BuzzerBeater Forums

Pomoc - Polski > Liga a puchar

Liga a puchar

Set priority
Show messages by
This Post:
00
223513.3 in reply to 223513.1
Date: 08/13/2012 08:03:11
Overall Posts Rated:
270270
Moim zdaniem walka w PP jest nawet bardziej korzystna dla zespołów z niższych lig niż z wyższych. Z prostego powodu: 50k za wygraną to większy zastrzyk finansowy dla drużyny z 4 ligi niż z 2. W 2 lidze to najczęściej nie wystarczy na pensje dla jednego zawodnika z pierwszej piątki (lub góra dla jednego) a w 4 lidze podejrzewam że wystarczy na pensje przynajmniej dla 2 zawodników.
Czy lepiej jest się skupić na lidze czy na PP to zależy od twoich priorytetów. Jeśli chcesz wyciągnąć 22-0 i liczyć że nawet jeśli nie wygrasz finału to wejdziesz z czyszczenia botów, to może i lepiej odpuścić totalnie PP, ale jeśli masz w lidze jakiegoś murowanego faworyta, któremu i tak wiesz że nie podskoczysz to odpuszczenie 1 czy 2 meczów w sezonie na korzyść PP może ci wyjść na plus (finansowo plus masz 3 mecz do nabijania enta). Dodatkowo za zarobione dodatkowo pieniądze może pod koniec sezonu będziesz w stanie dokupić gracza który pozwoli ci pokonać największego konkurenta do awansu :)

A co do drugiej części pytania: to jeśli po awansie stwierdzisz że nie masz szans się utrzymać to najlepiej jest wtedy walczyć w PP. Robisz tani skład który jest w stanie powalczyć tylko w jednym meczu w tygodniu (na puchar). Mecze w lidze odpuszczasz i nabijasz enta (dodatkowo poprawiasz swoją pozycję w drafcie :] ) w PP grasz normalem aby, Cię ktoś z niższej ligi nie zaskoczył CT, kasa za bilety ligowe i tak wpływa bo jesteś beniaminkiem, a dodatkowo masz jeszcze ekstra kasę za puchar.

Jeśli natomiast widzisz szanse utrzymania to polecam odpuścić puchar i grać trzecim składem bo na koniec sezonu o tym czy zostajesz czy spadasz może zadecydować nie tylko liczba zwycięstw ale nawet małe punkty.

This Post:
00
223513.4 in reply to 223513.3
Date: 08/13/2012 14:54:04
Overall Posts Rated:
7070
A zakładając że jestem w stanie dostać się do PO, lecz tam większych (nie mówię żadnych) szans na awans nie mam? Chyba całkiem opłacalne zakładając, że utrzymuje się na bezpiecznej pozycji (4-5).

This Post:
00
223513.5 in reply to 223513.4
Date: 08/14/2012 06:27:16
Overall Posts Rated:
270270
Generalnie jestem zwolennikiem teorii że 5 miejsce jest lepsze od 4. Rzadko kiedy drużyna z 4 miejsca ma szanse wygrać na wyjeździe z liderem konfy. W większości przypadków sytuacja jest taka, że gra się jeden dodatkowy mecz w tygodniu, za którą dostaje się 1/3 kasy, a trzeba zapłacić pensje zawodnikom. Zazwyczaj jest to nie opłacalne finansowo. Jedyny plus to dodatkowy slot na trening w tygodniu. Ale ten plus można sobie zrekompensować wrzucając trening ogólny lub 1 on 1 lub zbióry.

No ale to tylko moja opinia :)

This Post:
00
223513.6 in reply to 223513.5
Date: 08/14/2012 13:14:28
Overall Posts Rated:
7070
Absolutnie się zgadzam, że 5. jest lepsze od 4. Od 3. w wielu przypadkach również. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy robię duży błąd olewając do tej pory puchar. :) W miarę tego jak wyżej wychodzę powinienem też zdobywać więcej wiedzy, tak więc pytam o to i o tamto. :)

This Post:
00
223513.7 in reply to 223513.1
Date: 08/14/2012 13:40:42
Overall Posts Rated:
12061206
Zawsze jest sens wygrywać sobie mecz w pucharze. Chociażby jak ktoś trafia na bota to przecież głupotą byłoby oddać walkowera. Wygrywając mecz w pucharze zyskujesz:
- 50k (w początkowych rundach)
- możliwość zagrania kolejnego TIE w przyszły czwartek i podbicia enta na ligę.
- lepszy nastrój kibiców (zarabiasz więcej na gadżetach i biletach).
W wielu sytuacjach można połączyć w danym tygodniu PP z graniem w lidze bez żadnych kosztów. Bo np. możesz mieć mecz z botem albo słabeuszem w lidze, więc pokonasz go rezerwami. Ewentualnie masz w lidze murowanego faworyta, z którym nie masz szans przegrać. Czasem jesteś w stanie powalczyć w PP ponosząc niewielkie koszty. Pozostaje tylko kwestia, żeby odpowiednio kolejne tygodnie rozgrywać i wyciskać z nich jak najwięcej.

Last edited by B.B.King at 08/14/2012 13:41:50

This Post:
00
223513.8 in reply to 223513.7
Date: 08/15/2012 04:17:09
Overall Posts Rated:
7070
Czyli jeszcze dużo pracy przede mną. A myślałem że mniej więcej wiem jak się gra. :) Na razie niestety zapeszyłem i pierwszy mecz ze spadkowiczem z 3. ligi przegrałem.