się wzmocnił...
Walka o II ligę będzie ciekawe i może jeszcze wyskoczyć jakiś czarny koń na finiszu robiąc wzmocnienia ( przyznać się kto trzyma kasę na koniec :-) )

This Post:
00
302270.46 in reply to 302270.45
Date: 01/01/2020 09:36:15
Overall Posts Rated:
538538
Ja jestem pod ścianą jak nie awansuje będą zwalniania na masową skalę kalkulator pensji mówi że kofan chce 80tys za następny rok a jeszcze się nie zablokowal 💪.

This Post:
00
302270.47 in reply to 302270.46
Date: 01/01/2020 11:16:42
Overall Posts Rated:
1414
Straszenie pazerny na kasę ten kofan😀 kawał gracza z niego zasługuje na podwyżkę...
Ale chyba z kasą tak źle nie jest skoro robisz transfery 👍 u mnie trochę kasy w budżecie jest ale przychody/wydatki jestem praktycznie na zero w przyszłym sezonie będzie trzeba coś z tym zrobić...

This Post:
00
302270.48 in reply to 302270.44
Date: 01/01/2020 11:21:44
Overall Posts Rated:
538538

WTK mnie nie przekonuje, Szerszenie w rundzie rewanżowej najpewniej wrócą na miejsce w szeregu należące się beniaminkowi ;). .

Myślisz że spadnę poza pierwszą czworke ?
Się porobiło joga bonito i hippo sprzedają cały skład i kupują 18-20 latkow z potencjałem pod trening. Stawiam że czteropak na 100% będzie w finale ale może mu być ciężko o przewagę parkietu.

This Post:
00
302270.49 in reply to 302270.48
Date: 01/01/2020 11:47:50
AZeteS
III.13
Overall Posts Rated:
231231

WTK mnie nie przekonuje, Szerszenie w rundzie rewanżowej najpewniej wrócą na miejsce w szeregu należące się beniaminkowi ;). .

Myślisz że spadnę poza pierwszą czworke ?.


Tak po prawdzie to bardziej Cię prowokuję, wróżąc z fusów niż cokolwiek myślę na serio ;) I nie, nie chodzi mi o to, że wypadniesz poza czwórkę. Po prostu, jeśli miałbym coś obstawiać, to sądzę, że zlapiesz min. trzy porażki w rewanżach i wystartujesz do PO z gorszej pozycji, nie zachodząc dalej niż druga runda.

Z drugiej strony faktycznie szacun za wciąż trwającą grę na dwóch frontach i do tej pory nie zwracałem uwagi, że masz takie "kominy" płacowe;). A tak serii, to ja sam staram się nie przekraczać 50 tys. (a i te daje z wielkim bólem :D), a i tak żadnych zaskorniaków już nie mam. Więc przyjdzie kogoś sprzedać, zwłaszcza że i u mnie pensja drugiego najdroższego ma wzrosnąć, a już obecnie nie wnosi adekwatnej jakości do tego ile dostaje...

Także ja przede wszystkim będę chciał potrenowac, a przy okazji trochę pomieszać szyki Tobie i WTK. A a propos tego ostatniego: przepraszam @reks1, nie chciałem deprecjonować Twojej jakości. Ująłeś dużo zgrabniej to, co miałem na myśli odnośnie Twojej gry - że faktycznie wydajesz się osiągać wyniki ponad stan. Choć to też świadczy o Twoim świetnym przygotowaniu taktycznym:)



Last edited by Ravv at 01/01/2020 12:00:48

Advertisement