BuzzerBeater Forums

Pomoc - Polski > [Idea] Schemat zmian w organizacji forum

[Idea] Schemat zmian w organizacji forum

Set priority
Show messages by
This Post:
44
223343.1
Date: 08/10/2012 06:54:07
Overall Posts Rated:
12061206
Polskie forum pomocy na BB jest totalnie nieprzyjazne dla nowego gracza, lub dla takiego, który nie spędza się na nim wielu godzin dziennie.
Dzieje się dlatego, że mała grupka userów, która spędza tu wiele godzin i która i tak czyta wszystko jak leci, broni koncepcji, że forum powinno się składać z jednego wątku "Pytania i odpowiedzi". A jak ktoś założy nowy wątek, to w większości przypadków jest pouczany, że zrobił niedobrze i jest odsyłany do zbiorczego wątku.
A w zbiorczym wątku nie można nic znaleźć, nowu user się zniechęca.

Dlatego powinniśmy dążyć do jak największej liczby wątków a nie jednego. Jakby koncepcja jednego wątku na forum była dobra, to by wszystkie dobre fora składały się z jednego wątku. Czy zna ktoś jakieś inne dobre forum, które składa się z jednego wątku?
Swoje argumenty opisałem w innym wątku w dyskusji, która zaczęła się mniej więcej od tego miejsca: (223306.4).

Więc moja prośba - nie odsyłajmy ludzi do zbiorczego wątku, bo jest to bez sensu i w niczym nie pomaga. Róbmy tak jak jest na globalnym forum pomocy, gdzie wszystko jest ładnie i przejrzyście podzielone na osobne wątki.

Oczywiście tylko jeden warunek - wymagajmy czytelnego tytułowania wątków. Które ułatwią kolejnemu graczowi znalezienie tematu, który go interesuje.

Zakładanie nowych wątków dla różnych zagadnień ułatwia wyszukiwanie informacji chociażby dlatego, że na forum jest bardzo dobra wyszukiwarka - Google.

Wystarczy w googlu wpisać fazę:
site:buzzerbetter.com
oraz słowo lub słowa, które nas interesują.

Np:
site:buzzerbeater.com draft i skauting
Efekt jest taki:
https://www.google.pl/search?q=site%3Abuzzerbeater.com+dra...

Jednak żeby to dobrze działało, to oddzielne zagadnienia powinny być omawiane w oddzielnych, czytelnie zatytułowanych wątkach.

Nie ma żadnych racjonalnych powodów, żeby forum zamieniać w jeden wątek. Jeden wątek pod każdym względem jest gorszy, utrudnia dotarcie do informacji, powoduje bałagan, uwstecznia rozwój.

Jak ktoś ma jakieś uwagi, to śmiało.

This Post:
00
223343.2 in reply to 223343.1
Date: 08/10/2012 07:26:21
Warsaw Mutants
III.6
Overall Posts Rated:
10801080
Czytałem Waszą dyskusję w temacie schemat zmian momentami z uśmiechem na twarzy :-)
W pełni popieram Twój postulat. Jednak uważam, że wątek pytania i odpowiedzi powinien dalej istnieć. Ja na początku swojej przygody z grą (po przeczytaniu w sumie nielicznych tematów) traktowałem go (i nadal tak traktuję) jako pewnego rodzaju czat z możliwością przejrzenia w dowolnej chwili archiwalnych postów. I moim zdaniem spełnia swoją rolę pod tym względem. Teraz o wiele częściej sam odpowiadam w tym wątku niż zadaję pytania. Temat z pytaniami czyta regularnie i odpowiada na niego kilku bardzo doświadczonych graczy więc można uzyskać w nim rzeczową odpowiedź.
Jednak zgadzam się z Tobą, że powinniśmy zmierzać w kierunku jaki funkcjonuje na globalu. Dlatego również proszę doświadczonych graczy by nie ganili za zakładanie nowych wątków (o ile oczywiście nie istnieje już taki i nie zaginął wiele stron niżej na forum).
Myślę, że najlepiej będzie gdy zaawansowani gracze będą dbać o porządek i będą tworzyli nowe tematy ale niech wątek z pytaniami będzie dalej funkcjonował jako alternatywa z której często korzystają żółtodzioby.

Last edited by Kaznodzieja at 08/10/2012 07:39:49

From: aimar

This Post:
00
223343.3 in reply to 223343.1
Date: 08/10/2012 07:35:43
Overall Posts Rated:
16491649
+1
Jak najbardziej się zgadzam.
W " pytaniach ..." cięzko czasami znalesc interesujący nas aspekt.
Nie musi być tych wątków aż tak wiele, ale np niech bedą na tematy, które najczęsciej się porusza w pytaniach.

Jakim cudem u mnie znów taka kiepska forma?
Minuty znów 54-62 ( u jednego grajka 69) i znów spory zawód. Chyba czeka mnie w przyszłym tygodniu trening formy , choć jak dla mnie to strata treningu;/

Last edited by aimar at 08/10/2012 07:37:32

This Post:
11
223343.4 in reply to 223343.2
Date: 08/10/2012 07:40:01
Overall Posts Rated:
12061206
Wątek z pytania i odpowiedziami oczywiście powinie istnieć. Ale to jest na pytania jednostrzałowe, na które można odpowiedzieć jednym słowem, tak/nie, albo: ilu zawodników dostaje się w dracie: trzech.
Ale dyskusja o schemacie zmian jak najbardziej zasługuje na swój własny wątek. Wątek z pytaniami tylko na rzeczy, które nie budzą wątpliwości. A każdy temat, na który mogą być różne opinie, to od razu zasługuje na własny wątek.

A np. o samym treningu to można zrobić kilkadziesiąt wątków:
- prędkość trenowania
- wpływ wieku
- wpływ wzrostu
- efekt elastyczności
- trening przekrojowy
- trening C, PF, SF, SG, PG (do każdego można zrobić osobny wątek, ba, na globalu nawet pojawiają osobne wątki na temat PG pod LI, albo ktoś chce sobie zrobić PF-a, który będzie jak najbardziej zbliżony do Pau Gasola)
- trening na nieswojej pozycji
- trening zawodników nietypowych (np. odwróconych)
- na ilu pozycjach trenować
- w jakiej kolejności trenować
- trening a pensja
- trening a potencjał (jak maksymalnie wykorzystać)
- omówienie poszczególnych treningów skilli
- trening formy, osobistych, kondycji
- narzędzia i programy pomocne do planowania, monitorowania treningu
I wiele innych. Na każdy z tych tematów można zrobić dłuższą dyskusję, która i tak nie wyczerpie tematu. A wrzucanie tego do jednego wątku to spłycanie dyskusji maksymalnie.
A przecież to jest tylko o treningu. Nawet nie zahaczyliśmy o ekonomię, finanse, personel ani nawet mecze, taktykę. Każda taktyka spokojnie zasługuje na swój wątek.

I dodam jeszcze jedną rzecz. Poprzedni wątek został zamknięty, bo pojawił się w nim offtop. Jak jest jeden wątek z pytaniami i odpowiedziami, to nawet jakby był w nim sam offtop, to nie może zostać zamknięty ;-) Bo wtedy zostałoby zamknięte całe forum, skoro składa się tylko z jednego wątku ;-)

This Post:
11
223343.5 in reply to 223343.3
Date: 08/10/2012 07:45:00
Warsaw Mutants
III.6
Overall Posts Rated:
10801080
Z moich obserwacji wynika, że najlepiej na formę wpływa czas gry w tygodniu w przedziale 60 - 65 miniut. Ideałem jest chyba 60, jednak z dwojga złego, moim zdaniem, lepiej by gracz zagrał kilka minut więcej niż kilka minut mniej.

Last edited by Kaznodzieja at 08/10/2012 07:47:01

This Post:
00
223343.6 in reply to 223343.3
Date: 08/10/2012 07:50:29
Overall Posts Rated:
12061206
W " pytaniach ..." cięzko czasami znalesc interesujący nas aspekt.

Trzeba by przeczytać cały wątek, lub nawet wszystkie jego poprzednie części. A i tak nie ma gwarancji, że akurat dane zagadnienie się pojawiło. A nawet jeśliby była gwarancja, to nie wiadomo, czy zacząć czytać wątek od końca czy od początku, bo nie wiadomo skąd będzie bliżej.

Nie musi być tych wątków aż tak wiele, ale np niech bedą na tematy, które najczęsciej się porusza w pytaniach.

Ile będzie wątków to wyjdzie w praniu. Tyle, ile razy jakiś user będzie miał jakieś wątpliwości na nowy, wcześniej nie omawiany temat.

W każdym bądź razie, na pewno nie należy piętnować userów za to, że założyli nowy wątek (chyba, że założą taki sam, jaki jest dwa wątki niżej, bo im się nawet nie chce z lenistwa przeglądnąć jednej podstrony z listą tematów). Bo takie odsyłanie jest mało pomocne i także po prostu niegrzeczne i przez taką odesłaną osobę nie jest dobrze odbierane.

From: B.B.King

This Post:
00
223343.7 in reply to 223343.3
Date: 08/10/2012 07:53:44
Overall Posts Rated:
12061206
akim cudem u mnie znów taka kiepska forma?
Minuty znów 54-62 ( u jednego grajka 69) i znów spory zawód. Chyba czeka mnie w przyszłym tygodniu trening formy , choć jak dla mnie to strata treningu;/

Ale... uno momento.
Załóż nowy wątek i w nim zapytaj ;-)
Ale tu nie offtopuj ;-)
Patrz, zgadasz się z tym co napisałem, a po chwili (w tym samym poście) z nawyku zadajesz pytanie gdziekolwiek. To wg mnie właśnie nawyk wynikający z tego, że istnieje tylko jeden wątek.

From: aimar

This Post:
00
223343.8 in reply to 223343.7
Date: 08/10/2012 08:26:18
Overall Posts Rated:
16491649
Jak tylko o to zapytałem, to od razu pomyslałem ze powinienm założyć nowy wątek:)
Tylko że ja jestem razczej z tych leniwych:P

Co proponujesz na początek? Jakie wątki byłby najbartdziej interesujące dla użytkowników?

Na początek proponuję: "Forma", "trening"- można go nieco rozgraniczyć ," Hala i ceny biletów", "personel", "taktyka" . " itp

Last edited by aimar at 08/10/2012 08:30:26

This Post:
00
223343.9 in reply to 223343.7
Date: 08/10/2012 08:34:23
Overall Posts Rated:
137137
W 100% popieram propozycję.
Pojawiają się pytania infantylne, na które często odpowiedzią jest- zajrzyj do instrukcji gry.
Tego typu pytania i im podobne mogą pojawiać się w ogólnym wątku z pytaniami.

Są również zagadnienia szersze albo bardziej zaangażowani i dociekliwi menadżerowie, dla których odpowiedź z jednego źródła jest niewyczerpująca. Nawet jeśli odpowiedzi udzieli ktoś o wysokiej reputacji.

Ostatnio jeden z menadżerów pytał o najskuteczniejszą taktykę przeciwko Pressingowi. Pytał w kilku wątkach śmieciowych...
Z racji braku jednoznacznej odpowiedzi trudno było o odpowiedź. Dlaczego? Wielu z nas, których potrafią udzielić odpowiedzi na proste pytanie, również jest ciekawa jaka jest odpowiedź na pytanie: Co w ofensywie wypada najlepiej przeciw Pressingowi? I tutaj każdy menadżer ma swoje, częściowe, inne spostrzeżenia.
Naprawdę warto dla całej naszej społeczności i ciekawskich indywidualistów by tworzyć wątki w których dojdzie do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń, odczuć, narzędzi, sposobów... Takie forum będzie 1000 kroć bardziej wartościowe od obecnego.

Last edited by Nikobar at 08/10/2012 08:36:12

From: B.B.King

This Post:
00
223343.10 in reply to 223343.8
Date: 08/10/2012 08:41:55
Overall Posts Rated:
12061206
Co proponujesz na początek? Jakie wątki byłby najbartdziej interesujące dla użytkowników?

Nie ma sensu zakładać wątków odgórnie.
Niech sobie każdy zakłada gdy będzie miał taką potrzebę. Nie będzie miał potrzeby to niech nie zakłada.
Sztucznie założysz jakiś wątek, a potem się okaże, że akurat nikt nie ma żadnych pytań i będzie wisiał niepotrzebnie.
To powinno działać naturalnie. Masz pytanie o formę - zakładasz wątek o formie. Nie masz pytania o formę - nie zakładasz ;-)
Wątki popularne same będą się utrzymywać na powierzchni. Wątki niepopularne będą spadać w otchłań. Tak to działa wszędzie.
Trudno przewidzieć jakie ktoś inny będzie miał pytania.

This Post:
00
223343.11 in reply to 223343.9
Date: 08/10/2012 09:01:28
Overall Posts Rated:
12061206
Pytał w kilku wątkach śmieciowych...

O właśnie, świetnie to nazwałeś.